Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спийд камери България (в разработка)

    На тези координати 42.17912,24.35039 в Пазарджик от 2-3 седмици почти всеки ден има патрулка. Ограничението е 50км/час. Мястото е изход от града към няколко села и се нарича Мирянско шосе.

    Коментар


    • От: Спийд камери България (в разработка)

      Какво стана с разработването на спиид камери за mobile xt? Rammstein е с две,три версии вече назад от Гадев?

      Коментар


      • От: Спийд камери България (в разработка)

        Давностният срок за плащане на снимките от КАТ да бъде увеличен от 2 на 5 или 10 години.

        Коментар


        • От: Спийд камери България (в разработка)

          Вместо акт – фиш за джигитите, искат от КАТ

          Коментар


          • От: Спийд камери България (в разработка)

            Възможно ли е камерите по бул. Владислав (Варна), да засичат скорост? Например на кръстовището на булеварда с ул. Отец Паисий (МакДрайв, кръглата банка). Казаха ми, че някой си получил "честитка" за превишена скорост и сега ми е влязла е една муха в главата...

            Коментар


            • От: Спийд камери България (в разработка)

              Първоначално публикуван от blanco Преглед на мнение
              Възможно ли е камерите по бул. Владислав (Варна), да засичат скорост? Например на кръстовището на булеварда с ул. Отец Паисий (МакДрайв, кръглата банка). Казаха ми, че някой си получил "честитка" за превишена скорост и сега ми е влязла е една муха в главата...
              не е възможно. Вероятно е било мобилна камера в пол.кола.
              последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

              Коментар


              • От: Спийд камери България (в разработка)

                Какво стана с възстановяването на файловете gpx файлове за кирилица и качването им в Paralax?

                Коментар


                • От: Спийд камери България (в разработка)

                  Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                  Аз знам 3 вида - сейфти, спиид и инфраред...
                  Нека да опитаме малко ред в понятията. Скромен принос от мен :

                  Speed camera - Камера, която засича скоростта и прави снимка при установена скорост над указана й предварително стойност (обикновено 20-30 км/ч. над допустимата). Нарича се още GATSO (не знам защо, може би марка).
                  Red-light camera - Камера, която заснема автомбили, преминаващи на червена светлина.
                  Safety camera = speed camera + red-light camera

                  Тези са основните. Спийд камерите могат да бъдат фиксирани (монтирани на постоянно място) или мобилни (на триноги, в автомобил или дори ръчни).
                  Основната задача на камерите е да установят нарушението и да го документират чрез заснемане.
                  Напоследък, обаче навлиза ново поколение камери - такива, които разчитат рег. номер на автомобила. И тук вече се появяват и нови видове, каквито у нас мисля, че още няма.

                  Section camera - Това са двойки камери, които се поставят в началото и в края на даден участък с постоянно ограничение на скоростта. Най-често това става в населено място, където обичайно е 50 км/ч. При навлизане в участъка първата камера засича автомобила, запомняйки номера му. При излизане го засича и втората камера. Прави се изчисление на средната скорост и ако тя превишава допустимата, значи автомобилът със сигурност накъде в участъка се е движил с непозволена скорост. Не се практикува в участъци със светофари, много пешеходни пътеки и др. поради честите спирания и произлизащото оттам падане на средната скорост, което изопачава идеята.
                  Bus lane camera - При констатация на автомобил в съответната лента камерата разчита номера му и го сравнява с номера от база данни, на които е позволено пребиваването в тази лента.
                  Congestion charge camera - Установява пребиваването на автомобил в платена зона и проверява в база данни чрез номера му дали си е платил.
                  Toll-booth camera - Проверява дали за автомобила има платена тол-такса. Разновидност на този тип са камерите, които следят за неплатени винетки. Тук трябва да вметна, че в това отношение румънците са с едни гърди напред. Ние още пишем, бришем и лепим по стъклата. С такъв тип камери може да се следи за коли без гражданска отговорност, издирвани коли и др.
                  Parking camera - Следи за неправилно паркиране или за просрочване на заплатено такова.
                  Turn camera - следи за извършване на забранен завой.
                  Noise pollution camera - за тежки автомобили, които нарушават правилата, използвайки моторната спирачка в участъци, където шумът не е позволен.

                  Въобще техниката се развива. Поне да знаем какво ни очаква.
                  Последно редактирано от zippel; 05-10-11, 02:40.
                  Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                  Коментар


                  • От: Спийд камери България (в разработка)

                    Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                    Нека да опитаме малко ред в понятията. Скромен принос от мен :.....
                    Въобще техниката се развива. Поне да знаем какво ни очаква.
                    Zippel - благодаря много за разясненията. Тия последните въобще нямам представа, че ги има / с изключение на section - тях ми ги демонстрираха в Англия /.
                    И за мен си остава въпроса:
                    Как да ги различим визуално и въобще възможно ли е?
                    Давам пример: Тези камери дето са в нещо като бурканчета /много мънички/ - имаме такива във фирмата и те са само наблюдателни. Имат zoom, въртят се на 360 градуса и са с много добра резолюция, но това ги прави пак само наблюдателни. Тези камери имат ли опция да засичат скорост въобще и ако ДА и се определя със софтуера, тогава стават за всичко и просто ги приравняваме към Speed - така ли? Да четат номера е ясно, че могат - въпрос на софтуер.
                    Същото се отнася и за тези големите със стария дизайн - те също могат ли да засичат скорост?
                    Моля, ако някой има познания по въпроса - да ме светне - все пак това е бъдещето, харесва ли ни или не....
                    Nothing comes from nothing...

                    Коментар


                    • От: Спийд камери България (в разработка)

                      Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                      Zippel - благодаря много за разясненията. Тия последните въобще нямам представа, че ги има / с изключение на section - тях ми ги демонстрираха в Англия /.
                      И за мен си остава въпроса:
                      Как да ги различим визуално и въобще възможно ли е?
                      Давам пример: Тези камери дето са в нещо като бурканчета /много мънички/ - имаме такива във фирмата и те са само наблюдателни. Имат zoom, въртят се на 360 градуса и са с много добра резолюция, но това ги прави пак само наблюдателни. Тези камери имат ли опция да засичат скорост въобще и ако ДА и се определя със софтуера, тогава стават за всичко и просто ги приравняваме към Speed - така ли? Да четат номера е ясно, че могат - въпрос на софтуер.
                      Същото се отнася и за тези големите със стария дизайн - те също могат ли да засичат скорост?
                      Моля, ако някой има познания по въпроса - да ме светне - все пак това е бъдещето, харесва ли ни или не....
                      камерите в буркани не засичат скорост, за това ги слагам в red light. Тази категория събира всички средства за наблюдение(незасичащи скорост) + камерите засичащи преминаване на червено. "Големите със стария дизайн" не ми е ясно какво означава.Дай снимка.
                      България е малка държава . При нас има около 17( +/- 2,3) стационарни камери за скорост и мобилни такива в колите на ченгетата. Мобилните са гадни, останалите ги научихме вече.

                      За Zippel: у нас са speed camera, red light camera и камери за наблюдение, които просто наблюдават без да засичат някакъв параметър (в най-добрия случай снимат номерата на колите). За други не съм чул и според мен скоро няма да има.
                      последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                      Коментар


                      • От: Спийд камери България (в разработка)

                        Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                        "Големите със стария дизайн" не ми е ясно какво означава.Дай снимка.
                        Тези имах предвид, но по-дълги. Знаеш ги - имаше ги на всяко ГКПП . Такива примерно са монтирани на Ботевградско /входа/изхода/ на София, на разделителната ивица на пътя, пред караулката на КАТ. Даркстар питаше дали са за скорост и Мауstor каза, че са такива. Сега излиза, че са само наблюдателни...
                        И затова са ми въпросите "Кое какво е?". Вече се оглеждаме по пътищата като гърмяни зайци, защото според мен не можеш и да искаш да спазиш всички ограничения - все някъде си в крачка. Дали заради тъпо поставени знаци без видимост, дали заради разсейване....
                        Nothing comes from nothing...

                        Коментар


                        • От: Спийд камери България (в разработка)

                          Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                          Тези имах предвид, но по-дълги. Знаеш ги - имаше ги на всяко ГКПП . Такива примерно са монтирани на Ботевградско /входа/изхода/ на София, на разделителната ивица на пътя, пред караулката на КАТ. Даркстар питаше дали са за скорост и Мауstor каза, че са такива. Сега излиза, че са само наблюдателни...
                          И затова са ми въпросите "Кое какво е?". Вече се оглеждаме по пътищата като гърмяни зайци, защото според мен не можеш и да искаш да спазиш всички ограничения - все някъде си в крачка. Дали заради тъпо поставени знаци без видимост, дали заради разсейване....
                          Не съм сигурен за тези дали засичат скорост. Те са 2 или 3 такива и просто ги поставихме в сп.камери, защото имаше сериозни подозрения, че снимат, а и 2-3 не е сериозно число. Освен онези прочути 15 броя камери, за които направиха 30 кутии по пътищата , ченгетата сложиха още 2-3 други в София. После сложиха още 2-3 нови кутии из страната, защото позициите на някои от старите не бяха преценени правилно(например тази във Варненското село/квартал Аксаково.Най-вероятно камерата от там беше преместена в нова кутия в Ст.Оряхово) и т.н.
                          Само снимка от самата камера ще докаже дали тя може да снима или това са "градски легенди".
                          За сега, положението със стационарните камери е поносимо - много са малко и бързо се разчува като променят позициите им. Мен ме дразни не товя , че има камери, а че само събират пари с тях. Целта е да се пълни хазната, а не да се дисциплинират водачите или да се намалят жертвите по пътя. Последните промени в закона го доказаха....
                          последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                          Коментар


                          • От: Спийд камери България (в разработка)

                            Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                            За сега, положението със стационарните камери е поносимо - много са малко и бързо се разчува като променят позициите им. Мен ме дразни не товя , че има камери, а че само събират пари с тях. Целта е да се пълни хазната, а не да се дисциплинират водачите или да се намалят жертвите по пътя. Последните промени в закона го доказаха....
                            Именно. Поредното изкривяване на идеята по български. Като знаците СТОП. 90% от тези знаци трябва да бъдат заместени с триъгълник тъй, като видимост има достатъчна. Ама иначе как ще събират пари.
                            В предния си пост забравих да отбележа, че в белите страни, където камерите са хиляди, те са сигнализирани отдалеч, обозначени с ярки цветове и т.н., въобще идеята е водачите да знаят за наличието им, за да карат така, както се изисква с цел безопасност на свижението. А нашите властимащи ако има едно лесно да ги маскират в храстите и това ще направят. Тотално изкривяване на идеята. Че се и хвалят. Видите ли как ще изловим онези там, дето са зад волана...
                            Между другото колкото пъти съм виждал полицейски пътен патрул в Турция, винаги колата им е спряна на видимо място, перпендикулярно на пътя, за да вижда отдалеч. И на стотина метра преди мястото има подвижна табела TRAFIK KONTROL. Значи синдромът не е балкански, а в този случай просто български.
                            Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                            Коментар


                            • От: Спийд камери България (в разработка)

                              В Турция край пътя стои кола без обозначителни знаци с камера и радар на предното стъкло и комшията вътре си чете вестник. Полицейския пост е на около километър след нея и този "комшия" им диктува номерата по станцията . Единия от поста си беше записал номерата на ръката , от бързане даже лист не можал да намери. И те са доста далеко от Европа.

                              П.П. Даже имам фиш от такава ситуация. Питам го как ще ми докажеш , че съм превишил , а той вика "връщаме се 2 км. назад , там е колегата с камерата". Да , при 40 градуса жега и с малко дете в колата как да не се върна. Взех си фиша и 3 години вече си го пазя в колата и си карам като ходя на море.
                              Последно редактирано от milstan; 12-10-11, 18:27.

                              Коментар


                              • От: Спийд камери България (в разработка)

                                Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                                А нашите властимащи ако има едно лесно да ги маскират в храстите и това ще направят. Тотално изкривяване на идеята. Че се и хвалят. Видите ли как ще изловим онези там, дето са зад волана...
                                OFF TOPIC - Ама и ние шофьорите сме едни... Вчера в Пазарджик на входа от магистралата при ограничение 60 км/час се опитах да спазя ограничението и защото имаше една спряна бяла необозначена като полицейска Астра /евентуална мобилна камера/, но един бус ми се беше лепнал на врата и светка, свирка /как мога да си позволя да карам с 60 и да му преча/. За награда получих ясен знак - комбинация от 3 пръста с ясно изразен среден....

                                Таман си помисля, че сме почнали полека да се оправяме и нещо такова те връща в реалността... Тъй ша е тя.......
                                Nothing comes from nothing...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X