Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin nüvi 3790T

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin nüvi 3790T

    И аз ъпдейтнах по мързеливия начин през WebUpdater-a работи чудесно.

    Не съм тествал по работата на навигацията - относно Video Playera - разпознава видео разширения AVI, WMV и mp4, но не знам какви кодеци ползва защото нито едно видео не ми тръгва.

    Някой има ли някаква идея ?

    Аз продължавам да тествам !

    Коментар


    • От: Garmin nüvi 3790T

      Един въпрос
      Ако премина на този фърмуЙеър ( 3490 ) , при евентуален технически проблем и нужда от използване на гаранцията , ще имам ли някакъв проблем ?
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • От: Garmin nüvi 3790T

        Първоначално публикуван от rexxxxx Преглед на мнение
        ...Не съм тествал по работата на навигацията - относно Video Playera - разпознава видео разширения AVI, WMV и mp4, но не знам какви кодеци ползва защото нито едно видео не ми тръгва...
        Аз също ъпдейтнах с Web Updater-a, но при мен пък няма меню за видео (или аудио) плейър... Ти от къде стартираш твоя плейър?

        Коментар


        • От: Garmin nüvi 3790T

          Здравейте! Това пише за видеоплеера в Ru Tracker.org:Видеоплеер nuvi 3490 Russia поддерживает форматы .avi, .mp4 с видеокодеком H.264, аудиокодеком AAC (частота дискретизации до 48000 Гц, 16 бит), разрешением видео до 720*480. Дополнительно поддерживаются файлы .asf с видеокодеком WMV1, WMV2, WMV3, с разрешением видео до 720*480, аудиокодеком MSAudio1, MSAudio2, MSAudio3 (частота дискретизации до 48000 Гц, 16 бит) и .wmv с видеокодеком wmv, с разрешением видео до 720*480, аудиокодеком wma

          Коментар


          • От: Garmin nüvi 3790T

            Първоначално публикуван от nicksonbg Преглед на мнение
            Аз също ъпдейтнах с Web Updater-a, но при мен пък няма меню за видео (или аудио) плейър... Ти от къде стартираш твоя плейър?
            Стартирам го от Apps точно до Media Player-a е !
            Обаче виж дали си копирал файла DeviceConfig_VideoPlayback_Enabled.xml където трябва да да ти е активен !

            Коментар


            • От: Garmin nüvi 3790T

              Първоначално публикуван от damyanitch Преглед на мнение
              Здравейте! Това пише за видеоплеера в Ru Tracker.org:Видеоплеер nuvi 3490 Russia поддерживает форматы .avi, .mp4 с видеокодеком H.264, аудиокодеком AAC (частота дискретизации до 48000 Гц, 16 бит), разрешением видео до 720*480. Дополнительно поддерживаются файлы .asf с видеокодеком WMV1, WMV2, WMV3, с разрешением видео до 720*480, аудиокодеком MSAudio1, MSAudio2, MSAudio3 (частота дискретизации до 48000 Гц, 16 бит) и .wmv с видеокодеком wmv, с разрешением видео до 720*480, аудиокодеком wma

              Всичко хубаво, ама как се предполага, дори да намерим съответните кодеци, да ги качим на устройството и да тръгне видео? Въпрос към собствениците на 34ХХ, някой успял ли е да подкара видео на реално 34ХХ след като е вече с 4.40?

              Коментар


              • От: Garmin nüvi 3790T

                Първоначално публикуван от peshoa Преглед на мнение
                Всичко хубаво, ама как се предполага, дори да намерим съответните кодеци, да ги качим на устройството и да тръгне видео? Въпрос към собствениците на 34ХХ, някой успял ли е да подкара видео на реално 34ХХ след като е вече с 4.40?
                Допълнителни кодеци не може да се качват - само каквото са качили разработчиците.
                Аз за сега успях да подкарам само "някои" ASF файлове.

                EDIT: Видео в WMV формат с кодек WMV3 също тръгват !
                За съжаление най-разпространения кодек Xvid не се подържа
                Последно редактирано от rexxxxx; 09-01-12, 15:21.

                Коментар


                • От: Garmin nüvi 3790T

                  Първоначално публикуван от rexxxxx Преглед на мнение
                  Стартирам го от Apps точно до Media Player-a е !
                  Обаче виж дали си копирал файла DeviceConfig_VideoPlayback_Enabled.xml където трябва да да ти е активен !
                  Здрасти! Търсих из нета от къде да сваля въпросния файл, но не го открих никъде. Започвам да подозирам, че за хардуерно 3490, каквото е моето няма такава възможност...
                  Ако имаш възможност пусни линк или нещо писано по въпроса (защото и тук във форума не открих) за да пробвам на моя.
                  Благодаря ти предварително!

                  Коментар


                  • От: Garmin nüvi 3790T

                    Здравейте!Клипчетата във формат /WMV/,който вървят на Windows Media Player/Примерните видеоклипчета на виста,на 3790 флашнат на 3490,с 4,40 вървят много добре като картина и звук/

                    Коментар


                    • От: Garmin nüvi 3790T

                      Първоначално публикуван от nicksonbg Преглед на мнение
                      Здрасти! Търсих из нета от къде да сваля въпросния файл, но не го открих никъде. Започвам да подозирам, че за хардуерно 3490, каквото е моето няма такава възможност...Ако имаш възможност пусни линк или нещо писано по въпроса (защото и тук във форума не открих) за да пробвам на моя.Благодаря ти предварително!
                      Във въпросният файл няма никакво съдържание.Направи си ти един такъв и го сложи в папка \GARMIN. След това рестартираш и си готов...

                      =================
                      Иначе за всички останали които търсят тези файлове
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от ggeorgiev; 10-01-12, 08:48.
                      nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

                      Коментар


                      • От: Garmin nüvi 3790T

                        Здравейте колеги,
                        за да тръгне какъвто и да е видео файл, трябва първо да си направите папка "Video" в директория Garmin, аналогично на тази за музика. В тази папка влачите музикален клип или друго видео и ще ви пита, искате ли да го трансвормира или просто да извърши копи-пейст - естествено се съгласявате да го преформатира и ... готово. Ако имате SD карта може и там да направите "операцията"

                        Коментар


                        • От: Garmin nüvi 3790T

                          Първоначално публикуван от invent04 Преглед на мнение
                          В тази папка влачите музикален клип или друго видео и ще ви пита, искате ли да го трансвормира или просто да извърши копи-пейст - естествено се съгласявате да го преформатира и ... готово. Ако имате SD карта може и там да направите "операцията"
                          В какъв режим трябва да е Nuvi-то че да пита такова нещо ? Mass Storage или Garmin ?

                          Коментар


                          • От: Garmin nüvi 3790T

                            Първоначално публикуван от rexxxxx Преглед на мнение
                            В какъв режим трябва да е Nuvi-то че да пита такова нещо ? Mass Storage или Garmin ?
                            Аз го направих без да е в режим Mass Storage. Не знам има ли някакво значение.

                            Коментар


                            • От: Garmin nüvi 3790T

                              Първоначално публикуван от ggeorgiev Преглед на мнение
                              Във въпросният файл няма никакво съдържание.Направи си ти един такъв и го сложи в папка \GARMIN. След това рестартираш и си готов...

                              =================
                              Иначе за всички останали които търсят тези файлове
                              Ей, страшен си! Стана... Само ми е интересно сигурно с тези ключове, които enable-ват разни функции са си един вид скрити екстри. Няма как да ги активираш от самото устройство. Та си мислех дали има още, като например календар, органайзър и т.н.? Мисля, че за 3790 са си стандартна екстра, но за 3490 липсват...
                              Поздрави!

                              Коментар


                              • От: Garmin nüvi 3790T

                                И в двата режима - файловете само се копират не се модифицират/конвертират по никакъв начин.
                                Аз не можах да го накарам да ме попита дали да конвертира примерно някой Xvid файл.
                                Според мен няма как да се конвертира Xvid или който и да е друг кодек в WMV без отделна програма за това.

                                Явно това си е валидно:
                                Подържани видео формати:
                                .avi, .mp4 (H.264 video codec only!), AAC audio codec (48000 Hz, 16 bit), resolution up to 720*480.
                                .asf (WMV1, WMV2, WMV3 video codec), MSAudio1, MSAudio2, MSAudio3 audio codec (48000 Hz, 16 bit), resolution up to 720*480.
                                .wmv (WMV video codec), wma audio codec, resolution up to 720*480.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X