Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спийд камери България (в разработка)

    Първоначално публикуван от automobile Преглед на мнение
    Разликата от 2кВ между двата компилирани файла си я обяснявам с липсата на изображението за "светофар" (red light.bmp), което е точно 2кВ, а това ми говори,че POILoder-а не е разпознал това име и не го е включил при генерирането на крайния *.poi файл. Звукова и визуална сигнализация също липсва !!!
    При мен са качени с интервала (red light.gpx) в ръчен режим (дистанция 400 метра). Предупреждава ме звуково с камбанка и визуално. На Nuvi205.



    П.П. Аз качвам трите категории по отделно , едно след друго , като след всяко качване преименувам получения *.GPI файл (програмата го качва като poi.GPI и няма значение след това какво име ще му се даде).

    П.П.П. Ако се качат автоматично с интервал наистина не предупреждава. Вижда се само светофарчето (явно .BMP файла все пак се качва).
    Последно редактирано от milstan; 17-07-10, 23:35.

    Коментар


    • От: Спийд камери България (в разработка)

      Като чета тази дискусия за КАТ и си мисля, че много бързо се забравя какво сме чепкали преди година, а по-новите участници не са чели назад. Искам да припомня, че от миналата година из страната бяха монтирани 30 КУТИИ за камери и 15 КАМЕРИ. Те са подарък на МВР от Френското правителство. Камерите влязоха официално в употреба към Ноември миналата година. Очевидно монтирането на кутии продължава и както Цветанов обеща, ще имаме много камери, мечтата е за 600. Засега явно парите стигат само за кутии.

      В същото време очевидно МВР се подготвя по въпроса, тъй като камерата на Орлов мост в София е друг вид. Предполагам експериментират с друг доставчик. Не съм чул да е минала метрология, така че едва ли могат да глобяват по нея. Това, че засичат нарушения още нищо не означава. Правят се и други "експерименти". Преди време камерата на Ихтиман беше обърната срещу движението и светкавицата те стреляше право в очите. Това би трябвало да е незаконно. Отделно, в Европейския съюз все още няма стриктно решение дали може да бъде сниман водача и пътника до него. Ако помните има такова дело във Великобритания и то вече е отнесено до Европейския съд по правата на човека. Вярно, че България в много аспекти е в Европеския съюз само на книга, че не е ясно дали според нашите власти българите са хора и дали може да се говори за някакви права, но все пак.
      Garmin nuvi 765

      Коментар


      • От: Спийд камери България (в разработка)

        Член 165:
        6. (нова - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) имат право за установяване на нарушенията на
        правилата за движение по пътищата да използват технически средства или системи,
        заснемащи или записващи датата, точния час на нарушението и регистрационния номер
        на моторното превозно средство.

        Член 186:
        (4) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) При маловажни случаи на нарушения,
        установени с техническо средство или системи, заснемащи или записващи датата,
        точния час на нарушението и регистрационния номер на моторното превозно средство,
        за които е предвидена глоба в размер до 50 лв. включително, на собственика, на когото
        е регистрирано превозното средство, а когато то е собственост на юридическо лице - на
        управителя му, се изпраща покана с препоръчано писмо с обратна разписка да се яви в
        съответната служба за контрол в едномесечен срок от получаването й, за да му бъде
        издаден фиш или за да посочи лицето, на което е предоставило управлението на
        моторното превозно средство, с което е извършено нарушението. При неявяване в
        определения срок или при непосочване писмено на лицето, на което е предоставено
        управлението на моторното превозно средство, на собственика или на управителя на
        юридическото лице - собственик на моторното превозно средство, се издава фиш в
        негово отсъствие, който се смята за връчен от датата на издаване на фиша.

        Член189:
        (7) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Изготвените с технически средства или
        системи, заснемащи или записващи датата, точния час на нарушението и
        регистрационния номер на моторното превозно средство, снимки, видеозаписи и
        разпечатки са веществени доказателствени средства в административнонаказателния
        процес.


        Относно обозначаването на постовете доста отдавна е имало такава алинея:

        Член 170:
        (2) Когато се извършва контрол по спазване на този закон, контролният орган е длъжен да постави на 150 метра в двете посоки на пътя указание (знак) за наличие на контролен пост.

        Тя е отменена още 2002 година:

        (2) (Отм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.)


        В момента е останала само тази алинея:

        Чл. 165. (1) Определени от министъра на вътрешните работи служби:
        1. контролират спазването на правилата за движение от всички участници в
        движението и техническата изправност на движещите се по пътя пътни превозни
        средства, като за целта служебните лица са длъжни при проверка да се обозначат ясно,
        осигурявайки необходимата видимост;



        П.П.
        Първоначално публикуван от darkstar_ Преглед на мнение
        . Едва след няколко хиляди нарушения и (цитирам по памет) "1400 книжки на седмица" се появи знак за ограничение, което да предпази водачите от навлизане в зоната на камерата с по-малко от 31 км/ч!
        Не разбрах от какво трябва да ги предпазва! Не съм чувал да са отменяли максимално разрешената скорост за движение в населени места! Да не би да съм пропуснал нещо?
        Последно редактирано от milstan; 18-07-10, 09:29.

        Коментар


        • От: Спийд камери България (в разработка)

          Файла, който даде НАСКО за спиид камерите в.058 е малко по-голям от този на ГАДЕВ и там всичко е на 6 ! Даже има и предупреждението: "Внимание камера" .
          Нека НАСКО сподели с нас , как точно процедира, стъпка по стъпка, и кое малко файлче вмъква и къде, та всичко става "ток и жица" )
          ВЪРЛ ФЕН :cool: Nuvi 205

          Коментар


          • От: Спийд камери България (в разработка)

            Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
            Не разбрах от какво трябва да ги предпазва! Не съм чувал да са отменяли максимално разрешената скорост за движение в населени
            места! Да не би да съм пропуснал нещо?
            НАРЕДБА № 18 oт 23.07.2001 г. за сигнализация на пътищата с пътни знаци
            Издадена от министъра на регионалното развитие и благоустройството, обн., ДВ, бр. 73 от
            21.08.2001 г., изм. и доп., бр. 18 от 5.03.2004 г., бр. 109 от 14.12.2004 г.

            Чл. 79. (1) Пътен знак В26 "Забранено е движението със скорост, по-висока от означената"
            се използва за въвеждане на ограничение на допустимата максимална скорост на движение
            съгласно чл. 21, ал. 1 от Закона за движението по пътищата (ЗДвП) .
            (2) (Изм. - ДВ, бр. 18 от 2004 г.) Когато скоростта се ограничава с повече от 20 km/h, тя
            неколкократно се намалява с 20 km/h, като пътен знак В26 се поставя на разстояния
            съгласно приложение № 16.
            Приложение № 16 към чл. 79, ал. 2
            (Предишно приложение № 15 - ДВ, бр. 18 от 2004 г.)
            Минимални разстояния за поставяне на пътен знак В26, когато скоростта на
            движение се ограничава с повече от 20 km/h

            Код:
            Ограничаване на
            скоростта на
            движение (km/h)   от 120 на 100   от 100 на 80   от 80 на 60 
                               от  90 на 70   от  70 на 50
            Минимално
            разстояние в m               90              65            55
            -------------------
            Скоростта на бул. Цариградско шосе в София е 80 km/h. Преди кръстовището на Орлов мост, преди спирката на адския транспорт скоростта се ограничава на
            50 km/h, веднага след знака за ограничение 50 km/h има камера за скорост. Знакът преди знака за ограничение от 50 km/h до скоро беше 80 km/h. От съвсем скоро (след няколко хиляди констатирани нарушения) между двата знака се появи знак за ограничение 60 km/h.

            Коментар


            • От: Спийд камери България (в разработка)

              Колеги, един въпрос, който е малко встрани от масовите обсъждания в тази тема, но в никакъв случай не е вън от нея.
              Моят GPS не е NUVI, а туристически GPSMap 60Cs. Ясно ми беше, че в неговия софтуер няма предвидена възможност да педупреждава за камери и др. подобни точки. Затова опитах да направя това с помощта на програмата на GARMIN NRoute. За целта конвертирах файла с камерите от формат GPI във формат GDB и после в GPX, за да мога да заредя точките в програмата (можеше и без да минавам през GDB, но не се сетих навреме). Получи се, но когато тръгнах се оказа, че си минавам спокойно край камерата без лаптопа да ми даде никакво предупреждение. Та въпросът ми е защо става така. Още малко пояснения, за да не гадаете.
              1. Точките влизат в програмата като waypoints, а не като POI (програмата не чете формат GPI).
              2. Проверих дали се е запазила характеристиката "proximity" за всяка точка. Беше се запазила и край всяка точка си имаше очертан кръг.
              3. Не открих в NRoute някаква настройка, която да касае предупреждения за точки от този тип.
              4. Пробата беше в режим следене и в режим навигация. Разлика нямаше.

              Моля, ако някой е наясно с тези въпроси, нека пише къде греша. Ако се окаже, че се опитвам да пусна грамофонна плоча на DVD устройство, моля, пишете, че не става.
              Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

              Коментар


              • От: Спийд камери България (в разработка)

                Здравейте гении. Аз имам един прост въпрос. Понеже съм нов ,а виждам че доста сте пописали ще ми кажете ли как да си вкарам тези шибани камери. полицейските засади ги вкарах ама папката speed нещо ми дава грешка. С NUVI 255 съм. използвам този прочут POI LOADER и пак не става. Ще съм мноого благодарен и ще допринасям за каузата. ( почнах работа като шофьор и по цял ден обикалям Б-я.

                Коментар


                • От: Спийд камери България (в разработка)

                  Първоначално публикуван от soulriver Преглед на мнение
                  Здравейте гении. Аз имам един прост въпрос. Понеже съм нов ,а виждам че доста сте пописали ще ми кажете ли как да си вкарам тези шибани камери. полицейските засади ги вкарах ама папката speed нещо ми дава грешка. С NUVI 255 съм. използвам този прочут POI LOADER и пак не става. Ще съм мноого благодарен и ще допринасям за каузата. ( почнах работа като шофьор и по цял ден обикалям Б-я.
                  Ако искате да ползвате форума и да получавате информация от него, първо ще трябва да се научите да комуникирате нормално, без да ползвате нецензурни думи. Второ ще се научите да ползвате търсачката, която ще Ви даде отговорите на много въпроси. Ако с нея не стане ще се наложи да се потрудите с малко четене.
                  LZ1PER

                  Коментар


                  • От: Спийд камери България (в разработка)

                    допълнение:
                    Започнете да четете от страница #1

                    Коментар


                    • От: Спийд камери България (в разработка)

                      Набарах едни звукови Файлове. Компелирах ги в wav -Файл. С мъжки глас и е идиялен за засадите.
                      Сега издирвам за Спийд камерите и RedLight.
                      Дано ви харесат. Поне недразнят като Гергана.Говори бавно точно и ясно.
                      Дано Gadev ги хареса и използва.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • От: Спийд камери България (в разработка)

                        Колеги, може ли някой да ми отговори на въпроса, поставен през 4 поста нагоре? Принуден съм да помоля за това, понеже бях "затапен" от безсмисления пост на soulriver.
                        Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                        Коментар


                        • От: Спийд камери България (в разработка)

                          Първоначално публикуван от Наско Преглед на мнение
                          Набарах едни звукови Файлове. Компелирах ги в wav -Файл. С мъжки глас и е идиялен за засадите.
                          Сега издирвам за Спийд камерите и RedLight.
                          Дано ви харесат. Поне недразнят като Гергана.Говори бавно точно и ясно.
                          Дано Gadev ги хареса и използва.

                          На мен ми харесват. Супер ми звучи. Давай намери и за останалите категории.

                          Коментар


                          • От: Спийд камери България (в разработка)

                            Първоначално публикуван от Наско Преглед на мнение
                            Набарах едни звукови Файлове. Компелирах ги в wav -Файл. С мъжки глас и е идиялен за засадите.
                            Сега издирвам за Спийд камерите и RedLight.
                            Дано ви харесат. Поне недразнят като Гергана.Говори бавно точно и ясно.
                            Дано Gadev ги хареса и използва.
                            Във връзка с говора чрез wav файлове за камерите...
                            Ще дам информация за най-новия модел на Гармин Nuvi 3790Т. При този модел няма MP3 плеър. Най-вероятно поради това - апаратчето не може да чете звуковите файлове, вградени към инфото за камерите. Един или два пъти се опитва да изкарва стандартния сигнал на гармин с бибиткане, след което продължават да работят само тези камери и засади, които са без говор на български, а само със сигнал на Гармин. Поради това аз сега ще запиша наново POI точките на България, но предлагам от тук нататък да се пуска и една версия само с текст и картинки, без зукови файлове на български... ПОне докато се види кое как ще бъде...

                            Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                            Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                            Коментар


                            • От: Спийд камери България (в разработка)

                              Аз също прослушах файлчето с мъжкия глас за предупреждение. Смятам, че би могъл да се ползва - звучи по добре от съществуващия в момента, но дали ще стане тук ще кажат създателите ...
                              [SIGPIC][/SIGPIC]

                              Коментар


                              • От: Спийд камери България (в разработка)

                                Първоначално публикуван от kihi Преглед на мнение
                                Във връзка с говора чрез wav файлове за камерите...
                                Ще дам информация за най-новия модел на Гармин Nuvi 3790Т. При този модел няма MP3 плеър. Най-вероятно поради това - апаратчето не може да чете звуковите файлове, вградени към инфото за камерите. Един или два пъти се опитва да изкарва стандартния сигнал на гармин с бибиткане, след което продължават да работят само тези камери и засади, които са без говор на български, а само със сигнал на Гармин. Поради това аз сега ще запиша наново POI точките на България, но предлагам от тук нататък да се пуска и една версия само с текст и картинки, без зукови файлове на български... ПОне докато се види кое как ще бъде...

                                Понеже имам идея за това - как да стартира и глас при POI точките - ще си поиграя още няколко дни и след това ще напиша крайният резултат при мен за Nuvi 3790T. :-)
                                Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                                Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X