Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: DISCO 2 в софия ?

    Вельо ме е изпреварил.
    Аз съм с Диско 2 и напълно подкрепям написаното от Лазар и Вельо. Ако трябва да решавам пак, избора е 300тди. Ако ще идваш до София, може би това е твоето Диско.

    А синьото Диско 2 седи на Горубляне от 2007-ма.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 02-07-11, 13:20.
    "Land Rover не губи масло, той маркира територия."

    Искам България чиста!!!

    Коментар


    • #62
      До: DISCO 2 в софия ?

      Първоначално публикуван от Didost Преглед на мнение
      Вельо ме е изпреварил.
      Аз съм с Диско 2 и напълно подкрепям написаното от Лазар и Вельо. Ако трябва да решавам пак, избора е 300тди. Ако ще идваш до София, може би това е твоето Диско.

      http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...256&f1=details

      А синьото Диско 2 седи на Горубляне от 2007-ма.
      Странно е, че годината на производство е обявена 1999, а тези модели спират да се произвеждат през 1998, освен ако аз не бъркам с няколко месеца. Може да се провери по ВИНа, ако го дадат по телефона. И мощността е 122кс., а са обявени 125.

      Коментар


      • #63
        До: DISCO 2 в софия ?

        Колата седи от доста време защото цената и беше доста различна , иначе на външен вид е безупречен екземпляр . Дано ДВГ , скорости и окачване да са в същото състояние .
        Според мен си заслужава да се види .

        Коментар


        • #64
          До: DISCO 2 в софия ?

          Супер ,
          Мерси за отговорите, доста повече отколкото очаквах.
          За двата коли във Варна, не се наканих да отида, защото и те от доста време време събират праха в салоните.
          Но колегите от София, казват същото и за тази кола.
          Съгласен съм за 300TDI и това си ми беше първия избор, но на мен ли ми се струва или доста понамаля предлагането им .
          Във Варна гледах едно, но човека каза че понагаря масло, а като карам Астра ми стига една кола с тубата за масло в багажника.

          Ами май остава да се ослушвам за мойта кола.
          Пуста зодия - Везни, дано се наканя накрая и да се включа с горди снимки.

          Мерси.

          Коментар


          • #65
            До: DISCO 2 в софия ?

            Първоначално публикуван от Didost Преглед на мнение
            Вельо ме е изпреварил.
            Аз съм с Диско 2 и напълно подкрепям написаното от Лазар и Вельо. Ако трябва да решавам пак, избора е 300тди. Ако ще идваш до София, може би това е твоето Диско.

            http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...256&f1=details

            А синьото Диско 2 седи на Горубляне от 2007-ма.
            До миналата година карах такава машина. сега съм с ТД5. Определено Диско 2 е по просторно

            Диско 1 Диско 2
            Дължина 4520 4710
            Широчина 1795 1860
            Височина 1960 1890
            шир. следа 1485 1540


            Доста по-икономично и много пъргаво в сравнение с Диско 1. За сметка на това е с по- слаба проходимост. Стойността на частите е сравнима, не бих казъл, че има съществена разлика. Лично на мен Диско 2 повече ми харесва, но по вкус и цвят приятели няма. Препоръчвам ти да се поровиш из форума за специфичните особености на двата модела, за да избегнеш подводните камъни.
            Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
            Discovery 2.5 TD5 2000 EX
            Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

            Коментар


            • #66
              До: DISCO 2 в софия ?

              Ако ще караш предимно по асфалт и пътуваш повечко избери ТД5 .Може и чип да му се сложи.Ако е за офроад и можеш да си позволиш да го къртиш,избери пак ТД5.Просто 300ТДИ си е слаб двигател и тва да се влачиш по пътищата със 100 направо си е разсипия.Пък ако му сложиш едни по-големи гуми пак не може да откине.
              Мисля си че ако някой от каращите 200 или 300 се качи в Д2 няма да слезне ама...
              Който пък ти каже че не става за офф - погледни колегите от Габрово какви машини правят на база Д2.

              П.П.Аз карам 300.
              M.P.

              Коментар


              • #67
                До: DISCO 2 в софия ?

                Чакай, чакай. Сравняват се съпоставими неща. Това габровското е Д2 само по талон. Относно заводска окомплектовка Д1 е неставнимо с Д2 в гората. На асфалт, както и на лек офф, важи пък обратното. Относно 2-ките в Сф - следам ги от 2г. Този Лазар Манов продава ЛР още от времето, когато купувах моето. Преди година говорих с него, но нещо не ми хареса. Диското от картинката седи повече от 2г и тръгна от цена около 19к.
                А за мнението на Барбарона ще кажа, че след определена възраст човек повече се блазни от глезотийките. Аз се въздържах от 2-ката по чисто финансови причини. Само като си помисля какво налях в мойто, и помислих за 2-ката ме хвана скомина
                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                Коментар


                • #68
                  До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                  Знаете ли какво казва Дидо(didost) ? Защо е ЛРовър Диско?
                  Диско е ,щото не прекъснато мигат некви лампи
                  А е Ровър, щото непрекъснато трябва го ровичкаш за да разбереш що мигат лампите, примерно

                  Коментар


                  • #69
                    До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                    Здравейте
                    Интересува ме има ли конструктивни разлики м/у диско 2 и този с новият фейслифт до 2004-та година.Външно се забелязват само фаровете.
                    Поздрави

                    Коментар


                    • #70
                      До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                      И да ви се оплача. Загледах се в петък на горубляне в еднин бордо червен от 2000 год. Днес отивам и преди мен го купили. Дайте съвет за сервиз ,че доколкото разбирам май това е проблема на тези машини.
                      Поздрави


                      Напиши в тъсачката горе в дясно " сервиз за оглед",
                      и ще намериш отговора на въпроса.
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-03-10, 16:26.

                      Коментар


                      • #71
                        Новобранец въпроси разни

                        Здравейте, от известно време (хм.. даже незнам как се започна) взех да чета за Land Rover и по-точно Discovery. Попрочетох доста, "разлистих" до над 30 страници и отделно каквото се сетих с търсачката, най вече диско 2. От прочетеното не съм усетил кога са ми сложили системата със заразата, ама нещо много се зарибих.

                        Да вметна, че за покупка все още ми е рано, ще бъде евентуално към края на годината (вероятно с поръчка от Австрия). Към момента карам една алфичка 147 jtd 1.9 и въпреки славната им трошливост, освен от към окачване други проблеми не съм имал, ако не броим леки ръжди по праговете (австрииска е), но те бяха отстранени. Това и е трета година.

                        Другото което искам само да вметна, че общо взето съм си харесал субару форестър, санта фе (старото) и хонда црв около 2001-02, ама това само между другото.

                        За сега все още само чета насам натам. Но по принцип ще ми трябва семейна кола, а настоящата с багажник от 290л не мо'е мине за такава. Но пък търся и нещо по-високо от земята, че с нашите улици , даже улицата на която живея си е почти оффроуд. Правят (ама като гледам как се точи край няма да има, а и път) разни канализации по разни приоекти, ама май са поизпапали парите, отделно, че разбиха къде к'во имаше тротоар абе ужас. То къде ли са ни оправени (за пътищата)

                        Нарочно пускам темата тук, та да ми дадете още малко "доза" от вашата болест

                        Та основно разбрах, че Лазар е човека, ако се налага за части от Англия (то и сам сигурно бих с е справил), пък и те частите по-евтини от на алфата .

                        Говорим за Td5 мотора, нещо не разбрах маслото полусинтетика или пълна синтетика е? На разни места четох, че може и двете да се ползват в зависимост от условията на експлоатация.

                        Има ли Врачани регистрирани с Ленд Ровъри и ако да къде евентуало си преглеждат колите?

                        Имам една притеснителна питанка, тъй като съм от провинцията, не ме притесняват толкова километрите до София, ако трябва да се прави нещо по-сериозно или там разни диагностики, а по скоро дали има възможност диското да не ме закара до там с евентуален проблем. Е не говорим за много сериозен проблем, като въздушни възглавници да речем.
                        То всъщност това ми е едно от най-притеснителните неща. Оставял ли ви е Ленд Ровъра някой път НА пътя, на говорим за по горите, там такива неща по се случват.

                        Автомобила ще се ползва предимно за извънградско, като годишно правя 10к км + - , т.е. малко . За градско търкаляме една баничарка, в много случай за извънградско пътувам с едно пежо боксер 2.8 чист дизел за разни стоки, та за това и годишния километраж е сравнително малко.

                        п.п. Малиии май съм се поувлякъл с поста
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 24-03-10, 16:50.
                        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                        Коментар


                        • #72
                          До: Новобранец въпроси разни

                          Здравей, мисля че си се насочил в правилната посока. Аз карам също Д2 и до сега не ме е оставял на пътя като за последно се оказа, че съм карал дълго време без масло в раздатъчната кутия и пак вървеше.
                          Въри също и със спукани въздушни възглавници / пак от опит/ и след това ги смених с пружини.
                          ТД5 е перфектен мотор аз го карам с 10w40 масло. За части и други проблеми пиши тук и не се притеснявай - за всичко има лек.
                          [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

                          Коментар


                          • #73
                            До: Новобранец въпроси разни

                            Леле.
                            Натам накъдето си тръгнал, няма връщане. Да знаеш.

                            Диско 1: липса на електроника, никакви проблеми от такова eстество. Турбодизел с механична помпа, много проходим, по-малко комфортен от Д2

                            Диско 2: с доста електроника, въздушни възглавници, двигателя е с електроника (обаче няма данни да създава проблеми). Доста по-комфортен и по-малко проходим от Д1. Има разни системи Traction Control и други глезотии, някои ги харесват.
                            Последно редактирано от Радослав Райчев; 24-03-10, 16:35.
                            Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                            LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                            Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Новобранец въпроси разни

                              Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                              Другото което искам само да вметна, че общо взето съм си харесал субару форестър, санта фе (старото) и хонда црв около 2001-02, ама това само между другото.

                              Говорим за Td5 мотора, нещо не разбрах маслото полусинтетика или пълна синтетика е? На разни места четох, че може и двете да се ползват в зависимост от условията на експлоатация.
                              Здравей колега, аз също се чудих доста време м/у разни модели преди да си купя моето Диско 2 Тд5!
                              Откак си го купих преди 2 месеца, след всяко каране го заобичвам все повече. На мен също ми трябваше И като семейна кола! Жена ми въобще не му се кефи, но това си е неин проблем !
                              Карам го със същото масло с което и еgbelev!
                              За проблеми, все още съм нямал сериозни такива, за да ти споделя!
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 24-03-10, 18:43.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                                Здравей и от мен
                                И аз съм се поболял вече за Диско 2 даже гледах и във Враца едно, но не ми хареса.Намира се до полицията.Аз се оглеждах за японец,защото си мислех че ЛР е скъп за поддръжка,но се оказва че не е така.Дано да попаднем на читави машини,че съм брал ядове с електрониката на един БЕНЦ.
                                Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X