Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спийд камери България (в разработка)

    Ето малко информация за новите умни камери: http://news.data.bg/2/bulgaria/325633/

    [QUOTE​]Пет от новите осем стационарни камери на КАТ снимат нарушителите на пътя край Враца, Плевен, Търговище, Шумен и Велико Търново.

    Останалите три умни радара за скорост ще започнат да ловят джигитите до Бургас, Пазарджик и Пловдив най-късно в петък, пише "Монитор". Тогава от Института по метрология ще проверят дали измерват вярно скоростта, а след това експерти от КАТ ще ги монтират.

    Устройствата функционират наред с останалите 15 уреда, позиционирани на местата, където стават най-много тежки катастрофи.

    За разлика от 15-те „очи”, които дълго време снимаха единствено водачите, профучали покрай тях с повече от 30 км/ч над ограничението, при новите умни камери няма да има толеранс за нарушителите. Всеки, минал с повече от 10 км/ч над допустимото, ще получава честитка от КАТ най-късно 7 дни по-късно на адреса си по лична карта.

    „Осемте радара са по-различни от старите устройства, с инфрачервена светкавица са и ще могат да определят в коя пътна лента се движи нарушителят”, обясниха от КАТ. Досега водачите, които бяха щраквани да превишават скоростта и до тях се виждаше друга кола, оставаха ненаказани. С новата екстра това ще се промени. Всяко от „очите” струва около 55 000 лева.
    [/QUOTE]

    Коментар


    • От: Спийд камери България (в разработка)

      Подвижна камера (бял опел), снима от около месец всеки ден, между точките N 42°23.468' E025°33.912' и N 42°23.847' E025°34.437' ограничението на двете точки е 50км, а между тях варира м/у 60км и 70км Разстоянието между точките е 1 км, незнам как да се отбележи, но мястото е "коварно" и доста натоварено движение.
      Доброто не струва скъпо, но много се цени !

      Коментар


      • От: Спийд камери България (в разработка)

        Първоначално публикуван от Sim3 Преглед на мнение
        1 на входа на Бургас до магазин „Джъмбо” - все още не поставена

        Днес монтираха камерата на входа на Бургас - не е до магазин "Джъмбо", а на изхода на бензиностанция на "Ромпетрол" координати по Гугъл 42° 33.338'С, 27° 25.641'И , по GPS N42° 33.356, E27° 25.628. При първа възможност ще мина от там, за да бъдат засечени точните координати. Днес имаше много полиция в района.Камерата гледа към Бургас и ще снима и в двете платна.
        И аз я видях точно когато я монтираха, но тази камера ще снима само задната част на автомобила за да не може да я хващат антирадарите.

        Коментар


        • От: Спийд камери България (в разработка)

          Колеги,
          Бих искал да обобщя малко за камерите наблюденията ми:
          Четири от тях са ясни - До Враца, Велико Търново, Търговище и Плевен.
          За Пловдив - От прочетеното в Пловдивски медии и коментарите там ми стана ясно, че "камерата до Пловдив" е монтирана на КЦМ по пътя за Асеновград. Само че КЦМ с 500-600 метра, та ако някой е от Пловдив ще е много полезно ако има възможност да провери точните координати на КЦМ на тази камера, ако въобще я има...
          За Бургас ми стана ясно, че не е на Джъмбо, а на Ромпетрол на километър от Джъмбото посока Бургас... има координати.
          За Пазарджик - май няма никакво сигурно потвърждение къде е и има ли я...или аз нещо не съм разбрал? доколкото разбирам от колегата bingobongo е на OMV-то на 85-ти км... има ли потвърждение, че това е спийд камера и точни координати?
          За Шумен - доколкото виждам колегата Гадев е сложил камера на Хепи-то... Има ли потвърждение, че е там акмерата, защото аз никъде не намерих снимка или координати от някой да я е видял?
          Колеги, моля за коментар, и най-вече колегата Гадев, това ли е обобщената ситуация с новите камери или бъркам нещо?

          Коментар


          • От: Спийд камери България (в разработка)

            За Шумен гарантирам, че е на входа на бензиностанция "Шел" ("Хепи" е на изхода й).
            Разполагам и с една не много ясна снимка.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00706.jpg
Прегледи:1
Размер:105.5 КБ
ID:5359957 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00706_1.jpg
Прегледи:1
Размер:111.6 КБ
ID:5359958
            Така че предлагам за Бургас и Шумен също да отпаднат от неясните.

            Коментар


            • От: Спийд камери България (в разработка)

              Колеги, не видях никъде по картите камерата за скорост в София, на Цариградско шосе, на билбордовете до сградата Пежо, малко преди изхода от София. Има ограничение 50, камерата е там от месец-два. Има общо три камери за всяка лента по една (на платното в посока изход от София).

              Коментар


              • От: Спийд камери България (в разработка)

                За Шумен - доколкото виждам колегата Гадев е сложил камера на Хепи-то... Има ли потвърждение, че е там акмерата, защото аз никъде не намерих снимка или координати от някой да я е видял?
                100% има камера и работи вече,но координати не мога да дам.

                Коментар


                • От: Спийд камери България (в разработка)

                  Потвърждавам за камерата на КЦМ Пловдив снощи минах оттам два пъти камерата е монтирана не знам дали работи координати ще мога да дам най-рано другата събота но иначе камерата е монтирана след входа на КЦМ посока Асеновград и гледа към Асеновград снима и двете платна ограничение на скоростта 60КМ/h и забрана за изпреварване.

                  Коментар


                  • От: Спийд камери България (в разработка)

                    Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                    Нова камера за скорост - координати N43 20.255 E25 38.239. Те отговарят на бензиностанция/газстанция на Ромпетрол в село Раданово на пътя Русе - Бяла - Велико Търново.
                    Камерата гледа към селото, т.е. ограничението е 50 км./ч. Приятел, който е видял вдигането на кутията, казва, че е баш за скорост. Като мина от там другата седмица ще я снимам или ще помоля някой да го направи.
                    Снимките, както обещах. Наистина са по-различни от предишните камери.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-03-31 16.54.33.jpg
Прегледи:1
Размер:121.9 КБ
ID:5360101Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-03-31 16.54.48.jpg
Прегледи:1
Размер:82.4 КБ
ID:5360102Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-03-31 16.54.56.jpg
Прегледи:1
Размер:58.1 КБ
ID:5360103
                    Nothing comes from nothing...

                    Коментар


                    • От: Спийд камери България (в разработка)

                      Здравейте,
                      Искам да попитам колегите, които са минавали покрай вече монтираните нови камери, има ли предупреждаващи табели преди камерите за наличието им?

                      Коментар


                      • От: Спийд камери България (в разработка)

                        Има знаци ограничаващи скоростта в дадения участък. Между другото не е ли събрана нужната информация, за да излезе вече версията с новите камери?
                        Идват празници и предстоят доста пътувания...


                        Р.S. Спазването на пътните знаци е задължително!!!
                        [SIGPIC][/SIGPIC]

                        Коментар


                        • От: Спийд камери България (в разработка)

                          Двете, покрай които съм минавал, си имат знак за съответното ограничение, и допълнителна табелка за радар (не за камера !).

                          Коментар


                          • От: Спийд камери България (в разработка)

                            Извинявам се, че ви връщам малко към стара камера покрай офанзивата с новите, но:
                            43.641111 25.872765 Русе,E85 (Тръстеник)
                            има ли причина да е на 60, защото аз редовно минавам оттам и знак за ограничение 60 не съм виждал. Според мен тази камера е на 90 km/h.

                            Коментар


                            • От: Спийд камери България (в разработка)

                              Първоначално публикуван от deian_r Преглед на мнение
                              Извинявам се, че ви връщам малко към стара камера покрай офанзивата с новите, но:
                              43.641111 25.872765 Русе,E85 (Тръстеник)
                              има ли причина да е на 60, защото аз редовно минавам оттам и знак за ограничение 60 не съм виждал. Според мен тази камера е на 90 km/h.
                              Да, там наистина няма ограничение и в двете посоки.
                              Диян Димитров

                              Коментар


                              • От: Спийд камери България (в разработка)

                                Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                                Местата по описание:

                                1 на входа на Бургас до магазин „Джъмбо”
                                2 на разклона за Пазарджик по магистрала „Тракия”, на 73-и километър,
                                3 на входа на Велико Търново,
                                4 на 89-и км в участъка Плевен – Бяла,
                                5 на 19-и км по маршрута Пловдив – Асеновград,
                                6 на 114-и км от участъка Русе – Разград – Шумен – Варна,
                                7 на главния път Е-79 между Видин и Враца
                                8 на Околовръстния път до Търговище.
                                за тези ли става дума ?

                                В страната пък са поставени 8 нови камери за контрол на скоростта на шофьорите. Камерите вече работят на територията на Областните дирекции на МВР в Бургас, Велико Търново, Враца, Пазарджик, Плевен, Пловдив, Търговище и Шумен, допълниха от МВР.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X