Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заедно да направим картата още по точна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Заедно да направим картата още по точна

    ЗРАВЕЙТЕ!Преди няколко дена си взех nuvi 265w и искам да попитам,може ли да правя тракове за района на Смолян,Рудозем и Мадан и как точно се правят?

    Коментар


    • До: Заедно да направим картата още по точна

      Благодарим на всички, изразили желание да подпомогнат обогатяването и прецизирането на картата с нова информация. Моля, използвайте търсачката от главния раздел за GPS-и за да намерите информация как се записват тракове (като например тази тема).
      OFRM Team
      Отдел за Борба с Организираните Клиенти

      Коментар


      • До: Заедно да направим картата още по точна

        Доколкото разбирам съществува начин да се актуализира картата, която се зарежда в GPS-а. Има ли възможност всеки да прави това, или е необходим специален софтуер? Какъв е този софтуер? Каква му е цената?

        Коментар


        • До: Заедно да направим картата още по точна

          Първоначално публикуван от Vesselin_R Преглед на мнение
          Доколкото разбирам съществува начин да се актуализира картата, която се зарежда в GPS-а. Има ли възможност всеки да прави това, или е необходим специален софтуер? Какъв е този софтуер? Каква му е цената?
          Картата се актуализира, когато излезе нова верзия. Това не се случва всеки ден. Срока е по преценка на производителя. Специален софтуер не е нужен.
          LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

          Коментар


          • До: Заедно да направим картата още по точна

            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
            Драги приятели. Искам да споделя една идея на Венцислав Петров, която не знам защо не ми е хрумвала досега. Идеята е свързана с това че много от траковете които ми изпращате са изместени на някъде поради недостатъците на техниката и технологията която ползваме за записване. Идеята е аз да обединя всички тракове които имам и по този начин да получа една усреднена, перфектно вярна информация за пътищата и съответно да имаме още по точна карта. Всички които изпращат тракове отговарящи на горните изисквания ще получават новите версии безплатно!
            [/B]
            Изпращайте тракове БЕЗ „LOCK ON ROAD” и без „SAVE” на karta mаjmunkа offroad-bulgaria toсhhka cоm

            БЛАГОДАРЯ!
            Колега, да попитам:
            Как да пращаме тракове - направо bin файла с описание откъде е достатъчен или е или трябва да е обработен по някакъв начин. Научих се да записвам тракове, но никой не обяснява какво мога да правя с тях. До колкото рабирам, след обработка, те биха ми осигурили навигация през некартографирани места. Или бъркам.

            Коментар


            • До: Заедно да направим картата още по точна

              В момента съм с гармин 885т
              мога да бъда полезен за по точната карта защото пътувам доста и то по различни места само, че не съм наясно как да се записват траковете и как после да ви ги изпратя.

              Пишете ми на мейла: h.rusev (maимуHкa) abv.bg
              Последно редактирано от sabin; 09-10-09, 08:35.
              Християн Русев
              0897 066999

              Коментар


              • До: Заедно да направим картата още по точна

                Първоначално публикуван от OFRM_Team Преглед на мнение
                Благодарим на всички, изразили желание да подпомогнат обогатяването и прецизирането на картата с нова информация. Моля, използвайте търсачката от главния раздел за GPS-и за да намерите информация как се записват тракове (като например тази тема).
                Забелязах едни разлики при записването на тракове на nuvi 255. Ако пъво задам дестинация и после включа запис на трак по полския метод, след това при плейването на трака и поставяне на Stop ми показва, че почти всичко в трака е unknown - предпочитанията за отбягвания за най-бръзо време и т.н. Ако обаче първо дадеш запис на трак и после дестинация - тези неща ги дава като известни - какво се отбягва, най-бързо ли е избрано пр. По кой от двата начина е парвилно да записвам, за да няма проблеми после при вкарването в картата.

                Коментар


                • До: Заедно да направим картата още по точна

                  Колега bega4a, като пътуваш често, би ли хвърлил едно око на темата "Спийд камери". Нуждаем се от проверка на доста точки по тази тема.

                  Извинявам се за офтопик поста, но рядко се намират такива желаещи.
                  Garmin nuvi 765

                  Коментар


                  • До: Заедно да направим картата още по точна

                    Здравейте.От 2 седмици съм с Garmin nuvi 1490T Водеше ме добре с малки грешки,за радарите и камерите ме предупреждава перфектно,но не намерих от къде и как да му запаметявам точки-трак Когато искам да запаметя точка спирам натискам "къде съм",добави в любими,слагам му име и запаметявам.Когато го вкл.към компа в коя папка са запаметени тези любими,и какво да изпратя на мейла на Събин за координатите на интересни места които ги няма в картата?
                    0,1литра-demo/0.25литра-trial version/0.5литра-personal edition/0.7литра-professional edition/1.0литра-network edition/
                    Оплачи се.[url]http://www.armenskipop.net/[/url]

                    Коментар


                    • До: Заедно да направим картата още по точна

                      Първоначално публикуван от bingobongo Преглед на мнение
                      Здравейте.От 2 седмици съм с Garmin nuvi 1490T Водеше ме добре с малки грешки,за радарите и камерите ме предупреждава перфектно,но не намерих от къде и как да му запаметявам точки-трак Когато искам да запаметя точка спирам натискам "къде съм",добави в любими,слагам му име и запаметявам.Когато го вкл.към компа в коя папка са запаметени тези любими,и какво да изпратя на мейла на Събин за координатите на интересни места които ги няма в картата?
                      Свързваш машинката към ПЦ-то в мапсорс даваш Трансфер/Ресив фром Дивайс, даваш отмерка на уейпоинтс и си говот. По същия начин сваляш и тракове, ако има такива в уреда, само че избираш и опцията трак от същото меню.
                      Светът на Владо

                      Коментар


                      • До: Заедно да направим картата още по точна

                        Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
                        Свързваш машинката към ПЦ-то в мапсорс даваш Трансфер/Ресив фром Дивайс, даваш отмерка на уейпоинтс и си говот. По същия начин сваляш и тракове, ако има такива в уреда, само че избираш и опцията трак от същото меню.
                        Инсталирах Мапсорса на компа и го ъпдейтнах от сайта на Garmin дори и на БГ го направих,но на самата машинка не видях как се записват точките.
                        0,1литра-demo/0.25литра-trial version/0.5литра-personal edition/0.7литра-professional edition/1.0литра-network edition/
                        Оплачи се.[url]http://www.armenskipop.net/[/url]

                        Коментар


                        • До: Заедно да направим картата още по точна

                          Първоначално публикуван от bingobongo Преглед на мнение
                          Инсталирах Мапсорса на компа и го ъпдейтнах от сайта на Garmin дори и на БГ го направих,но на самата машинка не видях как се записват точките.
                          Ако ги виждаш точките в машинката, значи ги има записани. Само от Мапсорс избираш меню Трансфер и в него Редийв фром дивайс. Това е цялата процедура - точките се появяват и виждат в мапсорс-а и си остават в машинката - не изчезват от машинката,
                          Светът на Владо

                          Коментар


                          • До: Заедно да направим картата още по точна

                            Идеята ми беше как примерно като се движа с 80 км/ч. и видя стационарен радар-камера да запаметя мястото без да спирам и после да го изтегля от машинката на компа и да го изпратя.
                            0,1литра-demo/0.25литра-trial version/0.5литра-personal edition/0.7литра-professional edition/1.0литра-network edition/
                            Оплачи се.[url]http://www.armenskipop.net/[/url]

                            Коментар


                            • До: Заедно да направим картата още по точна

                              Първоначално публикуван от bingobongo Преглед на мнение
                              Идеята ми беше как примерно като се движа с 80 км/ч. и видя стационарен радар-камера да запаметя мястото без да спирам и после да го изтегля от машинката на компа и да го изпратя.
                              Малко е рисковано в движение, но става
                              Чукаш върху колата, излиза ти "Запамети местоположение" и му даваш "Готово". После отиваш на "На къде?", "Любими", "Всички любими", и излиза, примерно, "Точка 009" или нещо такова. След това я редактираш и пращаш във форума

                              Моля, пишете с нормален размер на буквите.
                              Модератор
                              Последно редактирано от Pacific; 17-09-09, 17:49.

                              Коментар


                              • До: Заедно да направим картата още по точна

                                Първоначално публикуван от marinkey Преглед на мнение
                                Малко е рисковано в движение, но става
                                Чукаш върху колата, излиза ти "Запамети местоположение" и му даваш "Готово". После отиваш на "На къде?", "Любими", "Всички любими", и излиза, примерно, "Точка 009" или нещо такова. След това я редактираш и пращаш във форума
                                Искам да изразя категорично несъгласие с този подход.

                                Такива операции в движение са недопустими по две причини
                                а. човекът може да си докара ПТП
                                б. така взетите координати няма да са точни и после ще има въпроси защо точката е на 100 или 200 метра след патрула. При 80км/час 100 метра се изминават за 4 секунди.

                                Най добре е за се запомни мястото и да се вземат координатите от GoggleEarth или при следващо минаване от там. Координати се вземат най-добре в спряло състояние след поне 1 мин.
                                Garmin nuvi 765

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X