Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Въпроси за Land Rover Discovery 2,5 TDI 1996 г?

    не знам дали тук е мястото да питам такива работи, пък и малко ме е срам задето ще питам такива работи, но понеже за сега съм относително анонимен (не съм се явявал на сбирки) - ще питам:
    1. Land Rover Discovery 2,5 TDI 1996 г. - предполагам 300TDI, как се познава, ква е разликата с 200TDI;
    2. Малкия скоростен лост каква работа върши - по точно като го ръчкам наляво-надясно какво става, всъщност аз виждам кво става, ама предните гуми ли въртят, задните ли, всичките ли, какво е това заключване на диференциала и т.н.;
    3. Малкия лост в движение може ли да се превключва;
    4. Тука се зачетох по едни теми - съвсем ми се объркаха понятията - та въпроса ми е Disco-то с кво окачване е постоянно 4х4 ли е, не е ли, ако не е кои колела въртят, (левите ли, десните ли );
    5. С този двигател нормално ли е да не мога да вдигна повече от 145 км/ч, и да се задъхва по баирите, т.е. толкова си може или нещо не му е наред.

    Ако некой не го мързи да пише и драсне некой ред ще съм му благодарен. Или ако каже къде мога да се начета - също.
    Land Rover Discovery 2,5 TDI 1996

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от kirilsp
      не знам дали тук е мястото да питам такива работи, пък и малко ме е срам задето ще питам такива работи, но понеже за сега съм относително анонимен (не съм се явявал на сбирки) - ще питам:
      1. Land Rover Discovery 2,5 TDI 1996 г. - предполагам 300TDI, как се познава, ква е разликата с 200TDI;
      2. Малкия скоростен лост каква работа върши - по точно като го ръчкам наляво-надясно какво става, всъщност аз виждам кво става, ама предните гуми ли въртят, задните ли, всичките ли, какво е това заключване на диференциала и т.н.;
      3. Малкия лост в движение може ли да се превключва;
      4. Тука се зачетох по едни теми - съвсем ми се объркаха понятията - та въпроса ми е Disco-то с кво окачване е постоянно 4х4 ли е, не е ли, ако не е кои колела въртят, (левите ли, десните ли );
      5. С този двигател нормално ли е да не мога да вдигна повече от 145 км/ч, и да се задъхва по баирите, т.е. толкова си може или нещо не му е наред.

      Ако некой не го мързи да пише и драсне некой ред ще съм му благодарен. Или ако каже къде мога да се начета - също.
      Kirilsp,

      Ето малко коментари, надявам се да са от полза, пък и останалите колеги могат да допълнят :
      1. 200тди е в производство до 1993г., продава се и 94г. Има много разлики в интериора (табло и други) и екстериора (предна маска, фарове), както и в моторния отсек, но най-лесния начи нза различаване са скоростите : при 200тди задна е вляво и напред при първа, при 300тди, задната е срещу пета. Диско от 96г. трябва да е 300тди.

      2. Ти явно не си видял какво става с малкия лост.. ) Лоста (както и при Рейндж Ровър и Дифендър) има 3 положения : H-N-L. Съответно това са бързи-неутрал-бавни. От неутрал буташ лоста напред и така минаваш на бавни. При това положение ако бутнеш лоста вляво (към шофьора) блокираш междуосевия диференциал и се получава бавни+блокиран диференциал.

      Когато си на бързи или бавни, като при всички джипки, които са постоянно (перманентно) 4х4, движението се разпределя (приблизително) 50-50 между преден и заден мост. Това важи при суха настилка. На хлъзгаво (лед и т.н.) усилието отива там, където има най-малко съпротивление. Сиреч може да има ситуации, когато върти само едно от четирите колела и ти стоиш на място.

      При блокиран междуосев диференциал, движението се разпределя към двата моста точно 50-50. Тогава въртят по едно колело отпред и едно отзад.

      3) Може да се превключва, но при малки скорости.

      4) Окачването няма нищо общо с това дали си перманентно 4х4 или не. Всички Ленд Ровър-и от 1980г. кажи речи до днес (без Фрийлендър) са постоянно 4х4. Последните модификации Дискавъри и Рейндж Ровър не ги броя много тъй като там перманентното 4х4 се управлява предимно от електроника, което е друга бира.

      5) Ами нормално е. Що не разберете, че на тия мотори силата не им е на магистралата?? 130км./ч. не ти ли стигат?.. Ако толкова държиш да караш със 145км./ч. по баирите и отгоре си вземи Диско 2 с тд5 мотор - 140к.с и (до почти 200 коня с чип) или която и да е от модерните близалки..

      Иначе, ползвай търсачката За Дискавъри (и Ленд Ровър) има писано не малко тук..

      Яро

      Коментар


      • #33
        Yaro, много благодаря
        Направо ми просветна
        бе таз жипка още повече започна да ми харесва , явно си е съвсем истинска

        само тоя двигател ... , а може ли да му се направи чип тунинг , бе малко не му достига

        и още един въпрос:
        Жипката вдигната на крик, освободена от скорости, без ръчна спирачка - врътвам и гумата - тя един оборот не може да направи, нещо малко тегаво се върти . и четирите гуми така . Като покарам повечко - пипам джантите - не са загрели . Питам некакъв майстор - той вика - всичко е наред - много железа се въртели - не било като лека кола. Ама на мен нещо не ми се вижда нормално.
        Та въпроса ми е ... дали е нормално.

        Благодаря предварително
        Land Rover Discovery 2,5 TDI 1996

        Коментар


        • #34
          Първоначално публикуван от kirilsp
          ...само тоя двигател ... , а може ли да му се направи чип тунинг , бе малко не му достига...
          Чип тунинг не (поне доколкото аз знам и съм чел). Обикновено хората слагат по-големи (мощни) интеркулери и така лееко вдигат мощността на 200/300тди докъм 130-135к.с.

          Първоначално публикуван от kirilsp
          ...и още един въпрос:
          Жипката вдигната на крик, освободена от скорости, без ръчна спирачка - врътвам и гумата - тя един оборот не може да направи, нещо малко тегаво се върти . и четирите гуми така . Като покарам повечко - пипам джантите - не са загрели . Питам некакъв майстор - той вика - всичко е наред - много железа се въртели - не било като лека кола. Ама на мен нещо не ми се вижда нормално.
          Та въпроса ми е ... дали е нормално...
          Явно имаш навици от парт-тайм 4х4 (ТЛК 70, Нисан и т.н.) ) Вдигната на крик, гумите ще се въртят свободно само когато малкият лост го бутнеш на 'неутрал'. Между другото, при аварийни ситуации (когато джипа трябва да се тегли) е задължително да си на неутрал Както се казва : it is as simple as that..

          Коментар


          • #35
            Yaro, още веднъж благодаря

            Ясно. Ще пробвам и с изключен малък лост .

            А що се отнася до опита (навиците) ми с 4х4 то той е =0. Сега го трупам. Преди не съм яздил таквоз жувотно .
            Land Rover Discovery 2,5 TDI 1996

            Коментар


            • #36
              Първоначално публикуван от nasov
              Yaro добре е да те има
              Яро е един двукрак, ходещ изправен Land Rover...

              Коментар


              • #37
                Въпрос за Land Rover Discovery 2.5 TDI (95-9

                Здравейте на всики.

                Понеже тук съм нов, а и не само тук изобщо що се отнася за возила от този тип исках да ви задам няколко въпроса. Предстой да се закупи джип Land Rover Discovery 2.5 TDI в диапазона 1995-та / 1998-ма година мисля че двигателя е 19L но не съм сигурен, може и 300tdi да е, поне за тези двата знам че се слагат в тези години 200tdi прочетох че се слага до от 90-та до 94-та година. Както и да е джипа е предимно за работа, от колкото за семеини цели но ше бъде съчетан и за двете поради липса на друго возило. Този който предстои да бъде гледан ще пристигне от Италия другата седмица, исках да ви попитам какво точно трябва да се гледа на джиповете и има ли ниякой който бихте ми препоръчали да го погледне дори и да трябва да му се плати, защото сумата според някой може да не е голяма но на мен 12К + не ми се струват малко и не бих желал да хрърля още няколко хиляди за рамонти. Това всичкото го казвам просто защото не съм запознат с този вид автомобили, и не съм сигурен кое точно трябва да се гледа, за разлика от нормалните коли. Джипа е 5 врати, май е дълга база ако изобщо така се води, защото този който гледах 3 врати е малко по-къс от този с 5-те врати. Та ще ви бъда безкрайно благодарен ако ме опътите към човек който разбира и като го види да каже какво е състоянието му и дали си заслужава парите, както споменах по-горе на учаквам безплатен савет от такъв човек. Аз колкото и да го гледам да ли има нещо криво, или не наред с ходовата част и трансимисийте... Нищо не разбирам. Мерси предварително на всички който са готови да помогнат за това начинание.
                [b]Toyota RAV4 D4D 2006 165Hp /403Nm[/b]
                [img]http://www.picvalley.net/u/122/30435_741.JPG[/img]

                Коментар


                • #38
                  Re: Въпрос за Land Rover Discovery 2.5 TDI (95-9

                  Здрасти,

                  Няколко неща от мен :

                  1) 19L май ми звучи като 2.0 литра бензин, който е популярен в Италия. Не ти го препоръчвам. Диското си тежи и този мотор (според мен) не е удачен избор.. 300тди е твоят двигател!

                  2) При Дискавъри няма къса и дълга база - междуосието е едно, просто се продава във вариант с 3 и 5 врати..

                  3) Най-честия проблем е износване на вала (изяждане на шлиците) от скорости (R380 за 300tdi) към раздатка. Познава се по характерното причукване при смяна на скоростите. Най-скъпия вариант за ремонт на това (по мое знание) е ~1500лв. Иначе внимавай за сериозни течове - от мостове, скорости, двигател, някоя капка тук там е нормално.. Друго - гледай за ръжда около вратите, отзад - пода на багажника и т.н.

                  4) За преглед - аз бих препоръчал :
                  - Митко Фулдата (член на този портал)
                  - Иван Иванов - шеф на сервиза в Мото-пфое
                  - Дару-кар, пиши ми бележка, ще се организираме..

                  5) В никакъв случай не си мисли, че сумата която ще дадеш за покупка (~12K лева по твои думи) ще е крайна. Оттам се почва. И това важи далеч не само за покупка на Ленд Ровър ами почти за всеки друг джип.. Ако бюджета ти е толкова, съветътъ ми е търси джип за по-малко пари (под 10 примерно)..

                  Това е от мен, нека да добавят и другите..
                  Успех и късмет с покупката!
                  Яро

                  P.S. Другата седмица (на 10 ноември) има среща на новосформираният фен клуб на Ленд Ровър - така, че ако имаш възможност и желание - заповядай!
                  Последно редактирано от Lazar; 04-02-08, 20:07. Причина: добавяне на линк

                  Коментар


                  • #39
                    аз не съм почитател на марката но пък имаме 5 служебни

                    ако си решил да си купуваш дискавъри трябва да свикнеш с няколко неща:

                    1. тече масло от най - различни места и трябва да се долива

                    2. двигателя е немощен и невърви

                    3. шумен е и при по високи скорости /над 110 км/ч / е некомфортен

                    4. голям е и за сметка на това неманеврен, нестава за центъра

                    5. частите са доста скъпи, специализирания сервиз ненадежден и трудно достъпен

                    и най - накря но не на последно място, ако си решил да си купуваш автомобил от марката LR купи си дифендер или забрави за случая

                    изобщо какви са ти мотивите да се насочиш към дискавъри

                    ... замалко да забравя, купих веднъж един рейндж ровер от италия и похарчих още толкова пари за ремонти и пак не е точно кола
                    drive alive

                    Коментар


                    • #40
                      Първоначално публикуван от tdrome
                      Чесно казано очаквах повече коментари за да имам максимален избор, но май не всеки е готов да даде някаква информация...
                      за какъв избор говориме, ако си решил да взимаш Диско? Ако се колебаеш между няколко марки/модели тогава може да се говори за "избор"

                      като съотношение години/километри/цени "конкуренти" на Диското са : Опел Фронтера и Джип Чероки... Това са най-евтините 4х4 с нормални размери... според мен има причини за това...
                      Е, и Галоперите не са много скъпи... но аз не бих търсил специално... избора на употребяван автомобил е по-сложен от този на нов... трябва да избираш от конкретни екземпляри с "история", а не само по ТТ данни и имидж...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #41
                        Go go go,

                        Като те слушам, как ли оцеляват всички тези, които карат Дискавъри тук в БГ (с ненадеждният и труднодостъпен сервиз), пък и не само тук ами и по света - течащи отвсякъде, с невървящи мотори и явно в състояние на полуразпад

                        Разбира се, все пак всеки има право на мнение..

                        Коментар


                        • #42
                          Yaro , ти си добре с твоя Ландроувър , понеже си живееш в София и всичко ти е подръка , но я се опитй този автомобил да го поддържаш в провинцията и тогава ще си говорим за сервизи и т.н.Пък не дай си боже дори и един път в седмицата да го караш офроуд , тогава не ми се мисли. Изключвам Варна и Пловдив също , но в останалата част от страната просто ти е "бедна фантазията" , какво значи да поддържаш това возило.

                          Коментар


                          • #43
                            Първоначално публикуван от go go go
                            колега, вместо да коментираш мойто мнение отговори на човека дето пита за тези коли дето ги хвалиш
                            Може би трябва да четеш по-внимателно, колега, защото вече бях отговорил.. Не хваля нищо, тук не говорим за Левски и ЦСКА, всеки си взима решението сам, на база трезви преценки и адекватни съвети..

                            Първоначално публикуван от Тихомир Севов
                            Yaro , ти си добре с твоя Ландроувър , понеже си живееш в София и всичко ти е подръка , но я се опитй този автомобил да го поддържаш в провинцията и тогава ще си говорим за сервизи и т.н.Пък не дай си боже дори и един път в седмицата да го караш офроуд , тогава не ми се мисли. Изключвам Варна и Пловдив също , но в останалата част от страната просто ти е "бедна фантазията" , какво значи да поддържаш това возило.
                            Много добре зная за какво става дума. Но тогава, кажете ми - коя марка има леснодостъпен сервиз?? То такива 'сервизи' няма и за Уаз и Нива (изключвам 'баьовете' по селата ), та камо ли Ленд Ровър и останалите.. Пък и не вярвам някой тук, който си купува джип втора ръка да разчита единствено на оторизирания сервиз на съответната марка

                            Коментар


                            • #44
                              Не мога да се съглася с go-go!

                              Явно има опит с много уморени и неподдържани Discovery-та и затова описва такива "сериозни" проблеми!

                              Добре обслужваните Landrover Discovery:

                              1) Не текат на произволни места - готов съм да го покажа, не на един, а на цели два автомобила;
                              2) Двигателите не са слабо място! Естествено, не са Bugatti Veryon, но пък работят напълно удовлетворително!
                              3) Напълно достатъчна динамика! На мен лично много по-голямо удоволствие ми прави, че се движат като "влак" и не се "услушват" на първия баир!

                              Въобще не слагайте близкото наличие на сервиз в сметките! Ние ползваме сервиза предимно за профилактика! Не сме имали по-сериозна нужда за ремонт! А колите са на 180К и 150К съответно!

                              Като цяло мисля, че колегата go-go не е прав!

                              Всичко добро!

                              Т.
                              Good guys drive Land Rovers!

                              Коментар


                              • #45
                                Яро , по моргите из прованса все по - може да се намери я Паджеро , я Патрол , я Исудзу , но Лендровър изключено.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X