Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не случих на Гранд...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Не случих на Гранд...

    Тоя Джип няма да е съвсем пресен "нов внос",като гледам поредния номер СА9779НН.Явно е каран в БГ и ще има история.Автотърговеца ,може по различен начин да го е придобил,замяна,бартер и т.н.Мисълта ми е да се проучи тази"история"-все някой трябва да я познае тая кола, и ще се разбере и кардана де е изпаднал,а и информацията може да помогне при евентуалния разговор с търговеца.
    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

    Коментар


    • До: Не случих на Гранд...

      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
      Много интересен случай . Съжалявам , колега за това което ти се е случило. Вместо да се порадваш на ДЖИПА - ти тъгуваш и решаваш проблеми . Жалко !
      Какво очакваш да се случи вече . Ела в реалния живот - илюзиите ги забрави . Те са минало за теб и тази кола.
      Само си представи как търгуват Джамбазите . Купуват колата в чужбина , качват я на автовоз и я свалят на Горубляне - готова за продажба. Проверена - докато се качва на Автовоза и докато я свалят от него . Той ( Джамбо ) да не би да е в двигателя - за да знае какво е вътре ? Това е горе-долу което ще чуеш утре на разговора .
      Още по-лошото е ,ако ти кажат , че на самоход са я докарали и е нямало проблеми . Какво правиш - докажи обратното .....Сложна работа .

      Как виждам аз нещата :
      За жалост - гризнал си дървото и това е истината !
      Ако има някой който не е гризвал дървото - нека да каже......
      Всички колеги постъпват повече от добре към теб и ситуацията - предложиха ти репатрак , сервиз и дори присъствие на "купона ".
      Ама дали си заслужава ....?
      Като си купувал - дори не си се навел да видиш липсващият кардан .
      Дори не си пробвал колата на стръмен терен - щеше веднага да видиш поне кардана че липсва. Но станалото - станало . Поуката вече я знаеш .
      Аз си мисля , че си в тази ситуация само от ......лакомия . За да купиш така колата - значи е много изгодна цената ( оказало се е , че е изгодна обаче за продавача ).
      Дори при толкова питания от колеги за цената ( не , че е важно ) - ти не прояви уважение и искренност да я споделиш . Което значи само едно - била е привлекателна за да те заслепи толкова .
      Когато се купува Джип 4х4 заради добрата цена, а не заради качествата на колата - естествено е да очакваш ремонти . Или си късметлия - ама почти не останаха такива.
      Дали подкрепата на колеги за такава кауза- доказване на "привлекателна цена" си заслужава ?
      Аз бих постъпил по-мъдро - правя си ремонта при доверен човек и толкова.

      Ето и няколко въпроса:
      Дали кардана не е свален някъде другаде ( на колеги им свалиха катализаторите ) .....
      Дали не си прегрял машинката - щом не си забелязал липсващ кардан , какво гарантира , че си видял липсваща охладителна течност ....
      Задавам ги , защото утре на срещата ще ги чуеш вероятно .
      Иначе - пост фактум ...... думите са излишни .
      Колега - извинявай ако съм бил груб . Наистина ти съчувствам и ..... ми се струва по безпроблемно да пиете по едно кафе с колегите и да си направиш ремонта . Колата изглежда добре . И толкова ли е скъп наистина основния ремонт .......?
      Мале какъв ферман си написал, не виждам нещо дето да не цитирам.
      Кво значи "ела в реалния живот..."! Трябва да продължаваме да търпим всякакъв род най-долни измами и простотии? Докога и докъде ще стигнем? И няма ли в крайна сметка да станем общество от измамници и паплач? Щото свестните хора ще избягат от тази страна, а тя е нашта Страна.
      Автоджамбазина нали това му е професията, с това се храни? А тоя измекяр е видно, че се пише професионалист. Като не може да избере за търговия читава кола, да не се занимава, нищо не става от него. Ти си гъбар, може ли да кажеш " не влизам в гъбите...
      Колегата е заварчик, да кажа "не влизам в заварката и не знам ще държи ли, няма ли да държи..". И т.н. Клиента не е длъжен да разбира от стоката която купува.
      Разбира се, че когато се купува кола, или каквато и да е стока втора употреба тя е амортизирана. Въпроса е обаче, че продавача е длъжен да уведоми купувача за състоянието на колата която продава. Какви ремонти са правени и какво има да се прави. Поне това което знае.
      Кой ще повярва, че от момента на продажбата и изминаване на 10-тина км., и влизане в сервиза кардана се е изпарил. А като се отвори дифа и се види какво има и какво няма, и защо са го махнали, тогава какви обяснения ще се дадът? За какво прегряване говориш? Механиците са казали, че са подлагали пластинки на лагерите на кол. вал да оберат луфта! Това се прави за замаскиране на положението, да не тропа мотора за продажбата. И не е правено в Италия. Така ли се прави ремонт? Няма такъв дето ще повярва, още по малко от органите на правораздаването, ако се стигне до там. А и имай в пред вид, че заради такива "автоджамбази" цялото съсловие страда и такива тарикати никой не ги обича.
      И въобще не разбрах искаш ли да помогнеш, или напротив?

      Коментар


      • До: Не случих на Гранд...

        За съжаление няма да мога да се включа в групата. Имайте, освен това, предвид, че ако се явите 30 Джипа на срещата едва ли ще постигне нещо освен да го сплашите и да се покрие окончателно.

        Съвет: Иво, отиди максимум с 1-2 души и говори човешки с него. Ако се издърви нещо ще му мислим след това. И за предпочитане е да се махне телефона му от темата, както и да прекратим съзаклятническите коментари тук. Ще вземе някой (трета заинтересована страна) да го натупа и ще се видим в чудо тогава. Да не говорим, че това изобщо не е начин за решаване на подобни спорове. Иначе само чешем езиците!
        Последно редактирано от Сашо Пунчев; 27-07-09, 10:31.

        Коментар


        • До: Не случих на Гранд...

          Сашо, нека му стои телефона на измамника. Нека всички го знаят и сън да не види, а че рано или късно ще си получи заслуженото е гарантирано. Всеки си получава заслуженото и винаги има възмездие.
          Мисля да отворим една тема за не-коректни (измамници подобни на този) автоджамбази, какво ви е мнението?

          Коментар


          • До: Не случих на Гранд...

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            ....
            Мисля да отворим една тема за не-коректни (измамници подобни на този) автоджамбази, какво ви е мнението?....
            Определено съм за.
            YJ 1995 Sport. 2.5, AX-5, Command-Trac (NP231)
            XJ 1996 Sport, 4.0. AW4, Selec-Trac (NP242) - retired
            WJ 2000 Limited, 4.0, 42RE, Quadra-Drive
            KJ 2002 Limited. 3.7, 45RFE, Selec-Trac (NP242)

            Коментар


            • До: Не случих на Гранд...

              айде вече да спрете с " изрезки от вестник Стършел ", щото в горният пост с Пералнята и банката в Щатите има толкова истина колкото и че върбата ражда круши, ако американци и англичани бяха толкова коректни колкото ги описват тука нямаше да правят измами с туристическите застраховки по черноморието и да лъжат постоянно, че са ги обрали, изнасилили и т.н. за да приберат няколкостотин евро от застрахователите.
              Късметлията с джипа с ниската цена подпали целият форум заради неговата стиснатост и ако човек се абстрахира от първоначалният гняв ще види, че само Късметлията си е виновен и никой друг.
              Не защитавам търговеца, но той просто си е намерил поредният балък, решил че ще кара джип за без пари.
              Накрая ще стане така че някой случайно ще го ступа някъде, оня ще пусне една жалба и ще го отнесе форума и сайта заради глупости.
              Щото надявам се не си мислите, че оня е индианец и не разполага с интернет и компютър.

              Коментар


              • До: Не случих на Гранд...

                Не си го плащал ти, за да знаеш колко точно му е струвал джипа! Дърво се яде и за много пари.
                А относно американските и английски туристи - ами да! Тук има минава номера - тук го правят.И пак тук е необходимо, да си приличен автомонтьор или да водиш със себе си такъв, за да си купиш стара кола и да спиш спокойно. Единствената вина на купувача в случая е че е забравил къде живее и е решил да прояви доверие при покупката - не е закарал т.нар. Джип, да бъде обстойно прегледан.
                А и продавача със сигурност е знаел за липсата на кардана поне. Обаче си е затраял.

                Коментар


                • До: Не случих на Гранд...

                  Вярно, че доста оспамихме темата, но не мислиш ли, че без да можеш да докажеш правотата си, си доста категоричен в твърденията си?! /Имам предвид написаното от broker111/ Ако е необходимо аз мога да снимам някоя и друга страница, фактура и т.н. Иначе, що се отнася до "Балъците" - именно заради подобно отношение към потърпевши от измами хора, процъфтяват измамниците! Нали не искаш да си мислим, че по-скоро подкрепяш измамника, вместо измамения? Това, че е бил наивен, недостатъчно компетентен при огледа не променя факта, че автоджамбазина е измамникът, когото в случая най-малко бихме подкрепяли и насърчавали. Нали като си купуваш сирене, не водиш със себе си лаборатория, за да ти направи експертиза, какво всъщност си купил! И накрая, не виждам по какъв точно начин форумът може да го "отнесе" заради писаното тук.
                  Последно редактирано от Алекс Маринов; 27-07-09, 16:00. Причина: Уточнявам на кого отговарям.
                  Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                  First impression is not always true. Get inspired.
                  Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                  Reading is sooo boring, unlike writing!

                  Коментар


                  • До: Не случих на Гранд...

                    Как може да го отнесе ли - доказана ли е измама или умишлени действия от страна на продавача? Едва ли! И едва ли може и да се докаже. Първо, защото ако аз съм купувачът и си призная, че съм купил автомобил за доста повече от посочената в договора сума аз самият съм виновен за това онова – ето защо няма да потърся помощ от органите. Ако аз съм продавачът обаче и по мой адрес се сипят куп твърдения, които предстои да се доказват, мога да търся отговорност от собственика на мястото, където това се е случвало, за клевета, вероятно и пропуснати ползи и кой знае какво още и не на последно място за публикуване на мои данни без мое съгласие. А те стават повече и повече. Някой му е звънял, друг му е писал СМС-и, браво, вероятно и заплахи са му отправени. Това също е някак си действие, което може да доведе до последствия. И не виждам как гузните излияния на андрешковското ни подсъзнание (включвам и себе си) помагат на момчето да си оправи нещата с продавача? Цъфнали сме и сме вързали, та да ходим да решаваме проблемите на другите. Да сме го видели какво ще ни обясни.... продавачът.

                    А народът го е казал: "На харизан кон зъбите не се гледат". Колкото и да ми е симпатичен колегата, пострадал при транзакцията, не можем да пренебрегнем и този факт.

                    И моля Ви, спрете с тия емоционални и необмислени идеи за организирани преговори с продавача. Дискусията трябваше да е техническа - идеи как да си оправи колата колегата. Сега е всичко, но не и такава. Стигнахме дори до обсъждане на клиринговите транзакции (или начините да се стопират такива) при покупка с кредитна карта.

                    Коментар


                    • До: Не случих на Гранд...

                      Връщаме се на техническата страна на въпроса.

                      Коментар


                      • До: Не случих на Гранд...

                        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                        Много интересен случай . Съжалявам , колега за това което ти се е случило. Вместо да се порадваш на ДЖИПА - ти тъгуваш и решаваш проблеми . Жалко !
                        Какво очакваш да се случи вече . Ела в реалния живот - илюзиите ги забрави . Те са минало за теб и тази кола.
                        Само си представи как търгуват Джамбазите . Купуват колата в чужбина , качват я на автовоз и я свалят на Горубляне - готова за продажба. Проверена - докато се качва на Автовоза и докато я свалят от него . Той ( Джамбо ) да не би да е в двигателя - за да знае какво е вътре ? Това е горе-долу което ще чуеш утре на разговора .
                        Още по-лошото е ,ако ти кажат , че на самоход са я докарали и е нямало проблеми . Какво правиш - докажи обратното .....Сложна работа .

                        Как виждам аз нещата :
                        За жалост - гризнал си дървото и това е истината !
                        Ако има някой който не е гризвал дървото - нека да каже......
                        Всички колеги постъпват повече от добре към теб и ситуацията - предложиха ти репатрак , сервиз и дори присъствие на "купона ".
                        Ама дали си заслужава ....?
                        Като си купувал - дори не си се навел да видиш липсващият кардан .
                        Дори не си пробвал колата на стръмен терен - щеше веднага да видиш поне кардана че липсва. Но станалото - станало . Поуката вече я знаеш .
                        Аз си мисля , че си в тази ситуация само от ......лакомия . За да купиш така колата - значи е много изгодна цената ( оказало се е , че е изгодна обаче за продавача ).
                        Дори при толкова питания от колеги за цената ( не , че е важно ) - ти не прояви уважение и искренност да я споделиш . Което значи само едно - била е привлекателна за да те заслепи толкова .
                        Когато се купува Джип 4х4 заради добрата цена, а не заради качествата на колата - естествено е да очакваш ремонти . Или си късметлия - ама почти не останаха такива.
                        Дали подкрепата на колеги за такава кауза- доказване на "привлекателна цена" си заслужава ?
                        Аз бих постъпил по-мъдро - правя си ремонта при доверен човек и толкова.

                        Ето и няколко въпроса:
                        Дали кардана не е свален някъде другаде ( на колеги им свалиха катализаторите ) .....
                        Дали не си прегрял машинката - щом не си забелязал липсващ кардан , какво гарантира , че си видял липсваща охладителна течност ....
                        Задавам ги , защото утре на срещата ще ги чуеш вероятно .
                        Иначе - пост фактум ...... думите са излишни .
                        Колега - извинявай ако съм бил груб . Наистина ти съчувствам и ..... ми се струва по безпроблемно да пиете по едно кафе с колегите и да си направиш ремонта . Колата изглежда добре . И толкова ли е скъп наистина основния ремонт .......?
                        Значи искам пак да повторя,че колата не е купена от Горубляне,а от въпросния човек,който имаше публикувана обява в един популярен сайт.Не е търговец на автомобили или поне така казва.

                        Да,абсолютно си прав,че съм постъпил глупаво.Щом като не съм погледнал за кардан и т.н.
                        Не знам дали ти се е случвало да имаш желание за нещо и когато го намериш да си толкова заслепен,че да не видиш елементарни неща.Е,на мен ми се случи,но не го казвам да се оправдавам.Аз съм си виновен.

                        Ами ако бях счетоводител,лекар или просто човек който не разбира нищо от автомобил и бях в същата ситуация?Пак ли ще ме упреквате?Надали има някой който да разбира от всичко.

                        От 20 години имам свидетелство за правоуправление кат.С и на месец минавам 4000 - 5000км.Сменил съм десетина лични возила,а покрай тях съм карал още около тридесетина служебни автомобила,между които няколко джипа.Имам някакъв опит,нали?Няма начин да съм прегрял джипа,още повече,че причината за да не мога да мина повече от 15-20км. не е такава.

                        Ако ме познаваше,никога нямаше да кажеш,че съм направил покупката от ЛАКОМИЯ.Само за сведение ще ти кажа,че буквално преди дни подарих една кола от която можех да изкарам добри пари.Може би защото съм лаком или печалбар?

                        Прословутата "ниска" цена не смятам да я коментирам.Всеки може да си мисли каквото си иска.Когато гледах този джип имах още 2 оферти на почти същата цена.Просто тази беше първата.

                        Основния ремонт по-принцип е по-евтин,но съвета на майстора /а той разбира от това/ е друг двигател.

                        Не си бил груб,не се притеснявай.Имаш право да говориш каквото си пожелаеш.Само не съди прибързано!

                        Коментар


                        • До: Не случих на Гранд...

                          Сашо,не мисля,че сумата която съм дал за джипа е като за харизан кон.Аз парите си ги изкарвам с работа,а не с далавери.Така,че дори и 1000лв. да съм дал за колата,не заслужавам да ми се случи това.Не го пожелавам на никого!

                          Ценя мнението ти,чували сме се по телефона и си ми помагал,за това съм съгласен с това,че темата трябваше да върви в друга посока.Ако аз съм предизвикал с нещо недоволството на колегите по отношение на некоректния продавач,извинявам се.Не съм си и помислил да използвам форума за користни цели или да въвличам когото и да било в премеждия.Просто разказвам историята си и споделям какво бих направил и как.Това,че написаното тук предизвиква такава реакция към разни търгаши и т.н. мен лично ме радва.Но не заради мен самия,а заради всички ни.Защото никой не е застрахован от подобна случка,дали с автомобил,дали с друго.Не мисля,че трябва да сме равнодушни.

                          Ако модераторите мислят,че с тази тема мога да предизвикъм неприязън към форума и участниците,НЕКА Я ЗАКЛЮЧАТ!

                          Телефона ако е проблем,че е публикуван - ИЗТРИИТЕ ГО!

                          АКО АЗ СЪМ ПРОБЛЕМА - ГОТОВ СЪМ ДА СИ ИЗТРИЯ ПРОФИЛА И ДА НЕ НАРУШАВАМ НИЧИЕ СПОКОЙСТВИЕ!


                          Съжалявам,ако съм бил рязък, но започвам да се чувствам като престъпник,че не съм гледал като купувам.
                          Последно редактирано от walker; 27-07-09, 20:15. Причина: добавяне на текст

                          Коментар


                          • До: Не случих на Гранд...

                            Абе хора какво ви става бе???За какви войни говорите и за какви проблеми за форума???Никой не казва да се съберат 30 човека и да отидат да набият човека.Ставаше въпрос че колегата не е наясно много с джиповете и затова да отидат с него хора които са наясно с материята.Вие го изкарахе че се събираме за битка тука.Точно заради това има толкова много мошенници в България...търпим ги....нали не се е случило на нас...А колегата(walker) явно няма на кой друг да се опре.Това е форум и той си е споделил проблема и мисля че е нормално да каже кой е некоректния търговец и не мисля че това е проблем за форума.Радвам се на хората които се опитват да помогнат по някакъв начин.........а за останалите ........няма какво да кажа.Поздрави...


                            А търговеца като чете.....точно затова е форума......да се регне и да пише,да се защити да каже и той какво мисли....
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                            0877стоидевет215–Радослав

                            Коментар


                            • До: Не случих на Гранд...

                              Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
                              Сашо,не мисля,че сумата която съм дал за джипа е като за харизан кон.Аз парите си ги изкарвам с работа,а не с далавери.Така,че дори и 1000лв. да съм дал за колата,не заслужавам да ми се случи това.Не го пожелавам на никого!

                              Ценя мнението ти,чували сме се по телефона и си ми помагал,за това съм съгласен с това,че темата трябваше да върви в друга посока.Ако аз съм предизвикал с нещо недоволството на колегите по отношение на некоректния продавач,извинявам се.Не съм си и помислил да използвам форума за користни цели или да въвличам когото и да било в премеждия.Просто разказвам историята си и споделям какво бих направил и как.Това,че написаното тук предизвиква такава реакция към разни търгаши и т.н. мен лично ме радва.Но не заради мен самия,а заради всички ни.Защото никой не е застрахован от подобна случка,дали с автомобил,дали с друго.Не мисля,че трябва да сме равнодушни.

                              Ако модераторите мислят,че с тази тема мога да предизвикъм неприязън към форума и участниците,НЕКА Я ЗАКЛЮЧАТ!

                              Телефона ако е проблем,че е публикуван - ИЗТРИИТЕ ГО!

                              АКО АЗ СЪМ ПРОБЛЕМА - ГОТОВ СЪМ ДА СИ ИЗТРИЯ ПРОФИЛА И ДА НЕ НАРУШАВАМ НИЧИЕ СПОКОЙСТВИЕ!


                              Съжалявам,ако съм бил рязък, но започвам да се чувствам като престъпник,че не съм гледал като купувам.
                              Виж,колега-че са те хлъзнали,хлъзнали са те.
                              Че за подобна "сделка"/неизправност на МПС след продажба и установено при регистрация на новия собственик/ в северните кантони на Швейцария санкцията е 3/три/ години затвор.
                              Та,това за Швейцария на Балканите го пожелавам на внуците си.
                              Но,каквото и като негатив да се случи при избистрянето на ситуацията ,Форума да бъде в ранг листата на неприятностите е напълно реален.
                              Персоналната грешка е факт,приятелския ми съвет е да се продължи диалога с хора,желаещи да ти помогнат пост фактум,да е на ЛС.
                              Аз бих постъпил така...
                              Масони,тамплиери,йезуити-да черпим опит от историята...
                              ...както и от грешките си...

                              Коментар


                              • До: Не случих на Гранд...

                                Колега не се отказвай.Търси си правата до последно.С всякакви методи..... АЗ съм абсолютно на твоя страна.Изчел съм цялата тема и пак си мисля че си прав.Тая държава от такива като този продавач е на това дередже.
                                Mitsubishi Outlander

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X