Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Здравейте,
    Смених долното уплътнение на ГНП и не мода да запаля
    двигател 1.9 тди 110кс сеат кордоба

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Първоначално публикуван от titan22 Преглед на мнение
      Аз не съм привърженик на такъв тип "тунинг".Интересува ме дали може да изгори прословутия транзистор на VP44 ако изолацията на жичките на авансаторния клапан са със паднала изолация и дават на късо?
      При късо на кабелите на авансатрния клапан не гори нищо - изхода от електрониката е със защита . А "прословутия транзистор" управлява клапана за количеството !

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Благодаря за отговора.

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Здравейте Колеги! Проблеми не съм имал с колата, която я имам от 3 месеца - Опел Зафира 2.0ДТИ 101кс 2004г. Колата запали с 300 мъки и съм въртял поне 15 минути, а 3-4 часа преди това си палеше без проблем, просто я бях измил само външно. По пътя както карах със 100-120 и започна да прекъсва и угасна. Палеше на няколко пъти след по-продължително въртене и така минах към 20км докато тотално угасна колата. Започна лутането и мотането по сервизи. Закачихме я на компа на един приятел и беше записала:
          P0335-(D) Crankshaft Sensor Circuit/Perfomance - Not pesent
          P0340-(D) Camshaft Pоsition sensor circuit range/perfomance - Not pesent
          P0340-(A) Camshaft Pоsition sensor circuit Malfunction - Not pesent
          P1540-(D) Air Condition PWM-Signal invalid - Not pesent
          P1222-(A) Injection pump Malfunction - Not pesent
          P1811-(A) Torque Signal Malfunction (CAN) - Not pesent
          P0381-(4) Glow Telltale Circuit Open - Not pesent
          P0380-(4) Glow Device Circuit Open Circuit - Not pesent
          U2103-(7) <Unknown DTC>-Not pesent
          P1612-(D) Immobiliser No Or Wrong Signal - Not pesent
          След изчистване на грешките запали и сле 15-20 сек спира и изписва грешка Р0380 и така няколко пъти.
          Сега изписва грешка Р0340.
          Според майстора и още няколко негови познати майстори, някои от които се занимават с компютърна диагностика по колите заключението е че дерта е в помпата, и по-скоро в датчика за разпределителния вал а тоя датчик бил в помпата. И така колата не пали. Карах го да гледа кабели, букси куплунзи и какво ли не и вика ок са. Някак си не ми се иска да вярвам че проблема е в самата помпа, колата вървеше като пушка и палеше на четвърт.
          На един приятел монтьор, брат му също монтьор вика че той сменял такъв датчик и струвал 200лв, ОК и 300 да е ама да стане, а те баш сервизите и майсторите ми заявяват категорично, че хич да неим я пращам защото са безпомощни с тая помпа!
          Изписва само грешка Р0340-датчик за обороти на разпределителен вал!

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            А той се намира?
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Първоначално публикуван от rumpich Преглед на мнение
              Здравейте Колеги! Проблеми не съм имал с колата, която я имам от 3 месеца - Опел Зафира 2.0ДТИ 101кс 2004г. Колата запали с 300 мъки и съм въртял поне 15 минути, а 3-4 часа преди това си палеше без проблем, просто я бях измил само външно. По пътя както карах със 100-120 и започна да прекъсва и угасна. Палеше на няколко пъти след по-продължително въртене и така минах към 20км докато тотално угасна колата. Започна лутането и мотането по сервизи. Закачихме я на компа на един приятел и беше записала:
              P0335-(D) Crankshaft Sensor Circuit/Perfomance - Not pesent
              P0340-(D) Camshaft Pоsition sensor circuit range/perfomance - Not pesent
              P0340-(A) Camshaft Pоsition sensor circuit Malfunction - Not pesent
              P1540-(D) Air Condition PWM-Signal invalid - Not pesent
              P1222-(A) Injection pump Malfunction - Not pesent
              P1811-(A) Torque Signal Malfunction (CAN) - Not pesent
              P0381-(4) Glow Telltale Circuit Open - Not pesent
              P0380-(4) Glow Device Circuit Open Circuit - Not pesent
              U2103-(7) <Unknown DTC>-Not pesent
              P1612-(D) Immobiliser No Or Wrong Signal - Not pesent
              След изчистване на грешките запали и сле 15-20 сек спира и изписва грешка Р0380 и така няколко пъти.
              Сега изписва грешка Р0340.
              Според майстора и още няколко негови познати майстори, някои от които се занимават с компютърна диагностика по колите заключението е че дерта е в помпата, и по-скоро в датчика за разпределителния вал а тоя датчик бил в помпата. И така колата не пали. Карах го да гледа кабели, букси куплунзи и какво ли не и вика ок са. Някак си не ми се иска да вярвам че проблема е в самата помпа, колата вървеше като пушка и палеше на четвърт.
              На един приятел монтьор, брат му също монтьор вика че той сменял такъв датчик и струвал 200лв, ОК и 300 да е ама да стане, а те баш сервизите и майсторите ми заявяват категорично, че хич да неим я пращам защото са безпомощни с тая помпа!
              Изписва само грешка Р0340-датчик за обороти на разпределителен вал!
              Вариантите са 2 : или датчик обороти който е в помпата , но пък няма никакви нови части за тази помпа (включително и този датчик) , или прекъсване в електрониката за да не вижда обороти от този датчик. По принцип има варианти за ремонт и в 2-та случая.

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                steveb , за тези два варианта, които спомена, къде може да се извърши този ремонт и на каква цена?
                Последно редактирано от CarTest™; 29-09-15, 20:51.

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Първоначално публикуван от rumpich Преглед на мнение
                  steveb , за тези два варианта, които спомена, къде може да се извърши този ремонт и на каква цена?
                  Здравей,
                  изчисти си личните то кутията, не мога да ти пиша!
                  Виж в моята тема за опции, там съм писал за едни хора от Англия.

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Здравейте, имам следния проблем с ГНП на Терано 2 TDI 2,7 - 1997 г.
                    Протече нафта от капака на помпата, съвсем леко сълзи, но вмирисва всичко. Мога да намеря ремонтен комплект уплътнения, но не ми се правят подобни упражнения с неизвестен резултат, предполагам след това ще трябва и някаква диагностика и настройки по ГНП-то на стенд, та в моя град няма човек, който да се занимава с подобни ремонти - въпроса ми е кой може да свърши читава работа в района на София. Предпочитам да откарам тераното, а не да си пращаме чарковете по куриери Също е хубаво да се погледне ГНП-то дали няма други проблеми, предполагам никога не е сваляно за профилактика.

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Колега,

                      Обърни се към kiki.t

                      Коментар


                      • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                        Здравей колега, искам да те питам за моя проблем.....с опел зафира дизел 2,0DTI пътувах за Германия и в Унгария се случи точно това - колата прекъсна няколко пъти и угасна и почна да мига сервизната лампа....пътна помощ до сервиз...диагностика и казаха помпа....нямах никакви варианти и я ремонтираха с нова електроника и нова механика в стария корпус в Бош сервиз и ремонта ми излезе 1000 евро.....запалих и стигнах Германия..и само след 1000 км една сутрин паля и тя стартира...след 3 мин някъде на място започна да прекъсва и угасна...после неще да запали - пали и прекъсва и гасне....напомпих с помпичка гориво но филтъра си беше пълен....откачих акумулатора и след 10 мин запали и отидох до работа без никакви проблеми...след работа пак същата история но това с акумулатора не помогна много....някак запали по едно време и се прибрах..и от тогава не е мърдала от паркинга...сега някой път пали и работи даже 40 мин и засякох и изведнъж прекъсва и гасне...разбрах че това не се влияе от температурата на двигателя...днес студена с паленето и почва пак номерата...направо съм в чудо...като я настъпя докато прекъсва с припомпване на газта вади черен пушек отзад....незнам какво да мисля..може ли пак помпата да се е прецакала или е нещо друго.ако трябва пак помпа да правя по добре да я бракувам..тук вчужбина знаете цените....ако имаш идея казвай...предварително ти благодаря!

                        Коментар


                        • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                          Първоначално публикуван от bsb_t Преглед на мнение
                          Здравей колега, искам да те питам за моя проблем.....с опел зафира дизел 2,0DTI пътувах за Германия и в Унгария се случи точно това - колата прекъсна няколко пъти и угасна и почна да мига сервизната лампа....пътна помощ до сервиз...диагностика и казаха помпа....нямах никакви варианти и я ремонтираха с нова електроника и нова механика в стария корпус в Бош сервиз и ремонта ми излезе 1000 евро.....запалих и стигнах Германия..и само след 1000 км една сутрин паля и тя стартира...след 3 мин някъде на място започна да прекъсва и угасна...после неще да запали - пали и прекъсва и гасне....напомпих с помпичка гориво но филтъра си беше пълен....откачих акумулатора и след 10 мин запали и отидох до работа без никакви проблеми...след работа пак същата история но това с акумулатора не помогна много....някак запали по едно време и се прибрах..и от тогава не е мърдала от паркинга...сега някой път пали и работи даже 40 мин и засякох и изведнъж прекъсва и гасне...разбрах че това не се влияе от температурата на двигателя...днес студена с паленето и почва пак номерата...направо съм в чудо...като я настъпя докато прекъсва с припомпване на газта вади черен пушек отзад....незнам какво да мисля..може ли пак помпата да се е прецакала или е нещо друго.ако трябва пак помпа да правя по добре да я бракувам..тук вчужбина знаете цените....ако имаш идея казвай...предварително ти благодаря!
                          Лошо. прилича пак на проблем в ГНП. Направи диагностика и дай грешките.
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Добър вечер колеги прочетох доста по темата и голяма част от тази но така и решение на проблема който имам не открих.Дано някой който е имал подобен даде съвет.Карам Фронтера 2,2dti ДБ 2000г от извесно време започна трудно да пали.Трудното палене се изразява в това че първо колата припалва няколко пъти пър..пър и тогава пали като от ауспуха излиза облак пушек.По принцип колата не пуши нито ми гори масло карам с кастрол5/40 няма проблем с вървенето ускорява добре не прикъсва няма грешки карах я на диагностика нито пък ми свети нещо по таблото като чек или тн.Но проблема го има по често го прави на студения старт и после всичко е ок друг път студена пали без проблеми загася я умишлено за проба въртя втори път пър.пър тогава неще.Днес я пробвах паля работи няколко секунди и гася първите три пъти запали без проблеми на четвъртия път отново проблема се появи така до тук с описанието.Да кажа какво съм правил за решаването на проблема което до момента е без резултат.
                            1.Рециклиране на стартер
                            2.Нов акумулатор
                            3.Подгревни свещи работят
                            4.Маркучи излишно гориво
                            5.Горивен филтър със корпуса
                            6.Гумички на дюзите
                            7.Почистване на нагара от колекторите

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Здравейте колеги. На баща ми колата е опел астра 2.0 101кс DTH мотора. Колата до вчера си вървеше перфектно и не е имала никакви проблеми с трудно палене, пушене, не вървене и други от тоя сорт. Днес сутринта не е успял да запали изобщо и я издърпахме до сервиза където му я ремонтират по принцип.
                              Не свети чек лампата или нещо от този сорт. Казаха, че я закачили на диагностика, но няма никакви грешки.
                              Пробвали да я запалят със стартов спрей, но не иска и според тях дюзите не пръскат гориво.
                              Според тях проблемът е в електронния блок на помпата.

                              Въпросът ми към вас е - тези блокове не се ли прецакват когато колата е в движение, а така при положение че до последно си е работила нормално и на сутринта не иска да запали - повече ми прилича на въздух в системата, но тогава компютърът на колата не трябва ли да дава грешка? Или запушена цедка в резервоара или запушени горивопроводи?
                              Казаха, че не знаят как да прочетат само помпата за грешки

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Здравейте колеги.Карам 2.5 тди с вп44 гнп обаче нещо ми мокри отдоло помпата и то съвсем малко .. става въпрос около долните 2 щуцера за тръбичките или някъде там дори не съм сигурен какво е дали нафта,антифриз или масло.Въпроса ми е евентуално ако смъкна помпата и да си купя уплътненията и ги сменя всичко както си е било има ли шанс да запали без стенд и т.н? Колата си върви пали и т.н без никакви проблеми да уточня просто от някъде теч .... Благодаря

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X