Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спийд камери България (в разработка)

    Прощъпулник съм в работата със спийд камери и засади, затова моля за помощ. Четох доста, но преди моя пост има над 2500 поста, може и да съм пропуснал нещо. Става дума за следното :
    Направих си .gpi от отделните .gpx файлове за камери и засади, като зададох на POI-loader опцията да сигнализира винаги при попадане в радиус 600 м за всички точки. Проработи, като при попадане в обсега от 600 м ми дава сигнал 2 камбанки (мисля, че се кзава "ding-dong") през интервал от 5-6 секунди. Бях прочел, че може да извежда съответно съобщение с глас, затова свалих файла bg speedcams v.066 LAT with voice.gpi и го поставих в директория /POI на мястото на стария (компилиран от мен) .gpi файл. Поведението на навигатора, обаче не се промени въобще. Сигнализира по същия начин с "ding-dong", при това не се появяват и съответните икони, които предполагам, че са компилирани заедно с гласа.
    Навигирам с GarminMobilePC. Цитираният .gpi файл е в директория /POI. Настройките на опцията "Proximity Points" са следните :
    - Custom POI Sets : enabled
    - Garmin Safety Cameras : enabled (но и при disabled става същото)
    - Audio Notification : Continuous - All Alerts.
    Та въпросът ми е къде бъркам.
    Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

    Коментар


    • От: Спийд камери България (в разработка)

      До колкото знам GarminMobilePC не допържа уведомение с говор.

      Коментар


      • От: Спийд камери България (в разработка)

        Да , ПЦ версията е като мобилната XT , а тя не вижда звука в самия GPI. При тях се използва доработен гласов файл (за гласовата навигация) с вкарани някакви предупреждения за радарите.
        Има го тук , благодарение на колегата Рамщайн:
        http://rammsteingarminmobilext.hit.bg/voices.html

        Коментар


        • От: Спийд камери България (в разработка)

          Първоначално публикуван от nuvi1350 Преглед на мнение
          И той е......?
          Фактът, че толкова хора, на толкова места ползват базата
          и се обединяват чрез форумите сам по себе си говори, че формулата работи. Колегите поддържащи тази база следят и този, и други форуми, и отбелязват новостите.

          Коментар


          • От: Спийд камери България (в разработка)

            Първоначално публикуван от ico197021 Преглед на мнение
            Ако може да вметна една камера-Старо Оряхово, около 100 м след Лукойл-а в посока Бургас,от дясно
            това е до №177 от списъка
            "177 27.79487 42.99256 2 50 Старо Оряхово, пост на КАТ на Лукойла"
            Това подменя ли номер 177 от списъка?

            Коментар


            • От: Спийд камери България (в разработка)

              Първоначално публикуван от bebcho Преглед на мнение
              Нова - N 42.6014383 E 23.1352007 , Драгичево , засада 60 км/ч
              Това да не е до автокъщата след светофара в посока Перник?

              Коментар


              • От: Спийд камери България (в разработка)

                Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                Та въпросът ми е къде бъркам.
                Мисля, че Наско и milstan
                са прави, ако правилно съм разбрал за устройството.

                Коментар


                • От: Спийд камери България (в разработка)

                  Първоначално публикуван от darkstar_ Преглед на мнение
                  Фактът, че толкова хора, на толкова места ползват базата
                  и се обединяват чрез форумите сам по себе си говори, че формулата работи. Колегите поддържащи тази база следят и този, и други форуми, и отбелязват новостите.
                  Е не винаги се отбелязват новостите.. Лично аз съм съобщил за 4 или 5 засади наведнъж, които не са отбелязани а доста актове са написани на тези места..

                  Коментар


                  • От: Спийд камери България (в разработка)

                    Първоначално публикуван от Desislavd Преглед на мнение
                    Е не винаги се отбелязват новостите.. Лично аз съм съобщил за 4 или 5 засади наведнъж, които не са отбелязани а доста актове са написани на тези места..
                    И аз това имах предвид - засадите няма как просто да бъдат точни, ясно защо. Базата е такава каквато е и ние сме доволни, че я има. Всеки е свободен, ако иска и може, да си редактира файловете така, че да си слага и маха каквото пожелае. Желая спорна работа на екипа...

                    Коментар


                    • От: Спийд камери България (в разработка)

                      Вижте, за мен засадите са болна тема, защото някой видял някъде
                      веднъж засада и повече никой не я потвърждава.
                      Дори да са написани много актове на такова място - ако никой
                      не я потвърди - логично е да отпадне. В същото време, има засади
                      които са отпаднали, но и за тях никой не потвърждава.
                      Пак да се върнем на темата "обратна връзка".
                      Ако има нови засади - нека хората минаващи оттам да потвърдят.
                      По същия начин и за засадите, които отпадат.
                      Винаги има хора, които всеки ден пътуват по път, на който са отбелязани засади.
                      Ще дам пример:
                      79-23.29567;42.69546;50;София, до Лукоил Красна поляна
                      На това място съм виждал много рядко самата засада, но знам, че е удобно място. На всичкото отгоре последните 2-3 пъти, там просто си стоеше полицейска кола и нищо не правеха, нещо като респект.
                      149-23.29652;42.69087;50;София, бул Иван Гешов посока бул К Величков
                      На това място не съм виждал засада от години, обаче има ли кой да го потвърди?
                      Ами тази?:
                      565-23,39864;42,67905;80;София, бул.Брюксел, радар
                      Ако преди прословутия ремонт завършил с грандиозна катастрофа е имало възможност и някой е виждал, сега продължава ли да е валидна?
                      169-23.39443;42.65761;50;София, бул Ц Лазаров полицейска засада
                      Ами тази? Тук, пък, никога не съм виждал засада.
                      Никак не вярвам хора от Дружба да не ползват базата. Те биха ли споделили дали тази засада е валидна все още?Пълно е с такива примери и липсата на обратна връзка...
                      А относно засадите, които си изпратил и не са влезли - и аз съм изпращал и след като никой не ги е потвърдил - не са влизали.

                      Коментар


                      • От: Спийд камери България (в разработка)

                        Първоначално публикуван от darkstar_ Преглед на мнение
                        [/TD]
                        [/TR]
                        [/TABLE]
                        Това да не е до автокъщата след светофара в посока Перник?
                        В посока София след Петрола, където спираха тировете преди.

                        Коментар


                        • От: Спийд камери България (в разработка)

                          Първоначално публикуван от bebcho Преглед на мнение
                          В посока София след Петрола, където спираха тировете преди.
                          Там от доста време не съм виждал полиция, всъщност - откакто въведоха ограниченията за TIR-овете за събота и неделя, актуална ли е още?
                          ...щото не минавам оттам в делнични дни...

                          Коментар


                          • От: Спийд камери България (в разработка)

                            Както писах и по горе за „обратната връзка”, като гледат тук не повече от 50 човека нещо коментират за определени координати (все пак става въпрос за цялата страна, трудно би се потвърдила информация), а останалите, които ползват базата предполагам много от тях не знаят, че е добре да предоставят информация (както за премахване така и за нови места), на друга част не им се занимава (ползват базата като някаква даденост), но според мен би било добре да се подканят по подходящ начин, едно от най лесните неща е т.к. голяма част от ползвателите на базата я вземат от едно място, би могло да се добави още един информационен файл и да се архивира с базата така, че всеки който изтегли базата да изтегля и този информационен файл, разбира се има и други начини, някои от тях коментирах по горе, от друга страна, ако наистина вземе да се коментират много координати от много хора ( по регистрации по български форуми и „фейсбук” на garmin прецених, че са около 5 000 човека ползватели на базата), може би форума ще трябва да се раздели на две теми в едната да се подават координати и коментари по тях, а в другата да се коментират проблеми за всичко останало. А може би трябва да се добави нова опция във веб сайта от който се взема базата, направо там да се подават координати, трябва да се мисли за някаква автоматизация на базата, така и по малко грешки ще се допускат, а и ще е по лесно и бързо ще се обработва базата (все пак времето е пари, а базата е безплатна), ако екипа няма тази възможност за автоматизация, би могъл да потърси помощ по подходящ начин във форумите, а и във файла, който предлагам да се въведе, все ще се намерят „ай ти” специалисти, които да помогнат за общото благо. А и нещо друго си мисля, би могло човек от „екипа” на базата, да говори и за помощ от екипите на www.karta.bg или www.garmin.bg за помощ все пак ние ползваме техните продукти, тази база си е екстра, която допълнително рекламира техния предмет на дейност.
                            Мисля, че ако се продължава при сегашното статукво на базата, нещата няма да вървят в развитие, и малкото хора, които се опитват да дават координати ще намалеят, а предполагам и екипа, като гледам се задъхва (късно вечер работи за развитието на базата ).
                            Поставих проблеми, на които според мен трябва да се търси решението им, за доброто развитие на базата.
                            Доброто не струва скъпо, но много се цени !

                            Коментар


                            • От: Спийд камери България (в разработка)

                              Първоначално публикуван от darkstar_ Преглед на мнение
                              565-23,39864;42,67905;80;София, бул.Брюксел, радар
                              Ако преди прословутия ремонт завършил с грандиозна катастрофа е имало възможност и някой е виждал, сега продължава ли да е валидна?
                              Аз потвърждавам чеа тази засада на Брюксел трябва да отпадне. Всеки ден пътувам от там и след ремонта там просто няма как да застане полиция. Там монтираха камери за наблюдение на трафика, но засада или радар там няма.

                              Коментар


                              • От: Спийд камери България (в разработка)

                                Първоначално публикуван от darkstar_ Преглед на мнение
                                Там от доста време не съм виждал полиция, всъщност - откакто въведоха ограниченията за TIR-овете за събота и неделя, актуална ли е още?
                                ...щото не минавам оттам в делнични дни...
                                Петък и събота вечерта доста често ги виждам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X