Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    в Германия цените варират доста - дори само валиден ТЮВ /нашето ГТП/ оскъпява колата с около 1000 евро... но като няма да я караш в Германия, по-добре да ги икономисаш тия 1000 евро и да няма ТЮВ

    като е леко ударена /калник+врата или нещо подобно/ - хайде още минус 1000

    ако на всичкото отгоре и двигателя е сдухан... ето как идва на продажна цена 8000лв с платен внос...

    у нас хората гледат модела и годината, останалото са "подробности"...

    преди време брат ми /живее в Мюнхен от 6 години/ си беше купил Мазда 323Ф... 92г на 120 000км... Цената ми се видя страшно висока - тук "се харчеха" по 4000-5000лв /с митото/, той я взе за над 3000Е
    След половин година като си дойде с колата, всичко ми се изясни
    ония "120 хиляди км" нямат нищо общо със "120 хиляди км" на Горублянските морги ...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #62
      Диско (200 TDI) vs Диско (300 TDI)

      Здравейте,

      И за мен това е първи пост във форума, но като гледам няма да е последен . Преди няколко дни по случайност се разминах с купуването на диското на Радо, но както гледам връщане назад няма да има. Решил съм да се сдобия с Дискъвъри, като бюджетът за момента е неясен, но може и да не е много малък. Прочетох почти всичко, което е писано в този форум, и въпреки това не попаднах на подобна тема. Дано да не съм пропуснал нещо.

      Въпросите ми са около сравнението на Диско 1 и 2. Мога да ги систематизирам така:

      1. Разлики в самия двигател (говорим за дизелите) - плюсове и минуси
      2. Разлики в окачването и останалите неща (ако има)
      3. Разлики в performance-а

      Дали някой ще може да обобщи, макар и на кратко? Просто не знам за какво точно да се оглеждам - за стар и по-евтин джип с голям аванс за дооправяне на неща или за по-нов (дори и 2000г.) с евентуално по-малко проблеми. Трябва ми за основна кола, която ще бъде товарена много, и ще вижда умерен до труден off-road от време на време... дори и мога да се присъединявам към някои от вашите мероприятия . Нямам намерение да правя никакви тунинги, повдигания и подобни.

      И последно - браво за форума! Наистина е страшно полезен и се развива абстиненция

      Коментар


      • #63
        Здравейте geko,

        Съпоставяли сме 200 и 300tdi в разни теми, но може би е трудно да се открият конкретните постове. Иначе, всичко писано за Дискавъри се намира тук.

        Също така, един доста реалистичен материал по въпроса е и този:
        http://www.off-road-drive.ru/index.php?link=152227

        С няколко думи:

        1) Разлики между 200 и 300тди има, но не и принципни. Като въртящ момент, мощност и т.н. са напълно еднакви, изключение правят само 200тди версиите при Дифендър (по-малко к.с.). Както казват самите англичани - 200тди е по-robust, докато 300тди е по-refined.

        2) Има, но не ги знам всички. Като окачване 200тди е почти идентичен с Рейндж Ровър Класик.

        3) В performance-а да, в някои отношения.
        - 300тди е по-тих, подобрен интериор (вентилация най-вече, шумоизолация, качество - течащи люкове и т.н.), въпреки, че таблото на 200тди за мен е по-практично.
        - При 300тди скоростите са най-добрите правени и досега от ЛР (R380). Ск. кутия на 200 просто си иска отваряне и ремонт след едни 150К км. макс.
        - и при двете има течове в кормилната кутия.
        - задните стопове при 200 са само в колонката (по-добре за офроуд -> ако се маха бронята), докато при 300 има и в задната броня.
        - други, но дребни различия.

        При условията тук в България - аз по-скоро бих избрал 200тди. Цените им са по-близки до разумното, отколкото на 300. За 300тди аз не бих дал повече от 13-14 хил.лв. и то за топ състояние.

        Коментар


        • #64
          Благодаря ти за подробния отговор. Май започвам да се ориентирам вече...
          Казваш, че според теб 200 е по-подходящ за БГ условията. Това значи ли че 300 не е толкова ремонтопригоден? Ако да - защо?

          Начел съм се на негативни мнения за коли с повече електроника, както предполагам е случая с Диско 2, но мнооого рядко съм попадал на оплакване, че на някой му се е счупила електрониката. Не знам дали изобщо става въпрос за това, но мен някак електрониката в един автомобил не ме плаши - просто защото вероятността да й стане нещо точно на нея е много малка.

          Поправете ме, ако бъркам в нещо.

          Коментар


          • #65
            незнам как е на диското
            но на мене ми казаха че тди 300 е по лесен за ремонтиране отколкото тди 200 ,иначе са почти едни и същи .

            Коментар


            • #66
              Първоначално публикуван от borkozin
              а да питам нещо извън темата ,вярно ли е че на Дефендера ще почната да ги произвеждат с Волво мотор?????
              Борко, не разводнявай темата
              Не, най-вероятно новия Дифендър ще бъде с TdV6 - новия 2.7 дизел на Пежо - страхотен е за магистралата!

              Коментар


              • #67
                Кoлко може да струва LR Discovery 200tdi - 1990г.?

                Темата произлиза оттук:
                Продава се Land Rover Discovery 200 Tdi


                Насов, съгласен съм... има такива джипки и по около 6000 лв. но след като го вземеш има една интервенция която се казва дарукар или трейдкар за която ще ти струва около 5000 в най-добрия случай...ако те интересува джипката наистина, обади се и ще разгледаш...

                Всъщност, не знам дали има смисъл и да се занимавам с такива които само се чувстват длъжни да коментират тема по която по начало не са компетентни...

                Коментар


                • #68
                  Първоначално публикуван от npc_vlado
                  Насов, съгласен съм... има такива джипки и по около 6000 лв. но след като го вземеш има една интервенция която се казва дарукар или трейдкар за която ще ти струва около 5000 в най-добрия случай...ако те интересува джипката наистина, обади се и ще разгледаш...

                  Всъщност, не знам дали има смисъл и да се занимавам с такива които само се чувстват длъжни да коментират тема по която по начало не са компетентни...

                  ами аз си знам това, имам диско от 93-та и малко по малко сменям и оправям вичко
                  а на диското му трябва и тунинг за да стане какфото трябва от него
                  с нас се подиграват вносителите на части, просто това е за старите модели цените тук на моменти са над тези в Англия !?! и то не за оригинал, от ЛР...

                  ок разбирам за нови машини да, ам дискавари е доста разпространено...

                  Коментар


                  • #69
                    Абе стига сте коментирали цената - който иска, отива гледа пазари се с човека и това е.
                    На едни тази цена е много, за други е нормална.

                    По мое мнение, тъй като и аз карах същото диско, същата година и същите екстри - ми излелезе доста повече от обявената цена за да го приведа горе-долу във вид за нормално каране, не говорим за никакаъв тунинг.
                    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                    Коментар


                    • #70
                      Първоначално публикуван от npc_vlado
                      ...Случаят не е особен и както Радослав Райчев спомена Land Rover-ите искат по специално внимание и не са по възможностите на всеки...
                      Аз пък не смятам, че искат по-специално внимание. Джип като всеки друг. Всеки не-руски джип иска от 1500 до 3000лв. за 'стягане' след покупка. Би трябвало да е ясно на всеки, че когато първоначалната инвестиция е в рамките на 5-7 хил.лв., тогава е напълно нормално с потягането джипа да надхвърли доста над 10 хил.лв.

                      Коментар


                      • #71
                        Аз Гранда го купих за 11000, и не съм правил нищо. Всичко що съм сменил и направил са по причина идиотско каране
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #72
                          Браво quarda!

                          Не мога да говоря за другите марки, но за Ленд Ровър - всеки Рейндж Ровър Класик на пазара за 5-6 хил.лв. и всяко Дискавъри 200тди за 6-10 хил.лв. искат около 3000лв. за да ги подкараш на асвалта. Това е.

                          Ако всемеш Дискавъри 300тди 1998г. (за над 15.000лв.), да, най-вероятно ще смениш само гуми като Тедо..

                          Коментар


                          • #73
                            Особенности на марката. То това им е хубавото на японските машини, че обикновенно ако си я купиш в кондиция доста време ще го караш без да правиш нищо. Наистина не съм в час как стоят нещата при Диско, но щом казвате като специалисти, значи е така.
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #74
                              не само гуми /тях купих, защото беше със зимни/... смених задни накладки и една алуминиева тръбичка /за 2-ия А/С отзад/... също 4 тампончета по 60ст с ДДС...

                              аз вече имам една "доработка" изхвърлихме оригиналната алуминиева тръбичка от А/С-то, защото изгни за една зима и пак ми изтече фреона... сега съм с медна...

                              преди няколко дни си оправих и термометъра с поялник и изолирбанд /много тънки жици слагат тия жълтури /

                              купил съм и 2 маншончета за десния торсион /общо 3.24лв/, ама нещо не ми се занимава да ги сменям...

                              щях да забравя! сложих ново гърне с по-широки тръби...

                              ако се смятат гумите и смяната на маслото, за 10-те хиляди км, които съм изминал + "стягането" в началото, значи съм дал към 2000лв
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • #75
                                не и ако уцелите като моя екземпляр

                                ама пък натрупах опит като за 10 коли

                                писна ми от ремонти и съм решил малко на тунинг да се отдам, за оф диското не е особено подходящо, за тези които незнаят, събира под 30" гуми, стабилизирящият ам е на задната щанга и пада под нивото на предния мост и при все тва съм се завирал каде ли не...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X