Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

    това е доста сериозно като организация за да се прави на всеки два месеца
    или поне така си мисля аз...

    Коментар


    • #77
      До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

      Съгласен съм с jordantcho !
      Не виждам, кой ще има възможност да отдели толкова много средства за организиране на толкова голямо събиране и изграждане на програма ?
      Това са доста финанси и време, не го забравяйте !
      Най-добре е да е дори 1 път, но както трябва
      [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
      [/FONT]________________________________________
      [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
      [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
      [/CENTER]
      [/CENTER]

      Коментар


      • #78
        До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

        Предлагам както всеки клуб да се въведе членски внос или такса когато се правят подобен тип сбирки!
        TЛК 80-4.2ТД
        ТЛК 73-2.4ТД
        ...................

        Коментар


        • #79
          До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

          И това е идея, но нали се сещаш,че сме около 3000 човека... за толкоа хора с превозните си средства ще трябва голямо място...а знаеме всички психиката на българина, че все ще търси от някъде да се шмугне и да се възползва безплатно...иначе аз лично го одобрявам като идея
          [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
          [/FONT]________________________________________
          [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
          [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
          [/CENTER]
          [/CENTER]

          Коментар


          • #80
            До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

            може да се направи по подобие на мотосъборите
            местност с ограничен достъп
            които иска да влезе - плаща вход
            който не иска да влезе - прави обратен и там от къде е дошъл-)

            Коментар


            • #81
              До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

              Първоначално публикуван от jordantcho Преглед на мнение
              може да се направи по подобие на мотосъборите
              местност с ограничен достъп
              които иска да влезе - плаща вход
              който не иска да влезе - прави обратен и там от къде е дошъл-)
              Местност с "ограничен" и достатъчен достъп за всичките тези примерно 2000 човека................ мислиш ли, че ще успее да се покрие така, че на практика наистина да е "ограничен" ?
              Аз лично, се съмнявам.. трябва да се измисли така, че просто да не се дават пари, като се направи нещо неизискващо финансиране.......
              [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
              [/FONT]________________________________________
              [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
              [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
              [/CENTER]
              [/CENTER]

              Коментар


              • #82
                До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

                Първоначално публикуван от Даниел Туйков Преглед на мнение
                Аз лично, се съмнявам.. трябва да се измисли така, че просто да не се дават пари, като се направи нещо неизискващо финансиране.......
                Е, как става това бе колега, че не ми е ясно...???!!!
                То, някое гадже да заведеш някъде си иска финансии,
                а ти цял национален събор искаш така, без лев.
                Тия пари, все някой ще трябва да ги даде,
                за организацията, за програмата, за награден фонд?!
                Е, ти кой предлагаш да поеме целият масраф,
                Венци Петров, Лаgaгова, или аз и ти???!!!
                Аз съм "пас", ти к'во ще правиш???
                Не става въпрос от събора да се печели,
                не че не може и това да се измисли де,
                но до колкото познавам хората, които са в основата,
                на тях това не им е бизнес и няма да печелбарстват от събора!
                Само че си има режийни, като всяка дейност
                и ако има организация, има и разходи,
                което пък значи, че трябва да има и някакви приходи,
                за да се осъществи. Не може да се разчита 100% на спонсори!!!
                И не се обиждай МОЛЯ, че ти използвам поста, за отговор!!!
                Нищо лично, а и съм на половина от Карлово!!!

                Коментар


                • #83
                  До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

                  Първоначално публикуван от Даниел Туйков Преглед на мнение
                  Местност с "ограничен" и достатъчен достъп за всичките тези примерно 2000 човека................ мислиш ли, че ще успее да се покрие така, че на практика наистина да е "ограничен" ?
                  Доколкото знам, към "Гатера" в Баня - Панагюрско водят два пътя за коли. Късането на билети в края на селото се организира елементарно.

                  Но не е там работата, според мен това е грешен подход.

                  Първоначално публикуван от Даниел Туйков Преглед на мнение
                  Аз лично, се съмнявам.. трябва да се измисли така, че просто да не се дават пари, като се направи нещо неизискващо финансиране.......
                  Извинявай, от всяко "нещо неизискващо финансиране" не излиза нищо.

                  И за да не изглежда, че само критиканствам, предлагам методическа помощ

                  2000 година организирах съвършенно сам "Интернет фиеста" в Пловдив. Март месец, в най-мъртвия сезон. Напълних цяла зала с изложители (включително две банки), накрая даже имаше желаещи за които нямаше място.

                  Също така напълно сам организирах българското участие на "Shot Show" 2000 в Лас Вегас и IDEF 1999 в Анкара и се гордея, че съм единственият българин изнасял легално оръжие без лиценз за дейност и без лиценз за сделка.

                  Както и да е, стига хвалби.

                  Залозите за успех са два. Спонсори и реклама. Ако въпроса не е да правиш печалба от мероприятието, парите от спонсори се дават главно и ПРЕДИМНО за реклама. Смятам, че спонсори ще се намерят. Производители на гуми, амортисьори, акумулатори, коли, горива и всякакво автомобилно оборудване.

                  Производството на плакати хич не е скъпо (макар да не знам цените в момента). Хиляда плаката залепени из страната осигуряват минимум пет хиляди зрители. По принцип смятам, че разходите за мероприятието би трябвало да се покрият от спонсорите, тогава и само тогава ще имаш много зрители, а не когато продаваш билети.

                  30-секундна реклама по радиото - може и да не е по националното, а по регионалните. Същото по кабелните телевизии, или, ако останат пари - по националните. В последния случай, около или в предаванията за коли. Така ще си осигуриш и покритие на събитието в медиите. Малко транспаранти, малко табели и къртовска работа от страна на ентусиастите.

                  Договорка с няколко хотела в околностите на събитието за процент (който ще отиде за реклама - най-добре самите хотелиери да я платят директно за да няма подозрения за далавери от страна на организаторите) от оборота. Или поне за отстъпки за организаторите и участниците. Договорка с няколко кетърингови фирми (а.к.а. скара-бира) от близките села и градове за да са доволни зрителите. Ако щеш, даже сергии за разни около-автомобилни джунджурии (сини пръскалки за чистачките например, или стикери).

                  И отново - много работа извън форума.

                  Като казах форум: договорка с главните авто-форуми за поместване на рекламни банери (безплатно или даже срещу пари). Бас ловя, че само с това можеш да събереш половината хора с кола и интернет в радиус от 150 километра.

                  При читава реклама подобно мероприятие ще събере поне 2 хиляди души - ще се чудиш какво да ги правиш, защото за да не си разваляш отношенията с местните власти ще трябва и да почистиш след тях.

                  Но рекламата трябва да почне поне месец преди събитието. Всяко такова мероприятие отнема поне два месеца интензивна подготовка.

                  От билети има смисъл само когато правиш томбола. Но и в такъв случай с билетите е тегаво - трябва да питаш министерството на финансите и става една...

                  Коментар


                  • #84
                    До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

                    Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
                    Залозите за успех са два. Спонсори и реклама. Ако въпроса не е да правиш печалба от мероприятието, парите от спонсори се дават главно и ПРЕДИМНО за реклама. ..
                    Само не ми е ясно за какво ще е необходима платена реклама при положение, че в конкретния случай става въпрос за организиране на Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com, т.е. среща на участниците във форума?
                    Трудно ми е да се сетя за по-лесен, по-бърз и по-евтин начин за уведомяване на заинтересованите от публикуване на информация във форума.
                    За какви "зрители" говорим и кому ще е необходимо да събира "половината хора с кола и интернет в радиус от 150 километра" ?!?
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #85
                      До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

                      колеги
                      хайде да избистрим идеята
                      национален събор
                      предполагам, че никой не си прави илюзията че ще додйдат примерно 2000 човека който ще си носят храна и вода за три дена, ще се съберат на една полянка и три дни ще правят нищо....
                      за да се организира такова мероприятие трябва
                      Ясна програма и Ясна организация - не може да се очаква че 2000 човека ще спят на едно място. По горе писах за мотосъборите - там е ясно - обявява се месността, (осигурява се присъствието на полиция, линейка и пожарна), обявява се място където воже да се разпъне палатка, който не иска на палатка спи в най-близкия град(хотел). Организаторите се ангажират към участниците само с осигуряването на терена, разрешителни от общината, програма по време на събора(например шоу, тунинг, жива музика и тн), осигуряване на тоалетни(особено за тези който ще спят на палатки и сигурно още доста неща покрай това(още спя и не мога да мисля добре). Практиката показва че такова мероприятие е много трудно да се организира(особено за първи път защото винаги излиза нещо която не е обмислено)
                      За това трябват пари(както казва Tougi)
                      И ако организаторите спечелят от това няма нищо лошо защото става въпрос за колосален обем работа

                      Коментар


                      • #86
                        До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

                        Според мен нещо като членски внос е добро решение за събиране на достатъчно пари. Въпроса е че сигурно ще дойдат и доста други хора. Може би трябва да се измислят някакви средства за легитимация. Нещо... лепенки за колите... карти ли...
                        Поне някой като свърши някаква простотия/свинщина, а такива за съжаление със сигурност ще има, да се вижда от далече че не е от нас.

                        Или пък да има някакви привилегии за членовете. Ама пак си трябва някаква легитимация.

                        Работата ще е огромна. И ще трябват не малко средства и време и какво ли още не. После ще трябва да се почисти свинщината, иначе ще се изложим като кифладжии, а целта мисля е точно обратната.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

                          Като че ли е най добре Венци да се намеси и да ни организира щото тука си пишем ли пишем и батака ще стане голям

                          Коментар


                          • #88
                            До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

                            Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                            Само не ми е ясно за какво ще е необходима платена реклама при положение, че в конкретния случай става въпрос за организиране на Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com, т.е. среща на участниците във форума?
                            Трудно ми е да се сетя за по-лесен, по-бърз и по-евтин начин за уведомяване на заинтересованите от публикуване на информация във форума.
                            За какви "зрители" говорим и кому ще е необходимо да събира "половината хора с кола и интернет в радиус от 150 километра" ?!?
                            Както казват политиците: "благодаря за този въпрос"

                            Всичко зависи от целите и задачите на събора. Ако въпроса е да се "сберат" старите муцуни, организацията е една. Обява във форума с дата и място. Толкова.

                            Ако ли пък въпроса е популяризиране на това хоби (може би малко пресилено казвам "хоби", но ми се струва, че в България професионалисти няма), или ако не си съгласен с моята формулировка, този спорт, тогава нещата стоят както писах по-горе.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

                              Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
                              Ако ли пък въпроса е популяризиране на това хоби (може би малко пресилено казвам "хоби", но ми се струва, че в България професионалисти няма), или ако не си съгласен с моята формулировка, този спорт, тогава нещата стоят както писах по-горе.
                              Абосюлтно си прав, ако става въпрос за привличане на публика към състезание.
                              Само че тук идеята е за събиране не на публика въобще, а на участниците в този форум.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #90
                                До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

                                Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                                Абосюлтно си прав, ако става въпрос за привличане на публика към състезание.
                                Само че тук идеята е за събиране не на публика въобще, а на участниците в този форум.

                                форума е достатъчно голям за да се третира като събиране на клуба
                                според мен трябва да се подходи като публично събитие на което да може да дойде всеки(независимо от това дали ще се съберат само хора от форума или ще има и "посетители")

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X