Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Здравей,kiki вектра б 1999 година x20dth без никакви симптоми работеща перфектно така и не запали една вечер,грешката е p1651 няма комуникация с кан шина.Какви действия ще предложиш да се предприемат не е правена помпата досега поне в България откакто я имам.Поздрави.

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Първоначално публикуван от milenzlatev Преглед на мнение
      Здравей,kiki вектра б 1999 година x20dth без никакви симптоми работеща перфектно така и не запали една вечер,грешката е p1651 няма комуникация с кан шина.Какви действия ще предложиш да се предприемат не е правена помпата досега поне в България откакто я имам.Поздрави.
      Да се провери помпата.
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Здравейте,да попитам и аз за тази "любима" помпа.Когато помпата е студена,пали без никакъв проблем,обаче като загрее,няма палене.Установил съм до момента че като полия капака на електрониката с вода,колата пали независимо колко е загрял мотора.Проблем с някой от клапаните ли е или помпата е за ремонт?Грешки не изписва,пали без пушене,претрисане и т.н.Има си и мощност.

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          отново по темата vp30 ford focus. явно ще трябва да се ориентирам към смяна на гнп. намирам 002 а в колата е 006 съвместими ли са? може ли някой да направи коментар на грешки Р 1664 и Р 0216 .

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Колега, сега ще потърся и ще ти пратя линк за колега, който описва почти същия проблем,. Там има дискусия и линкове към решението на проблема:
            http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?t=57646
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...highlight=VP30

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Съвместими са !

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Колеги, здравейте!

                Някой знае ли каква е помпата на Нисан Х-Трейл 2,2Di, 114k.c. 2002г. производство? Това, което разбрах дотук е, че е Denso. Обаче всъщност въпросът ми е - тази помпа монтирана на този модел преди фейса с колко клапана е - 2 или 1? Ако са два, то те са червен и зелен най-лаишки казано. Колата влиза в авариен режим и то САМО когато оборотите паднат под 2000. Ако ги държа над 2000 няма грижи, ако изключа от скорост също няма грижи. Иначе когато върви си има мощност, единствено повечеко припушва... Какво ли не и правихме и само помпата остана като че ли. Четох тези дни по чуждтите форуми и патили хора споделят, че много често проблемът се решава с подмяна на клапана за налягане (1 или 2) според модела на помпата, дори без да се сваля самата помпа. След като се смени клапана/т.е. е нужен ресет/адаптация или подобна софтуерна намеса.
                Ето линк на сет от два клапана http://www.ebay.co.uk/itm/Denso-Fuel...QAAOSw9N1ViVB7

                Мисля си, че по-стария двигател със 114к.с., т.е. Di, е с помпа с 2 клапана. Някой може ли да потвърди това? Нямам възможност да сваля помпата, за да видя номера й, а искам да поръчам клапаните.

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Ами ако е блокирала помпена секция, не клапан. Ами ако задържа клапан за високо налягане или за пълнене (не са тия на снимката). Ама щом сте си решили по метода проба-грешка- действайте. Да не излезе много скъпо на финала.
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Първоначално публикуван от vasero Преглед на мнение
                    отново по темата vp30 ford focus. явно ще трябва да се ориентирам към смяна на гнп. намирам 002 а в колата е 006 съвместими ли са? може ли някой да направи коментар на грешки Р 1664 и Р 0216 .
                    Гледам, че колегата steveb ти е отговорил, че са съвместими, но аз никак не съм сигурен в това.
                    На същия въпрос зададен в сервиза където си закарах Фокуса за смяна на помпата днес ми казаха, че помпа 002 е заменима само с 007
                    Та ще съм благодарен ако някой който е сигурен даде отговор помпа за Фокус завършваща на 002 заменяема ли е и с какъв номер?

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Сигурно си прав, Колега. Да я взема от другия ремонт и ще се свържа.

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Първоначално публикуван от Merlin_68 Преглед на мнение
                        Гледам, че колегата steveb ти е отговорил, че са съвместими, но аз никак не съм сигурен в това.
                        На същия въпрос зададен в сервиза където си закарах Фокуса за смяна на помпата днес ми казаха, че помпа 002 е заменима само с 007
                        Та ще съм благодарен ако някой който е сигурен даде отговор помпа за Фокус завършваща на 002 заменяема ли е и с какъв номер?
                        по Бош - 002 се замества с 007 , 006 се замества с 008 - всички са vp30 и се вграждат в 1.8 DI/TDDI Фокус 75 и 90кс и могат да се заместват - немога да кажа каква точно е разликата м/у двете двойки

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Здравейте колеги имам Фокус 1,8 tddi проблемът ми е че както си върви и изведнъж гасне стрелката на оборотите "замръзва" на колкото е била и започва да мига лампата за подгряване моля за мнение!!!! БЛАГОДАРЯ предварително

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Първоначално публикуван от derveneca Преглед на мнение
                            Здравейте колеги имам Фокус 1,8 tddi проблемът ми е че както си върви и изведнъж гасне стрелката на оборотите "замръзва" на колкото е била и започва да мига лампата за подгряване моля за мнение!!!! БЛАГОДАРЯ предварително
                            Моят проблем беше абсолютно същия, на същия Фокус
                            и се оказа ГНП. Виж на диагностика какви грешки дава, ако са Р1563 Р1664 Р0335 то ще да е ГНП
                            Препоръчаха ми един "специалист" в сервиза на Бош в Плевен, който обеща срещу 250 лева да ремонтира електрониката, като ме увери, че проблема е в нея. След два часа ми се обади и каза, че не можал да я оправи защото "някой бил бърникал в нея", та да отида да си прибера колата. След този "ремонт" колата вече въобще не палеше.
                            Приключение номер две - купих си ГНП втора употреба, като ме увериха, че го свалят от работеща кола. Дебилите свалили помпата като отвили главната гайка и я измъкнали от шайбата, тоест центровката заминала на кино. Сега съм в приключение номер три - ще пращам ГНП то да го "зацепват", тоест да сложат шайбата и да центроват помпата...та да видим какво ще стане.

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              От снимките виждам че изработката на електрониката е тип - хибридна интегрална схема. Като цяло опита ми с тези, когато са прикачени към двигателя, е че много често дават дефекти.
                              Чувал съм че след заместване на транзистора, понякога грешката остава и не може да се изтрие, но въпреки това работи достатъчно добре.
                              За съжаление Бош напоследък обичат да се измекярстват с програмиран живот на изделието...

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Относно моя проблем с Х-Трейла, описан по-горе. В Митвас прочетоха грешката, която дава - P0204. Казаха, че е или дюза на 4-ти цилиндър, или разтегната верига. Казах им, че са разменяни дюзи и грешката продължава да бъде на същия цилиндър, така че това с проблемна дюза отпада. На въпроса ми каква е вероятността да е ГНП отговориха, че не е това, защото грешките трябвало да са повече, на повече цилиндри. Сега остава да видим веригата дали не е разтегната...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X