Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спийд камери България (в разработка)

    Тези, въпреки че за 2. и 3. няма яснота, а от друга страна има една камера от нов тип (колегата ISG даде снимки) - Ромпетрол с. Раданово, която не е в този списък.
    Да добавя, че с. Раданово хич не ми се "връзва" да е "входа на Велико Търново" - на около 30 км. е !
    P.S. Като прегледах материала дотук, излезе и неспомената камера от новия тип на околовръстното на Плевен - точката присъства в базата като "855 - СП.КАМЕРА 90 км/ч, ..."
    Последно редактирано от gr_kanev; 03-04-12, 10:03.

    Коментар


    • От: Спийд камери България (в разработка)

      Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
      Добър вечер, колеги!
      Имаме вече потвърждение за 2 от новите(общо 8 на брой) спийд камери. Качил съм , да я наречем, междинна версия - 067.5 на камерите, която включва новите камери в Търговище и Е79 м/у Видин и Враца.
      Търсете я на http://paralax.org/garmin/.

      Остават да се уточнят координатите на още 6. Реших да имаме версия 068 когато съберем координатите на всички 8 камери.Моля колегите , които живеят в близост до долните места да проверят позициите.
      Местата по описание:

      1 на входа на Бургас до магазин „Джъмбо”
      2 на разклона за Пазарджик по магистрала „Тракия”, на 73-и километър,
      3 на входа на Велико Търново,
      4 на 89-и км в участъка Плевен – Бяла,
      5 на 19-и км по маршрута Пловдив – Асеновград,
      6 на 114-и км от участъка Русе – Разград – Шумен – Варна,
      7 на главния път Е-79 между Видин и Враца
      8 на Околовръстния път до Търговище.
      Искам да попитам дали ще има версия 067.5 на латиница или ще излезе когато е готова версия 068?

      Коментар


      • От: Спийд камери България (в разработка)

        Първоначално публикуван от Sim3 Преглед на мнение
        1 на входа на Бургас до магазин „Джъмбо” - все още не поставена

        Днес монтираха камерата на входа на Бургас - не е до магазин "Джъмбо", а на изхода на бензиностанция на "Ромпетрол" координати по Гугъл 42° 33.338'С, 27° 25.641'И , по GPS N42° 33.356, E27° 25.628. При първа възможност ще мина от там, за да бъдат засечени точните координати. Днес имаше много полиция в района.Камерата гледа към Бургас и ще снима и в двете платна.
        OK. Какво е ограничението там?
        последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

        Коментар


        • От: Спийд камери България (в разработка)

          Първоначално публикуван от Pacholv Преглед на мнение
          Колеги,
          Бих искал да обобщя малко за камерите наблюденията ми:
          Четири от тях са ясни - До Враца, Велико Търново, Търговище и Плевен.
          За Пловдив - От прочетеното в Пловдивски медии и коментарите там ми стана ясно, че "камерата до Пловдив" е монтирана на КЦМ по пътя за Асеновград. Само че КЦМ с 500-600 метра, та ако някой е от Пловдив ще е много полезно ако има възможност да провери точните координати на КЦМ на тази камера, ако въобще я има...
          За Бургас ми стана ясно, че не е на Джъмбо, а на Ромпетрол на километър от Джъмбото посока Бургас... има координати.
          За Пазарджик - май няма никакво сигурно потвърждение къде е и има ли я...или аз нещо не съм разбрал? доколкото разбирам от колегата bingobongo е на OMV-то на 85-ти км... има ли потвърждение, че това е спийд камера и точни координати?
          За Шумен - доколкото виждам колегата Гадев е сложил камера на Хепи-то... Има ли потвърждение, че е там акмерата, защото аз никъде не намерих снимка или координати от някой да я е видял?
          Колеги, моля за коментар, и най-вече колегата Гадев, това ли е обобщената ситуация с новите камери или бъркам нещо?
          Тази на Шумен я видях с очите си. Точно на Шел-а е.
          Тази на Ромпетрол Бургас е ясна - няколко потвърждения, остава ограничението на скоростта да се уточни.
          Тази на м.Тракия до Пазарджик- за сега едно мнение за ОМV на 85км. Чакаме колегите да потвърдят, както и точни координати.
          Тази м/у Пловдив и Асеновград- простете ми, но КЦМ нищо не ми говори, поне можеше да се дадат приблизителни координати от Гугъл Ърт......
          последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

          Коментар


          • От: Спийд камери България (в разработка)

            Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
            ....Тази м/у Пловдив и Асеновград- простете ми, но КЦМ нищо не ми говори, поне можеше да се дадат приблизителни координати от Гугъл Ърт......
            нормално е, не си от Пловдив.
            КЦМ е най-големия комбинат в района и местните си го знаем много добре. Камерата вече е монтирана, изглежда точно като тази от последната снимка. Намира се на около 50 м от отбивката за летището / посока Пловдив -Асеновград /, срещу бензиностанцията на Литекс. Вече наслагаха на всички пресечки нови знаци с ограничение 60. Тези дни ще взема и координатите, ако някой не ме изпревари междувременно

            Понеже не знам как да взема координатите от гугъл, давам местоположението. Нека някой по запознат да ги определи. Червената точка е камерата:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Камера КЦМ.JPG
Прегледи:1
Размер:100.4 КБ
ID:5362067

            Коментар


            • От: Спийд камери България (в разработка)

              Първоначално публикуван от gadnia_metal Преглед на мнение
              нормално е, не си от Пловдив.
              КЦМ е най-големия комбинат в района и местните си го знаем много добре. Камерата вече е монтирана, изглежда точно като тази от последната снимка. Намира се на около 50 м от отбивката за летището / посока Пловдив -Асеновград /, срещу бензиностанцията на Литекс. Вече наслагаха на всички пресечки нови знаци с ограничение 60. Тези дни ще взема и координатите, ако някой не ме изпревари междувременно

              Понеже не знам как да взема координатите от гугъл, давам местоположението. Нека някой по запознат да ги определи. Червената точка е камерата:

              [ATTACH=CONFIG]436367[/ATTACH]
              Един съвет от мен:
              цъкни с десен бутон върху точката, от менюто избери "Какво има тук"
              и ще се появи зелена стрелка, върху която, ако сложиш мишката се появява жълта табелка с координатите.
              Неудобството е, че трябва да ги препишеш на ръка.

              Коментар


              • От: Спийд камери България (в разработка)

                Първоначално публикуван от deian_r Преглед на мнение
                Извинявам се, че ви връщам малко към стара камера покрай офанзивата с новите, но:
                43.641111 25.872765 Русе,E85 (Тръстеник)
                има ли причина да е на 60, защото аз редовно минавам оттам и знак за ограничение 60 не съм виждал. Според мен тази камера е на 90 km/h.
                това е оправено
                последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                Коментар


                • От: Спийд камери България (в разработка)

                  Рекапитулация до сега:

                  1 на входа на Бургас до магазин „Джъмбо” - на бензиностанция Ромпетрол.Няма потвърдено ограничение, сложил съм 90км/ч
                  2 на разклона за Пазарджик по магистрала „Тракия”, на 73-и километър, - на 85км , бенз.ОМV , 130лм/ч. Ако е грешно пишете
                  3 на входа на Велико Търново, - на 73км Търново-Русе, с.Раданово
                  4 на 89-и км в участъка Плевен – Бяла, ??? сигурно няма да е това, което колегата Radok е дал (споменатата от него камера е вкарана в базата данни )
                  5 на 19-и км по маршрута Пловдив – Асеновград, до КЦМ
                  6 на 114-и км от участъка Русе – Разград – Шумен – Варна, - бенз. Шел , 5ти км
                  7 на главния път Е-79 между Видин и Враца - Ромпетрол преди Враца
                  8 на Околовръстния път до Търговище. - метанстанцията на околовръстното

                  Остава да се уточни позицията на камерата на пътя Плевен -Бяла и да се потвърди тази на магистрала Тракия, бенз.ОМV.

                  На http://paralax.org/garmin/ ще намерите файл на кирилица с добавени горните точки. Има и ъпдейтнати gpx файлове.
                  последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                  Коментар


                  • От: Спийд камери България (в разработка)

                    Според мен това са всичките нови камери, няма да има на пътя Плевен-Бяла, а си е тази, която е на околовръстното на Плевен. Просто медиите не са имали точна информация...колкото плевенската камера е на пътя Плевен-Бяла, толкова и търновската е "на входа на Търново" - чак в с.Раданово

                    Коментар


                    • От: Спийд камери България (в разработка)

                      1 на входа на Бургас до магазин „Джъмбо” - на бензиностанция Ромпетрол.Няма потвърдено ограничение, сложил съм 90км/ч

                      Ограничението на скоростта си е 90км. Преди няколко дни минах покрай нея и си работи. Радара си ми изпищя

                      Коментар


                      • От: Спийд камери България (в разработка)

                        За магистрала Тракия потвърждавам! Камерата е точно на ОМВ в посока към София.Ограничението е 130 км/ч.

                        Коментар


                        • Re: От: Спийд камери България (в разработка)

                          Колеги, проверете и следната позиция:
                          E772, входа на Велико Търново, 60км/ч
                          приблизителна позиция: N43.08621 E25.56586

                          Не съм пътувал скоро натам, и нямам потвърждение на координатите, но според публикациите и информация, изровена от нета, това трябва да е камерата на входа на Велико Търново. Тази при с.Раданово мисля, не е обявена в пресата...

                          Коментар


                          • От: Re: От: Спийд камери България (в разработка)

                            Здравейте.Сега се прибирам от път и давам точни координати на две от камерите,спрях до тях.Ромпетрола Бургас/N42.55598 E027.42728/ OMV След Пазарджик /N42.27869E024.27728/координатите са от Нуви 1490Т спирам до камерата натискам количката и записвам.Между другото камерите на Ихтиман под пешеходния мост в средата м/у двете платна ги няма отдавна,но сега има нова точно след стълбичките за слизане от моста посока Пловдив.Ако не я знаеш почти не се забелязва.От рода на новите камери и е на самостоятелно колче.За Тази на Нова Загора и на Шеловете на Пловдив пак не предупреди.
                            0,1литра-demo/0.25литра-trial version/0.5литра-personal edition/0.7литра-professional edition/1.0литра-network edition/
                            Оплачи се.[url]http://www.armenskipop.net/[/url]

                            Коментар


                            • От: Спийд камери България (в разработка)

                              Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
                              За магистрала Тракия потвърждавам! Камерата е точно на ОМВ в посока към София.Ограничението е 130 км/ч.
                              хора, давайте координати...
                              веднага се сещам за няколко ОМВ-та по тази магистрала...

                              Коментар


                              • От: Re: От: Спийд камери България (в разработка)

                                Първоначално публикуван от bingobongo Преглед на мнение
                                Здравейте.Сега се прибирам от път и давам точни координати на две от камерите,спрях до тях.Ромпетрола Бургас/N42.55598 E027.42728/ OMV След Пазарджик /N42.27869E024.27728/координатите са от Нуви 1490Т спирам до камерата натискам количката и записвам.Между другото камерите на Ихтиман под пешеходния мост в средата м/у двете платна ги няма отдавна,но сега има нова точно след стълбичките за слизане от моста посока Пловдив.Ако не я знаеш почти не се забелязва.От рода на новите камери и е на самостоятелно колче.За Тази на Нова Загора и на Шеловете на Пловдив пак не предупреди.
                                Мерси за инфото. Ако пак минеш скоро покрай Ихтиманската камера направи снимка, моля те. Голямо ли е разстоянието от позицията на старата и новата камера?
                                Относно пропуските на Н.Загора и Шел Пловдив - опитай се да си направиш сам файл с POI loader. С какъв гпс си?
                                последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X