Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Дайте ми съвет за land rover discovery

    Каква е цената на този пикап, ако не е тайна? V6 83 к.с. се монтира на Серия 3 от самото начало на производството-от 1971 до 1985 г. Пикапа (HCPU-high capacity pick up) е на шасито на дългата база-109 инча. От 1981 г. почват да слагат и V8 на дългата база (за пикапите не съм сигурен). Не знам дали този механичен инжекцион не е монтиран по-късно, чел съм,че V6 е само карбураторен. Между другото V6 двигателя е по-лек от редовия 4 цилиндров двигател 2248 куб. см 77 к.с. Дизела 2250 куб. см 62 к.с. е още по-тежък. Това са все пак возила проектирани по старата философия-да се карат дълго по всички караища на света и да се ремонтират лесно с прости инструменти и минимум технически познания.
    Само Targa да не чуе, че продават този пикап-като нищо ще го купи и него. Човека е ценител!
    There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
    No wahalla.

    Коментар


    • Re: Дайте ми съвет за land rover discovery

      Tramp, не става дума за V6 а за редови шестак. Ленд Ровър никога не са имали V-образен шестак, като изключим последния дизел на Диско 3/ Рейндж Ровър Спорт, но той реално е на Пежо.

      Няма нищо чудно че 2.25 дизела и бензина тежат толкова, особено дизела. какво да очакваме от изцяло чугунен перкинс?

      Най-привлекателния мотор на трета серия е all-alluminium V8 с 8*к.с. (такак и не става ясно точно колко). После на Класик-а става 130+, после 160+, после 182к.с.

      Коментар


      • Re: Дайте ми съвет за land rover discovery

        Прав си разбира се. 2,6L е редови, а 8 цилиндровия,алуминиев е V-образен и направен от BUICK за модела им 215 през 1961г. И двата двигателя са много "тунинго-пригодни" и дълговечни. Освен на Серия 3 е използван и за LR FC-101,,Discovery 89-04, Defender 90/110 (83-94).
        There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
        No wahalla.

        Коментар


        • Re: Дайте ми съвет за land rover discovery

          Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
          Прав си разбира се. 2,6L е редови, а 8 цилиндровия,алуминиев е V-образен и направен от BUICK за модела им 215 през 1961г. И двата двигателя са много "тунинго-пригодни" и дълговечни. Освен на Серия 3 е използван и за LR FC-101,,Discovery 89-04, Defender 90/110 (83-94).
          Ако говориш за осмака, той е клАсика и на КласИка.
          А в интерес на иатината 2.6 е изключително рядък двигател.

          Коментар


          • Re: Дайте ми съвет за land rover discovery

            Да, за осмака писах. Сега отворих февруарския брой ot 2004 на списание Land Rover World и там има статия за pre-production Range Rover от 1970г с 3,5 литровия V8 135 к.с. Наистина са класика тези двигатели. Аз карам Серия 3 с 2,3л бензинов двигател-тук в Африка още много от тях честно си вадят хляба, без да имат спомен от последната смяна на масло или някакво регулиране на клапани или момента на запалването. Снимките на претоварените пикапи в Африка също са класика
            There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
            No wahalla.

            Коментар


            • Още въпроси за Land Rover Discovery 2.5 TDI (95-9

              Здравейте, миналата седмица харесах едно диско - 300 tdi - 1996 оба4е още се чуда дали да го взема. От 3 години съм студентче в Англия и отдавна се каня да си взема диско та сега май доиде тва време...В бг карам 200 tdi и имам някакви аматиорски познания Сигурно ще питате защо търся съвет тук а просто не отида при някои от 1000-дите разбирачи от ленд ровър тук...Причината е проста - много е трудно да се намери свестен който да обърне внимание както трябва и който не иска просто да ти вземе парите (или просто не знам точните хора) и второ адски е скъпо - 1 час труд в сервиза на ЛР в Бристол е 110 паунда. Това прави около 50 паунда за 30 мин в които ще напрявят brake test и ще проверят дали работи стопчето за мъгла отзад...Както и да е, качил съм няколко снимки и линковете са отдолу. Главно ме притесняват тия течове иначе като цяло колата е безупречна...Ще се радвам ако някой му се занимава и погледне снимките за 1 мин, може би бихте ми спестили сериозни цифри впоследствие.

              П.С. Джипката е на 134000 мили, ръчни скорости ... останалото си го знаете
              Прикачени файлове

              Коментар


              • Re: Въпрос за Land Rover Discovery 2.5 TDI (95-9

                Първоначално публикуван от kinex
                В краина сметка това Дискавъри купи ли се или не.
                ..... че ми стана интересно.
                ...и на мен ми стана интересно, остава да чакаме отговор от колегата tdrome
                npc_vlado,
                Това което се вижда на снимките, бих го нарекъл "омасляване", а не теч и според мен е нормално за кола на тия километри...
                Друг е въпросът, че след покупка, ще трябва да смениш всички консумативи, включително маслата (провери преди покупката, дали нивата са в норми) но за това е писано доста тук.
                Успех в избора!
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • Re: Още въпроси за Land Rover Discovery 2.5 TDI (95-9

                  Първоначално публикуван от npc_vlado Преглед на мнение
                  Здравейте, миналата седмица харесах едно диско - 300 tdi - 1996 оба4е още се чуда дали да го взема.
                  Не съм виждал толкова теч на масло по скоростите и диференциала. И аз бих се притеснил, а при тия цени на сервизните услуги дето цитираш. В крайна сметка за колко пари го взимаш, ако не е тайна? Направи като мене - кто направиш едно кръгче, ако избухне любов - затваряй очи и го грабвай. В съседна тема имаше съвети за преди покупка - погледни ги и успех!
                  Tundra 2011 4X4
                  RAV4 2009 4X4

                  Коментар


                  • Re: Още въпроси за Land Rover Discovery 2.5 TDI (95-9

                    Първоначално публикуван от npc_vlado Преглед на мнение
                    Здравейте, миналата седмица харесах едно диско - 300 tdi - 1996 оба4е още се чуда дали да го взема. От 3 години съм студентче в Англия и отдавна се каня да си взема диско та сега май доиде тва време...В бг карам 200 tdi и имам някакви аматиорски познания Сигурно ще питате защо търся съвет тук а просто не отида при някои от 1000-дите разбирачи от ленд ровър тук...Причината е проста - много е трудно да се намери свестен който да обърне внимание както трябва и който не иска просто да ти вземе парите (или просто не знам точните хора) и второ адски е скъпо - 1 час труд в сервиза на ЛР в Бристол е 110 паунда. Това прави около 50 паунда за 30 мин в които ще напрявят brake test и ще проверят дали работи стопчето за мъгла отзад...Както и да е, качил съм няколко снимки и линковете са отдолу. Главно ме притесняват тия течове иначе като цяло колата е безупречна...Ще се радвам ако някой му се занимава и погледне снимките за 1 мин, може би бихте ми спестили сериозни цифри впоследствие.

                    П.С. Джипката е на 134000 мили, ръчни скорости ... останалото си го знаете
                    Това което ми направи впечатление от снимките е, че не видях компресора на климатика (снимка 3 от ляво на дясно) не видях и характерния за модела дебитомер на въздуха, трябва да се намира веднага след въздушния филтър)
                    Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                    Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                    Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                    Коментар


                    • Re: За диско 1

                      Бронята с халогените наистина пречи. Аз бях затънал ведни коловози в една глина, но интересното е че не се счупи нищо. Само сега си държа капачката, на куката за теглене в джоба на вратата .
                      ---------------------
                      Шофирайте разумно!
                      [IMG]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/IMG]

                      Коментар


                      • Моля да ме ориентирате какво означава този проблем...

                        Значи, харесъм съм си едно Диско 97г. което искам да сменя за пасата си и го водих днес на сервиза на Васил в Дружба. Там го нямаше човекът, който разбирал баш от джипове, но направихме каквото можахме. Резултатът от огледа е, че колата като ходова част е в идеално състояние, очевидно не е блъскана изобщо по черни пътища, има някакви леки течове от гарнитурата на двигателя, но само бели кахъри.

                        Това, което е сериозно обаче е май прецакан преден диференциал. И предният и задният си личи, че са отваряни, но това, което прави в момента е придърпване и почти-изчукване при смяна на скорости. Колата се лашка напред-назад. Също при дръпната ръчна спирачка включвам на първа с натиснат съединител, изфорсирвам леко и при пускане на съединителя има отчетлив луфт при зацепването, съпроводен със средно силен удар. Според момчето в сервиза при тази процедура в предния диф нещо направо прескача. Също така и малкият лост малко трудно влиза в положение "бавни" (но бавните работят).

                        Как звучи това описание? Не знам дали е възможно да се прецени така, но в най-лошия случай за какъв ремонт с какви финансови измерения може да става дума?

                        Всичко останало на колата е наистина добро и ако това по трансмисията е поправимо в някакви що-годе нормални пари бих го взел. Хареса ми. Двигателят също изглежда в идеално състояние.

                        Та... моля за съвет. Асен от тук ми предложи помощ при оглед в Мото Пфое в понеделник, за което съм му много благодарен, но за жалост по независещи от мен причини огледът трябваше да стане днес. Възможно е да се погледне и колата понеделник сутринта но ще трябва да е на място в Горубляне и не зпознавам никой, който би могъл да го направи. Трябва да реша дали да се занимавам или да забравя за тази кола.

                        Коментар


                        • До: Моля да ме ориентирате какво означава този проблем...

                          За мене еднозначно всичко трябва да се свали и да се отвори. Предни, задни, РК, СК, ...

                          Коментар


                          • До: Моля да ме ориентирате какво означава този проблем...

                            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                            За мене еднозначно всичко трябва да се свали и да се отвори. Предни, задни, РК, СК, ...
                            Ясно, забравих вече за колата

                            Коментар


                            • До: Моля да ме ориентирате какво означава този проблем...

                              Първоначално публикуван от geko Преглед на мнение
                              Ясно, забравих вече за колата
                              Бързо схващаш.
                              B+

                              Коментар


                              • До: Моля да ме ориентирате какво означава този проблем...

                                По принцип си имат хлабина в трансмисията и това е заради междуосевия диференцял- там се износват едно подложни шайби- не са скъпи, ама ремонта е цифра- 300-400 кинта
                                Иначе за отварянето на диференцяли- да, възможно е, но важното е причината- дали теч м/у редуктора и моста или повреда в редуктора.
                                Но това чаткане не е добре.
                                За превкл на бързи-бавни- трябва да се прилага сила, даже по някой път се налага да се отпусне леко съединителя и да е вкл някоя предавка- това е защото в РК няма синхронизатори.
                                http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                                Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X