Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin nüvi 3790T

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin nüvi 3790T

    Здравейте!Инсталирах новата европейска карта2012.40,но ми се загуби CityXplorera?Колеги при вас как е?Някъкви мнения по въпроса?Благодаря!

    Коментар


    • От: Garmin nüvi 3790T

      Първоначално публикуван от damyanitch Преглед на мнение
      Здравейте!Инсталирах новата европейска карта2012.40,но ми се загуби CityXplorera?Колеги при вас как е?Някъкви мнения по въпроса?Благодаря!
      И при мен след инсталацията на европейската карта се загуби CityXplorera, въпреки, че бях с големия файл. За проба изтрих img файла на европа и CityXplorera тръгна нормално, което ме навежда на мисълта, че трябва да чакаме версия, съвместима със City Navigator Europe 2012.40.

      Коментар


      • От: Garmin nüvi 3790T

        Благодаря!Ще чакаме!

        Коментар


        • От: Garmin nüvi 3790T

          След последния ъпдейт на 3790Т , времето за изчисление на маршрут стана 5 минути .
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • От: Garmin nüvi 3790T

            Да споделя малко опит относно traffic trends.
            При мен с лайфтайм ъпдейта си свалих Европейската карта 2012.40 NTU и всички прилежащи файлове.
            Четох из форумите, че единственото място от което може да се види версията на трафик трендс е от списъка на картите на устройството. Последната версия била 4.25. Да, но при мен твърдо си седеше версия 3.01.... Почнах да си мисля, че е от софтуера /модифициран е все пак/, от G2S файла, от самата карта, която не е точно за 3490, а е за 3790 и ред други глупости.
            Обаче, се оказа, че скелета е заровен другаде.
            Приятел ми прати скрийн шотове на всички възлови директории от оригинално 3490. Оказа се, че има неща, които не са наред.
            При мен в директория SQLite имаше малко повече *.db файлове. Двата излишни файла бяха:
            006-D2330-00.db и D233000.db. Като преименувах първия файл traffic trends стана 3.75, а като преименувах втория вече си влезе във версия 4.25.
            Значи за да имате версия 4.25 ви трябват D3413030A.DB от новата версия на 2012.40 и от старата D317400.db.
            При мен има вече само три *.DB файла, а именно 006D213000.db, D317400.db и D3413030A.db.
            И трябва да кажа, че за първи път видях traffic trends в действие. Като пътувам посока Русе, ползвам алтернативен маршрут, защото по-прекия е разбит. За първи път апарата ми каза да завия към алтернативата, а не по по-бързия.
            Другото е, че услугата се разпростря не само върху CNE и ОФРМ, а и върху други карти.
            По-долу е за друга тема, ама като съм почнал тук:
            Следва да имате предвид, че има разлика между ASR файловете за 3790 и 3490. Противно на написаното в пост #614 на peanba, тези ASR файлове са от 3490, а файловете за 3790 са ето тези:
            01YYKWLC.SRX -13 397 KB
            01YYKWLD.ASR - 36 507 KB
            01YYKWLЕ.ASR - 119 501 KB
            01YYKWLF.ASR - 231 026 KB
            01YYKWLG.ASR - 157 359 KB
            01YYKWLH.ASR - 119 603 KB
            01YYKWLI.ASR - 103 750 KB
            01YYKWLJ.ASR - 34 280 KB
            01YYKWLK.ASR - 12 744 KB
            3D, JCV, G2S нямат разлика.
            Сравнявал съм комплекта дошъл с CNE 2012.40 NTU за 3790, с комплекта за същата карта, но за 3490.
            Nothing comes from nothing...

            Коментар


            • От: Garmin nüvi 3790T

              Да ви питам нещо, напоследък два - три пъти го хващам моят (с версията за 3490 съм) да дава голяма грешка - 100-200 метра на картата, като отида на спътниците грешката е 40-50 метра и спътниците все са подредени в редица - случва се, Но последният път реших да пробвам и пуснах бързо телефона, неговият ГПС си показваше точното място. Рестартирах и всичко се оправи.
              Та случвало ли ви се е подобно чудо?

              Коментар


              • От: Garmin nüvi 3790T

                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                Да ви питам нещо, напоследък два - три пъти го хващам моят (с версията за 3490 съм) да дава голяма грешка - 100-200 метра на картата, като отида на спътниците грешката е 40-50 метра и спътниците все са подредени в редица - случва се, Но последният път реших да пробвам и пуснах бързо телефона, неговият ГПС си показваше точното място. Рестартирах и всичко се оправи.
                Та случвало ли ви се е подобно чудо?
                Аз съм с оригинално nuvi 3490LMT, и при мен проблема с грешката в позиционирането се получава, когато силата на сигнала, приеман от спътниците е лоша, може да са много на брой, но "правоъгълничетата" са по-къси. Това ми се случва, когато съм тествал GPS в автобус и приемането е лошо.

                Коментар


                • От: Garmin nüvi 3790T

                  И при мен се случвало. Но не съм гледал спътниците как са подредени. Ще пробвам и ще пиша.
                  Но не може да се отрече, че намира сателитите много по-бързо. Закача се и на 3 спътника, което неминуемо дава голямо отклонение.
                  Nothing comes from nothing...

                  Коментар


                  • От: Garmin nüvi 3790T

                    Извинявам се, ако има отговор на това (или отговора се знае от само себе си), но Garmin nuvi 3790T закупен от Германия, може ли да си има кирилица? И изобщо всичко да си му е на Български? (все едно, че е купен от България )

                    Ще ми е много ценен бърз отговор, за което и благодаря предварително!

                    Коментар


                    • От: Garmin nüvi 3790T

                      Да, няма проблем да има кирилица и да е всичко на български.
                      Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                      Коментар


                      • От: Garmin nüvi 3790T

                        Супер! Много благодаря! До каква цена е разумно .. .да се купи такъв?
                        Примерно 4 или 500 лв. изгодно ли е?

                        Коментар


                        • От: Garmin nüvi 3790T

                          Ако прочетеш внимателно темата ( дори само последните няколко страници) ще разбереш , че собствениците на 3790 масово си сменят софтуера с този на 3490. Защо не си вземеш направо 3490 ? Провери какви са цените в България ( Google знае всичко) и си направи сам сметката.

                          Коментар


                          • От: Garmin nüvi 3790T

                            Отново благодаря! Ок, с възможността да си вдигна цената, нека си кажа - джи пи ес-а е на търг, затова питам тук, защото не остава време да изчета (даже тая тема). Искам да знам струва ли си (и доколко да се напъвам на търга). Това е, благодаря, и аз мразя нищо непрочели да питат, извинявам се.

                            Коментар


                            • От: Garmin nüvi 3790T

                              Първоначално публикуван от ggeorgiev Преглед на мнение
                              Във въпросният файл няма никакво съдържание.Направи си ти един такъв и го сложи в папка \GARMIN. След това рестартираш и си готов...

                              =================
                              Иначе за всички останали които търсят тези файлове
                              Направих всичко по описания начин, но не можах да активирам аудио и видео плейара на nuvi 3490 LMT. Дали това е начина само за флашнати nuvi 3790 или трябва да се направи и още нещо?

                              Коментар


                              • От: Garmin nüvi 3790T

                                Често задавани въпроси и упътвания от типа "Как се прави това" Колега в тази тема е описано как се флашва нуви 3790 прочети добре и ще се справиш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X