Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Първоначално публикуван от георги_ат Преглед на мнение
    Здравейте на всички имам такъв случаи с vp44 на вектра 20dth двигател.Историята е следната сутрин запали и изгасне оказа се корпуса на филтъра е спукан ,залепих го със смола докато си намеря втора ръка.Замених го и напълнах с нафта след като поставих и елемента,почна се едно въртене около 5 мин. слет това запали със страшен дим като пожар ,загасих и врътнах запали пак същото повече от 1500 оборота не набира .Слет като позагря подавах рязко газ един дим, после кат се отпуши заработи нормално.На следващата сутрин проблема се повтори,оттам на Стефанов диагностика ,не работи авансаторният механизъм ремонт от 1000 до 1300 лева.Взех си я викам им че, що за суми.Върпосът ми е ако на някой се е случвала същата повреда да сподели как са я остранили .Мисля си че ако е блокирал авансатора тя изобщо няма да заработи. НЕ им вярвам малко на Стефанов.Благодаря ви предварително.
    Дай номерата на грешките. Цената обявена за ремонт на авансовия механизъм е прекалено висока.
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      СЪжалявам но още при Стефанов скъсах листовете имаше 1220 ,датчик температура,датчик колянов вал,авансатор на помпата,EGR клапан това е което ми е останало в съзнанието.Исках да попитам дали не е въздух в системата или наистина е помпата.

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        1220 e аванс на помпата, може да е и от въздух в системата.
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Здравейте колеги...закупих едно ауди 2.5tdi колата пали от четвърт оборот.... автоматик е и на дисплея маркира всички скорости и при подкарване се усеща едно подритване от скоростната кутия.... направихме диагностика и показва грешка 001318 и 00550..оказа се ГНП (нямало връзка) при свалянето на помпата с баща ми видяхме два кабела стопили се и имаха контакт един с дург...изолирахме и нищо не става.... та направо към въпроса... Възможно ли е от късото да е изгорял въпросният транзистор.. ?
          Последно редактирано от mashko; 08-09-15, 18:36.

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Първоначално публикуван от mashko Преглед на мнение
            Здравейте колеги...закупих едно ауди 2.5tdi колата пали от четвърт оборот.... автоматик е и на дисплея маркира всички скорости и при подкарване се усеща едно подритване от скоростната кутия.... направихме диагностика и показва грешка 001318 и 00550..оказа се ГНП (нямало връзка) при свалянето на помпата с баща ми видяхме два кабела стопили се и имаха контакт един с дург...изолирахме и нищо не става.... та направо към въпроса... Възможно ли е от късото да е изгорял въпросният транзистор.. ?
            Не ръчкайте по помпата, повредата няма общо с никакви транзистори...
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Здрасти .... при свалянето на помпата двата оголени кабела дадоха контакт и оборотите си вдигнаха рязко за около минута и след това паднаха....Сменихме помпата с друга... след монтажа колата запали безпроблемно изтрих всички грешки... и след като я подкарах на около 300 метра както си ускореваше педала на газта отказа да работи наложи се дА угася колата и да запаля на ново за да заработи но след 200 -300 метра пак отказа диагностиката показа 00777 Грешка позицията на педал- грешен сигнал.. смених и потенциометъра на педала но грешката си продължава..... 00626 и 00777.. някави идеи ?

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Здравейте! Автомобилът е Астра Г Х20dtl. Както си ускоряваше и влезе в авариен режим и изгасна. След запалване в покой работи нормално. Но при подаване на газ при 1300-1400 оборота започва да тресе и няма мощност. При диагностиката излезе грешка P1651 което от изчетеното води към ГНП. Но за разлика от другите които не им пали колата, при мен пали. Може ли да ми дадете идея или насока къде да търся проблемът. Защото грешката води към електрониката на помпата но пък постъпва някакво гориво. Ще съм ви благодарен на съвети дали директно да скачам на ГНП-то заради грешката или да търся първо другаде причината...

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Здравейте и от мен.Да споделя и аз една глупост която направих-става въпрос за прословутата елекроника на VP44.Изгасна Вектра-та и повече не запали,оттам отваряме електрониката и какво да видя-жабаря я ремонтирал веднъж,колкото да я продаде и сега аз да си чукам главата.Опитахме да запоим кабелчета на платката но прецакахме малката жичка и съответно платката е за боклука.Взех помпа,взаимозаменяема с моята и свалих само електронния блок както си му е реда с датчика за обороти и монтиране на моята кола.Да уточня че моята и другата кола са X20DTH 101кс.Обаче помпата взе да дърпа въздух под плочката на електрониката и аз взех че я намазах със силикон за гарнитури за уплътняване по моторите на автомобилите,паля и колата работи но след форсиране на място до към4-5000 об.светва грешка Р1220,а преди мазането със силикона нямаше такава грешка.Въпроса е дали е възможно помпата да е дръпнала от силикона и да се е запушила?Друго което ми прави впечатление е че когато загася двигателя и го запаля след3-4 секунди,работи все едно няма проблем докато не се изфорсира двигатля и да набие пак същата грешка.Някакви предположения?

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Първоначално публикуван от teo_rz Преглед на мнение
                    Здравейте! Автомобилът е Астра Г Х20dtl. Както си ускоряваше и влезе в авариен режим и изгасна. След запалване в покой работи нормално. Но при подаване на газ при 1300-1400 оборота започва да тресе и няма мощност. При диагностиката излезе грешка P1651 което от изчетеното води към ГНП. Но за разлика от другите които не им пали колата, при мен пали. Може ли да ми дадете идея или насока къде да търся проблемът. Защото грешката води към електрониката на помпата но пък постъпва някакво гориво. Ще съм ви благодарен на съвети дали директно да скачам на ГНП-то заради грешката или да търся първо другаде причината...
                    Най вероятно проблем в ел. блока.
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Първоначално публикуван от titan22 Преглед на мнение
                      Здравейте и от мен.Да споделя и аз една глупост която направих-става въпрос за прословутата елекроника на VP44.Изгасна Вектра-та и повече не запали,оттам отваряме електрониката и какво да видя-жабаря я ремонтирал веднъж,колкото да я продаде и сега аз да си чукам главата.Опитахме да запоим кабелчета на платката но прецакахме малката жичка и съответно платката е за боклука.Взех помпа,взаимозаменяема с моята и свалих само електронния блок както си му е реда с датчика за обороти и монтиране на моята кола.Да уточня че моята и другата кола са X20DTH 101кс.Обаче помпата взе да дърпа въздух под плочката на електрониката и аз взех че я намазах със силикон за гарнитури за уплътняване по моторите на автомобилите,паля и колата работи но след форсиране на място до към4-5000 об.светва грешка Р1220,а преди мазането със силикона нямаше такава грешка.Въпроса е дали е възможно помпата да е дръпнала от силикона и да се е запушила?Друго което ми прави впечатление е че когато загася двигателя и го запаля след3-4 секунди,работи все едно няма проблем докато не се изфорсира двигатля и да набие пак същата грешка.Някакви предположения?
                      Търси друга помпа.
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Първоначално публикуван от mashko Преглед на мнение
                        Здрасти .... при свалянето на помпата двата оголени кабела дадоха контакт и оборотите си вдигнаха рязко за около минута и след това паднаха....Сменихме помпата с друга... след монтажа колата запали безпроблемно изтрих всички грешки... и след като я подкарах на около 300 метра както си ускореваше педала на газта отказа да работи наложи се дА угася колата и да запаля на ново за да заработи но след 200 -300 метра пак отказа диагностиката показа 00777 Грешка позицията на педал- грешен сигнал.. смених и потенциометъра на педала но грешката си продължава..... 00626 и 00777.. някави идеи ?
                        Тука вече без стенд не може да мине.
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                          Най вероятно проблем в ел. блока.
                          Благодаря! Просто от всичко изчетено че при другите не пали, а при мен пали и се надявах да е другаде проблема. И да не я разбутвам напразно...

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                            Търси друга помпа.

                            Благодаря за съвета,помпа имам,тази от която свалих елблока за да го монтирам на моята-друга глупост която направих,за да спестя едни 100лв. за смяната на помпите.Сега ще върна електрониката на старата помпа и ще я монтирам нея,нещо което още когато взехпомпата трябваше да направя.

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Един съвет, не слагайте на автомобили с VP44 ръчни подкачващи помпи. Помпата има голям дебит на превъртане на горивото. С подкачващата ръчна помпичка той намалява драстично. Тъй като ел.блока се охлажда от циркулацията на гориво през помпата, в този случай почва да прегрява и скоро отива при Аллах Акбар. Само, че той после няма да ви помогне, трябва при мене или някой колега
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Аз не съм привърженик на такъв тип "тунинг".Интересува ме дали може да изгори прословутия транзистор на VP44 ако изолацията на жичките на авансаторния клапан са със паднала изолация и дават на късо?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X