Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Искам съвет за едно Дискавъри

    ми то си пише на копчетата... разни там компресии и ключалки....
    Шегувам се ... просто колата има блокажи на дифовете...ако наистина ги има а не само копчетата да са останали си с доста евра напред....
    Disco II td5
    2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
    planed: air locker, rear D44bumper

    Коментар


    • Re: Искам съвет за едно Дискавъри

      а кви пари му търсят ако не е тайна?
      Disco II td5
      2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
      planed: air locker, rear D44bumper

      Коментар


      • Re: Искам съвет за едно Дискавъри

        11000лв му е цената, но изникнаха разни течове оттук-оттам и няколко щанги за смяна.

        Коментар


        • Re: Искам съвет за едно Дискавъри

          Само блокажите покриват близо половината от парите дето ти искат за диското.Приблизително прединя и задниа на АРБ за всеки по 1970 лв а компресора е 650 лв

          Коментар


          • Re: Искам съвет за едно Дискавъри

            Първоначално публикуван от philipmar Преглед на мнение
            Само блокажите покриват близо половината от парите дето ти искат за диското.Приблизително прединя и задниа на АРБ за всеки по 1970 лв а компресора е 650 лв

            Ако наистина блокажите са там и ок, дефакто купуваш Дискавъри-то за 5.000лв. Айде

            Коментар


            • Дайте ми съвет за land rover discovery

              Здравейте приятели,аз не съм много вещ по джипките,но съм харесал един ленд ровър-91г.цената му е 6000лв.да ми кажете някъква информация за цените на частите за неговото поддържане, за разхода на гориво и т.н.Много ще съм ви благодарен за всякъв вид информация.

              Коментар


              • Re: Дайте ми съвет за land rover discovery

                Първоначално публикуван от Ilko Преглед на мнение
                Здравейте приятели,аз не съм много вещ по джипките,но съм харесал един ленд ровър-91г.цената му е 6000лв.да ми кажете някъква информация за цените на частите за неговото поддържане, за разхода на гориво и т.н.Много ще съм ви благодарен за всякъв вид информация.
                Илко всичко е относително - например от това откъде си - ако си от София поддръжката ще ти е доста по-лесна отколкото ако си от провинцията. Частите в сравнение с японските са по-евтини, но за сметка на това пък ЛР са по-трошливи. Разходът на дизелите в сравнение с аналозите от тези години е доста нисък. ЛР си е мания - като покараш ще го разбереш.
                Ако имаш познати в Англия, които да ти пращат части - поддръжката може да ти излиза, като на 10 годишна лека кола среден клас.
                "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                Коментар


                • Re: Дайте ми съвет за land rover discovery

                  Ами човека е от Варна - то си пише. Пък за тия пари вероятно е Диско 91г. 2.5td. Аз карах едно такова преди 3-4години и при това беше за 10хиляди лв ама трагедия. Нямаше душа горкото, едвам вървеше, турбото май не работеше, някакви биелетки имаше разбити отзад и при 70км/ч задницата сееше. Беше и малко наклонен на една страна. Имаше си безброй индикации за стопанин-душманин. Та това за 10хиляди. Сега се чудя за 6 какво ли ще да е това Диско.
                  А иначе да вметна, че където няма сервизи - хората карат тойоти.
                  Аз пък нещо се точа на един defender 87г дълга база за 10хилки на горубляне. Освен че е най-красивата кола която съм виждал нищо не знам за него. Пък и много ме плаши тая година
                  Tundra 2011 4X4
                  RAV4 2009 4X4

                  Коментар


                  • Re: Дайте ми съвет за land rover discovery

                    Първоначално публикуван от razgele Преглед на мнение
                    Аз пък нещо се точа на един defender 87г дълга база за 10хилки на горубляне. Освен че е най-красивата кола която съм виждал нищо не знам за него. Пък и много ме плаши тая година
                    Не бери грижа за годината - това не е проблема на тези коли, гледай техническото състояние.
                    Аз миналата седмица гледах едно Series 3, пикап 109 инча, двигател 2.6 бензин 6 цил. редови, механичен инжекцион - мания отвсякъде. Беше сравнително добре поддържана - двигателя запали от 1/4 оборота и работеше по добре от стенния ми часовник, а какъв звук ..... радост за ухото.
                    По между другото такъв двигател не бях виждал да слагат на Серия 3, но вече видях, не знам дали е стандартен, че ме мързи да ровя.
                    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                    Коментар


                    • Re: Дайте ми съвет за land rover discovery

                      Първоначално публикуван от razgele Преглед на мнение
                      А иначе да вметна, че където няма сервизи - хората карат тойоти.
                      Ами да си ги карат - другите си организираме собствен специализиран сервиз.

                      Преди 3-4 години за 10к наистина можеше да се купи само изключително изтормозен екземпляр. За още толкова е можело да се възстанови.

                      За километрите 1000% лъжат няма как автомобил на тези години да е на 130к. Иначе цената е супер и изобщо не е за чудене дали да се купи - единствено трябва да се види дали няма да има проблем с регистрацията, че ми се вижда много италианска. Пък другото се оправя. На вид е много хубав.
                      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                      Коментар


                      • Re: Дайте ми съвет за land rover discovery

                        Първоначално публикуван от razgele
                        те тава е екземпляра още му се точа
                        моля някой да ме откаже да го взема
                        defender 2.5тди
                        Данни:
                        Дата на производство - август 1989 г.
                        Тип двигател - Дизелов
                        Мощност (к.с.) - 90 к.с.
                        Скоростна кутия - Ръчна
                        Категория - Дълга база
                        Пробег - 130000 км
                        Цвят - Зелен
                        Особености:
                        4x4
                        Лизинг
                        Нов внос
                        Ролбари
                        С право да дан.к-т
                        Серво управление
                        Стерео уредба
                        Шибедах
                        Допълнителна нформация:
                        перфектно сьстояние, блокажи, 9+1 места
                        Забрави за 2.5tdi от 1989г., пък и 90к.с.
                        А какво значи блокажи? Има стандартно само един - на междуосевия диференциал. На този труп надали са слагали втори?...

                        Коментар


                        • Re: Дайте ми съвет за land rover discovery

                          Първоначално публикуван от Ilko
                          Аз го видях този джип,мога да ти направя повече снимки,продават го в автосалона точно до нас.И да попитам нещо повече за него ако искаш.
                          Ама той верно е точилка даже е тунингован. ( оптично поне ). при това за тия пари ще преглътна и десния волан. Не искам да те ангажирам, но ми се ще да разбера нещо повече за колата. Дори направи едно кръгче, чуй го тропа ли нещо, има ли белези за мърлящина, такива работи...
                          А и някой от форума ако може да даде акъл що за кола е. Ще се радвам да прочета предимно негативни мнения за да си спестя изненади впоследствие. Така преди няколко години звъннах на един приятел: "Тръгнал съм да купувам Дискавъри за 20 бона, имаш 2минути да ме откажеш." , "Кво да те отказвам - красавец е, взимай го!"
                          Tundra 2011 4X4
                          RAV4 2009 4X4

                          Коментар


                          • Re: Дайте ми съвет за land rover discovery

                            Ilko, ако ще взимаш дефендър, вземи някой от форума, който има такава машина (или читав сервизен техник, който поддържа Land Rover а не по принцип всичко) от поне няколко години за да ти каже слабите места. Има много тънки моменти по главини, по едни осички между раздатка и скорости, по едни луфтове разни, които не можеш да ги познаеш ако нямаш опит с тези машини.
                            Иначе е на късмет - ама то липсата на късмет може да ти излезе двойно и тройно по-голяма от началната инвестиция при този автомобил.

                            Иначе ако е читав - не му мисли. Аз не мога да преглътна десния волан иначе досега обявата да я нямаше.
                            Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                            LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                            Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                            Коментар


                            • Re: Дайте ми съвет за land rover discovery

                              Първоначално публикуван от razgele Преглед на мнение
                              Ама той верно е точилка даже е тунингован. ( оптично поне ). при това за тия пари ще преглътна и десния волан. Не искам да те ангажирам, но ми се ще да разбера нещо повече за колата. Дори направи едно кръгче, чуй го тропа ли нещо, има ли белези за мърлящина, такива работи...
                              А и някой от форума ако може да даде акъл що за кола е. Ще се радвам да прочета предимно негативни мнения за да си спестя изненади впоследствие. Така преди няколко години звъннах на един приятел: "Тръгнал съм да купувам Дискавъри за 20 бона, имаш 2минути да ме откажеш." , "Кво да те отказвам - красавец е, взимай го!"
                              Ходих и видях джипа,там беше още,но вече е продаден и човека не е дошъл да си го прибере.Още на втория ден като са го пуснали за продаване и са го купили.Разпитах за него,двигателя му беше сменен модел 98г.,задния мост също беше сменен със същата година.Но не беше изцяло тунингован,имаше шнорхел оригинален на Дефендер,гумите му бяха читави.Не съм го палил и карал,защото вече има собственик.Случайно момчето във автосалона ми излезе познат и ми каза че очаквали скоро да пристигнат още 2 Дефендера и щели да ги качат и тях в mobile.bg.Съжалявам,ако си имал интерес към джипа,но явно този,които го е купил е бил по бърз,явно е бил читав.

                              Коментар


                              • Re: Дайте ми съвет за land rover discovery

                                Еми много ясно - при тая цена... Тоя път нямах късмет. Има такива хора дето са големи каръци с колите. Взимат трошки, купуват скъпо, продават евтино - е тва съм аз. Ще чакам, ако някой чуе нещо да свирне. Благодаря ти все пак.
                                Tundra 2011 4X4
                                RAV4 2009 4X4

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X