Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не случих на Гранд...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Не случих на Гранд...

    Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
    Там е работата,че може би ще трябва да се смени и коляновия вал.Има вероятност да не става за шлайф.Вал бях намерил за 950 лв.Турбото също ми е за смяна.Трябва да го закарам на платформа до Варна,което е поне 500-600лв. минимум.И като се сметне тотала и отивам над 4000.
    Не знам колко си платил за Джипа, но ще не пробваш да го разпарчетосаш? На части се продават по-бавно, но по-скъпо.

    Иначе изводът от написаното по-горе е, че трябва да търсиш цял мотор - със всичко.

    Коментар


    • До: Не случих на Гранд...

      Едно, или две бутала имаш задрали, два цилиндъра и колянов вал, най вероятно за шлайф. Намери си бутало втора употреба, ризи на двата цилиндъра, шлайф, сегменти, лагери, гарнитури и ако няма друго си готов. Това турбо, може и да кара. В тая кола не трябва да наливаш пари! Не си заслужава. Виж там и с предния мост да минеш тънко. После карай и чакай по добри времена.

      Коментар


      • До: Не случих на Гранд...

        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
        Едно, или две бутала имаш задрали, два цилиндъра и колянов вал, най вероятно за шлайф. Намери си бутало втора употреба, ризи на двата цилиндъра, шлайф, сегменти, лагери, гарнитури и ако няма друго си готов. Това турбо, може и да кара. В тая кола не трябва да наливаш пари! Не си заслужава. Виж там и с предния мост да минеш тънко. После карай и чакай по добри времена.
        Аз дори да го продавам след това искам да е в ред,а не закрепен.Не съм мошеник и не мога да продам автомобил,който знам,че всеки момент ще се строши.Така,че по-добре да налея пари,защото тогава и да не го продам,ще си го карам аз.

        Коментар


        • До: Не случих на Гранд...

          Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
          Аз дори да го продавам след това искам да е в ред,а не закрепен.Не съм мошеник и не мога да продам автомобил,който знам,че всеки момент ще се строши.Така,че по-добре да налея пари,защото тогава и да не го продам,ще си го карам аз.

          Твърдо на части, не мисли за друго.
          LZ1VMH

          Коментар


          • До: Не случих на Гранд...

            Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
            Твърдо на части, не мисли за друго.
            Мислил съм и за този вариант,но не знам...Ще се проточи много във времето и няма да видя нищо от парите.

            Коментар


            • До: Не случих на Гранд...

              Като последна отчаяна стъпка, аз бих пробвал да отида в най-близкото РПУ да се оплача, че онзи е знаел за кофти състоянието на колата и ме е въвел в заблуждение. Шансът това да мине, ако продавачът не е твърдял изрично, че колата е в абсолютно добро състояние и имаш свидетели, е доста мижав, но поне ти дава някакъв левъридж да му извиваш ръцете с цел да ти върне парите. Ще трябва да ходи да дава обяснение дали е знаел, дали не. Ако имаш свидетели, които могат да потвърдят, че той те е уверявал, че колата е супер, ти можеш да твърдиш, че клаузата "състоянието в което се намира" си я разтълкувал като "супер" или "много добро".

              Успоредно с тази жалба можеш да предявиш иск по ГПК. Да платиш да адвокат за това ще ти струва колкото половин рециклиране на турбо, но онзи може да се види пишман и да предпочете да ти върне парите.

              Ще ти дам пример с приятел в Германия, който продаде един скапан GSM за 30 евро в EBay. Подходи абсолютно добросъвестно и описа състоянието доста прецизно. ДЕВЕТ месеца по-късно купувачът отиде в полицията и написа жалба, че джойстика на глупавия GSM бил развален като го е получил, а това не фигурирало в описанието. В резултат продавачът (мой приятел) ходи да дава обяснение. Накрая се принуди да наеме адвокат и да му брои 600 евро за да приключи всичко благополучно. Та моралът на тая история е да подходиш нестандартно и да пробваш да си върнеш парите, които си дал. Можеш да сезираш даже и Комисията за Защита на Потребители.

              Ако влезеш във филма с ремонтите, ще се видиш в чудо. Ще хвърляш сума ти пари със сравнително малък шанс да получиш здрав и надежден Джип накрая.
              Vitara 2.0 V6
              Honda CRV (Gen 1)
              Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
              ВАЗ 2131

              Коментар


              • До: Не случих на Гранд...

                Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                Като последна отчаяна стъпка, аз бих пробвал да отида в най-близкото РПУ да се оплача, че онзи е знаел за кофти състоянието на колата и ме е въвел в заблуждение. Шансът това да мине, ако продавачът не е твърдял изрично, че колата е в абсолютно добро състояние и имаш свидетели, е доста мижав, но поне ти дава някакъв левъридж да му извиваш ръцете с цел да ти върне парите. Ще трябва да ходи да дава обяснение дали е знаел, дали не. Ако имаш свидетели, които могат да потвърдят, че той те е уверявал, че колата е супер, ти можеш да твърдиш, че клаузата "състоянието в което се намира" си я разтълкувал като "супер" или "много добро".

                Успоредно с тази жалба можеш да предявиш иск по ГПК. Да платиш да адвокат за това ще ти струва колкото половин рециклиране на турбо, но онзи може да се види пишман и да предпочете да ти върне парите.

                Ще ти дам пример с приятел в Германия, който продаде един скапан GSM за 30 евро в EBay. Подходи абсолютно добросъвестно и описа състоянието доста прецизно. ДЕВЕТ месеца по-късно купувачът отиде в полицията и написа жалба, че джойстика на глупавия GSM бил развален като го е получил, а това не фигурирало в описанието. В резултат продавачът (мой приятел) ходи да дава обяснение. Накрая се принуди да наеме адвокат и да му брои 600 евро за да приключи всичко благополучно. Та моралът на тая история е да подходиш нестандартно и да пробваш да си върнеш парите, които си дал. Можеш да сезираш даже и Комисията за Защита на Потребители.

                Ако влезеш във филма с ремонтите, ще се видиш в чудо. Ще хвърляш сума ти пари със сравнително малък шанс да получиш здрав и надежден Джип накрая.
                В договора пише 1000лв.Нали се сещаш,че веднага ще се съгласи да ми върне парите.

                Коментар


                • До: Не случих на Гранд...

                  Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
                  В договора пише 1000лв.Нали се сещаш,че веднага ще се съгласи да ми върне парите.
                  А разписка за цялата сума нямаш... предполагам.
                  Защо не го навестиш с няколко приятели да си поговорите сериозно с този "търговец" да ти плати ремонтите или да ти достави двигател, кардан и преден мост ако е за ремонт...
                  LZ1RED

                  Коментар


                  • До: Не случих на Гранд...

                    Това за разговор с приятели не е лоша идея.Само да няма други свидетели защото в Наказателния кодекс има доста написано за такива "разговори".
                    Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                    Grand 3.1TD
                    0898 620 306 Стоян

                    Коментар


                    • До: Не случих на Гранд...

                      Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                      Това за разговор с приятели не е лоша идея.Само да няма други свидетели защото в Наказателния кодекс има доста написано за такива "разговори".
                      "да си поговорите сериозно" не значи побой, наказателно трошене на стока и др.
                      Понякога ясно отстоявайки правата си можеш много да постигнеш...
                      Действия за забогатяване и постигане на цели описани в НПК са съвсем друго нещо нямам тях в предвид...

                      Бил съм свидетел на случай с доставена употребявана автоматична С.К. на символична цена ( транспорта ) защото колата спря да върви 1 ден след сделката и още няколко подобни с по-дребни части...
                      Варианти има много, пробвай всичко и чак тогава хвърляй още пари в ремонти.
                      LZ1RED

                      Коментар


                      • До: Не случих на Гранд...

                        Мислиш ли ,че тоя наглец ще разбере само от разговор.
                        Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                        Grand 3.1TD
                        0898 620 306 Стоян

                        Коментар


                        • До: Не случих на Гранд...

                          Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                          .... Ако имаш свидетели, които могат да потвърдят, че той те е уверявал, че колата е супер, ти можеш да твърдиш, че клаузата "състоянието в което се намира" си я разтълкувал като "супер" или "много добро".

                          ........
                          Ми той ако каже, че за "супер" състояние си е мислел, че е да няма двигател въобще к'во пра'име? Такива волни тълкования не вървят, най-много да станеш за смях. Клаузата: "в състоянието, в което се намира в момента" означава точно това, което е написано-да си гледал преди да платиш. По законов път не можеш да го пипнеш. Единственият начин е "Со кротце, со благо и со малко кютек....", но е нож с две остриета, че не се знае на кой му е по-голяма тоягата...
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • До: Не случих на Гранд...

                            Първоначално публикуван от kuzdov
                            Клаузата: "в състоянието, в което се намира в момента" означава точно това, което е написано-да си гледал преди да платиш. По законов път не можеш да го пипнеш.
                            Абсолютно си прав, но от друга страна не би ти било приятно да ходиш да даваш обяснения пред някой дознател, след това да наемеш адвокат за граждански процес, който може да мине на 3 инстанции и да трае повече от 5 години. Ясно ми е, че шансовете за успех не са толкова големи, но какво му струва да опита?
                            Vitara 2.0 V6
                            Honda CRV (Gen 1)
                            Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                            ВАЗ 2131

                            Коментар


                            • До: Не случих на Гранд...

                              Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                              "да си поговорите сериозно" не значи побой, наказателно трошене на стока и др.
                              Понякога ясно отстоявайки правата си можеш много да постигнеш...
                              Действия за забогатяване и постигане на цели описани в НПК са съвсем друго нещо нямам тях в предвид...

                              Бил съм свидетел на случай с доставена употребявана автоматична С.К. на символична цена ( транспорта ) защото колата спря да върви 1 ден след сделката и още няколко подобни с по-дребни части...
                              Варианти има много, пробвай всичко и чак тогава хвърляй още пари в ремонти.
                              Колега може и да си прав,но малко по-различно е когато става дума за части.Там става дума все пак за по-малко пари.

                              Бях готов да си поговорим сериозно,но трябва да има с кого,нали?Разбирам се да се видим,пристигам в София и той не си вдига телефона.Какво да направя?Да отида в дома му и ...?

                              Коментар


                              • До: Не случих на Гранд...

                                Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                                Абсолютно си прав, но от друга страна не би ти било приятно да ходиш да даваш обяснения пред някой дознател, след това да наемеш адвокат за граждански процес, който може да мине на 3 инстанции и да трае повече от 5 години. Ясно ми е, че шансовете за успех не са толкова големи, но какво му струва да опита?
                                Пак казвам,че в договора пише 1000лв.и в този случай той няма да има нищо против да му върна джипа за тази сума.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X