Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов член и то доста объркан :-)

    Здравейте настоящи и бъдещи приятели. Казвам се Ивайло Георгиев на 30г. от София и ми е приятно да се запознаем със всички Вас. Определено съм фен на 4х4 но в момента разполагам само с автомобил. Бих искал да ми дадете съвет какъв Джип да си купя до 12 000 лева? Дискавари,РР, или да се ориентирам към друга марка? Моля ви, кажете ми защото сам не мога да взема това решение. Много четох тук и тотално се обърках. Трявба ми дизелов 4х4 да вози меко, дълга база и да се държи стабилно Това е. Благодаря Ви предварително.

    Коментар


    • До: Нов член и то доста объркан :-)

      Това май не е за тук а за общия раздел 4Х4. Лошото е че се е изписало много и всеки ще те съветва различно и ще има защо. Казваш какви пари си готов да дадеш, как ще го експлоатираш и на какво държиш и какво си готов да пренебрегнеш.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • До: Нов член и то доста объркан :-)

        Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
        Това май не е за тук а за общия раздел 4Х4. Лошото е че се е изписало много и всеки ще те съветва различно и ще има защо. Казваш какви пари си готов да дадеш, как ще го експлоатираш и на какво държиш и какво си готов да пренебрегнеш.
        Привет Quarda Радвам се, че ми писа. Готов съм да дам 12 000 лв. Ще го експлоатирам в нормални условия, нищо естремно. Планина, сняг, черни пътища за риболов, газене на плитки поточета и така Искам интериора да бъде луксозен, кожа,клима и глезотии. Мисля си, че на тези критерии отговарят "Гранд Чироки"(от 1995) и " Р.Р" (от 1996г)

        Коментар


        • До: Нов член и то доста объркан :-)

          През април си купихме със съпругата ми Дискавъри. По бабунест асфалт не вози меко, но по черния път е фантастичен - проходим, плавна возия... незаменимо удоволствие! Но ЛР е детската ми любов, и като казвам "детска" - наистина е така. Ние, обаче не търсихме да вози меко. Диско и Дифендър са на статично окачване, сиреч на твърди мостове. За РР не знам, Фрийлендъра е на динамично окачване. Статичното окачване вози по-твърдо, но е доста по-надеждно /според мен/.

          Коментар


          • До: Нов член и то доста объркан :-)

            РенйджРовъра е с цели мостове и вози меко.

            Коментар


            • До: Нов член и то доста объркан :-)

              Това за мостовете и носачите е вярно но няма нищо общо със статично и динамично, не знам откъде ги взе тея термини. Иначе мекотата на окачването се определя от няколко основни параметъра - твърдост на ресорите/пружините, характеристики на демпфиращите елементи (амортисьори) и разбира се съотношението на подресорена към неподресорена маса. Вярно че мостовете са по-тежки и това съотношение обикновено не е в тяхна полза ама това е вярно за сравнително леки автомобили. Ако е някой американски крайцер няма и да разбереш какво има отдолу. Хубавото на Диското са големите ходове на окачването, както и това че е достатъчно енергоемко - при движение по лош път трудно "пробива" до удар в ограничителите.
              PS с Пламен сме писали едновременно.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • До: Нов член и то доста объркан :-)

                Хей, Вие наисина страхотен клуб. Определено се включвам активно тук и на сбирките които правите Значи сега засякох една прясна обява в мобилето Range Rover 1994г последния от старото купе 2.5TD за 8800 лева. Обявата е на няколко часа. Бихте ли погледнали моля и да ми кажете дали е добър? Обадих се сега на човека и той каза, че Джип на тези години в такова прекрасно състояние не е виждал. Утре мисля да скоча до Горубляне да го гледам само да не е с Италианскиа мотор. Май си е на Ровър двигателя. Очаквам мнението Ви приятели за тази обява и конкретно за този Джип защото ми харесва много. Интериора май е на Дискавари и волана също

                Коментар


                • До: Нов член и то доста объркан :-)

                  Къде е Пепи да каже или Яро, те ги разбират тези неща повече от мен, аз от Ровъри грам не вдявам уви...
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • До: Нов член и то доста объркан :-)

                    Зарибих се много по този Range Rover от обявата. Ако е добър го взимам. Определено старото купе ме привлича повече от следващото. Някак си камионско е А и е доста модернизиран вътре. 70% съм го взел Пак звънях на човека ще ми го запази Някой ако има свободен и компетентен по точно този модел и желае да ми съдейства при покупката да остави Телефон моля. Ще черпя после много Но да не забравяме че Rovera е на Горубляне, а хиените там чакат точно такива като мен

                    Коментар


                    • До: Нов член и то доста объркан :-)

                      Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                      Къде е Пепи да каже или Яро, те ги разбират тези неща повече от мен, аз от Ровъри грам не вдявам уви...
                      Или братчеда

                      Коментар


                      • До: Нов член и то доста объркан :-)

                        quadra, термините "статично" и "динамично" окачване взех от ремонтната книга на Дискавъри. Понеже съм дилетант, не си позволявам току-така да използвам термини.

                        Коментар


                        • До: Нов член и то доста объркан :-)

                          колега не се хвърляй така бързо на първия дето ти е харесал.
                          ими джипове много.що не се качиш ако имаш време и не отидеш да погледнеш навънка кво има.поне е по малко вероятно да те излъжат.

                          Коментар


                          • До: Нов член и то доста объркан :-)

                            Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                            quadra, термините "статично" и "динамично" окачване взех от ремонтната книга на Дискавъри. Понеже съм дилетант, не си позволявам току-така да използвам термини.
                            Абе статично за мен е или окачване в покой - демек колата стои на място или такова което не се движи - сиреч без окачване, като трактор... Или преводачите са нещо не в час или аз нещо съм забравил. В цял свят на това му казват зависимо и независимо окачване
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • До: Нов член и то доста объркан :-)

                              Първоначално публикуван от VIVA-HIT Преглед на мнение
                              Зарибих се много по този Range Rover от обявата. Ако е добър го взимам. Определено старото купе ме привлича повече от следващото. Някак си камионско е А и е доста модернизиран вътре. 70% съм го взел Пак звънях на човека ще ми го запази
                              Ти взими успокой малко топката че после да не питаш "как да го оправя".
                              Джип се избира със сърцето а се копува с главата.

                              Коментар


                              • До: Нов член и то доста объркан :-)

                                Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                                колега не се хвърляй така бързо на първия дето ти е харесал.
                                ими джипове много.що не се качиш ако имаш време и не отидеш да погледнеш навънка кво има.поне е по малко вероятно да те излъжат.
                                Благодаря ти за съвета коко11 но нямам наистина време да ходя навън и да търся. Смятам, че и тук с малко повече усилия ще намеря нещо подходящо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X