Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Първоначално публикуван от mastersound Преглед на мнение
    Здравейте колеги.Карам 2.5 тди с вп44 гнп обаче нещо ми мокри отдоло помпата и то съвсем малко .. става въпрос около долните 2 щуцера за тръбичките или някъде там дори не съм сигурен какво е дали нафта,антифриз или масло.Въпроса ми е евентуално ако смъкна помпата и да си купя уплътненията и ги сменя всичко както си е било има ли шанс да запали без стенд и т.н? Колата си върви пали и т.н без никакви проблеми да уточня просто от някъде теч .... Благодаря
    Премисли пак това с разглобяването на помпата.Шанса да запали клони към нула.
    РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

    0895шест29410 .

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Здравейте и от мен.От няколко месеца имам Опел Астра Г дизел,2000г. 2.0 .Колата започна да гасне в движение,да придърпва.Прави го само като позагрее,минавам 20ина км.без особени проблеми.Карах я на диагностика,грешките са Р1220 и Р1345.Казаха ми,че помпата е за ремонт,на едното място дори поискали 1000лв.
      И така...ясно е,че помпата ще се сваля,но какъв може да е проблема...

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Първоначално публикуван от vankatadv Преглед на мнение
        Здравейте и от мен.От няколко месеца имам Опел Астра Г дизел,2000г. 2.0 .Колата започна да гасне в движение,да придърпва.Прави го само като позагрее,минавам 20ина км.без особени проблеми.Карах я на диагностика,грешките са Р1220 и Р1345.Казаха ми,че помпата е за ремонт,на едното място дори поискали 1000лв.
        И така...ясно е,че помпата ще се сваля,но какъв може да е проблема...
        Бъркаш последователността. Проблема ще се види след като се свали и провери. Ако искаш без сваляне-да гледат на кафе, ега видят нещо. Двете грешки са взаимосвързани и трябва да се види първопричината.
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Първоначално публикуван от vankatadv Преглед на мнение
          Здравейте и от мен.От няколко месеца имам Опел Астра Г дизел,2000г. 2.0 .Колата започна да гасне в движение,да придърпва.Прави го само като позагрее,минавам 20ина км.без особени проблеми.Карах я на диагностика,грешките са Р1220 и Р1345.Казаха ми,че помпата е за ремонт,на едното място дори поискали 1000лв.
          И така...ясно е,че помпата ще се сваля,но какъв може да е проблема...
          На първо време или датчик обороти в помпата или електрониката на помпата прекъсва и на моменти не вижда сигнала от датчик обороти.
          Датчика се заменя или електрониката се ремонтира.

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Задравейте колеги, тъй като темата е за ремонт на ппмпи Bosch VP44 и подобни искам да попитам развивал ли е някой въпросния болт на помпа Bosch VP37 за сменяне на о-пръстен и по какъв начин го е направил. Ключ намирам само в e-bay и не е евтин имайки в предвид, че ще ми трябва само за едно развиване. ПОдобен болт 7мм развих с набит камък от гидория, но тук самия болт е много голям. Моля за малко помощ, че ми остана само да сменя въпросния о-пръстен.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151122_122028-1.jpg
Прегледи:1
Размер:71.4 КБ
ID:5693602Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151122_122058-1.jpg
Прегледи:1
Размер:111.0 КБ
ID:5693603

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Подобния по-малък болт го развих с модифициран камък 7 ( 6-стен , не звездообразен ) - изрязох 3-те стени през 120 гр. , остават 3 "пера" , което позволява камъка да се постави върху болта ( там кръглите сектори пречат и затова 3 те стени се изрязват) , но за да не се "разкрачват" трите "пера" се набива една тънкостенна втулка върху тях . Може би и тук така да стане само трябва да уцелиш точния камък
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture0062.jpg
Прегледи:1
Размер:58.7 КБ
ID:5693605.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Според мен е излишно въобще да го развиваш. От там няма да протече, а и това е сервизен отвор и би трябвало да може да се отвори и при монтирана помпа(прави се финна центровка на аванса от там с индикаторен часовник). Друг е въпроса, че на тия помпи аванса се гледа на компа и тоя отвор не се ползва.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Според мен е излишно въобще да го развиваш. От там няма да протече, а и това е сервизен отвор и би трябвало да може да се отвори и при монтирана помпа(прави се финна центровка на аванса от там с индикаторен часовник). Друг е въпроса, че на тия помпи аванса се гледа на компа и тоя отвор не се ползва.
                  Колегата май пита за голямата тапа дето държи елемента ,не за болтчето за статичния аванс!

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Прав си, моя грешка. Но и голямата тапа ако не тече, няма смисъл да разглобява. Според мен.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Здравейте!
                      Преди около 2 седмици се случи проблем с колата ми. Както се казва роди на място...Работеше си отлично, ходих си насам натам спрях мотора. След което се качих да тръгвам и оттам не запали повече. Мъчих я мъчих я в последствие ми падна и акумулатора. След като намерих човек, който да ми даде ток тя взе, че запали, но поддържа 300 оборота след което загасва. Веднъж се случи да запали и да поддържа 900 оборота, след което си казах че всичко е наред и след като подадох газ, не реагира изобщо. Колата трепереше, а оборотите си стоят на 900. Обадих се тук таме на доверени сервизи, закачиха я на компютър да я гледат, но нищо. След което я закарах при един испанец, който разполага със много скъпа и хубава техника и при него изписа "Гориво нагнетателна помпа модул Комуникации", след което твърдо ми каза, че ГНП-то си е отишло и иска смяна. Сумата която ми обяви е 2200 за нова помпа+ монтаж и демонтаж. Започнах да търся 2ра употреба, но без успех! МОЛЯ ЗА СЪВЕТИ....

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        И автомобила е?
                        Mitsubishi Padjero II 2.8 TDI

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Първоначално публикуван от pitbula74 Преглед на мнение
                          И автомобила е?

                          Червен!!

                          Никой и никога така и не разбра, че първо се започва с марка, модел, номер на помпа ... в случая.
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Здравейте,още едно VP44 се предаде монтирано на BMW E46 320D. Случката стана при загрял мотор на трета предавка и след достигане на 4000 оборота колата хвърли котва и заби муцуна.После за момент поддържаше обороти на празен ход без да реагира педала за газта и в последствие изгасна. От диагностиката се прочетоха следните грешки и най вече номера 46 Control unit,injection pump (communication) и 46 Control module,injection pump.
                            Колата не се кара душмански,пробата беше след изминати 400 км от смяната на нов съединител и проверка дали буксува. Откакто е при мен има и един странен проблем след като загрее и освободя от скорост и я оставя поинерция оборотите падат на около 900 и се усеща по груба работа и вибрации на мотора,в момента в който натисна спирачката вибрацийте още се засилват оборотите стоят на около 900 и когато спре на място двигателя се успокоява оборотите падат до нормалните за празен ход около 840 и всичко утихва. Това го прави само по инерция и при намаляне, на място като се форсира или се поддържат тези обороти около 900 1000 няма никва вибрация или промяна в звука на мотора. В момента в които потегля и освободя от скорост оборите се дигат около 900 и пак същата картинка. Има съмнения за не добър вакуум от ЕГР клапана ,не знам дали има връзка с помпата или дюзи но сега факт е по сериозен проблем.

                            Сега следва стандартно прозвъняване на инсталацията до помпата,принудително подаване на 12 волта към помпата,проверка на клапана и датчик колянов вал. Вероятно след тия проверки ще повторим първоначалната диагноза неработещо ГНП. След това ще се мислят варианти за момента няма време да се занимавам.

                            DDE -> 06/10 - Exhaust-gas recirculation
                            1B/44 - Electric auxiliary heater
                            Shadow-memory:
                            06/10 - Exhaust-gas recirculation
                            08/08 - Glow-plug system
                            1B/44 - Electric auxiliary heater
                            05/08 - Needle-motion sensor
                            46/08 - Control unit, injection pump (communication)
                            43/10 - Control module, injection pump


                            EWS -> 0F/26 - Power on reset


                            A/C -> 17/42 - Auxiliary water pump


                            SRS -> 1A/A0 - Seat occupancy recognition 1 (SBE1)
                            03/C2 - Belt tensioner, front passenger
                            1A/92 - Seat occupancy recognition 1 (SBE1)


                            IKE -> BE/C8 - Data-filing difference to central light module (LCM)
                            BF/C8 - Internal fault, EEPROM checksum, coding incorrect/incomplete


                            LCM -> Shadow-memory:
                            44/2B - Supplementary turn indicator, right


                            ZKE -> Shadow-memory:
                            90/22 - Battery Voltage: Open circuit

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Първоначално публикуван от Artad Преглед на мнение
                              проверка на клапана
                              Това ако значи мерене нещо на клапаните на помпата - недейте.Файда никаква, а по лошо като нищо може да стане.Състоянието на дозиращият горивен клапан се мери в динамичен режим на стенд, и то не самия клапан а BIP-а, и от него се съди за състоянието на клапана.
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Привет на всички. Искам да питам знаещите колеги как да измеря вътрешното налягане на гнп зексел / П3 2001 г /.Искам да разбера дали подкачващата помпа ми работи нормално или има друг проблем , защото джипа върви добре , но пали малко по-късно . Весели празници на всички !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X