Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Първоначално публикуван от Biser Savov Преглед на мнение
    Привет на всички. Искам да питам знаещите колеги как да измеря вътрешното налягане на гнп зексел / П3 2001 г /.Искам да разбера дали подкачващата помпа ми работи нормално или има друг проблем , защото джипа върви добре , но пали малко по-късно . Весели празници на всички !
    Тва сериозно ли го питаш ?? Искаш да си измериш налягането на една от най тегавите за ремонт помпи сам, както си е на колата ? Ето ти няколко жокера - вътрешното налягане се мери на точно определени обороти, температура, подаване на гориво, стендови преливен и задържащ клапан на помпата. Трябва ти и тест-план, та да видиш колко точно трябва да е. Зависи от - подкачваща помпа, гарнитури, състояние на елемента, тефлонов уплътнител, клапан за вътрешно налягане в помпата. И да знаеш - трудното палене няма Никаква връзка с вътрешното налягане на помпата, не си губи времето.
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
      Тва сериозно ли го питаш ?? Искаш да си измериш налягането на една от най тегавите за ремонт помпи сам, както си е на колата ? Ето ти няколко жокера - вътрешното налягане се мери на точно определени обороти, температура, подаване на гориво, стендови преливен и задържащ клапан на помпата. Трябва ти и тест-план, та да видиш колко точно трябва да е. Зависи от - подкачваща помпа, гарнитури, състояние на елемента, тефлонов уплътнител, клапан за вътрешно налягане в помпата. И да знаеш - трудното палене няма Никаква връзка с вътрешното налягане на помпата, не си губи времето.
      Благодаря за бързия отговор. Наистина звучи сложно и няма да опитвам , за да не си вкарам някой автогол. Бях чел по руските сайтове разни неща и си помислих , че може там да е причината за малко по-късното палене , но докато джипа върви добре и ме слуша няма да го закачам.

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Здравейте колеги
        искам да опиша моя слчай и моля за съвет. форд фокус 1.8тдди 2002, vp 30. угасна без никакви предизвестия.2 дена преди това вървеше с195км.ч само за проба иначе го карам вяло с мах 110км.ч. грешките сочеха намален дебит и неадекватен модул на помпа. разрових се натам насам отворих модула видях откъснатия крак и изгорелия транзистор.мой приятел телевизионен техник откъсна краката от изгорелия транзистор като останаха другите им краища запоени за платката .запои irlr2905 и го залепи за мястото му термопаста . всичко изглеждаше перфектно. фикуса запали след мъчително обезвъздушаване и заработи както преди пали набира .макс скорост като, че ли нямаше да бъде както преди. докато се наканя да я разгледам по обстойно (знам че има и причина за да изгори транзистора) при движение със 120 в баир колата угасна този път светна чека (мигащата подгревна лампа) . този път имаше същите грешки + гнп спря.
        при разглобяване се оказа новия транзистор изгорял по същия начин. приложих същата процедура но не успях да запаля. свалих дозиращия клапан измерих R 0.2 ома но не чука при подаване на 12в, за кратко време. напрьсках го с проникващ спрей зачука като звънец. грешките на ктс бяха много . изчистиха ги и остана Р1564, Р1608. и нещо по АВС.пак не успях да чуя дори и детонация в ауспуха.смятам да сменя платката и да я запозная с pcmа имам кой да свърши тази работа. тест на помпата не е правен. дайте съвети и насоки с две думи сигурно трябва да проверя още нещо и каква друга процедура има при този момент.не приемам упреци без съвет

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Здравейте.Прочетох от вас доста ,както и от доволни клиенти за вас и имам запитване за мнение от ваша страна.Ще ви бъда благодарна ако ми дадете някаква полезна информация.Колата е Опел Астра G-CC 2.0(2000г.) с помпа Bosh-0470504015.Започна да прекъсва по път,да угасва като намалиш скоростта,примерно на светофар ,и накрая изобщо не запали.Закарахме я в Плевен,при някакъв спец,който смени цялата електроника на ГНП,тъй като даде грешка в електрониката на помпата.Но след смяната отново започна да дава същите проблеми,няколко дни го прави,няколко не,и накрая пак окончателно не запали.В момента дава грешка в датчика за оборотите на ГНП,но в сервиз каза момчето че може проблема да не е в датчика,а в електрониката на ГНП и да дава грешни индикатори за проблем в датчика .Въпросът ми е ,след като сме сменили електрониката с нова не би ли следвало сега да дава точен резултат за повреда в датчика.Тъй като дадохме пари за смяната на електрониката,а сега ни се казва че не се знае точно кое да сменим-датчика или електронния блок.

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Първоначално публикуван от slavenceto17 Преглед на мнение
            Здравейте.Прочетох от вас доста ,както и от доволни клиенти за вас и имам запитване за мнение от ваша страна.Ще ви бъда благодарна ако ми дадете някаква полезна информация.Колата е Опел Астра G-CC 2.0(2000г.) с помпа Bosh-0470504015.Започна да прекъсва по път,да угасва като намалиш скоростта,примерно на светофар ,и накрая изобщо не запали.Закарахме я в Плевен,при някакъв спец,който смени цялата електроника на ГНП,тъй като даде грешка в електрониката на помпата.Но след смяната отново започна да дава същите проблеми,няколко дни го прави,няколко не,и накрая пак окончателно не запали.В момента дава грешка в датчика за оборотите на ГНП,но в сервиз каза момчето че може проблема да не е в датчика,а в електрониката на ГНП и да дава грешни индикатори за проблем в датчика .Въпросът ми е ,след като сме сменили електрониката с нова не би ли следвало сега да дава точен резултат за повреда в датчика.Тъй като дадохме пари за смяната на електрониката,а сега ни се казва че не се знае точно кое да сменим-датчика или електронния блок.
            Така може да си сменяте до......На стенд за проверка - това ви трябва на първо време. А как така премятат ел.блокове на 015 помпа с предвпръскване, бе з да я калиброват - не ми е ясно. То и резултата е виден.
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Много благодаря за отзивчивостта.Като се качи на стенд на 100% ли ще покаже къде е проблема?И може ли да ми кажете къде се намира вашия сервиз и колко ще ми струва този стенд.То е ясно че на вятъра сме дали пари за смяна на електрониката,но не мога да си позволя да сменям повече една по една част наслуки без да знам какъв точно е проблема.Благодаря

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                Тва сериозно ли го питаш ?? Искаш да си измериш налягането на една от най тегавите за ремонт помпи сам, както си е на колата ? Ето ти няколко жокера - вътрешното налягане се мери на точно определени обороти, температура, подаване на гориво, стендови преливен и задържащ клапан на помпата. Трябва ти и тест-план, та да видиш колко точно трябва да е. Зависи от - подкачваща помпа, гарнитури, състояние на елемента, тефлонов уплътнител, клапан за вътрешно налягане в помпата. И да знаеш - трудното палене няма Никаква връзка с вътрешното налягане на помпата, не си губи времето.
                Здравейте отново. Днес прочетох нещо интересно в един руски сайт /ЦЕТАН/. Там говорят за лошо качество на плунжерната група на помпите зексел. Те я заменят с такава от Митсубиши Кантер /4D33E/ и твърдят ,че са много по-качествени и по-ефтини от оригиналните за 4M41 . Трябвало само да се подменят клапана за началото на впръскване и още нещо , които били на 24 v . Какво е вашето мнение за това ? Благодаря предварително .

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Първоначално публикуван от Biser Savov Преглед на мнение
                  Здравейте отново. Днес прочетох нещо интересно в един руски сайт /ЦЕТАН/. Там говорят за лошо качество на плунжерната група на помпите зексел. Те я заменят с такава от Митсубиши Кантер /4D33E/ и твърдят ,че са много по-качествени и по-ефтини от оригиналните за 4M41 . Трябвало само да се подменят клапана за началото на впръскване и още нещо , които били на 24 v . Какво е вашето мнение за това ? Благодаря предварително .
                  Помпените елементи на VRZ ни си ги рециклираме и смея да твърдя, че се получават ако не по добре, то поне както оригинала като качество. Естествено на част от цената на нов. Ще проверя това което казваш, но силно се съмнявам. А и какво общо има авансовия клапан с помпения елемент, та да се подменя.
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Първоначално публикуван от slavenceto17 Преглед на мнение
                    Много благодаря за отзивчивостта.Като се качи на стенд на 100% ли ще покаже къде е проблема?И може ли да ми кажете къде се намира вашия сервиз и колко ще ми струва този стенд.То е ясно че на вятъра сме дали пари за смяна на електрониката,но не мога да си позволя да сменям повече една по една част наслуки без да знам какъв точно е проблема.Благодаря
                    Има тел. в подписа ми.
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Здравейте колеги
                      моля за съвет. форд фокус 1.8тдди има ли някакъв прост способ да разбера дали дозиращия клапан на vp30 е в изправност

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Ако са разменени кабелите на авансовия клапан има ли проблем? Благодаря предварително!

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Здравейте. Тая сутрин , като тръгвах за работа джипа /паджеро 3.2 2001 г/ запали по обичайния начин , но като вкл. на D и подадох газ нямаше никаква реакция . Трябваше да го изфорсирам няколко пъти и чак тогава тръгна. Каква би могла да бъде конкретната причина и какво трябва да се направи ако е признак на нещо сериозно . Благодаря предварително.

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Първоначално публикуван от Biser Savov Преглед на мнение
                            Здравейте. Тая сутрин , като тръгвах за работа джипа /паджеро 3.2 2001 г/ запали по обичайния начин , но като вкл. на D и подадох газ нямаше никаква реакция . Трябваше да го изфорсирам няколко пъти и чак тогава тръгна.
                            Е тая тема е за ГНП-та а твоя проблем явно е скорости!! И не е нормално да тръгва след форсиране.Сега вече остава въпроса обслужвана ли е кутията?

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              След смяна на транзистор на гнп бош показва грешки 1650 и1651

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                                Е тая тема е за ГНП-та а твоя проблем явно е скорости!! И не е нормално да тръгва след първи рано.Сега вече остава въпроса обслужвана ли е кутията?
                                Кутията е облужвана в Германия и работи перфектно. Работата е там , че и на P също не реагира известно известно време , все едно не съм натиснал педала на газта .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X