Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спийд камери България (в разработка)

    Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
    OFF TOPIC - Ама и ние шофьорите сме едни... Вчера в Пазарджик на входа от магистралата при ограничение 60 км/час се опитах да спазя ограничението и защото имаше една спряна бяла необозначена като полицейска Астра /евентуална мобилна камера/, но един бус ми се беше лепнал на врата и светка, свирка /как мога да си позволя да карам с 60 и да му преча/. За награда получих ясен знак - комбинация от 3 пръста с ясно изразен среден....

    Таман си помисля, че сме почнали полека да се оправяме и нещо такова те връща в реалността... Тъй ша е тя.......
    Няколко пъти съм попадал в подона ситуация, но обикновенно не издържат на ограничението и ме изпреварват на места където няма видимост и е забранено, а това е предпоставка за ПТП и затова съм се принудил обикновено да карам със скорост ограничение + 15 км. и дано базата да е актуална та да ни пази т.с. от двете злини избирам по малката ...
    Доброто не струва скъпо, но много се цени !

    Коментар


    • От: Спийд камери България (в разработка)

      Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
      В Турция край пътя стои кола без обозначителни знаци с камера и радар на предното стъкло и комшията вътре си чете вестник. Полицейския пост е на около километър след нея и този "комшия" им диктува номерата по станцията . Единия от поста си беше записал номерата на ръката , от бързане даже лист не можал да намери. И те са доста далеко от Европа.
      Milstan, в кой район това? Минал съм около 6000 км в Турция и такова нещо не ми се случвало. Ще трябва да внимавам. Благодаря за предупреждението.

      Към OFF-TOPIC-а на ISG. Много отдавна, поне от 20 г. твърдя, че в БГ съществува т.н. "Синдром на пътните знаци". Това означава, че правилата у нас се създават с презумпцията, че е невъзможно да бъдат спазвани. За да водят нормален живот, хората са принудени често да ги нарушават. По този начин те живеят с постоянно чувство за някаква вина и страх от евентуални последствия. Затова се кланяме на полицаи, институции, държавни чиновници и т.н. Тази постановка е принципна във всички области на живота, но най-много се вижда при пътните знаци, понеже зад волана сядаме хора от всички браншове и знаците са нещо, което е общо. Затова и съм го нарекъл така синдрома. Причината за него си обяснявам по следния начин : просто така се управлява по-лесно и контролът отдолу е малък и плах. Може да има и друго обяснение, но моето е такова. Извинявам се за OFF-TOPIC-а, но мисля, че поне малко е свързан с темата.
      Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

      Коментар


      • От: Спийд камери България (в разработка)

        Спряха ме между Лесово и Одрин , на няколко километра преди границата. И друг път съм ги виждал там. Антирадара ми писка май на Ka банда , не мога да си спомня точно. Иначе до Анталия също съм виждал няколко такива клопки , даже на едното място ми пресветнаха и се разминах , но не съм ги отбелязвал и не мога да дам координати.
        Преди 2 години към Кушадасъ пак при такава клопка минах с 40 лири ( 20 им се видяха малко). Полицая знеше перфектно английски. Но там просто е много трудно да разбереш къде свършва населеното място и започва другото. Някъде табелите бяха една над друга.

        Коментар


        • От: Спийд камери България (в разработка)

          Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
          В Турция край пътя стои кола без обозначителни знаци с камера и радар на предното стъкло и комшията вътре си чете вестник. Полицейския пост е на около километър след нея и този "комшия" им диктува номерата по станцията.
          Потвърждавам написаното от milstan. Преди една седмица се върнах от Турция по маршут (Одрин, Чанаккале, Кушадаса, Памуккалe и обратно) около 2000 км. Бях свалил камерите за Турция от Рoiplaza както мобилни така и фиксирани, но на нито едно място не отговаряха. Фиксирани камери не видях в този вид както са при нас. Иначе има колегиалност винаги присваткат с фарове.

          Коментар


          • От: Спийд камери България (в разработка)

            Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
            В Турция край пътя стои кола без обозначителни знаци с камера и радар на предното стъкло и комшията вътре си чете вестник. Полицейския пост е на около километър след нея и този "комшия" им диктува номерата по станцията . Единия от поста си беше записал номерата на ръката , от бързане даже лист не можал да намери. И те са доста далеко от Европа.

            П.П. Даже имам фиш от такава ситуация. Питам го как ще ми докажеш , че съм превишил , а той вика "връщаме се 2 км. назад , там е колегата с камерата". Да , при 40 градуса жега и с малко дете в колата как да не се върна. Взех си фиша и 3 години вече си го пазя в колата и си карам като ходя на море.
            По отношение на начина на засичане на скоростта съм съгласен с милстан. Единственият път когато съм глобяван в чужбина е в Турция по описания по горе начин. Мисля около 2005-2006 година. Тогаа на границата ми даваха едно тескере с марките че имам застраховка и отбелязването на нарушението ставаше върху това тескере. На границата трябваше да го върна, иначе не мога да изляза с колата, т.е. да си платя глобата. После съм минавал само със зелената карта и такъв документ не ми е даван. Всеки път обаче колата се проверява на компютъра и се съмнявам малко, че няма да излиза нарушение за което не е платена глоба. Но може би милстан има късмет,....или друга кола.

            Коментар


            • От: Спийд камери България (в разработка)

              Бихте ли потвърдили, че камерите пред Софияленд вече ги няма?

              Коментар


              • От: Спийд камери България (в разработка)

                В Дружба на бул. Цветан Лазаров около блок 100 в посока бул.Брюксел снимат "отзад" с мобилна камера и пращат снимки и фишове

                Коментар


                • От: Спийд камери България (в разработка)

                  Бул. Цветан Лазаров предпоставя за по-високи скорости. На път с 4 платна в посока и слабо движение трудно се поддържа 50 км/ч.
                  Така, че там просто внимавайте
                  А някой може ли да потвърди, че камерите пред Софияленд са махнати?

                  Коментар


                  • От: Спийд камери България (в разработка)

                    Потвърждавам си сам. Камерите на светофара пред Софияленд са демонтирани!
                    Последно редактирано от Pacific; 02-11-11, 11:16.

                    Коментар


                    • От: Спийд камери България (в разработка)

                      Братушките пак "мачкат" с технологии
                      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                      Коментар


                      • От: Спийд камери България (в разработка)

                        версия 066 по проекта на колегата Gadev + допълнения малко за Mobile XT
                        Последни версии на SpeedCameras за Garmin Mobile XT
                        http://rammsteingarminmobilext.hit.bg

                        Коментар


                        • От: Спийд камери България (в разработка)

                          Благодаря, колега.

                          Коментар


                          • От: Спийд камери България (в разработка)

                            Първоначално публикуван от maistora_1 Преглед на мнение
                            В Дружба на бул. Цветан Лазаров около блок 100 в посока бул.Брюксел снимат "отзад" с мобилна камера и пращат снимки и фишове
                            Да не е сив Volkswagen Passat комби?

                            Коментар


                            • От: Спийд камери България (в разработка)

                              Първоначално публикуван от darkstar_ Преглед на мнение
                              Да не е сив Volkswagen Passat комби?
                              нямам представа... но е сигурен факт. булеварда позволява по-високи скорости от 50 км/ч, но не е желателно

                              Коментар


                              • От: Спийд камери България (в разработка)

                                Здравейте колеги.Искам да попитам кога ще има gpx файлове за кирилица.
                                Има само за латиница.В предишни коментари някой зададе този въпрос но не му беше отговорено.
                                Питането ми е затова защото, сам си слагам разстоянието за предупрежденията и говор. Благодаря.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X