Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не случих на Гранд...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Не случих на Гранд...

    След като двигателя на джипа вече е свален се оказа,че не са само това проблемите му.Турбото е заминало,има два цилиндъра които са надрани,едното бутало е задрало и сегментите са се заварили в него,коляновия вал може би е посукан...и други по ''дребни неща'',който на фона на тези са дреболии.
    Оказа се,че и предния кардан го няма,което ме навява на мисълта,че може да има проблем и с раздатката или с диференциала.По него се вижда червен силикон,предполагам,че и той е отварян по някакви причини.Ако е само заради това,че е имал теч ще е добре...Въобще чудна приказка.
    Така класически съм се набутал,че повече няма накъде.
    Въпроса сега е какво да правя?Дали да купувам нов двигател или да го продавам както е така?
    Намерил съм нов блок с три бутала,главите,турбо,колянов вал,стартер,генератор и т.н./почти цял двигател/за 1800лв.-за което БЛАГОДАРЯ! на Злой,който ме свърза с човека.Проблема е,че този ''почти двигател''няма документи.Свален е от джип с дясна дирекция на който на талона му е пишело,че е без номер.
    Ако намеря пък друг двигател как да съм сигурен,че е здрав?
    От друга страна трябва да търся и кардан,а не дай се боже може да се наложи да правя и преден диференциал или раздатъчна кутия.
    Ако пусна обява,че го продавам с двигател за ремонт пак съм назад.
    Не знам какво да правя.
    Иска ми се и този дето ме набута да го пребия или не знам какво да го правя.След като му казах,че джипа има проблем той продължаваше да твърди,че нищо не е пипано.А то се оказа,че няколко пъти е отварян мотора.Поначало не съм такъв,но сега вече
    Колеги дайте съвет,Вие как бихте постъпили.

    Коментар


    • #62
      До: Не случих на Гранд...

      Сглобявай от две едно..... Кардана ще се намери........ Ако тръгнеш да го продаваш на части, ще го влачиш дълго, ама много дълго време. Или обади се на прекупвачите и им чуй офертите...... За да прицениш веднага колко си назад. Таман по-рано ще започнеш отново. И следващия път ще ходиш да си избираш кочината с тякой, който разбира от тези работи..... Поне ще ти избере кола с да кардана

      А за търговеца - партизанските практики ще ги обсъдиме на по бира..... Междувремено обсъди ситуацията с адвоката. Какво точно пише в договора помежду ви.
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • #63
        До: Не случих на Гранд...

        Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
        Сглобявай от две едно..... Кардана ще се намери........ Ако тръгнеш да го продаваш на части, ще го влачиш дълго, ама много дълго време. Или обади се на прекупвачите и им чуй офертите...... За да прицениш веднага колко си назад. Таман по-рано ще започнеш отново. И следващия път ще ходиш да си избираш кочината с тякой, който разбира от тези работи..... Поне ще ти избере кола с да кардана

        А за търговеца - партизанските практики ще ги обсъдиме на по бира..... Междувремено обсъди ситуацията с адвоката. Какво точно пише в договора помежду ви.
        Толкова ми беше голям мерака и бях заслепен,че разчитах прекалено много на късмета си.Иначе знам какво е кардан и щях да забележа липсата му....и много други работи.
        В мобилето ли да потърся за прекупвачи?
        А за следващата си джипка много неща ще знам.
        Поне за кардан ще погледна.

        Коментар


        • #64
          До: Не случих на Гранд...

          Покупко-продажби + време + междинни разходи.....със сигурност ще ти излезе тотала по-скъп
          Аз съм за ремонт на този поне със сигурност ще знаеш какво караш
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #65
            До: Не случих на Гранд...

            Аз бих купил двигател втора употреба и бих оправил джипа. Не давам съвети....и аз като купих моя, съвсем не беше цвете. Колите и жените са на късмет, не се жени, колега....

            Коментар


            • #66
              До: Не случих на Гранд...

              Иииии много кофти!!!

              Потърси си нов джип с десен волан и ползвай този за донор за обръщане.

              От тоя май нищо не става ... тъкмо ще направиш двигателя и ще излязат всички останали неща.

              Напиши телефона на продавача тука та който искаа да му се обади и да го поздрави за успешната продажба.
              Т5
              Crossrunner

              Коментар


              • #67
                До: Не случих на Гранд...

                Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
                Аз бих купил двигател втора употреба и бих оправил джипа. Не давам съвети....и аз като купих моя, съвсем не беше цвете. Колите и жените са на късмет, не се жени, колега....
                Колега да не се женя за жена или за кола?Всъщност второто май вече го направих,ама не случих...
                Не ми остава друго освен да се смея на акъла си.

                Коментар


                • #68
                  До: Не случих на Гранд...

                  Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                  Иииии много кофти!!!

                  Потърси си нов джип с десен волан и ползвай този за донор за обръщане.

                  От тоя май нищо не става ... тъкмо ще направиш двигателя и ще излязат всички останали неща.

                  Напиши телефона на продавача тука та който искаа да му се обади и да го поздрави за успешната продажба.
                  Малко скъпо ще ми излезе да си купя още един за донор.Говорим за 8-9000 лв. поне.Не,че дотук ми е евтино...

                  Ето телефона на ''търгаша'':


                  ЗА БОГА БРАТЯ НЕ КУПУВАЙТЕ НИКОГА НИЩО ОТ НЕГО!!!


                  Димитър се казва.Може да го поздравите и от мое име.
                  Последно редактирано от Злой; 28-07-09, 19:14. Причина: по молба на автора

                  Коментар


                  • #69
                    До: Не случих на Гранд...

                    Димитър продава и други коли гледам .... Колко ли хора още ще се опарят.....

                    Коментар


                    • #70
                      До: Не случих на Гранд...

                      Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
                      След като двигателя на джипа вече е свален се оказа,че не са само това проблемите му.Турбото е заминало,има два цилиндъра които са надрани,едното бутало е задрало и сегментите са се заварили в него,коляновия вал може би е посукан...и други по ''дребни неща'',който на фона на тези са дреболии.
                      Оказа се,че и предния кардан го няма,което ме навява на мисълта,че може да има проблем и с раздатката или с диференциала.По него се вижда червен силикон,предполагам,че и той е отварян по някакви причини.Ако е само заради това,че е имал теч ще е добре...Въобще чудна приказка.
                      Така класически съм се набутал,че повече няма накъде.
                      Въпроса сега е какво да правя?Дали да купувам нов двигател или да го продавам както е така?
                      Намерил съм нов блок с три бутала,главите,турбо,колянов вал,стартер,генератор и т.н./почти цял двигател/за 1800лв.-за което БЛАГОДАРЯ! на Злой,който ме свърза с човека.Проблема е,че този ''почти двигател''няма документи.Свален е от джип с дясна дирекция на който на талона му е пишело,че е без номер.
                      Ако намеря пък друг двигател как да съм сигурен,че е здрав?
                      От друга страна трябва да търся и кардан,а не дай се боже може да се наложи да правя и преден диференциал или раздатъчна кутия.
                      Ако пусна обява,че го продавам с двигател за ремонт пак съм назад.
                      Не знам какво да правя.
                      Иска ми се и този дето ме набута да го пребия или не знам какво да го правя.След като му казах,че джипа има проблем той продължаваше да твърди,че нищо не е пипано.А то се оказа,че няколко пъти е отварян мотора.Поначало не съм такъв,но сега вече
                      Колеги дайте съвет,Вие как бихте постъпили.
                      Не можеш ли да позакрепиш тоя мотор колкото да я регистрираш? След това си смени мотора. Това, че има силикон на моста нищо не означава...

                      Коментар


                      • #71
                        До: Не случих на Гранд...

                        Нека си остави блока, нали номера на двигателя е там? Ще мине на шлайф и готово, освен ако деругите не са прекалено дълбоки.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Не случих на Гранд...

                          Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение
                          Димитър продава и други коли гледам .... Колко ли хора още ще се опарят.....
                          Явно си е търгаш и негодник...

                          Коментар


                          • #73
                            До: Не случих на Гранд...

                            Първоначално публикуван от Сашо Пунчев (Stuntman_Mike) Преглед на мнение
                            Не можеш ли да позакрепиш тоя мотор колкото да я регистрираш? След това си смени мотора. Това, че има силикон на моста нищо не означава...
                            Не става Сашо,не става.Сигурно няма да мога и да я запаля,като сглобим мотора.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Не случих на Гранд...

                              Първоначално публикуван от robkobg Преглед на мнение
                              Нека си остави блока, нали номера на двигателя е там? Ще мине на шлайф и готово, освен ако деругите не са прекалено дълбоки.
                              За съжаление цилиндрите са много надрани и няма да стане.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Не случих на Гранд...

                                Ужас! Само като ги чета тези неща и ми става гадно. Ако знаеш колко хора съм спасил от подобна участ.
                                LZ1VMH

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X