Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin nüvi 3790T

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin nüvi 3790T

    Благодаря,
    Намерих как да сменям иконата на всяка точка поотделно, отваряш любими и чукваш един път на точката и под нея се отваря като падащо меню маршрути инфо и давай, чукваш на инфо и ти показва точката, след това горе в левия ъгъл трите чертички и редактирай и ти дава смяна на символа(към 50 символа), ама как да махна иконата да остане само името незнам?
    Дидо
    Без Паджеро 2

    Коментар


    • От: Garmin nüvi 3790T

      Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
      За тези, които държат на оригиналния фирм на 3790, както вероятно знаят на 17.05.2012 пуснаха версия 4.90.
      nuvi 37xx (GCD File) software version 4.90
      Код:
        http://www.garmin.com/software/nuvi37xx_GCDFile__490.gcd
      Алтернативен линк, защото при следваща промяна горният линк изчезва: nuvi37xx_GCDFile__490.gcd
      ...
      здравейте, вече и 2-та линка не работят, дали някой може да го качи някъде и да пусне връзка за сваляне?
      предварително благодаря!

      Коментар


      • От: Garmin nüvi 3790T

        Нов линк.
        Nothing comes from nothing...

        Коментар


        • От: Garmin nüvi 3790T

          Благодаря!

          Някой може ли да сподели с коя от последните версии на 34хх се държи стабилно конвертираното 3790?
          В другата тема се споменават проблеми със 7.10, актуална е 7.20, а аз джуркам на 4.40 без особени проблеми и се чудя дали да се заигравам с обновяване или да си кротувам.

          Коментар


          • От: Garmin nüvi 3790T

            Актуалната версия за 3490 е 7.90, а за 3790 е 5.00.
            Правилото е, че ако нещо работи добре и не прави проблеми - по-доре не го "джуркайте".
            Nothing comes from nothing...

            Коментар


            • От: Garmin nüvi 3790T

              Всъщност не всичко работи добре.
              4.40 постоянно разкача EcoRoute и повторното свързване е мъка в движение.

              Ъпдейтът на картата наля и 7.90 - ако някой иска само карта да внимава, защото GarminMapUpdater (3.2.2) не пита.

              Ако следвахме правилата, нямаше нито да пишем тук, нито да четем, еле па да си играем с трансформации и ъпдейти
              Последно редактирано от Pacific; 08-05-13, 09:30.

              Коментар


              • От: Garmin nüvi 3790T

                Здравейте,

                На някои да му се е случвало непрекъснато 3790Т да се рестартира през 4-5 минути след ъпдейт на Европейската карта до 2013.41 NTU и ОFRM 2013Q2 TOPO CYR? Странното е, че го прави само при включен трафик приемник. Пробвах с изчистване на User и Non Volume данните, но без успех. Уредът е с последния firmware 5.00. Пробвах и с друг трафик приемник, но резултатът е същия.

                Последните логове за ненормални изключвания дават грешки:
                Data abort. Като в повечето случай грешката завършва с: Symbols status: stack trace incomplete..
                или
                RTL Trap
                Task ID: MAP bkgd
                Symbols Status: Symbol info not resolved

                Коментар


                • От: Garmin nüvi 3790T

                  Ъпейтвай софтуера на уреда + приемника и ако не помогне - преинсталирай картите.
                  Последно редактирано от ISG; 17-06-13, 15:22.
                  Nothing comes from nothing...

                  Коментар


                  • От: Garmin nüvi 3790T

                    Първоначално публикуван от wscientist Преглед на мнение
                    Здравейте,

                    На някои да му се е случвало непрекъснато 3790Т да се рестартира през 4-5 минути след ъпдейт на Европейската карта.............
                    Прочети темата и ще разбереш. Например тук:
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...F2#post1722886
                    Май проблема е в NTU картата.

                    Коментар


                    • От: Garmin nüvi 3790T

                      milstan, и аз си мислех за същото, защото предната версия на картата беше NT. Но все се надявах, че от GARMIN са оправили проблема. Явно не са, ще трябва да сложа отново NT версия на картата, за да видя дали ще има проблем. Благодаря за отговорите все пак!

                      Коментар


                      • От: Garmin nüvi 3790T

                        Аз реших проблема с NTU картите като смених езика на интерфейса с английски.
                        “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                        Walter Rohrl
                        GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                        Коментар


                        • От: Garmin nüvi 3790T

                          До скоро /средата на май/ имах такъв уред, всички карти на Европа, които съм ползвал бяха NTU формат и след промяната на SW на май беше 6.9 или 7.10 в началото на 2012, проблема с изключването на апарата при появата на трафика беше решен. Имах дори случаи да изключва, когато беше включена само ОФРМ.
                          От тогава не се е появявал, включително за 2013.41 NTU. Според мен проблема не е в картата, а в непълно или неправилно инсталирана версия на софтуера /това не е поради неточност от страна на ползвателя/ или неинсталирана версия за трафик приемника. Последната версия за софтуера на апарата е 7.9, а за трафик приемника е 3.10 /приемника е GTM 36/.
                          Ще се радвам, когато отстраните проблема, да напишете какво сте направили, за да отпадне. Може аз да съм бил късметлия и при мен след 7.10 да не се е появявал.
                          Nothing comes from nothing...

                          Коментар


                          • От: Garmin nüvi 3790T

                            ISG, версия 7.90 на софтуера не е ли за 3490? Аз имам проблем с 3790 с оригинален софтуер, последната версия е 5.00.,

                            ПП: Инсталирах NT версия на европейската карта, утре ще пробвам в реални условия как се държи уредът и ще пиша.

                            Коментар


                            • От: Garmin nüvi 3790T

                              Така е - грешката е моя. Последната версия за 3790Т е 5.0. Аз моето го бях направил по едно време на 3490 и още бъркам версиите.
                              Можеш да пробваш и да намалиш версията на 4.90 примерно, ако не проработи NT варианта, но предполагам, че той ще сработи.
                              Въпреки това, няма логика да не може да се подкара нормално NTU карта на този уред. При мен си вървеше без проблем.
                              Nothing comes from nothing...

                              Коментар


                              • От: Garmin nüvi 3790T

                                Моето Нуви е 3790, никога не е бъзикано да става 3490, трафик приемника е GTM35 и със всички версии при NTU карта и включен трафик приемник се наблюдава ресетване ако езика на интерфейса е български или руски ( т. е. на кирилица). Заради експеримента опитах да махна (не да я изключа, а да я деинсталирам) картата на Европа, оставих само OFRM и ресетване нямаше.
                                “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                                Walter Rohrl
                                GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X