Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Агне по хайдушки?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Агне по хайдушки?

    Стига сте ми яли кокалите!
    Утре ще се разбере,правя и невъзможното но искам да дойда.

    А животинката,сутринта на 30 ти като се опали пещта,и по изгрев е хубаво да й се тегли ножа.Време има достатъчно да се подредят нещата.Но ако е пълнено агне,аз не се наемам.Ще трябва заедно да я наредим рецептата.

    Коментар


    • От: Агне по хайдушки?

      Значи....айде по същество...
      Тони, агнето го колиш в петък сутринта Да изтече кръвта и да се стегне месото. Може и в казан със студена вода да го понакиснеш. Трябва да се оправят дреболийките, да се изчистят и сварят. Сварени ги прибираш в един плик в хладилника. В събота рано сутринта палите пещта и поддържате огъня. Освен това трябва да се загрее и камъка на малкото огнище за да се приготви плънката там.
      За плънката: много зелен лук, два пакета ориз, гъби, олио, джоджен, черен пипер, девесил, сол, олио и нарязаните дреболии. За агънцето: сол, черен и червен пипер, лимони и масло.
      Тавата за агнето и съд за плънката, губерка и здрав конец за шиенето
      Като дойдем към 10 ч ще има време да приготвим плънката, да напълним агънцето и да го метнем в пещта към 11,30-12 ч. За 5 часа трябва да е готово. През това време алтернативните мезета ще минават през камъка и ще се консумират бързо с напитките.

      Коментар


      • От: Агне по хайдушки?

        Мещер и кокалите ще ти изядем, само имай късмета да не дойдеш...!!! Агнето според мен трябва да го печем цяло! Иначе за какво се блъскахме да правим пещ..?!! Ако ще е на порции, със същия успех можехме да се съберем в някой ученически стол...

        Коментар


        • От: Агне по хайдушки?

          На 30ти сутринта ще донеса една шатра, найлонова, пък колкото иска да вали. Нека се разберем, второ агънце, организирано пазаруване или всеки да носи?
          VARADERO SD2

          Коментар


          • От: Агне по хайдушки?

            При тази тишина,второ агне май няма да трябва(при условие,че няма да ни изненадат 30човека,чакащи да дойде денят Х).Стария да вземе нещата за плънката,после ще му дам пари.Тавата ще му я закарам в петък,заедно с платнището.За другите неща-всеки носи,колкото и както може.
            088пет722пет99
            http://www.hydropompi.com/

            Коментар


            • От: Агне по хайдушки?

              Какво правим с осветлението?

              Коментар


              • От: Агне по хайдушки?

                Досега не смеех да пиша ,по простата причина ,че не знаех какво става със съпругата ми.Вече си е вкъщи ,възстановява се,и най важното,е че онази фраза /хистологични резултати/ дето ме плашеше страшно-всичко е наред.Значи идвам.Тук вече мога и аз да кажа че с Крум и Рослан имахме разговор да купим още едно агне ,ако сме повече.Като гледам засега заявките,май ще минем с едно,но дайте да се разберем за останалото ядене-всеки носи нещо ,или се разбираме правим организация и пазаруваме накуп,или по точно -упълномощен представител.Тук още веднъж моля онези които мислят да идват,но не са заявили досега присъствие,да го сторят,за да знаем какво да правим.


                А той Крум ме е преварил.
                Румен Николов

                0888 358 572

                Коментар


                • От: Агне по хайдушки?

                  Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                  Какво правим с осветлението?
                  Аз имам две подвижни лампи и 50 м удължители.Ще ги взема.
                  През почивните дни са успяли да повредят и двата генератора ,един от които бях предвидил.Утре ще зная ще има ли действащ за събота.Но повече от киловат и половина,май не ни трябва.
                  Румен Николов

                  0888 358 572

                  Коментар


                  • От: Агне по хайдушки?

                    Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                    Досега не смеех да пиша ,по простата причина ,че не знаех какво става със съпругата ми.Вече си е вкъщи ,възстановява се,и най важното,е че онази фраза /хистологични резултати/ дето ме плашеше страшно-всичко е наред.Значи идвам.Тук вече мога и аз да кажа че с Крум и Рослан имахме разговор да купим още едно агне ,ако сме повече.Като гледам засега заявките,май ще минем с едно,но дайте да се разберем за останалото ядене-всеки носи нещо ,или се разбираме правим организация и пазаруваме накуп,или по точно -упълномощен представител.Тук още веднъж моля онези които мислят да идват,но не са заявили досега присъствие,да го сторят,за да знаем какво да правим.

                    А той Крум ме е преварил.

                    Супер се радвам за съпругата ти Румба! Бях сигурен, че всичко ще е наред... Браво!

                    Коментар


                    • От: Агне по хайдушки?

                      Имам малко генераторче 600w, но е много шумно, за осветление става. Да го нося ли?
                      VARADERO SD2

                      Коментар


                      • От: Агне по хайдушки?

                        Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
                        Имам малко генераторче 600w, но е много шумно, за осветление става. Да го нося ли?
                        По принцип,генераторите можем да ги заврем вътре в къщичката,или зад нея,и няма да ни смущават толкова.Нека видя какво става с тези които бях предвидил ,но ако имаш място ,нищо не пречи да го мушнеш в колата.
                        Румен Николов

                        0888 358 572

                        Коментар


                        • От: Агне по хайдушки?

                          Аз имам две три крушки на кабел-към 10-тина метра.
                          И гъбите,ще са от мен.Кладници,собствено производство!Очаквам разговор с човека тая вечер и ще ви кажа със сигурност.Най-много да сме двама души.
                          Но вътрешното ми убеждение е,че ще съм там.

                          За цяло печено агне си оставам с резервите.Освен това,не се събираме да ядем пържоли и салами.Ако има възможнаст,вземете още едно.пещта е голяма и ще ги събере двете наведнъж.Едното ще е цяло,а другото-на порции...

                          Коментар


                          • От: Агне по хайдушки?

                            Аз ще направя всичко възможно да отида в събота рано сутринта да помогна на Тони.Колкото до агнето -аз гласувам за цяло в тава.Ейй мечтая го от сума ти време.
                            Румен Николов

                            0888 358 572

                            Коментар


                            • От: Агне по хайдушки?

                              Нещо срамежливо върви оповестяването на присъствието...

                              Засега като гледам списъкът с твърдо заявилите присъствие е:

                              Тони-Стария
                              Марто
                              Иван-Хънтъра
                              Рослан
                              Крум-Регулатор
                              Цецо
                              Румен-Синето
                              Мещера ?
                              Пламен-Майстора ?
                              Цвета
                              Миро

                              Добавайте....

                              П.П. И всеки да каже с колко близки ще дойде. Агнето-цяло...

                              Коментар


                              • От: Агне по хайдушки?

                                Агнето цяло, иначе се обезнисля голямата пещ.
                                Аз съм с бъбречна криза от събота и не знам до другата събота накъде ще избие.
                                Затова не мога да обсъждам (или давам мнение) за второ агне или други организационни въпроси.
                                Иначе планът ми е в събота сутринта (8-9h) да дойда с златото (съпругата ми) - иху, иху и като приключи купона да си тръгна по нощите.
                                Но засега се броя
                                +2

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X