Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Първоначално публикуван от quadra
    Особенности на марката. То това им е хубавото на японските машини, че обикновенно ако си я купиш в кондиция доста време ще го караш без да правиш нищо...
    Аз бих казал, че това касае не само японските машини (за кондицията). Добре гледания автомобил си личи, независимо какво пише на рпедния капак. Но съм доста скептичен към това "да не правя нищо" по автомобила за дълго. Най-обичам коли, дето някой ти казва - гле'й го на, за 5 години едни накладки и една биалетка съм сменил, здраво бе...". И в следващите пет си "welcome to the world of pain", пък дори и да е японска машината..

    Коментар


    • #77
      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
      ... и една алуминиева тръбичка /за 2-ия А/С отзад/... аз вече имам една "доработка" изхвърлихме оригиналната алуминиева тръбичка от А/С-то, защото изгни за една зима и пак ми изтече фреона... сега съм с медна...
      Тоя номер го прилагаме на Галопера с гумени маркучета - става вечно

      Коментар


      • #78
        Първоначално публикуван от disem
        Тоя номер го прилагаме на Галопера с гумени маркучета - става вечно
        Ще го имам предвид като му дойде времето. Щото май на Галопер/Паджеро това (тръбичките на задния климатик) е една от стандартните болежки. Пък и доста уязвимо са прокарани.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #79
          Yaro е посочил с голяма точност разходите.
          Преди 2 седмици се сдобих с LR Diskovery 91-92 г.
          За части и смяна на съединител (нямам условия да си го сменя сам) до момента съм похарчил над 2000 лева, а го купих за 8300.
          Все още не съм го "обул", а за да стане и off-road...
          Не смятам двете "загубени" седмици под него... те са част от удоволствието
          Извинявам се, ако неволно съм засегнал някого с този си пост!
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • #80
            Disco1 200Tdi, 1992

            9400+6000 / вкл. джанти и гуми /регенерат-Малатеста// до тук и има още какво да се прави. Планирани разходи в близките 15дни-400 за амортисьори+монтаж. Части-Мото Пфое и малко от Леви. Сервиз-народен.
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • #81
              като купуваш употребяван автомобил, най-лошото е, че дори да инвестираш пари за "стягане" не си застрахован от повреди... V93 е жив пример - стегна си джипа, а пък той взе че се развали след това...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #82
                Land Rover Discovery с бензинов двигател

                Колеги, решил съм да купувам Disco - производство 94 г. с бензинов двигател - 2.0 . Моля да коментирате плюсове и минуси , както и да ми препоръчате сервиз, където да го прегледат преди покупката. Предварително благодаря и се извинявам, ако темата е коментирана вече, но открих коментари само за дизели.

                Коментар


                • #83
                  Re: Land Rover Discovery с бензинов двигател

                  Доста са редки тези изпълнения, но ги има- това е двигателя от Ровър 820 (К-серия). Ами да ти кажа честно нямам преки наблюдения, но предпочитам дизела- този мотор е чувствителен на вода- в смисъл да му залееш кабели и капачка и почва да прекъсва когато каблите и уплътнението на капачката се е поодървило. Иначе поддръжката не е никакъв проблем.
                  http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                  Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                  Коментар


                  • #84
                    Re: Land Rover Discovery с бензинов двигател

                    Дизел!
                    Или по-голям бензин.
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-09-10, 13:07.

                    Коментар


                    • #85
                      Re: Land Rover Discovery с бензинов двигател

                      Направи съпоставка на цените на аналогични екземпляри при разлики само при мотора. Изводът се самоналага. 2.0 е много по ефтин спрямо другите-бензин или дизел.
                      Нямам наблюдения, но мнението ми е - много слаб мотор за купето и е бензин /при тази кубатура-малък въртящ момент, а и е по НЕДУРАКОУСТОЙЧИВ/
                      Цецо.
                      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                      Коментар


                      • #86
                        land rover discovery

                        Здравейте! Готва се да закупя Discovery от 03.1995 2.5 tdi 113 PS дълга база автоматик. Първоначално повече ми харесваше Range Rover от тея години но ме наплашиха с въздушните възглавници на окачването- дефектрирали и струват скъпо.та последно се спрях на discovery-то било по добро извън пътя първа кола ще ми е - главно по асфалт докато набера опит та кажете ми моля верно ли е тва за rangе rovera,дефектитат ли много discovery-тата и мааалко по побреоно инфо ако може да дадете благодаря предварително

                        Коментар


                        • #87
                          Re: land rover discovery

                          Първоначално публикуван от boje Преглед на мнение
                          Здравейте! Готва се да закупя Discovery от 03.1995 2.5 tdi 113 PS дълга база автоматик. Първоначално повече ми харесваше Range Rover от тея години но ме наплашиха с въздушните възглавници на окачването- дефектрирали и струват скъпо.та последно се спрях на discovery-то било по добро извън пътя първа кола ще ми е - главно по асфалт докато набера опит та кажете ми моля верно ли е тва за rangе rovera,дефектитат ли много discovery-тата и мааалко по побреоно инфо ако може да дадете благодаря предварително
                          Здравей,

                          Първо и преди всичко няколко думи от мен

                          - не би било никак лошо да се разровиш малко назад, има вече доста писано за Дискавъри, двигателите, както и за Рейндж-а.
                          - няма понятие дълга и къса база при Дискавъри, просто говорим за модификации с 3 и с 5 врати, при които междуосието е едно и също, ~100 инча.
                          - според мен невярно е твърдението за Рейндж Ровъра, срещат се проблеми с въздушното окачване, но последното което дефектира са възглавниците. Доколкото съм чувал и чел най-често става дума за лоши (окислени и т.н.) ел. връзки. Но има колеги тук с такива Рейндж-ове, те ще кажат повече.
                          - автоматик-а при Ленд Ровър е един от най-добрите (Zdf), но мотора на Диското (300tdi) е тромав като цяло и мен например автомат на този мотор би ме дразнило. По-добре ръчни скорости, след 1995г. ръчната кутия е много добра (най-добрата за всичките тези години).
                          - Дискавъри от 1995г. и Рейндж Ровър от същата година са две принципно различни коли. Диското е комфортно, но в тези си години е далеееч от Рейндж-а като комфорт, който пък не е толкова за оф (мое мнение), сравнено с Дискавъри.

                          Успех в избора!

                          Коментар


                          • #88
                            Re: land rover discovery

                            Яро е прав.относно въздушното на рейнджа бих казал че само на пръв поглед нещата изглеждат плашещи.аз от три години карам такъв и едва сега се наложи да сменя възглавница,и то една.но пък предимствата на въздушното окачване са няколко:
                            1.много комфортна возия,дори и на много лоши участъци
                            2.независимо от товара,автомобила остава на една и съща височина,т.е. нивелиран(не кляка)
                            3.на асфалт се смъква за по-нисък център на тежеста(удобно е и за големи странични наклони без големи единични препятствия)
                            4.при офроуд купето се вдига допълнително(вместо бодилифтинг)
                            5.при окантарване има още една допълнителна височина,която се включва при закъсал автомобил.Разбирай метнеш го някоя дълбока кал,закъсаш,а той ти осигурява още няколко сантиметра в опитите да излезнеш.Е,не трябва и да се злоупотребява .
                            5.може да се смъкне много ниско за товарене и минаване през "много" ниски места.
                            принципно разликата между диското и рейджа е главно в лукса и вътрешното пространство.в проходимостта не мисля че ще дадат някаква съществена разлика.
                            А,да не забравяме и много добрия мотор на бмв,за който вече няма тайни в никой сервиз в бг.Просто е най-масовия дизел на бмв.
                            В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                            Коментар


                            • #89
                              Re: land rover discovery

                              Първоначално публикуван от boje Преглед на мнение
                              и мааалко по побреоно инфо ако може да дадете благодаря предварително
                              за рейнджа мога да ти дам по подробно инфо,само питай какво те интересува.
                              В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                              Коментар


                              • #90
                                Re: land rover discovery

                                благодаря много понеже още се чуда и та ли смисъл да питам за Freelander по новичък е ма ми се вижда по нежен и някак... градски

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X