Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Колеги докато се притеснявах за теч от тръбичките вече не иска да пали Помпата е ремонтирана и с изведен транзистор от вън и явно вече е издал багажа след смяната му пак не иска да пали и това е.Дава ми грешка 01318 .. мисълта ми е с каква помпа мога да заменя моята ? номера и е 0470506006 ето и снимка..Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12528179_1194383127241719_1863018010_o.jpg
Прегледи:1
Размер:84.6 КБ
ID:5698592

    Благодаря предварително.

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Първоначално публикуван от mastersound Преглед на мнение
      Колеги докато се притеснявах за теч от тръбичките вече не иска да пали Помпата е ремонтирана и с изведен транзистор от вън и явно вече е издал багажа след смяната му пак не иска да пали и това е.Дава ми грешка 01318 .. мисълта ми е с каква помпа мога да заменя моята ? номера и е 0470506006 ето и снимка..[ATTACH=CONFIG]846851[/ATTACH]

      Благодаря предварително.
      С 0470506006.
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Здравейте!

        Имам проблем с ГНП-то на автомобила.

        BMW e46, 320d, 136hp, 1999.

        Проблема е, че ми сменяха транзистора и датчика за обороти на ГНП-то (само със сваляне на плочката) и от тогава колата няма мощност.
        Пали добре, на място работи добре, турбината се включва, но мощността изчезна и ускорението не е същото .

        Закачах я на диагностична програма и дава грешката 67 control module, injection pump. След изтриване, веднага се появава наново.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:error.png
Прегледи:1
Размер:30.9 КБ
ID:5698708

        Предполагам, че проблема е отново в електрониката, но не съм наясно какво и къде точно.

        Благодаря за отговорите предварително!

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Здравейте с форд фокус 1.8 тдди съм преди ден колата ми спря по време на движение светна индикатор за свештите и няма палене след диагностика изкара грешка с гнп нямало връзка. след завъртане на ключа се чува някакво жужене от гнп но не засмуква нафта от електрониката ли е или от друго ?

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Първоначално публикуван от bmwemotion Преглед на мнение
            Здравейте!

            Имам проблем с ГНП-то на автомобила.

            BMW e46, 320d, 136hp, 1999.

            Проблема е, че ми сменяха транзистора и датчика за обороти на ГНП-то (само със сваляне на плочката) и от тогава колата няма мощност.
            Пали добре, на място работи добре, турбината се включва, но мощността изчезна и ускорението не е същото .

            Закачах я на диагностична програма и дава грешката 67 control module, injection pump. След изтриване, веднага се появава наново.

            [ATTACH=CONFIG]846994[/ATTACH]

            Предполагам, че проблема е отново в електрониката, но не съм наясно какво и къде точно.

            Благодаря за отговорите предварително!
            След ремонт на електрониката е препоръчително (за някои помпи задължително) да се препрограмира. Иначе не работи като хората. Да не говорим, че в случая си има проблем. Това "само сваляне на плочката" е пълна глупост, не се прави така читав ремонт.
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Първоначално публикуван от deniz22 Преглед на мнение
              Здравейте с форд фокус 1.8 тдди съм преди ден колата ми спря по време на движение светна индикатор за свештите и няма палене след диагностика изкара грешка с гнп нямало връзка. след завъртане на ключа се чува някакво жужене от гнп но не засмуква нафта от електрониката ли е или от друго ?
              Може и да е от ел., ама няма как да е сигурно без проверка.
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                темата от форума вече е толкова полезна колкото и комерсиална. на всички въпроси изискващи конкретен отговор та било то да или не се отговаря уклончиво. не виждам полза за крайния потребител в тази тема.

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Добър вечер колеги имам проблем с джипа SsangYong Rexton 2.9 tdi с механична помпа bosch е.Проблема е следния на празен ход когато чакам на светофар в купето и в скоростния лост се усещат доста силни вибрации,които спират при подаване на газ.Също така това нещо го прави понякога.Оказа се ГНП ми е износена и един майстор ми предложи да ми направил някакъв магнит който се слагал върху капака на вилката на помпата и успокоявал в ниските обороти.Имали такова нещо или нещо ме мята по тъча ? Иска ми 250 лева.Ще се радвам да ми помогнете.
                  SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Първоначално публикуван от vasero Преглед на мнение
                    темата от форума вече е толкова полезна колкото и комерсиална. на всички въпроси изискващи конкретен отговор та било то да или не се отговаря уклончиво. не виждам полза за крайния потребител в тази тема.
                    Само така си мислиш.
                    Доста хора от тази тема са ползвали услугите на колегата Тодоров.
                    РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                    0895шест29410 .

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Първоначално публикуван от vasero Преглед на мнение
                      темата от форума вече е толкова полезна колкото и комерсиална. на всички въпроси изискващи конкретен отговор та било то да или не се отговаря уклончиво. не виждам полза за крайния потребител в тази тема.
                      Полезността я оценявам аз, както и другите колеги!
                      Конкретен отговор НЯМА, докато не се закачи помпата на стенда и .... лъсне истината.
                      Никой не може да ти каже предварително ... почти нищо.
                      Аз имам всичко необходимо да гледам ко се сетиш и .... да. Мога да кажа тая помпа дали е за стенд или не.
                      После ...
                      Отделно ... няма как да няма комерс в цялата история. На времето много исках и аз да имам стенд с всичко необходимо за VP33, VP44.
                      И да помагам и правя помпи на всички ..... е .. не става!
                      Позаинтересувайте се колко струва въпросното оборудване. Какво още трябва да има около него ... и си включете калкулатора!!!
                      Не става дума за десетки хиляди пари! Дори не е и за стотици хиляди.

                      Всичко останало са гаражен фолклор, напъни за изкарване на дребни джобни и .. откровенна простотия и незнание.

                      А, аборт по телефона (форума) не знам някой да е правил.
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Ето, за да е по ясно ще дам един пример :
                        Имаме опелова помпа 504004, при диагностика записва грешка 1220 - НЕ достигане на искания аванс.
                        А причините може да са :
                        -износване на ав. бутало
                        -износване/запушване на корпуса
                        -повреден клапан за управление на аванса
                        -липса на управление към клапана от ел. блока(рядка повреда)
                        -грешен адрес в рам-а на ел. блока за разпознаване на сигнала от датчика на коляновия вал - коварна повреда, трудно се хваща и на стенда ако не знаеш какво да гледаш.
                        -повреден хидравличен ограничител
                        Гореизброените повреди могат да съществуват и във всякакви комбинации помежду си.
                        А сега кажете как без проверка на стенд да стане работата ??? Ами ако освен 1220 е записала и други грешки помпата. И при тях същата работа.
                        Така, че много моля, на чужд гръб и 100 тояги са малко и всичко е много проста и лесна работа. А дано, ама надали.
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Първоначално публикуван от svetli96 Преглед на мнение
                          Добър вечер колеги имам проблем с джипа SsangYong Rexton 2.9 tdi с механична помпа bosch е.Проблема е следния на празен ход когато чакам на светофар в купето и в скоростния лост се усещат доста силни вибрации,които спират при подаване на газ.Също така това нещо го прави понякога.Оказа се ГНП ми е износена и един майстор ми предложи да ми направил някакъв магнит който се слагал върху капака на вилката на помпата и успокоявал в ниските обороти.Имали такова нещо или нещо ме мята по тъча ? Иска ми 250 лева.Ще се радвам да ми помогнете.
                          ако не го прави на студен мотор, а на загрял има този симптом.може да е тампон на двигателя. първо провери този който е от страната на ауспуха.успех

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Здравейте,моят проблем е със NISSAN PRIMERA/1997г. 2000TD ГНП-ZEXEL,и когато е студен мотора капе нафта,а като загрее теча спира, ходих при доста майстори в БУРГАС и ми казват че ще сменят всички уплатнения но немогат да е калеброват после,моля за съвет,помпата е електрона и всички като чуят ZEXEL вдигат раце,теча е някаде отдолу,благодаря предварително

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Първоначално публикуван от vasero Преглед на мнение
                              ако не го прави на студен мотор, а на загрял има този симптом.може да е тампон на двигателя. първо провери този който е от страната на ауспуха.успех
                              Ами мотора се тресе леко и при студен и при топъл двигател както и скоростния лост,а това по-силното разтрисане се получава понякога и съм го забелязал когато е загряла.Тампоните са уж проверени.
                              SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Според мен да се публикува един списък с всички МПС-та с тая злополучна помпа да знаят хората какво да НЕ си купуват и това да стане основна / залепена тема и при въпрос каква джипка /кола да си купя да му се помага на питащия като се насочва към този "черен" списък . Явно тука проблемът е по-голям и от злополучния експеримент на ВАГ "помпа дюза".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X