Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не случих на Гранд...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Не случих на Гранд...

    Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
    Според мен е скъпо. Ето в тази морга в Горубляне имат един 3,1 ТД за разглобяване

    http://morgi.avtoportal.bg/avtomorga-details-3.html
    Никой не вдига телефоните...Може и да е малко късничко де.

    Коментар


    • До: Не случих на Гранд...

      Мога да се обзаложа какво е продължението след многоточието в заглавието на темата.
      Не случих на Гранд ... но случих на цена.

      После да няма втора серия:
      Не случих на двигател ...

      Коментар


      • До: Не случих на Гранд...

        По точно попаднах на търговец продаващ ментета.
        Независимо от цената продава стока със скрити дефекти.Без да съм специалист, но в нормална страна ще му излезе през носа това.Еле пък в Щатите

        Коментар


        • До: Не случих на Гранд...

          Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
          Никой не вдига телефоните...Може и да е малко късничко де.
          Ето, намерих ги и в мобилето. Има и още един телефон - пробвай утре.

          Пазара се наводни с Грандове 3,1 тд с десен волан и тъй като цените паднаха зверски, джамбазите предпочитат да ги продадат на части. Може направо да боднеш един 2,7 барабар с автомата.

          http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?...863&f1=details
          ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
          Volvo XC90 D5 Executive '12
          Volvo XC60 D5 Summum '11
          Alfa Romeo Spider 2.0 '90

          Коментар


          • До: Не случих на Гранд...

            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
            Мога да се обзаложа какво е продължението след многоточието в заглавието на темата.
            Не случих на Гранд ... но случих на цена.

            После да няма втора серия:
            Не случих на двигател ...
            Тоест ти ме съветваш да взема този двигател за 3300 лв.,а не друг по-евтин за да не ми излезе по-скъп,така ли?

            Коментар


            • До: Не случих на Гранд...

              Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
              По точно попаднах на търговец продаващ ментета.
              Независимо от цената продава стока със скрити дефекти.Без да съм специалист, но в нормална страна ще му излезе през носа това.Еле пък в Щатите
              В нормална държава да,ама в ненормална държава трябва да си служиш с ненормални методи за да му излезе през носа.

              Коментар


              • До: Не случих на Гранд...

                Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                Ето, намерих ги и в мобилето. Има и още един телефон - пробвай утре.

                Пазара се наводни с Грандове 3,1 тд с десен волан и тъй като цените паднаха зверски, джамбазите предпочитат да ги продадат на части. Може направо да боднеш един 2,7 барабар с автомата.

                http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?...863&f1=details
                Не знам дали ще стане от 2,7.Дали няма да има проблем с компютъра после?

                Коментар


                • До: Не случих на Гранд...

                  Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
                  Не знам дали ще стане от 2,7.Дали няма да има проблем с компютъра после?
                  Ще стане, с всичките кабели, електроника и компютри и кой знае още какво. Се едно ще правиш нова кола, айде половината да е!
                  Кво се чудиш толкова, имаш мотор със здрав блок, едно ли, две бутала ти трябват, ризи, щлайф на вала, лагери, гарнитури и си готов! Май нещо за турбото спомена? Покарай после и се отървавай, а тоя измекяр ако кажеш, да ходим и да му се стъжни живота!

                  Коментар


                  • До: Не случих на Гранд...

                    Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
                    Тоест ти ме съветваш да взема този двигател за 3300 лв.,а не друг по-евтин за да не ми излезе по-скъп,така ли?
                    Иво, както коментирахме, смяната на двигателя е приключение. Не се занимавай. Освен това като му сложиш 2.7 не се знае какво му е дереджето и като му смениш дюзите за следващите 10,000 км. ще ти се извие свят.

                    Цял мотор, със все турбото за около 2500-3000 лв не е много. Разбира се, говорим за читав такъв. Само за сравнение - рециклиране на турбото излиза около 1000лв. Ако си сигурен, че твоето си е ОК. Може да пазариш мотора без турбо. Освен това обявената цена вероятно подлежи на коментар - отиди там с парите и виж за к’во става въпрос.

                    А що се отнася до търговците - аз затова колите си ги купувам директно от Германия (поне досега). ВEрно - скъпо излизат, но поне няма такива скрити лимонки.

                    Апропо, вие разбрахте ли има ли и нещо на раздатката или просто го няма кардана?

                    Коментар


                    • До: Не случих на Гранд...

                      Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
                      Тоест ти ме съветваш да взема този двигател за 3300 лв.,а не друг по-евтин за да не ми излезе по-скъп,така ли?
                      Съветвам те да вземеш двигател който е здрав и безпроблемен.
                      Като се има в предвид за колко проблемен агрегат говорим, вероятността да попаднеш на читав не е особено голяма.
                      Както казва един механик от Балкан Стар -Тия ВиеМските след 100 000км, когато и да се чупят все е късно.
                      Като вземеш двигателя с 1000лв по евтино, а състоянието е същото като на твоя, за какво ти е.
                      Лошото е че и цената не може да бъде показателна за състоянието му.

                      Казах ти да провериш в Голямо село, защото видях двигателя в движение. Явно са го продали.
                      По-принцип Бартонгруп имат морга в Италия и внасят само проверени части и детайли.
                      Обаче да гарантирам за нещо което не съм видял как работи, не мога.

                      Коментар


                      • До: Не случих на Гранд...

                        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                        Ще стане, с всичките кабели, електроника и компютри и кой знае още какво. Се едно ще правиш нова кола, айде половината да е!
                        Кво се чудиш толкова, имаш мотор със здрав блок, едно ли, две бутала ти трябват, ризи, щлайф на вала, лагери, гарнитури и си готов! Май нещо за турбото спомена? Покарай после и се отървавай, а тоя измекяр ако кажеш, да ходим и да му се стъжни живота!
                        Просто питах от интерес а не, че имам намерение да слагам 2,7.Със Сащо Пунчев вече сме го коментирали това.

                        А за моя двигател не се чудя,но майстора който го прави не е сигурен в причините за повредата и за това ме посъветва да потърся нов двигател.
                        За измекяра не знам какво да ти кажа...на моменти ми иде да го...Имаш ли идеи?

                        Коментар


                        • До: Не случих на Гранд...

                          Първоначално публикуван от Сашо Пунчев (Stuntman_Mike) Преглед на мнение
                          Иво, както коментирахме, смяната на двигателя е приключение. Не се занимавай. Освен това като му сложиш 2.7 не се знае какво му е дереджето и като му смениш дюзите за следващите 10,000 км. ще ти се извие свят.

                          Цял мотор, със все турбото за около 2500-3000 лв не е много. Разбира се, говорим за читав такъв. Само за сравнение - рециклиране на турбото излиза около 1000лв. Ако си сигурен, че твоето си е ОК. Може да пазариш мотора без турбо. Освен това обявената цена вероятно подлежи на коментар - отиди там с парите и виж за к’во става въпрос.

                          А що се отнася до търговците - аз затова колите си ги купувам директно от Германия (поне досега). ВEрно - скъпо излизат, но поне няма такива скрити лимонки.

                          Апропо, вие разбрахте ли има ли и нещо на раздатката или просто го няма кардана?
                          Турбото му е заминало,затова трябва да го сменя.Обявената цена беше 3500, но след коментар стана 3300.Не знам дали ще мога да сваля още.

                          Раздатката не сме я пипали още.Нека първо да оправим мотора.

                          Коментар


                          • До: Не случих на Гранд...

                            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                            Съветвам те да вземеш двигател който е здрав и безпроблемен.
                            Като се има в предвид за колко проблемен агрегат говорим, вероятността да попаднеш на читав не е особено голяма.
                            Както казва един механик от Балкан Стар -Тия ВиеМските след 100 000км, когато и да се чупят все е късно.
                            Като вземеш двигателя с 1000лв по евтино, а състоянието е същото като на твоя, за какво ти е.
                            Лошото е че и цената не може да бъде показателна за състоянието му.

                            Казах ти да провериш в Голямо село, защото видях двигателя в движение. Явно са го продали.
                            По-принцип Бартонгруп имат морга в Италия и внасят само проверени части и детайли.
                            Обаче да гарантирам за нещо което не съм видял как работи, не мога.
                            Да прав си, няма гаранция на какъв двигател ще случа независимо от цената.

                            Наистина собственика на моргата ми каза,че имат в Италия човек,който разглобява и проверява частите преди да ги пратят в България.Да се надяваме, че е диагностицирал двигателя преди да го свали от купето.Надеждата крепи човека!

                            Коментар


                            • До: Не случих на Гранд...

                              Във Варна за 2500 ще му направиш основен ремонт с нови части. Золтан е говорил. Само да не се наложи да се сменя и коляновия вал.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • До: Не случих на Гранд...

                                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                                Във Варна за 2500 ще му направиш основен ремонт с нови части. Золтан е говорил. Само да не се наложи да се сменя и коляновия вал.
                                Там е работата,че може би ще трябва да се смени и коляновия вал.Има вероятност да не става за шлайф.Вал бях намерил за 950 лв.Турбото също ми е за смяна.Трябва да го закарам на платформа до Варна,което е поне 500-600лв. минимум.И като се сметне тотала и отивам над 4000.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X