Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Re: land rover discovery

    Първоначално публикуван от boje Преглед на мнение
    благодаря много понеже още се чуда и та ли смисъл да питам за Freelander по новичък е ма ми се вижда по нежен и някак... градски
    Това автомобилче няма нищо общо с по-гореописаните. Само емблемата. Не е лоша колица, но определено няма възможностите на Диското и Рейнджа. Даже двойното за мен не е истинско двойно а нещо половинчато, но пък ако ще е сух терен се справя достатъчно добре.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #92
      Re: Land Rover Discovery с бензинов двигател

      Колеги, благодаря за мненията. а дали можете да ме посъветвате къде мога да го огледам преди покупка.

      Коментар


      • #93
        Re: land rover discovery

        относно възглавниците
        с братовчеда един път си говорихем, че цената на една възглавница е колкото цената на една ОЕМ-ска или тунингова пружина
        а от моя опит и по прочетеното в нет-а, при дискавъри, рейндж класик и дифендъра, пружините се уморяват доста
        и това диско 95г. което ще вземеш най-вероятно ще е за смяна на пружините
        LR RR Classic VM2.5

        Коментар


        • #94
          Re: land rover discovery

          Първоначално публикуван от hf hpe Преглед на мнение
          относно възглавниците
          с братовчеда един път си говорихем, че цената на една възглавница е колкото цената на една ОЕМ-ска или тунингова пружина
          а от моя опит и по прочетеното в нет-а, при дискавъри, рейндж класик и дифендъра, пружините се уморяват доста
          и това диско 95г. което ще вземеш най-вероятно ще е за смяна на пружините
          Момент, на коя кола на 10+ години окачването не е за смяна?
          Аз мисля, че на всеки джип на тази възраст (особено тези, които са 'нов внос') са за задължителна подмяна амортисьори, пружини/ресьори (и далеч не само). Друг филм е, че ние като си купим джипка втора ръка и като сменим маслата и сложим едни Малатести и си мислим, че сме готови.

          В този ред на мисли, че мисля, че ЛР 'мори' пружини повече от другите??.. В 95% от случаите окачването е за подмяна, въпроса е, че типичния клиент на ЛР Дискавъри не търси в колата, това, което търсим повечето от нас и се минава на принципа - "а за какво ми е окачване"?..

          Коментар


          • #95
            Re: Land Rover Discovery с бензинов двигател

            Един приятел кара такъв колата си върви добре мотора никак не е лош.
            Само, че той ползва метан, с който пробега и максималната скорост са силно ограничени.
            ONROAD & OFFROAD ONLY WITH ALLWHEEL PERMANENT DRIVE

            Коментар


            • #96
              Re: Land Rover Discovery с бензинов двигател

              А какво мислите за смяна на 300ТДИ с 4л. бензинов или с 4.6 от Рейндж.
              Ще трябва ли много да се преправя и ще станат ли скоростите от дизела?
              M.P.

              Коментар


              • #97
                Re: Land Rover Discovery с бензинов двигател

                Първоначално публикуван от Chico Преглед на мнение
                А какво мислите за смяна на 300ТДИ с 4л. бензинов или с 4.6 от Рейндж.
                Ще трябва ли много да се преправя и ще станат ли скоростите от дизела?
                С 4.6 от Рейндж не. Смешно е да смениш 300тди с 4-цилиндров 2.0 16V (imho). Няма стандартно куплиране на R380 (скоростите на 300тди) с V8 бензина, така, че ако ще слагаш 3.5 или 3.9 ще е много игра и много време/кинти. Бих казал продай колата и търси Диско с 3.5 ръчни или 3.9 автомат. Ако ще е Диско. Ако не, бензинови Класици се намират за добри пари.

                Коментар


                • #98
                  Re: Land Rover Discovery с бензинов двигател

                  4л. имам в предвид а не 4цилиндров,което си е 3.9.
                  А те само автомати ли са?
                  А защо не 4.6?Гледах има колега от форума с такъв двигател,инсталиран в Класик.
                  M.P.

                  Коментар


                  • #99
                    Re: Land Rover Discovery с бензинов двигател

                    Нищо против 4.6 е (от New Range Rover), просто ще е малко екзотичен за монтаж в Диското. Но какъвто има. Иначе 3.9 на Дискавъри са само автомати.

                    Коментар


                    • Re: Land Rover Discovery с бензинов двигател

                      A 4,6 има ли с ръчка?Защото съм намерил един такъв и мислех че може да стане на скоростите на 300тди-то.
                      Офффф някой не е ли правил тая операция?
                      M.P.

                      Коментар


                      • Искам съвет за едно Дискавъри

                        Здравейте колеги,

                        Искам да помоля за съвет за едно Дискавъри, което си харесах. Поризведено е 1996г. с 2.5ТДИ мотор. Иам обаче няколко неща, които ме притесняват. Едно от тях е, че в момента е май с малко по-големи гуми и при напълно навит волан му опират гумите в някакви щанги. Това не съм сигурен дали е от размера на гумите или от нещо друго и ако някой е наясно с такъв проблем моля да ме светне малко. Също и съединителя му е доста твърд. Във форума видях горе-долу цени на комплекти за съединител и се ориентирах. Липсва му и престилката отпред. Има монтирани някакви копчета мужду копчетата за прозорците, които изобщо не ги знам за какво са, а и сегашния собственик каза, че не ги знае какво правят. Ще им снимам картинките да ги покажа, ако някой може да даде идея. АБС-а свети и той, че не бачка. Та дайте съвет и като цяло тези проблеми притеснителни ли са и дали да взимам машинката.
                        Благодаря редварително!

                        Коментар


                        • Re: Искам съвет за едно Дискавъри

                          единственото, което може да се окаже проблем е това с АБС, но и там проблема може да е елементарен - като скъсан/откачен проводник на датчик ... това гумите и за копчетата ми се вижда меко казано несериозно...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • Re: Искам съвет за едно Дискавъри

                            Какъв е размера на гумите?
                            Наистина при 32" (т.е. 3 инча по-големи от оригинала) има опиране в бастуните отпред, но се съмнявам случая да е такъв.

                            Коментар


                            • Re: Искам съвет за едно Дискавъри

                              Тези копчета може да са за подгряване на седалките. Ако не са значи някой е бил монтитал нещо, което кой знае какво е било и кой знае къде е ходило миличкото.
                              ---------------------
                              Шофирайте разумно!
                              [IMG]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/IMG]

                              Коментар


                              • Re: Искам съвет за едно Дискавъри

                                Здравейте,
                                Благодаря за бързата намеса .
                                Снимах тези прословути копчета и сега ако успея ще ви ги покажа.

                                Днес обаче ми предложиха и още едно Диско, пак е същото но изглежда доста по-запазено. Единственото, което незнам дали е плюс или минус е, че е с автоматични скорости. Смятам да го карам в града и да ходя на риба само, едва ли ще се впускам в офроад приключения (засега ). Моля да ми кажете дали вариант с автоматик е удачен.
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X