Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

    Подкрепа и от мен! Джипът има прекрасна возия, не харчи много 8-10 на 100 км. Непрекъснато е 4х4, с два моста.Пространството за багаж е предостатъчно.
    Последно редактирано от egbelev; 18-11-08, 23:11.
    [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

    Коментар


    • #47
      До: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

      Търсих, търсих из темите, ама не можах да намеря дали сте обсъждали една работа. Иде реч, как да разбера датата на производство на дадено Discovery 2? По VIN-а ли се разбира ? И как се дешифрира ако е от него?

      Коментар


      • #48
        До: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

        globetrotter
        Отскоро съм собственик на Диско 2,ТД5 и съм от Варна,ако имаш желание може да се запознаем,ще се повозиш,макар че съм сигурен че си се возил вече де .

        п.п.Пиша тук поради ограничение за писане на ЛС(към момента)

        LAND ROVER DISCOVERY II 2000,Td5,AUTO

        Коментар


        • #49
          До: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

          Първоначално публикуван от globetrotter
          Sry пичове, май избързах с въпроса. Намерих един сайт дето има VIN decoder за Диско, ей го -> http://www.clifton.nl/index.html?calvin.html
          ... Ъхъ и тук го има ако си разгледал Land Rover Discovery - документация

          Първоначално публикуван от бай Иван Преглед на мнение
          .... Отскоро съм собственик на Диско 2,ТД5 и съм от Варна,ако имаш желание може да се запознаем,ще се повозиш,макар че съм сигурен че си се возил вече де .

          п.п.Пиша тук поради ограничение за писане на ЛС(към момента)
          ... бай Иване, виж колко е хубаво като си напише учасника от къде е (Местоположение:....), а сега и ти си го напиши в профила, е ако искаш де.
          Land Rover Discovery:
          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

          Коментар


          • #50
            До: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

            Добър ден колеги! И пред мен стои избора за покупка на Диско2, но колебанията ми са между него и Терано2. Спрял съм се на дизеловата верся ТД5,дълга база. Джипката ще се ползва основно за офф роуд в пресечена местност,но искам и да е сравнително комфортна при дълъг път.Преди имах Лада Нива, но тя вече става само за скрап(катастрофа), пробвах една Г-класа 300D 88г,въпреки блокажите не можа да изкара и половинада до където излизаше "нивята",окопа се. Изчетох доста от темите тук и искам да попитам вас като хора с повече опит добро ли е Диското извън пътя или е просто градски джип. Също така ви моля ако имате по-добри предложения за джип да ги споделите.Имам следните изисквания: да е след 2000г., дълга база,ръчни скорости и цена до 20 000 лв.

            Коментар


            • #51
              До: Съвети и мнения преди покупка на LR Discovery 2

              Бих избрал Дискавъри 2 пред Нисан Терано 2. Някои от доводите са ми:
              - доста приличен комфорт при Диското
              - доста добър двигател и скорости
              - два цели моста с широка стъпка
              - доста приемливи цени на части, доказано по-евтини от при Нисан

              НО, в останалото написано от KiLLeR_NTG и от вас НЕ Е ВЯРНО следното:
              - няма понятие дълга и къса база при Дискавъри
              - Диското има доста приличен комфорт, но чак да няма конкурент е далеч от истината. Ако желаеш да пробваш алтернативите и да си докараш безсъние, обади се
              - това, че Дискавъри е най-добре подготвено от завода е също много далеч от истината. Най-малкото поради факта, че най-подготвен няма, има различни райони на планетата, за които би трябвало да знаете, че съществуват и различен тип комплектации и подготовка. С 4х4, което е подготвяно за полюса няма да можете да отидете в пустинята и т.н. А и погледнато конкретно, има много какво да се желае в Дискавъри като след заводска подготовка за да се квалифицира като сериозно подготвена машина...
              - Няма Ленд Ровър въобще, излязъл от завода с твърди блокировки в мостовета. В междуосевия диференциал да, но не и в моста...
              Последно редактирано от Lazar; 02-02-09, 23:19. Причина: премахване на цитат

              Коментар


              • #52
                Диско 3,5 е серия 1. Ама човека все пак пита за Диско 2. И въпреки че и на двете пише Discovery имат някои съществени разлики. Диско 2 е с нов Td 5 дизелов мотор и 4,0L V8 бензинов мотор.
                Оборудвано е със системи за контрол на сцеплението и накланянето в завой. Поне аз тия които съм виждал нямат твърд блокаж на централния диф. Въздушно окачване на задния мост. Влошен ъгъл на заход отзад и т.н.
                Тия разлики го правят по подходящ за движение на пътя и по мало подходящ за движение извън пътя.
                Въпреки че и за това си има лек.

                Колегата иска съвет за Диско 2. Ще я ползва " ОСНОВНО ЗА ОФРОУД В ПРЕСЕЧЕНА МЕСТНОСТ" и иска " да е сравнително комфортна на дълъг път" При така зададените условия Диско 1 е за предпочитане пред Диско 2. Всичките тия подобрения като електронна антибуксуваща система, въздушно окачване и липса на твърд блокаж на междуосовия диф (в последните модели съм чул че има), от предимство на асфалта, се превръщат в ненадеждни системи извън асфалта. Особенно на пресечена местност, съчетана с коловози и кал. Тия системи се контролират от датчици, свързани с кабели, тръбички и маркучета, разположени долу, ниско, и не живеят в калта, камъните и клоните.
                Ако колегата изискваше да го "опне" по магисралата и да ходи на ски, или лек офроуд, с цел полянка и барбекю, бих го подкрепил с две ръце.
                Последно редактирано от Lazar; 02-02-09, 23:19. Причина: сливане на публикации

                Коментар


                • #53
                  До: Съвети и мнения преди покупка на LR Discovery 2

                  За тези пари се намира добро Диско..че и за тунинга ще ти стигнат..
                  Disco II td5
                  2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
                  planed: air locker, rear D44bumper

                  Коментар


                  • #54
                    До: Съвети и мнения преди покупка на LR Discovery 2

                    Благодаря Ви колеги за мненията! От тях разбирам, че напълно правилно съм се насочил към Дискавъри-то явно по добри алтернативи няма . Търсенето и колебанието продължават...(въпреки че силно клоня към Диското ) но все пак когато намеря читава машина надявам се да се похваля с успешна покупка.

                    Коментар


                    • #55
                      Съвети и мнения преди покупка на LR Discovery 2

                      Здравейте на висички. Много се радвам, че го има този форум, защото повечето от информацията, която предлагате е безценна. Особено се възхищавам на Яро.
                      Така, да давам по същество. Вчера се сдобихме с едно Дискавъри 2 с TD5 мотора. Много му се кефим цялото семейство. Но баща ми смята, че няма достатъчно мощност. Причината: днес изкачвахме баира пред нас и Диското на първа предавка под 2000 об/мин.(аз мисля, че бяхме около 1500 об/мин. на бързи ) започна до тресе или по-точно нещто като прекъсване.
                      Смятаме това за проблем, защтото същия баир пред нас си го минаваме със Берлингото (другата ни кола) 1.9 чист дизел (70 к.с.) на 1-ва с 1000 об/мин. без проблем.
                      Също така чета във форума, че джипката е сравнително пъргава, но тази не ни се струва така- почти няма разлика от Ситроена.
                      Все още не сме му сменили въздушния филтър - утре го чакам да дойде, защото сме от провинцията и частите са малко проблем.
                      Моля, кажете това на какво може да се дължи? Не ми се вяврва да е изцяло от въздушния филтър. Надявам сe Яро също да даде някакъв ориентир за евентуалния проблем.
                      Дано да съм нацелил темата, ако не - съжалявам, босичък съм с форумите.
                      Благодария предварително!

                      Коментар


                      • #56
                        До: Съвети и мнения преди покупка на LR Discovery 2

                        Честито! Напред и нагоре!
                        Причините за недостатъчна мощност могат да бъдат много, но....първо: това е субективно усещане. Колата е тежка, двигателя има осезаема "турбо дупка", която е точно около 2000 об/мин. Второ: филтри - горивен, въздушен. Трето, четвърто.... разисквано е в тема, виж тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=39410
                        Темата е за липса на мощност при високи обороти, но има много неща, валидни за мощността в целия диапазон на работа на двигателя. Как е при теб в областта на високите обороти?
                        00359893488603

                        ....нямам си вече LR...

                        Коментар


                        • #57
                          До: Съвети и мнения преди покупка на LR Discovery 2

                          Здравейте отново. Много благодария на колегата, който тъй бързо се отзова на молбата ми.
                          Не сме настъпвали Диско-то много, защото още не сме му сменили маслото и не ми се рискува. Но днес се престраших и на място го развъртях до 4000об/мин. Общо взето проверих всички маркучи - изглеждат без проблем, въздушният филтър е чист, не "колабира" както при някои колеги от форума, който си ми посочил(за, което много ти благодария).
                          В понеделник отиваме да го регистрираме и след това отиваме в София в Дару кар за диагностика и смяна на маслата в двигателя, диференциали и т.н.
                          Тук от форума изрових и телефоните на Боби, който доста разбира от Роувъри. Ще мина и при него, та да си каже мнението и той.
                          Мен НАЙ-МНОГО ме притеснява прекъсването на баир на 1-ва с малко газ.
                          Ще пиша, когато открием проблема.
                          Доскоро...

                          Съобщение от модератор:
                          Моля, напишете си в профила от къде сте.
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 24-07-09, 21:56.

                          Коментар


                          • #58
                            До: DISCO 2 в софия ?

                            За по-малко от същите пари ще си вземеш 300TDi в перфектно състояние. Просто трябва по-упорито търсене, след което поддръжката, консумативите и тунинга са по-евтини спрямо Д2....

                            Коментар


                            • #59
                              До: DISCO 2 в софия ?

                              Несравним е комфорта и простора на Диско 2 с този на Диско 1.

                              Екземпляра който си избрал е с добро ниво на оборудване и има известно количество гъзарийки които в 300 ТДИ няма да намериш, както ако трябва да ги добавиш като допълнително оборудване ще ти струват доста пари.

                              Круйз контрол около 200-300 лв ако го поръчаш от Ебей
                              Зеленото дистанционно е за контрол на нивото на колата. Не съм го намерил до сега да се продава отделно, а в Мото Пфое за да ти го доставят и да ти програмират колата, струваше около 1000 лева.
                              Стъпенките около 400 лева с монтажа (тази цена е на трети проиводител)

                              Много зависи за какво ще го ползваш. С добро до оборудване и хубави гуми си става от всякъде за ъфроуд. Ако успееш и да свалиш малко от цената.. си 6, а те сигурно ще ти свалят до 12 500 поне.

                              Успех

                              П.С. мен ми се струва че колата стои близо година.. Но като се има напредвид че масово хората си мислят че Ленд Ровър е скъпа марка е нормално да не се купуват такива коли. А това съвсем не е така.
                              LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
                              LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
                              [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

                              Коментар


                              • #60
                                До: DISCO 2 в софия ?

                                Първоначално публикуван от SG Преглед на мнение
                                Несравним е комфорта и простора на Диско 2 с този на Диско 1.
                                1. Д1 е по-просторно отвътре.
                                2. Комфортът не зависи от модела.
                                3. Започне ли разговор за някакъв офроуд, първата тема ще е смяна на възглавниците с пружини. Или първата, след като изтърват в дивото.
                                4. Разликата в разхода на гориво е колкото е разликата във вървежа. Ако обичаш скоростите, с Д1 на магистрала ще се чувстваш неудовлетворен.
                                5. Лично за мен, ТС на Д2 е плюс, който Д1 няма, а помага в повече случаи, отколкото блокажа при Д1.
                                Накрая - напълно подкрепям Лазар. За по-малко от тези пари можеш да вземеш великолепно и с доста лукс 300tdi. Какви луксове / екстри може да има 300tdi? - Всички, които се сетиш. Зависи от окомплектовката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X