Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не случих на Гранд...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Не случих на Гранд...

    Първоначално публикуван от broker111 Преглед на мнение
    Мерси,
    много добре разбирам за какво става въпрос, просто си изказах мнението, за пред властите тариката - продавач е прав, морално - то е ясно, а иначе аз си знам как се оправяме с такива глупендари, както и си поддържам мнението за Късметлията и несподелената цена.
    Поздрави на всички
    Всеки има право на мнение,дори то да не е като на повечето.Все пак е добре,че не си безразличен към такива проблеми.

    Коментар


    • До: Не случих на Гранд...

      Не съм Джипар в тесния смисъл на думата, но доколкото разбирам проблема на тази кола е в ДВГ-то. Защо не вземеш направо един запазен двигател от катастрофирала джипка Толкова ли по-скъпо от 3000 лв. ще ти излезе
      p.s. иначе машинката изглежда страхотно
      Последно редактирано от emanuilis; 26-07-09, 01:07.
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • До: Не случих на Гранд...

        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
        Защо не вземеш направо един запазен двигател от катастрофирала джипка Толкова ли по-скъпо от 3000 лв. ще ти излезе
        p.s. иначе машинката изглежда страхотно за 5-цифрена сума - не мислиш ли...
        И аз това мислех. В тази кола вграждат 2.7 на Мерцедес. За 3000-4000 ще ти докарат цял Мерц от английско. Те моторите не са леви и десни. Като върнеш купето на моргата....за някой лев и готово.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • До: Не случих на Гранд...

          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
          И аз това мислех. В тази кола вграждат 2.7 на Мерцедес. За 3000-4000 ще ти докарат цял Мерц от английско. Те моторите не са леви и десни. Като върнеш купето на моргата....за някой лев и готово.
          Вальо, там е работата, че схемата не е така проста.
          Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
          Не знам дали ще стане от 2,7.Дали няма да има проблем с компютъра после?
          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Ще стане, с всичките кабели, електроника и компютри и кой знае още какво. Се едно ще правиш нова кола, айде половината да е!
          Ако беше така лесна еволюцията от един двигател към друг, повечето от нас с дизеловите Чероки-та 2,1 и 2,5 отдавна щяхме да сме се оборудвали с бензиновите агрегати и останалата комплектовка и машините ни да са станали "вълк в овча кожа".
          proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
          NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
          Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

          Коментар


          • До: Не случих на Гранд...

            Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
            Вальо, там е работата, че схемата не е така проста. ...
            Знам, че от един момент на сетне са набутали повече неща в тоя комп ама мислех, че мотора е отделно ама дори и компа да смени с такъв от 2.7 пак ли няма да стане? Защото Мерцовия може да се продаде и на пари пак там отива....Ама нали знаеш за г@зо.

            ..На траял отива работата.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • До: Не случих на Гранд...

              Ники вече Ви е обяснил,че не е толкова лесно да се постави друг агрегат.Консултирал съм се със специалисти,иначе имах предложение и за бензинов.

              Коментар


              • До: Не случих на Гранд...

                Преди минути говорих с въпросния Димитър от който купих джипа.Каза,че сутринта някой го е притеснявал по телефона от мое име и го е посъветвал да оправи нещата.Обвинява ме,че аз съм карал разни хора да му се обаждат и да го притесняват.Аз обаче никого не съм ангажирал с такова нещо.След като го попитах защо брат му се крие при положение, че искаше да се видим и разберем,дори имахме уговорка да се видим,той ми отговори,че брат му си е загубил телефона та за това...Ама не е трябвало да търся брат му, а него.ОК,само дето аз не съм търсил брат му,а той ми се обади и поиска да се видим и разберем,даже ако трябва ще върна джипа и след това не си вдигаше телефона...Димитър се опита да ме сплаши,като каза:''Имаш проблеми с джипа,но може да имаш и по-големи проблеми''.Аз го попитах дали ме заплашва,той обаче явно се усети и каза,че не ме заплашва.


                Накрая се разбрахме да се видим от понеделник и да говорим.Аз му казах,че цялата седмица съм в София и няма проблем.

                Колеги,има ли желаещи да дойдат с мен една вечер и да си поговорим сериозно с човека?Не става дума за насилие или бой.Просто като види повече хора може да се замисли.Ако има желаещи,нека да уточним една вечер,която е удобна на всички ни и да отидем.Димитър живее в Обеля 2.


                Аз така или иначе ще отида да се срещна с него.
                Последно редактирано от walker; 26-07-09, 10:51. Причина: добавяне на текст

                Коментар


                • До: Не случих на Гранд...

                  Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
                  Преди минути говорих с въпросния Димитър от който купих джипа.Каза,че сутринта някой го е притеснявал по телефона от мое име и го е посъветвал да оправи нещата.Обвинява ме,че аз съм карал разни хора да му се обаждат и да го притесняват.Аз обаче никого не съм ангажирал с такова нещо.След като го попитах защо брат му се крие при положение, че искаше да се видим и разберем,дори имахме уговорка да се видим,той ми отговори,че брат му си е загубил телефона та за това...Ама не е трябвало да търся брат му, а него.ОК,само дето аз не съм търсил брат му,а той ми се обади и поиска да се видим и разберем,даже ако трябва ще върна джипа и след това не си вдигаше телефона...Димитър се опита да ме сплаши,като каза:''Имаш проблеми с джипа,но може да имаш и по-големи проблеми''.Аз го попитах дали ме заплашва,той обаче явно се усети и каза,че не ме заплашва.


                  Накрая се разбрахме да се видим от понеделник и да говорим.Аз му казах,че цялата седмица съм в София и няма проблем.

                  Колеги,има ли желаещи да дойдат с мен една вечер и да си поговорим сериозно с човека?Не става дума за насилие или бой.Просто като види повече хора може да се замисли.Ако има желаещи,нека да уточним една вечер,която е удобна на всички ни и да отидем.Димитър живее в Обеля 2.


                  Аз така или иначе ще отида да се срещна с него.
                  Ето сега се съберете и отидете да говорите с човека.Аз съм много далеч иначе с удоволствие бих присъствал.Колегата walker ми изглежда стабилен човек,а някои го познавате и лично.Става въпрос за един разговор просто а не за бой.Ако колегата е сам оня има кураж и пак ще го врътне нещо.Аз говорих с тоя младеж(Димитър) и мисля че ако сте твърди в исканията си може да се постигне резултат(да си взима Джипа и а си дава парите)...
                  Последно редактирано от Ясен; 26-07-09, 12:29.
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                  0877стоидевет215–Радослав

                  Коментар


                  • До: Не случих на Гранд...

                    Аз съм казал, че идвам!

                    Коментар


                    • До: Не случих на Гранд...

                      И аз бих дошъл, въпреки че не съм от най-респектиращите на външен вид
                      Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                      Seat Leon 2007 1.9 TDI

                      Коментар


                      • До: Не случих на Гранд...

                        Хайде тия уговорки и стратегически планирания на лични ?
                        Тук чете цяла България. Не е трудно да се сети човек че ВСИЧКИ заинтересовани по цялата история е вероятно също да четат.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • До: Не случих на Гранд...

                          Колегата е прав това наговаряне и разтягане на тиранти най-много да доведе до две големи групи хора от двата края на улицата.

                          Според мен трябва да го посетиш на работното му място, и с ясно предложение което може да бъде обсъдено тука. На работното му място може да намериш застъпници които да застанат на твоя страна. Никой от Горубляне ни иска некой по голем мошенник от него да гони клиентите.......... нали ме разбра!!!

                          Не забравяй, че в квартала където живее, той е добрия Ванйо
                          който и муха не е утрепал до сега. А и не е оправдано да му ходиш в дома от гледна точка на морала и на НПК.

                          Ясно е че вариант за връщане на колата е Неоправдан и за двете страни още повече, че и кат си минал.

                          Помисли и излез с някакво предложение към продавача , който надявам се е осмислил грешката си вече.

                          Пример, .-- 2000 лв които да покрият част от ремонта на колата.

                          Та като един честен търговец на коли, който се е повлиял от кофти съвети и е допуснал недобросъвестно да измами клиент като му е продал сглобена система от неработещи агрегати, смятам, че едни ПАРИ за да си исчисти името няма да му повлиаят чак толкоз.

                          Но най-важното намисли си какво искаш от него, иначе отиваш на раздумка с кютек.

                          И аз мога да дойда да търсим и истината и пътя!!!
                          Т5
                          Crossrunner

                          Коментар


                          • До: Не случих на Гранд...

                            Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                            Колегата е прав това наговаряне и разтягане на тиранти най-много да доведе до две големи групи хора от двата края на улицата.

                            Според мен трябва да го посетиш на работното му място, и с ясно предложение което може да бъде обсъдено тука. На работното му място може да намериш застъпници които да застанат на твоя страна. Никой от Горубляне ни иска некой по голем мошенник от него да гони клиентите.......... нали ме разбра!!!

                            Не забравяй, че в квартала където живее, той е добрия Ванйо
                            който и муха не е утрепал до сега. А и не е оправдано да му ходиш в дома от гледна точка на морала и на НПК.

                            Ясно е че вариант за връщане на колата е Неоправдан и за двете страни още повече, че и кат си минал.

                            Помисли и излез с някакво предложение към продавача , който надявам се е осмислил грешката си вече.

                            Пример, .-- 2000 лв които да покрият част от ремонта на колата.

                            Та като един честен търговец на коли, който се е повлиял от кофти съвети и е допуснал недобросъвестно да измами клиент като му е продал сглобена система от неработещи агрегати, смятам, че едни ПАРИ за да си исчисти името няма да му повлиаят чак толкоз.

                            Но най-важното намисли си какво искаш от него, иначе отиваш на раздумка с кютек.

                            И аз мога да дойда да търсим и истината и пътя!!!
                            Търговеца не е от Горубляне,а и не знам къде работи.КАТ също не съм минал, защото не успях да стигна до там.

                            Решил съм какво да говоря с него:
                            Първи вариант - Да си вземе джипа и да ми върне парите;
                            Втори вариант - Да ми плати ремонта или част от него;
                            Няма да си говорим празни приказки и не смятам да идем да му звъннем на вратата 10 човека.Ще се разбера с него да се видим някъде и да говорим.

                            Който желае да дойде с мен нека ми пише на ЛС и да си остави телефона.Аз ще Ви звънна за да се разберем кога и къде.

                            Коментар


                            • До: Не случих на Гранд...

                              Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                              Колегата е прав това наговаряне и разтягане на тиранти най-много да доведе до две големи групи хора от двата края на улицата....
                              Аз си мисля, че повечето от нас могат да помогнат без да си стават от комповете. Интернет голям, информация много, хората четът, четът и.. не си копуват от келеши.
                              И аз съм далече но Ще дойда.
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар


                              • До: Не случих на Гранд...

                                Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
                                Преди минути говорих с въпросния Димитър от който купих джипа.Каза,че сутринта някой го е притеснявал по телефона от мое име и го е посъветвал да оправи нещата.Обвинява ме,че аз съм карал разни хора да му се обаждат и да го притесняват.Аз обаче никого не съм ангажирал с такова нещо.След като го попитах защо брат му се крие при положение, че искаше да се видим и разберем,дори имахме уговорка да се видим,той ми отговори,че брат му си е загубил телефона та за това...Ама не е трябвало да търся брат му, а него.ОК,само дето аз не съм търсил брат му,а той ми се обади и поиска да се видим и разберем,даже ако трябва ще върна джипа и след това не си вдигаше телефона...Димитър се опита да ме сплаши,като каза:''Имаш проблеми с джипа,но може да имаш и по-големи проблеми''.Аз го попитах дали ме заплашва,той обаче явно се усети и каза,че не ме заплашва.
                                Накрая се разбрахме да се видим от понеделник и да говорим.Аз му казах,че цялата седмица съм в София и няма проблем.
                                Колеги,има ли желаещи да дойдат с мен една вечер и да си поговорим сериозно с човека?Не става дума за насилие или бой.Просто като види повече хора може да се замисли.Ако има желаещи,нека да уточним една вечер,която е удобна на всички ни и да отидем.Димитър живее в Обеля 2.Аз така или иначе ще отида да се срещна с него.
                                Много интересен случай . Съжалявам , колега за това което ти се е случило. Вместо да се порадваш на ДЖИПА - ти тъгуваш и решаваш проблеми . Жалко !
                                Какво очакваш да се случи вече . Ела в реалния живот - илюзиите ги забрави . Те са минало за теб и тази кола.
                                Само си представи как търгуват Джамбазите . Купуват колата в чужбина , качват я на автовоз и я свалят на Горубляне - готова за продажба. Проверена - докато се качва на Автовоза и докато я свалят от него . Той ( Джамбо ) да не би да е в двигателя - за да знае какво е вътре ? Това е горе-долу което ще чуеш утре на разговора .
                                Още по-лошото е ,ако ти кажат , че на самоход са я докарали и е нямало проблеми . Какво правиш - докажи обратното .....Сложна работа .

                                Как виждам аз нещата :
                                За жалост - гризнал си дървото и това е истината !
                                Ако има някой който не е гризвал дървото - нека да каже......
                                Всички колеги постъпват повече от добре към теб и ситуацията - предложиха ти репатрак , сервиз и дори присъствие на "купона ".
                                Ама дали си заслужава ....?
                                Като си купувал - дори не си се навел да видиш липсващият кардан .
                                Дори не си пробвал колата на стръмен терен - щеше веднага да видиш поне кардана че липсва. Но станалото - станало . Поуката вече я знаеш .
                                Аз си мисля , че си в тази ситуация само от ......лакомия . За да купиш така колата - значи е много изгодна цената ( оказало се е , че е изгодна обаче за продавача ).
                                Дори при толкова питания от колеги за цената ( не , че е важно ) - ти не прояви уважение и искренност да я споделиш . Което значи само едно - била е привлекателна за да те заслепи толкова .
                                Когато се купува Джип 4х4 заради добрата цена, а не заради качествата на колата - естествено е да очакваш ремонти . Или си късметлия - ама почти не останаха такива.
                                Дали подкрепата на колеги за такава кауза- доказване на "привлекателна цена" си заслужава ?
                                Аз бих постъпил по-мъдро - правя си ремонта при доверен човек и толкова.

                                Ето и няколко въпроса:
                                Дали кардана не е свален някъде другаде ( на колеги им свалиха катализаторите ) .....
                                Дали не си прегрял машинката - щом не си забелязал липсващ кардан , какво гарантира , че си видял липсваща охладителна течност ....
                                Задавам ги , защото утре на срещата ще ги чуеш вероятно .
                                Иначе - пост фактум ...... думите са излишни .
                                Колега - извинявай ако съм бил груб . Наистина ти съчувствам и ..... ми се струва по безпроблемно да пиете по едно кафе с колегите и да си направиш ремонта . Колата изглежда добре . И толкова ли е скъп наистина основния ремонт .......?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X