Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin nüvi 3790T

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin nüvi 3790T

    Здравейте колеги,
    След последната актуализация на уредчето ми с фърмуер 4.70 и лайв ъпдейт н Сити Навигатор 2012.3 реал вюто ми изчезна. Кръстовищататане ми се показват с табелите или изходите нито на картата на Българиа 5.7 или на Сити Навигатора. Иначе всичко друго работи идеално. Това е единствения и много неприятен бъг с който се сблъсквам след актуализацията. Ще съм благодарен ако някой може да сподели опит в тази сфера.

    Коментар


    • От: Garmin nüvi 3790T

      Първоначално публикуван от bluedanger Преглед на мнение
      Здравейте колеги,
      След последната актуализация на уредчето ми с фърмуер 4.70 и лайв ъпдейт н Сити Навигатор 2012.3 реал вюто ми изчезна. Кръстовищататане ми се показват с табелите или изходите нито на картата на Българиа 5.7 или на Сити Навигатора. Иначе всичко друго работи идеално. Това е единствения и много неприятен бъг с който се сблъсквам след актуализацията. Ще съм благодарен ако някой може да сподели опит в тази сфера.
      Виж какви файлове има в паметта на устройството в директория \.System\JCV и ги напиши тук да видим дали ще открием нещо нередно. Напиши и размерите и датата им.
      Последно редактирано от sabin; 25-12-11, 16:56.

      Коментар


      • От: Garmin nüvi 3790T

        Здравейте Събин,
        Оказа се, че имам някакъв вид темп файл, в директория JCV, който не беше наличен в дригия ми уред. След като го изтрих, всичко тръгна гладко. Благодаря за съвета !

        Коментар


        • От: Garmin nüvi 3790T

          Здравейте,
          Забелязах много странен ефект (дефект) с фърм 34хх. При влизане в тунел и при зададен маршрут, машинката казва че не може да изчисли маршрута. Тъпото е че след излизане не възстановява маршрута, а и дори спиране пусканер на маршрута отново не помага. След задаване на маршрута отново казва че до крайната дестинация остават 0 километра. Дали някой друг е забелязал подобни проблеми?
          Последно редактирано от ISG; 27-12-11, 11:17.

          Коментар


          • От: Garmin nüvi 3790T

            Здравейте отново , след последния ъпдейт , на фърмуйер ( как се пише тва на български ) и на ОФРМ картата , проблема със рестартирането на уреда се появи отново . Говоря за рестартирането в София , със включен трафик и меню на български Само в София ми се случва това .
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • От: Garmin nüvi 3790T

              И така - след протествания - още малко детайли за флашнатия 3790 до 3490.... След тестванията се оказа, че оригиналният ми 3790 флашнат на 3490:

              1. Не грее повече, дори обратно - мисля, че грее по-малко. Не съм напълно сигурен, понеже сега си е по принцип хладничко... ;-)
              2. Не се забавя при рутиране. Само при натискане на бутона за визуализиране на екрана с картата забавя малко.
              3. Преизчислява нормално, но не ми съобщава гласово за това, а направо дава новия маршрут. Дали ще те върне към стария зависи и от други фактори - най-бърз маршрут, най-кратък, с по-малко разход на гориво и т.н.
              4. Трафика не забива уредчето, работи нормално (не се самоизключва) и е много по-нагледен - с добавени иконки встрани на екрана за вида нужна ти информация (засади, трафик, двете заедно.. и т.н.)
              5. Извън това - остава подскачането на количката (особено при зумване на екрана - когато сменя слоевете). Мисля, че се ориентирах защо може да бъде така. По време на пътуване ( с българската карта е по-често) за части от секундата (от половин секунда до 2 секунди) скоростта на екрана на картата се нулира и след това се връща пак на нормалната си стойност. В същото време скоростта не се променя на 0 км/ч, когато я следиш през информацията за спътниците. Тоест - проблема е някъде в софта при визуализирането на картата, а не е реална загуба на сигнал от спътниците.Тогава е логично да има подскачане на количката напред - толкова, колкото е изминатото разстояние, докато екрана отчита нулева скорост... Имам и снимки на това, но сега нямам време....
              6. При разглеждане на спътниците дава точност обикновено 6 до 10 метра, докато при оригиналния 3790 тази стойност се движи между 3 и 6 метра. Тоест. - доста по-неточно позициониране на флашнатия до 3490 апарат...
              7. Според мен обаче това не е точно така. Реално точността е една и съща, само където не мога да разбера дали 3790 лъже с точността или 3490 не може да изчисли там нещо от показваната на екрана му стойност. Какво ми дава основание да мисля така...
              8. Най-точното местоположение е когато правиш реален трак (gpx). Тогава се вижда дали има отклоняване на движението ти от пътя и колко е то. Понеже при записа на реален (gpx) трак машинката не е закачена към пътя, а пише трака там, където е в момента. Тоест - трака показва реалното ти местоположение, а не закаченото към пътя... (абе - не ми се обяснява повече, но е така, когато правиш реален трак, а не този за инфо вграден за показване на пътуванията ти през деня). Поради това направих реален трак от Вършец до София през Петрохан. Петрохан е доста тежък като завои, обратни завои един над друг, има доста гори и листна маса, които допълнително намаляват силата на сигнала. И поради тези причини - неточно позициониране с реално отклонение над 3-4 метра ще даде доста грешки, както и преизчисляване на маршрута, поради объркване на апаратчето. Навсичко отгоре - имаше и средна по степен мъгла...
              9. Резултатите от записа са следните:
              - нито един път не ми преизчисли поради объркване на пътя при обратните завои (докато това ми се е случвало с 3790).
              - При всички обратни завои с наличие и на листна маса над главата ми трака е почти абсолютно точен. Което е според мен много точен индикатор за много добра точност на позициониране.
              Ето общ изглед на трака от Вършец до София

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Varshetz Sofia.JPG
Прегледи:1
Размер:41.6 КБ
ID:5331112

              Пускам и един сегмент на трака спрямо пътя насложен в къщи на Mapsource. На практика - едно и също...

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Track Petrohan.jpg
Прегледи:1
Размер:81.3 КБ
ID:5331111

              Като цяло - дразни това подскачане на количката и особено, като започнеш да се взираш за нулирането на скоростта, но въпреки това - предимствата на софта на 3490 са безспорни. Аз засега оставам с него...

              Весели празници на всички!!!
              Последно редактирано от kihi; 30-12-11, 18:47.
              Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

              Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

              Коментар


              • От: Garmin nüvi 3790T

                Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                Здравейте отново , след последния ъпдейт , на фърмуйер ( как се пише тва на български ) и на ОФРМ картата , проблема със рестартирането на уреда се появи отново . Говоря за рестартирането в София , със включен трафик и меню на български Само в София ми се случва това .
                И аз потвърждавам същия проблем.... С последния фърмуеър и с последната версия на картата съм. За тия 4 дни врътнах 1000км, минах през Стара Загора, Пловдив, Враца, Монтана, Видин... и двата пъти как прихвана трафик информацията от София и веднага рестарт.
                TOYOTA LAND CRUISER 120
                OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
                YAMAHA TDM 850 4TX

                Коментар


                • От: Garmin nüvi 3790T

                  Първоначално публикуван от caesar77 Преглед на мнение
                  И аз потвърждавам същия проблем.... С последния фърмуеър и с последната версия на картата съм. За тия 4 дни врътнах 1000км, минах през Стара Загора, Пловдив, Враца, Монтана, Видин... и двата пъти как прихвана трафик информацията от София и веднага рестарт.
                  Здравйте,
                  като коментирате новия софт на 3490, поне дайте линк от където да се свали и пробва за да дадем повече хора мнение. Благодаря предварително.

                  Коментар


                  • От: Garmin nüvi 3790T

                    Рестарт-а е само в София, защото само тук има трафик. Нещо се "бие" между вграденият тряфик в уникод картата на европа и българската. На гармин сме им съобщили за този проблем от както вкараха трафик в европейската карта, но за съжаление без ефект до ден днешен.

                    Коментар


                    • От: Garmin nüvi 3790T

                      Първоначално публикуван от invent04 Преглед на мнение
                      Здравйте,
                      като коментирате новия софт на 3490, поне дайте линк от където да се свали и пробва за да дадем повече хора мнение. Благодаря предварително.

                      Колега, пост 466 на колегата Rexxxxxxxx в тази тема.....

                      Коментар


                      • От: Garmin nüvi 3790T

                        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                        Рестарт-а е само в София, защото само тук има трафик. Нещо се "бие" между вграденият тряфик в уникод картата на европа и българската. На гармин сме им съобщили за този проблем от както вкараха трафик в европейската карта, но за съжаление без ефект до ден днешен.
                        Благодаря за отговора, но ми възникват следните въпроси:
                        1. Защо тогава ми се появява зелената иконка за наличие на трафик информация около големите градове, след като има само в София?
                        2. Относно уникод картата, проблемът преди 2 месеца беше решен с нов фърмуеър или греша? Преди този фърмуеър бях преименувал европейската карта, за да не се разпознава от устройството и съответно не се рестартираше, но последните 2 месеца съм карал в София с разпознаваема карта на европа, т.е. върнах нормалното разширение на файла. Сега отново ли трябва да преименувам европейската карта, за да няма рестарт, защото сега съм изключил трафика, за да мога да го ползвам в София.
                        TOYOTA LAND CRUISER 120
                        OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
                        YAMAHA TDM 850 4TX

                        Коментар


                        • От: Garmin nüvi 3790T

                          Колеги, моля кажете ако някой е минавал през тунели дали има проблеми. При мен се побърква машинката. С 34хх фърм съм. Имам и закачен ЕкоРут ХД. Възможно е и той да ошашква машинката, но като влезе в тунел - дава грешка в изчи8сление на маршрута и не се оправя от спиране - пуъскане на рутирането - единствено - пълен рестарт на машинката.
                          Благодаря.

                          Коментар


                          • От: Garmin nüvi 3790T

                            Първоначално публикуван от caesar77 Преглед на мнение
                            Благодаря за отговора, но ми възникват следните въпроси:
                            1. Защо тогава ми се появява зелената иконка за наличие на трафик информация около големите градове, след като има само в София?
                            2. Относно уникод картата, проблемът преди 2 месеца беше решен с нов фърмуеър или греша? Преди този фърмуеър бях преименувал европейската карта, за да не се разпознава от устройството и съответно не се рестартираше, но последните 2 месеца съм карал в София с разпознаваема карта на европа, т.е. върнах нормалното разширение на файла. Сега отново ли трябва да преименувам европейската карта, за да няма рестарт, защото сега съм изключил трафика, за да мога да го ползвам в София.
                            1. Зелената икона се появява когато има обхват на радиото което приема трагик и има в съответният район карта, която поддържа трафик. Реално обаче няма трафик "случки". Принципно не знам какво точно скапва нещата, но е ясно, че е нещо свързано с това, че има 2 карти поддържащи трафика.
                            2. Нямам информация. Не ползвам такава карта.

                            Коментар


                            • От: Garmin nüvi 3790T

                              Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                              1. Зелената икона се появява когато има обхват на радиото което приема трагик и има в съответният район карта, която поддържа трафик. Реално обаче няма трафик "случки". Принципно не знам какво точно скапва нещата, но е ясно, че е нещо свързано с това, че има 2 карти поддържащи трафика.
                              2. Нямам информация. Не ползвам такава карта.
                              Освен отново ще "скрия" европейската карта /така или иначе не я ползвам/ и при следващото ходене в София ще си каже дали отново това е решението. Но ме озадачи това, че проблемът беше решен и сега отново се появява.
                              TOYOTA LAND CRUISER 120
                              OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
                              YAMAHA TDM 850 4TX

                              Коментар


                              • От: Garmin nüvi 3790T

                                Първоначално публикуван от caesar77 Преглед на мнение
                                Освен отново ще "скрия" европейската карта /така или иначе не я ползвам/ и при следващото ходене в София ще си каже дали отново това е решението. Но ме озадачи това, че проблемът беше решен и сега отново се появява.
                                Понеже аз предложих решението с преименуването на картата, да дам друго... инсталирай си софта на 3490. Там (както аз направих) няма този проблем и картата си върви без да е преименувана. ИЛИ ако не ти се преинсталира си сложи CN Europe NT , а не както си в момента с CN Europe NTU.
                                nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X