Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin nüvi 3790T

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin nüvi 3790T

    Първоначално публикуван от kihi Преглед на мнение
    И така - след протествания - още малко детайли за флашнатия 3790 до 3490.... След тестванията се оказа, че оригиналният ми 3790 флашнат на 3490:

    1. Не грее повече, дори обратно - мисля, че грее по-малко. Не съм напълно сигурен, понеже сега си е по принцип хладничко... ;-)
    2. Не се забавя при рутиране. Само при натискане на бутона за визуализиране на екрана с картата забавя малко.
    3. Преизчислява нормално, но не ми съобщава гласово за това, а направо дава новия маршрут. Дали ще те върне към стария зависи и от други фактори - най-бърз маршрут, най-кратък, с по-малко разход на гориво и т.н.
    4. Трафика не забива уредчето, работи нормално (не се самоизключва) и е много по-нагледен - с добавени иконки встрани на екрана за вида нужна ти информация (засади, трафик, двете заедно.. и т.н.)
    5. Извън това - остава подскачането на количката (особено при зумване на екрана - когато сменя слоевете). Мисля, че се ориентирах защо може да бъде така. По време на пътуване ( с българската карта е по-често) за части от секундата (от половин секунда до 2 секунди) скоростта на екрана на картата се нулира и след това се връща пак на нормалната си стойност. В същото време скоростта не се променя на 0 км/ч, когато я следиш през информацията за спътниците. Тоест - проблема е някъде в софта при визуализирането на картата, а не е реална загуба на сигнал от спътниците.Тогава е логично да има подскачане на количката напред - толкова, колкото е изминатото разстояние, докато екрана отчита нулева скорост... Имам и снимки на това, но сега нямам време....
    6. При разглеждане на спътниците дава точност обикновено 6 до 10 метра, докато при оригиналния 3790 тази стойност се движи между 3 и 6 метра. Тоест. - доста по-неточно позициониране на флашнатия до 3490 апарат...
    7. Според мен обаче това не е точно така. Реално точността е една и съща, само където не мога да разбера дали 3790 лъже с точността или 3490 не може да изчисли там нещо от показваната на екрана му стойност. Какво ми дава основание да мисля така...
    8. Най-точното местоположение е когато правиш реален трак (gpx). Тогава се вижда дали има отклоняване на движението ти от пътя и колко е то. Понеже при записа на реален (gpx) трак машинката не е закачена към пътя, а пише трака там, където е в момента. Тоест - трака показва реалното ти местоположение, а не закаченото към пътя... (абе - не ми се обяснява повече, но е така, когато правиш реален трак, а не този за инфо вграден за показване на пътуванията ти през деня). Поради това направих реален трак от Вършец до София през Петрохан. Петрохан е доста тежък като завои, обратни завои един над друг, има доста гори и листна маса, които допълнително намаляват силата на сигнала. И поради тези причини - неточно позициониране с реално отклонение над 3-4 метра ще даде доста грешки, както и преизчисляване на маршрута, поради объркване на апаратчето. Навсичко отгоре - имаше и средна по степен мъгла...
    9. Резултатите от записа са следните:
    - нито един път не ми преизчисли поради объркване на пътя при обратните завои (докато това ми се е случвало с 3790).
    - При всички обратни завои с наличие и на листна маса над главата ми трака е почти абсолютно точен. Което е според мен много точен индикатор за много добра точност на позициониране.
    Ето общ изглед на трака от Вършец до София

    [ATTACH=CONFIG]399810[/ATTACH]

    Пускам и един сегмент на трака спрямо пътя насложен в къщи на Mapsource. На практика - едно и също...

    [ATTACH=CONFIG]399809[/ATTACH]

    Като цяло - дразни това подскачане на количката и особено, като започнеш да се взираш за нулирането на скоростта, но въпреки това - предимствата на софта на 3490 са безспорни. Аз засега оставам с него...

    Весели празници на всички!!!
    Здравей, аз от вчера съм с фърма на 3490 и днес пресичайки София нямаше подскачане , но аз съм със стрелката. Трафика си работи супер, през тунела на Люлин нямаше прекъсване, въпреки че поспряхме в него за 3-4 мин. Единствено бавно преизчисли нов маршрут, след като аз избрах да мина след две пресечки от изчислената, за сега не съм сигурен това дали е от софта или от процесора.

    Коментар


    • От: Garmin nüvi 3790T

      Първоначално публикуван от invent04 Преглед на мнение
      Здравей, аз от вчера съм с фърма на 3490 и днес пресичайки София нямаше подскачане , но аз съм със стрелката. Трафика си работи супер, през тунела на Люлин нямаше прекъсване, въпреки че поспряхме в него за 3-4 мин. Единствено бавно преизчисли нов маршрут, след като аз избрах да мина след две пресечки от изчислената, за сега не съм сигурен това дали е от софта или от процесора.
      Ако си си включил AUTO ZOOM няма да има подскачане, защото гармина така зумира че е в "безопасната" скала - иначе ако ръчно направиш ZOOM IN веднага почва пак.
      nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

      Коментар


      • От: Garmin nüvi 3790T

        Първоначално публикуван от invent04 Преглед на мнение
        Здравей, аз от вчера съм с фърма на 3490 и днес пресичайки София нямаше подскачане , но аз съм със стрелката. Трафика си работи супер, през тунела на Люлин нямаше прекъсване, въпреки че поспряхме в него за 3-4 мин. Единствено бавно преизчисли нов маршрут, след като аз избрах да мина след две пресечки от изчислената, за сега не съм сигурен това дали е от софта или от процесора.
        Наблюдение от моя уред (3760Т с фирм на 34ХХ): с пуснат trafictrend определено изчислява по бавно маршрута.С изключен ТТ дефакто го изчислява за не повече от 2-3 секунди, опитай една и съща дестинация да я сметнеш с включен и изключен ТТ...Между другото това се наблюдаваше и когато си беше с фирм на 37ХХ.Така, че тук фирма не играе роля.

        Коментар


        • От: Garmin nüvi 3790T

          В предходните постове някои колеги коментират за MP3 плеар и/или видео плеар с фърма на 34хх. При мен такова животно няма. Сигорно нещо съм пропуснал
          3D сгради имах с предишния фърм на 3790, сега изчезнаха, ще пробвам да кача на ново 3D от KARTA.BG и дано тръгне пак.(5.70)
          Ако някой се е преборил с тези проблеми да сподели.

          Коментар


          • От: Garmin nüvi 3790T

            Първоначално публикуван от kihi Преглед на мнение
            ... (абе - не ми се обяснява повече, но е така, когато правиш реален трак, а не този за инфо вграден за показване на пътуванията ти през деня)...

            Kihi, как точно става запис на реален трак с изключено прикрепяне към пътя? Никъде в менюто на 3490 не откривам такава опция - нито за запис на трак, нито за изключване на прикрипване към пътя... Ежедневния е ясен, макар че при него пак си закачен за пътя.
            Благодаря ти предварително!
            Последно редактирано от nicksonbg; 06-01-12, 10:32.

            Коментар


            • От: Garmin nüvi 3790T

              Първоначално публикуван от nicksonbg Преглед на мнение
              Kihi, как точно става запис на реален трак с изключено прикрепяне към пътя? Никъде в менюто на 3490 не откривам такава опция - нито за запис на трак, нито за изключване на прикрипване към пътя... Ежедневния е ясен, макар че при него пак си закачен за пътя.
              Благодаря ти предварително!
              Натискаш Speed на екрана с картата и ти се отваря прозореца с големия спидометър и отчета за макс. скорост, средна скорост и т.н. Слагаш пръста на средата на големия спидометър и не пускаш /около 10 сек/ докато не ти се отвори Diagnostics Page. Натискаш Diagnostic Logging>Start Recording. Избираш си в какъв формат да ти е трака /Bin или GPX/ и от трите чертички горе в ляво натискаш Start Log.
              Nothing comes from nothing...

              Коментар


              • От: Garmin nüvi 3790T
                При 3790Т има една опция: като се активира ecoRoute да се показва едно кръгче с листенце, долу в дясно на екрана. Като се префасонира на 3490LT има ли възможност да се изкара тази опция пак на екрана?

                Коментар


                • От: Garmin nüvi 3790T

                  Здравейте! Може! Настройки/Карта и МПС/Бутони на картата. Има три бутона на картата,натискаш на този който искаш да махнеш,от менюто добавяш новия който искаш да се показва.Запис!

                  Коментар


                  • От: Garmin nüvi 3790T

                    Благодаря за бързия отговор!За мен тази опция е удобна и само това ме спираше да мина на новия софтуер.Сега определено ще остана с него!

                    Коментар


                    • От: Garmin nüvi 3790T

                      Оше един уточнаващ въпрос?!: На сините табелки ми показва само бензиностанции и ресторанти...Може ли да се покажат и другите ПОИ като магазини аптеки, развлечения?

                      Коментар


                      • От: Garmin nüvi 3790T

                        Здравейте!Ще се показват всички,когато минавате покрай тях,стига да не сте ги забранили,от менюто с лупичката на картата.

                        Коментар


                        • От: Garmin nüvi 3790T

                          Lifetime updater-а дали ще работи с новия софт?
                          [SIGPIC][/SIGPIC]

                          Коментар


                          • От: Garmin nüvi 3790T

                            Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
                            Lifetime updater-а дали ще работи с новия софт?
                            Няма промяна в първоначалната регистрация, всичко си върви без проблем.
                            С новия фърм. съм от седмица и при мен няма никакви проблеми - няма подскачане на количката, в тунели не се държи странно.
                            Днес в София сутринта имаше страхотно задръстване в центъра и трафик контрола се справи много добре, успях да се измъкна.
                            Определено оставам с този фърм 34хх!

                            Коментар


                            • От: Garmin nüvi 3790T

                              Пуснаха фирм 4.40 за 3490. Свалих и инсталирах. Не мога да кажа нищо още, понеже не съм го тествал... Като начало - има вече и видео плеър...
                              Моят съвет е да не се сваля директно на апаратчето, а когато предложи ъпдейт през инфото за ъпдейта да се отиде в сайта на гармин и да се свали gcd файла (като се използва кода за четене на страницата), който след това да се оформи по съответната процедура...
                              Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                              Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                              Коментар


                              • От: Garmin nüvi 3790T

                                Първоначално публикуван от kihi Преглед на мнение
                                Пуснаха фирм 4.40 за 3490. Свалих и инсталирах. Не мога да кажа нищо още, понеже не съм го тествал... Като начало - има вече и видео плеър...
                                Моят съвет е да не се сваля директно на апаратчето, а когато предложи ъпдейт през инфото за ъпдейта да се отиде в сайта на гармин и да се свали gcd файла (като се използва кода за четене на страницата), който след това да се оформи по съответната процедура...

                                Аз го инсталирах направо от WebUpdater-a . Няма никакви проблеми.
                                Но не забелязвам да рисува картата по-бързо както пише в описанието

                                П.С.
                                Много е смешно когато на всякъде пише 3790, а фърмуеъра е за 3490

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X