Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

    Първоначално публикуван от draganrp Преглед на мнение
    Ами да започнем със заявките за участие, например така за няколко месеца ще се очертае мащабността на събитието - брой автомобили, мотори , брой на участниците.....това засега не изисква организация само напишете къде да се подават заявките.
    Желание ще имат над 90% от участниците във форума. Обаче много е рано още и не се знае на кой какво ще му се случи до тогава. Изключвам ангажиментите, които могат да възникнат в последния момент.
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

      През септември на Хисар имаше сбирка някаква на мотористите . Ако някой е участвувал там може да сподели за организацията, особенно в частта и с местната власт. Пък там леглова база дал Господ, че и в Баня,Карлово, Калофер......
      [IMG]http://htftp.domainbg.com/MARINHAKER/MARINHAKER/marin2.JPG[/IMG]

      Коментар


      • До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

        намислил съм перфектото място.
        на морето е.
        доста е ненаселено в сезона и е достъпно за всички.
        лично ще усигуря кал и пясък, озвуччаване на ниво (3000вт минимум) , пет телета и бира.

        п.п.
        (лада 5-ца, ракията и гарсониера в столицата... )
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

          Ако могат да присъстват и новобранци,но навитаци,много ми се идва и на мен и на семейството ми.Особено на морето през зимата или пролетта.Ще съчетая пътуването с пълноценна почивка и отдих,разбира се с нови запознанства,смях и др.
          Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
          NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

          Коментар


          • До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

            Какво става? Оргкомитета достигна ли до някакви решения?

            Коментар


            • Примерен Сценарий за Национална сбирка на форума !!!

              Здравейте колеги,понеже гледам че няма никакви конкретни идеи как да изглежда този събор имам следните предложения:

              Няколко дни преди ден X се отива на избраното място и започва ограждане на периметъра.Идеята е да има един централен път и от двете му страни да се маркират пространства с табели с имената на по-големите градове (и области) за да се ориентират гостите накъде да се насочат (Ако се настаняваме с палатки).Според мен е най-добре да има някакво събиране по градове за да се опознаят форумците и феновете.Разбира се не е задъжително да се настаниш при табелата с твоя град,всеки се настанява където иска и му е удобно.
              Избира се място за сцената,пред нея на разтояние 30-50 метра се подготвя едно трасе с двойна писта за да могат едновременно по два джипа да се състезават, формата му е подковидна.Ако е възможно се подготвя с багер ( изкопават се препятствия, наводнен ров с дължина 10 метра, няколко остри височини за преодоляване и т.н.).Може би е добра идея да има две трасета,едно за Ендуро и АТВ, а другото за Джипове.Трасетата се ограждат и обезопасяват с ленти.Някъде до сцената се разполагат търговците на кебапчета и бира .Целия периметър се огражда,ще има мин. два пропускателни пункта, всеки който влезе ще получи специална разпознавателна гривна, а всеки автомобил получава разпознавателен стикер.Освен стикера и гривната се дава и пълноцветен флайер с програмата и логото на форума който остава за спомен от събитието.Аз съм "За" входна такса от примерно 5 лв. на човек и безплатно за деца.Със събраните приходи ще се наеме голяма сцена с хубаво озвучаване, ще се плати хонорара на една, две групи които можем да поканим за да ни забавляват вечерта.Освен това ще има много разходи за подготовката на терена и на хората които ще се наемат да следят за реда и входа, да не забравяме че ще трябва да има и линейка.Според мен това са сериозни разходи които няма как да бъдат покрити от спонсорите.
              В петък следобед започват да пристигат първите гости така че в четвъртък трябва да се е приключило с подготовката на всичко.В събота до обяд ще са дошли всички които са имали желание и започваме

              Ден 1. Събота

              1: 12.00 се прави официално представяне на програмата.
              2: 12.30 начало на състезанията (Ендуро, АТВ, Джипове)
              --> Минаване за време на трасето едновременно от два джипа за време.Ще ги разделим в няколко групи според мощноста на двигателите.
              --> Два джипа с гръб един към друг вързани с въже, да се види кой кого ще изтегли в кал и т.н. ,игрите са примерни ще ги уточним в последствие.
              3.Ако остане време, следобедна софт разходка.
              4. 20.30 Начало на концерта
              5. 22.00 DJ (може и аз, обещавам да не искам хонорар
              6. .... почивка

              Ден 2. Неделя

              10.00 Откриване на ден 2, обявяване на мероприятията.
              10.30 Подготовка на две групи за "Софт" и "Хард" офроуд по предваритено проучен маршрут.Водачите са го минали предварително и са прогонили особеностите.Време за минаване около 3-5 часа.
              16.00 Завръщане в лагера,тържествен следобяд, снимки за спомен и събиране на багажа.

              Ден 3.
              Почистване, заравняване на терена и привеждането му във вида в който е бил (от организаторите)

              Това е една примерна идея как си представям подобно мероприятие.
              Не искам да копираме рокерските събори защото сме различни хора.Според мен няма да е удачно да има стриптизъорки и други неща на който сме се нагледали по съборите при положение че повечето ще са със семействата и децата си.Нека да го направим на едно по-културно ниво без да се стига до крайности.Ако имате интересни идеи за трасе или игри,споделяйте.
              За сега това е от мен
              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
              Skype: pach_bs

              Коментар


              • До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

                Много добре, хубаво е да има програма, по която да протече събитието а твоята ми допада много .
                Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                Коментар


                • До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

                  Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                  Много добре, хубаво е да има програма, по която да протече събитието а твоята ми допада много .
                  Благодаря,гледам че доста колеги са писали по темата, но никой не е написал нещо конкретно като сценарий, е вече имаме някаква примерна идея върху която да работим.Сега остава да се намери подходящо място за подобно мероприятие,и да се направи през летния сезон за да можем да ползваме палатките
                  DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                  Skype: pach_bs

                  Коментар


                  • До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

                    То датата и мястото вече са определени, колега
                    Като се стопи снега, най-добре е да направим тази среща, на която ще уточним програмата.
                    Колкото до багера и калта, ще трябва да се задоволим с наличното, тъй като точно на Узана, никой няма да ни разреши да ровим ями !
                    Аз познавам местността на пръсти. Встрани от нея има места за такива гонки, но точно на поляната ... няма да стане.

                    Иначе другите идеи са добри !
                    Ендурото и сексът не са шега работа !
                    -------------
                    Животът се измерва с броят на издишванията !

                    http://sixdayscrazyjob.com
                    http://crazy-job.com

                    Коментар


                    • До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

                      направете едно заключение накрая.
                      Дата,място,вход ще има ли,колко дена ще е????
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

                        Уважаеми колеги, до следващата година септември месец има достатъчно време. Когато му дойде времето ще се събере комисията по организирането и достатъчно рано ще бъде оповестено всичко необходимо. Датите са отдавна определени и не разбирам защо не гледате календара... (бутончето по-горе...) Първата събота и неделя на месец септември... ВСЯКА ГОДИНА!
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • До: Примерен Сценарий за Национална сбирка на форума !!!

                          Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение

                          Почистване, заравняване на терена и привеждането му във вида в който е бил (от организаторите)
                          С това не съм съгласен! По-добре звучи така:

                          Почистване, заравняване на терена и привеждането му във вида в който е бил (от всички участници)
                          “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                          Walter Rohrl
                          GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                          Коментар


                          • До: Примерен Сценарий за Национална сбирка на форума !!!

                            Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
                            С това не съм съгласен! По-добре звучи така:

                            Почистване, заравняване на терена и привеждането му във вида в който е бил (от всички участници)
                            За почистването ок, ама не си представям заравняването как ще стане, може би всеки с по една лопата и кирка и както едно време в строителни войски - кеча
                            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                            Skype: pach_bs

                            Коментар


                            • До: Примерен Сценарий за Национална сбирка на форума !!!

                              Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
                              Здравейте колеги,понеже гледам че няма никакви конкретни идеи как да изглежда този събор имам следните предложения:

                              Няколко дни преди ден X се отива на избраното място и започва ограждане на периметъра.Идеята е да има един централен път и от двете му страни да се маркират пространства с табели с имената на по-големите градове (и области) за да се ориентират гостите накъде да се насочат (Ако се настаняваме с палатки).Според мен е най-добре да има някакво събиране по градове за да се опознаят форумците и феновете.Разбира се не е задъжително да се настаниш при табелата с твоя град,всеки се настанява където иска и му е удобно.
                              Избира се място за сцената,пред нея на разтояние 30-50 метра се подготвя едно трасе с двойна писта за да могат едновременно по два джипа да се състезават, формата му е подковидна.Ако е възможно се подготвя с багер ( изкопават се препятствия, наводнен ров с дължина 10 метра, няколко остри височини за преодоляване и т.н.).Може би е добра идея да има две трасета,едно за Ендуро и АТВ, а другото за Джипове.Трасетата се ограждат и обезопасяват с ленти.Някъде до сцената се разполагат търговците на кебапчета и бира .Целия периметър се огражда,ще има мин. два пропускателни пункта, всеки който влезе ще получи специална разпознавателна гривна, а всеки автомобил получава разпознавателен стикер.Освен стикера и гривната се дава и пълноцветен флайер с програмата и логото на форума който остава за спомен от събитието.Аз съм "За" входна такса от примерно 5 лв. на човек и безплатно за деца.Със събраните приходи ще се наеме голяма сцена с хубаво озвучаване, ще се плати хонорара на една, две групи които можем да поканим за да ни забавляват вечерта.Освен това ще има много разходи за подготовката на терена и на хората които ще се наемат да следят за реда и входа, да не забравяме че ще трябва да има и линейка.Според мен това са сериозни разходи които няма как да бъдат покрити от спонсорите.
                              В петък следобед започват да пристигат първите гости така че в четвъртък трябва да се е приключило с подготовката на всичко.В събота до обяд ще са дошли всички които са имали желание и започваме

                              Ден 1. Събота

                              1: 12.00 се прави официално представяне на програмата.
                              2: 12.30 начало на състезанията (Ендуро, АТВ, Джипове)
                              --> Минаване за време на трасето едновременно от два джипа за време.Ще ги разделим в няколко групи според мощноста на двигателите.
                              --> Два джипа с гръб един към друг вързани с въже, да се види кой кого ще изтегли в кал и т.н. ,игрите са примерни ще ги уточним в последствие.
                              3.Ако остане време, следобедна софт разходка.
                              4. 20.30 Начало на концерта
                              5. 22.00 DJ (може и аз, обещавам да не искам хонорар
                              6. .... почивка

                              Ден 2. Неделя

                              10.00 Откриване на ден 2, обявяване на мероприятията.
                              10.30 Подготовка на две групи за "Софт" и "Хард" офроуд по предваритено проучен маршрут.Водачите са го минали предварително и са прогонили особеностите.Време за минаване около 3-5 часа.
                              16.00 Завръщане в лагера,тържествен следобяд, снимки за спомен и събиране на багажа.

                              Ден 3.
                              Почистване, заравняване на терена и привеждането му във вида в който е бил (от организаторите)

                              Това е една примерна идея как си представям подобно мероприятие.
                              Не искам да копираме рокерските събори защото сме различни хора.Според мен няма да е удачно да има стриптизъорки и други неща на който сме се нагледали по съборите при положение че повечето ще са със семействата и децата си.Нека да го направим на едно по-културно ниво без да се стига до крайности.Ако имате интересни идеи за трасе или игри,споделяйте.
                              За сега това е от мен
                              Да има скари за бира и кебапи, на участниците от форума входа да е по-малко, има изявени организатори - ако има възможност да го направят както състезанията, местността да е голяяямаа, до главена или централна пътна мрежа,,, да платим нещо като вноска, защото е необходимо да има средства за това мероприятие, не сме малко, иска се банкова сметка и определена такса.... това ми е мнението, решите ли с вас съм

                              Коментар


                              • До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

                                Каквото и да правите пишете ме и мен!
                                Те т'ва е Баце...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X