Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

    Здравейте,
    моето търсене продължава.
    Гледах днес TD5 99 auto, но трите бандита : АБС, ТК и ХДК светят.
    АБС-а работи, доколкото може да се усети при натискане , другите с-ми най вероятно не според прочетеното.
    Въпроса ми е доколко е рисково, човек да се втурне през глава в такава покупка и има ли някой който да е разрешил този проблем.
    Диагностика в МПФ преди покупката ще идентифицира ли виновника : датчик, накладки / дискове , контролен блок и т.н., не че друго но май има разлика в цената ....

    Другата ми опция е Диско 1, 98 ауто на подобна цена...

    Та и чуденето продължава.

    Мерси

    Коментар


    • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

      Първоначално публикуван от smat Преглед на мнение
      ...
      Въпроса ми е доколко е рисково, човек да се втурне през глава в такава покупка ....
      Винаги е много рисково. Иначе се втурвай.
      Не вярвай на 100% на предварителната диагностика, а просто предвиди едни 2 хилки за след покупката. Лично мнение.
      ПП 2-ката е по-добра като концепция. Като се изхвърли това-онова, става слънце. Но всичко зависи от конкретния екземпляр.
      Хайде и да се похвалиш после.
      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

      Коментар


      • От: До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

        Първоначално публикуван от smat Преглед на мнение
        Гледах днес TD5 99 auto, но трите бандита : АБС, ТК и ХДК светят.
        Достатъчно рисково си е.
        При палене угасват ли за малко? или изобщо не угасват?

        Според мен търси друг екземпляр. Д2 ми харесва повече като концепция, но все пак зависи за какво ще ползваш колата. Става за ъфроуд оределено но не и за много много хард. иска си да похарчиш малко парички.

        Успех.
        LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
        LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
        [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

        Коментар


        • От: До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
          ... 2-ката е по-добра като концепция...
          Ще бъдеш ли така добър да споделиш каква точно е концепцията на Д2?

          Коментар


          • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

            Здравей те!
            Снощи публикувах едно питане в тая тема а днес не успявам да го намеря никъде.Някои ще ми обяснили къде е мога да го намеря???

            Съобщение от модератор:
            Моля, напишете си в профила от къде сте.
            Прочетохте ли това
            ...ЦЪК
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 11-07-10, 16:49.

            Коментар


            • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

              Първоначално публикуван от kris Преглед на мнение
              Здравей те!
              Снощи публикувах едно питане в тая тема а днес не успявам да го намеря никъде.Някои ще ми обяснили къде е мога да го намеря???
              Питането ви е било изтрито поради две причини: първата не са позволени външни препратки, още повече към търговски сайтове и второ - по картинки едва ли някой с точност би могъл да ви каже колата става ли или не.
              Ако конкертно сте се насоличи към тези два автомобила, бихте могли да пишете в тази тема Помощ за оглед преди покупка на 4х4!! за помощ.
              Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
              A2 (+)

              Коментар


              • Диагностика за Дискавъри 2 - 99г.

                Здравейте колеги,

                търся специалист по LR Discovery II - 99г. да ми направи на място диагностика, защото са изтекли временните номера, няма и застраховка, т.е рисково е да я водя до Дару кар или до Мото пфое.
                Търся човек специализиран в тази работа с необходимия компютър за да направи диагностика на двигател, окачване и дригите системи.
                Разбира се ще си платя за това. Джипа се намира в Суходол. Пробвах го и ако няма сериозни проблеми може би ще го купя. Направи ми добро впечатление. Пъргава джипка и стабилна.
                Благодаря предварително!

                0878 119 804 - Момчил
                Последно редактирано от janissary; 16-08-10, 11:20. Причина: доп. инфо.
                УАЗ 469Б & LR DISCOVERY II

                Коментар


                • От: диагностика за Дискавъри 2 - 99г.

                  По-добре дай 30-40 лв. за репатриране и я закарайте някъде, където ще я погледнат разбиращи. Виж дали и колко това са Дарукар и Мото Пфое не се наемам да кажа.

                  М/у другото това видя ли го: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=100394 (нито знам човека, нито състоянието на Диско-то, просто се загледах вчера по снимките и въздишах малко ).

                  Коментар


                  • От: диагностика за Дискавъри 2 - 99г.

                    Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
                    По-добре дай 30-40 лв. за репатриране и я закарайте някъде, където ще я погледнат разбиращи. Виж дали и колко това са Дарукар и Мото Пфое не се наемам да кажа.

                    М/у другото това видя ли го: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=100394 (нито знам човека, нито състоянието на Диско-то, просто се загледах вчера по снимките и въздишах малко ).
                    Ники, тоя го гледах, много зле е. Спукани възглавници, съединителя трудно включва, едва набира. Умряла джипка с две думи.
                    УАЗ 469Б & LR DISCOVERY II

                    Коментар


                    • От: диагностика за Дискавъри 2 - 99г.

                      Наистина е по-добре да се репатрира колата до място където ще може да се прегледа. Двигателя няма как да се провери с компютър на място. Има.. Но не знам кой може да го направи. По-евтино ще е с репатрак. Относно възглавниците, аз бих ги предвидил като предстояща подмяна (по-рано или по-късно) при всички положения.

                      Коментар


                      • От: диагностика за Дискавъри 2 - 99г.

                        Това суходолското седи поне от 2.5г минимум. Ходих да го гледам преди време - не ми хареса, а за продавача да не коментирам.
                        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                        Коментар


                        • От: диагностика за Дискавъри 2 - 99г.

                          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                          Това суходолското седи поне от 2.5г минимум. Ходих да го гледам преди време - не ми хареса, а за продавача да не коментирам.
                          Аз също ходих да го гледам и карам. Внесено 11.2008г. или тук е 1 година и 9 месеца. Още с транзитните номера. Подкарах я, джипката беше пъргава и стабилна по завоите. Скоростите включваха без проблем. Нямаше нафта и не съм я карал по баирите. Бързи и бавни работят. Вътре е малко мърлява, иначе е доста по добра от тази в Драгичево. Поставил съм им условия, ако се съгласят може и да я взема. Сделката е частичен бартер за лека кола и кешшшшшшш. Оня в Драгичево е съгласен и на зор. Всеки ден ми звани и по-добри оферти ;-)) Трудно е да се намери читава джипка да ми се невиди. Като цяло търговията не е силна страна на българина.
                          УАЗ 469Б & LR DISCOVERY II

                          Коментар


                          • От: диагностика за Дискавъри 2 - 99г.

                            Колега,за този от Драгичево,само мога да кажа че се кара ежедневно и доста пъти съм го разглеждал,че и аз съм мераклия за такъв но за момента няма как.Мисълта ми е,че според мене не е нагласен за продажба а си е в това състояние което се вижда.Все пак 10г. за кола,не може да очкваме чудеса от нея.

                            Коментар


                            • От: диагностика за Дискавъри 2 - 99г.

                              Първоначално публикуван от tazmanieco Преглед на мнение
                              Колега,за този от Драгичево,само мога да кажа че се кара ежедневно и доста пъти съм го разглеждал,че и аз съм мераклия за такъв но за момента няма как.Мисълта ми е,че според мене не е нагласен за продажба а си е в това състояние което се вижда.Все пак 10г. за кола,не може да очкваме чудеса от нея.
                              Колега, покарай ги и двете и ще видиш разликата.
                              УАЗ 469Б & LR DISCOVERY II

                              Коментар


                              • От: диагностика за Дискавъри 2 - 99г.

                                Първоначално публикуван от janissary Преглед на мнение
                                Аз също ходих да го гледам и карам. Внесено 11.2008г. или тук е 1 година и 9 месеца. Още с транзитните номера. Подкарах я, джипката беше пъргава и стабилна по завоите. Скоростите включваха без проблем. Нямаше нафта и не съм я карал по баирите. Бързи и бавни работят. Вътре е малко мърлява, иначе е доста по добра от тази в Драгичево. Поставил съм им условия, ако се съгласят може и да я взема. Сделката е частичен бартер за лека кола и кешшшшшшш. Оня в Драгичево е съгласен и на зор. Всеки ден ми звани и по-добри оферти ;-)) Трудно е да се намери читава джипка да ми се невиди. Като цяло търговията не е силна страна на българина.
                                Колега,я кажи какви са офертите за да знам,че досега не съм говорил с него за цена и даже незнаех че го продава.От форума разбрах за продажбата му.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X