Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
    Тоя "някакув елемент", е т.н. "помпен елемент", или плунжерна двойка. Както ти е казал Спарки, самата мисъл да си го направиш е немислима. Виж някой стар дизелжия, да ти влезе в положението и да бутне малко, да врътне малко и да закърпи положението с тая ГНП.
    Не става, с електронно управление е. Горивото се дозира от соленоиден импулсен клапан. Нещо като ВП-то, но ел. блока не е поставен на помпата а отделно. Това с да си го направя сам ме разсмя искрено, толерансите в плунжерната двойка са 1-3 микрона, повърхностната обработка е с нанасяне на титаниев нитрид във вакумна камера.
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Я, че ми стана интересно.
      Толерансите при производство и при ремонт са 1-3 микрона, а колко трябва да е износването, за да почне да работи тази двоица зле?

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        п.п. оценявам хумора в идеята да се правят такива детайли на струг.

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Я, че ми стана интересно.
          Толерансите при производство и при ремонт са 1-3 микрона, а колко трябва да е износването, за да почне да работи тази двоица зле?
          Обикновено при двоен на максималния толеранс - 6 микр. стартът става труден. Още малко-и празния ход отива на кино. Това при загрял двигател. Студена си пали и работи.
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Лелее. Изостанал съм инженерно.
            п.п. Сори за спама.
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

              Здравей Григоров,

              споделям мнението на повечето тук,относно твоите познания-моля ако е удобно за Ваш контакт-имам проблем с помпата на Вектра В 97. Ще бъда много задължен ако се нагърбиш с ремонта(помпата е още на колата,не е пипана от никого).Надявам се на скорошен отговор-Благодаря!

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Колеги моля за съвет. Колата е форд фокус 1.8 TDDI 75кс. 2000г. ГНП VP-30. Преди 4500 км. е ремонтирана електрониката(смениха само прословутия транзистор без демонтаж на помпата) в сервиз Шишков дизел Хасково. В момента колата е във Варна със следния проблем- пали и работи добре но двигнат ли се оборотите над 1400-1600 веднага гасне, независимо дали е на скорост в движение или е на масто. Колкото повече загрява моторчето толкова по-ниско пада тази граница на гаснене.Направихме любителска диагностика която показа следното:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:грешки 001.jpg
Прегледи:1
Размер:70.6 КБ
ID:5596660 Моля за съвет дали да докарам колата на ход до в къщи (350 км) или може да се направи нещо на място.

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Първоначално публикуван от bengan Преглед на мнение
                  Колеги моля за съвет. Колата е форд фокус 1.8 TDDI 75кс. 2000г. ГНП VP-30. Преди 4500 км. е ремонтирана електрониката(смениха само прословутия транзистор без демонтаж на помпата) в сервиз Шишков дизел Хасково. В момента колата е във Варна със следния проблем- пали и работи добре но двигнат ли се оборотите над 1400-1600 веднага гасне, независимо дали е на скорост в движение или е на масто. Колкото повече загрява моторчето толкова по-ниско пада тази граница на гаснене.Направихме любителска диагностика която показа следното:[ATTACH=CONFIG]722844[/ATTACH] Моля за съвет дали да докарам колата на ход до в къщи (350 км) или може да се направи нещо на място.
                  Без демонтаж на помпата сериозен ремонт не се прави. Това първо. Второ - проблема пак е в нея и пак в ел. блока. Евентуално и в инкременталния сензор. Освен това, след всяка интервенция и ремонт по помпата следва настройка на горивата на стенд. Е, може и без това евентуално, ама как ще работи - Божа работа..
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Багодаря за отговора. Поразрових темата и видях, че се препоръчва пълен ремонт на помпата(рециклиране) вместо няколкократно вкарване на пари по ремонт на отделни повреди ( аз вече съм със 200лв. на зад) Въпрос към kiki.t колко ще ми струва рециклиране на моята помпа ( може на лични) и мога ли да си прибера колата на ход около 350 км. или да търся платформа.

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Първоначално публикуван от bengan Преглед на мнение
                      Багодаря за отговора. Поразрових темата и видях, че се препоръчва пълен ремонт на помпата(рециклиране) вместо няколкократно вкарване на пари по ремонт на отделни повреди ( аз вече съм със 200лв. на зад) Въпрос към kiki.t колко ще ми струва рециклиране на моята помпа ( може на лични) и мога ли да си прибера колата на ход около 350 км. или да търся платформа.
                      На телефона в подписа ми.
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090310.jpg
Прегледи:1
Размер:106.7 КБ
ID:5604169
                        [SIGPIC][/SIGPIC]

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Първоначално публикуван от Sim3 Преглед на мнение
                          [ATTACH=CONFIG]731571[/ATTACH]
                          Фордовите щуцери са тези, има и вариант със заварена планка между тях.
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Колеги имам сериозен проблем в Понеделник както си карах Фокусчето и то изгуби мощност и угасна и започна да ми мига лампата за подгревните свещи така на няколко пъти го мъчих да го запаля и след като го форсирам стрелката на оборотомера забива и спира на място и двигателя изгасва така няколко пъти след това паля форсирам работи всичко точно след 2 минути пак изгасва по същия начин. Изчаках го 20-тина минути след което го запалих и вървеше в обороти нямаше проблем и след 20-тина километри отново изгасна. Мислех че е Горивен филтър смених го запалих и същия пролем. След диагностика ми показа следните грешки: 1- Датчик за обороти на колянов вал. 2-Нещо от ГНП молещ двигателя да да спре и още една грешка в ГНП не ги помня точно кой грешки бяха. Моля някой ако знае нещо да помогне. Благодаря предварително !!!

                            Форд Фокус 1.8 Тдди 90 коня 99 година

                            След "ремонт" на ГНП проблема си остава майсторите казаха че работи но след като я заложих днес проблема си го има и грешките който показва на Диагностиката са следните:
                            P1664 -- Горивонагнетателна помпа модул неправилно функциониране.
                            P1564 -- Горивонагнетателна помпа модул Молещ Намалена Fueling
                            C1316 -- Повреда на веригата на преобразувателя на хидравлично спирачно налягане на задно дясно колело------ То е ясно няма проблем
                            С2415 -- Непознат код за грешка
                            С2400 -- Непознат код за грешка
                            Моля ви помогнете ?! Писна ми от "МАЙСТОРИ" който гледат само как да вземат парите на хората
                            Освен това помпата имаше някакво бучене(жужене) докато работеше двигателя. (сякаш беше свързана принудително да работи)
                            Колата също така няма ряз не върви както преди.

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Прилича на сензора за обороти в ГНП.Бива да се изясни момента и с датчика на коляновия вал.От него може да си гасне ,а и падането на стрелката на оборотомера е от там.
                              Няма как да се даде 100% мнение по описание в нета.Успех.
                              РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                              0895шест29410 .

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Първоначално публикуван от alexandur94 Преглед на мнение
                                Колеги имам сериозен проблем в Понеделник както си карах Фокусчето и то изгуби мощност и угасна и започна да ми мига лампата за подгревните свещи така на няколко пъти го мъчих да го запаля и след като го форсирам стрелката на оборотомера забива и спира на място и двигателя изгасва така няколко пъти след това паля форсирам работи всичко точно след 2 минути пак изгасва по същия начин. Изчаках го 20-тина минути след което го запалих и вървеше в обороти нямаше проблем и след 20-тина километри отново изгасна. Мислех че е Горивен филтър смених го запалих и същия пролем. След диагностика ми показа следните грешки: 1- Датчик за обороти на колянов вал. 2-Нещо от ГНП молещ двигателя да да спре и още една грешка в ГНП не ги помня точно кой грешки бяха. Моля някой ако знае нещо да помогне. Благодаря предварително !!!

                                Форд Фокус 1.8 Тдди 90 коня 99 година

                                След "ремонт" на ГНП проблема си остава майсторите казаха че работи но след като я заложих днес проблема си го има и грешките който показва на Диагностиката са следните:
                                P1664 -- Горивонагнетателна помпа модул неправилно функциониране.
                                P1564 -- Горивонагнетателна помпа модул Молещ Намалена Fueling
                                C1316 -- Повреда на веригата на преобразувателя на хидравлично спирачно налягане на задно дясно колело------ То е ясно няма проблем
                                С2415 -- Непознат код за грешка
                                С2400 -- Непознат код за грешка
                                Моля ви помогнете ?! Писна ми от "МАЙСТОРИ" който гледат само как да вземат парите на хората
                                Освен това помпата имаше някакво бучене(жужене) докато работеше двигателя. (сякаш беше свързана принудително да работи)
                                Колата също така няма ряз не върви както преди.
                                Как да ти помогне човек, без да се сложи помпата на стенд и да се види какво и е ????. А "майсторите" да върнат парите за "ремонта".
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X