Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Няма точна стоиност , а и уредите понякога дават голяма грешка. При проблем в намотките на клапана индуктивноста рязко пада и клони към нула.
    Най добре сравни индуктивноста с един уред на работещ или няколко работещи клапана.

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      здравейте колеги ,имам Вектра дизел 20 dth тази сутрин светна чека и не набира повече от 3000 обор.миналата година е карах за ремонт на помпата не работеше авансатора ,
      преди малко и проверих вакумните клапани и маркучи всичко си е нарет не издишат ,турбото се чува рейката се опъва egr клапана не пропуска .Има ли вероятност да е някой датчик или пак помпата ,ако имате някаква идея а то само влагане на пари, изморих се.Благодаря ако имате идея.

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Една от причините да свети чек лампата и малка мощност е датчика в смукателната траба.сега работи ОК.

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Здравейте. Искам да попитам спецовете , каква е разликата между следните помпи:
          VRZ 109044-3042 / 0910068781. и
          VRZ 109044-3041 / 0870050900
          Автомобила е Паджеро3 2001г .
          Има ли разлика и може ли едната да замени другата. Благодаря предварително.

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Първоначално публикуван от Biser Savov Преглед на мнение
            Здравейте. Искам да попитам спецовете , каква е разликата между следните помпи:
            VRZ 109044-3042 / 0910068781. и
            VRZ 109044-3041 / 0870050900
            Автомобила е Паджеро3 2001г .
            Има ли разлика и може ли едната да замени другата. Благодаря предварително.
            Мисля, че регулаторите им бяха различни. Гледай от страни на регулатора, номера почва с 50621 или 50620. Ако са еднакви номерата - стават.
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Здравейте.Имам работещ соленоиден клапан за VP44 купих го от колегата Кики.Т ама се отказах и купих цяло гнп Ако някой има интерес 0897 88 88 42

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                здр.може ли някой да кажепри каква индуктивност дозиращия клапан за vp30 спира даработи имам 2 с 0.19Н и 0.18Н

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  И двата трябва да са работещи - като намотка ! ( и не са 0.19H a 0.19mH ! )
                  Но дали механично са добре ? - може да са блокирали ...
                  На VP44 е само намотка , но на VP30 има и механика.

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                    Мисля, че регулаторите им бяха различни. Гледай от страни на регулатора, номера почва с 50621 или 50620. Ако са еднакви номерата - стават.
                    Здравейте. 50620 са и двата регулатора , но този на .....42 (която искам да монтирам )
                    нещо заяждаше. Аз го раздвижих със спрей и масло и заработи както трябва , но след
                    седмица светна чека и запуши черно и грешка 48 . След като изстине нещата се оправят
                    и като загрее ...пак същото . Въпроса е в него ли е проблема , има ли шанс да
                    се поправи или трябва сложа другия регулатор и ако да трябва ли стенд след това ? Благодаря .

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Първоначално публикуван от Biser Savov Преглед на мнение
                      Здравейте. 50620 са и двата регулатора , но този на .....42 (която искам да монтирам )
                      нещо заяждаше. Аз го раздвижих със спрей и масло и заработи както трябва , но след
                      седмица светна чека и запуши черно и грешка 48 . След като изстине нещата се оправят
                      и като загрее ...пак същото . Въпроса е в него ли е проблема , има ли шанс да
                      се поправи или трябва сложа другия регулатор и ако да трябва ли стенд след това ? Благодаря .
                      Ако искаш правилният отговор - трябва нов регулатор, смяна на лагер, гарнитури, калибровка механична и запис на горивата в епрома. Имай в предвид, че тези регулатори са си консуматив за врз помпите. На месец сменяме поне по 10 бр.
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        благодаря на steveb.ако може ми кажи как да проверя дали държат. чува се еднократно чукване при подаване на 12v. което може би е все пак нещо.предполагам че при отсъствие на сигнал клапана е затворен т.е. прехода от централния отвор на челото към страничните които са радиално разположени е затворен.

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Не съм се задълбочавал как и накъде пропуска този клапан. Може иглата да заклинва .Тока които тече когато му пускаш 12в е много голям ( ако задържиш малко повече ще изгори) а електрониката го ограничава - може пък на нормалния ток да не успява да сработи. Няма начин да се изследва точно какво става . На стенда може би излиза и време за реакция - това също е важно за нормалната работа.
                          Виж и какво съм писал в пост #1256

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Да, излиза. 1000 m/sec +-100.Извън тия граници помпата дава 59 - bip error. И е в авариен режим. Така, че проверката дали щрака си е ташак работа - най много да изгори.
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Здравей можеш ли да ми кажеш на Опел Фронтера Б 2,2 дизел 1999 година дюзите колко кубикови са ? Това им е номера по BOSCH 0432193650.
                              Благодаря ти предварително .
                              Напред и нагоре
                              Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                              0886769809-Юлиян
                              kiko00@abv.bg

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Първоначално публикуван от kiko00 Преглед на мнение
                                Здравей можеш ли да ми кажеш на Опел Фронтера Б 2,2 дизел 1999 година дюзите колко кубикови са ? Това им е номера по BOSCH 0432193650.
                                Благодаря ти предварително .
                                Кви кубикови ??
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X