Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Агне по хайдушки?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Агне по хайдушки?

    Доста мислих дали да монтирам видеото и реших да го оставя такова, каквото е - неподправено като хората запечатани на него...


    http://www.youtube.com/watch?v=Jb9j9ZohspU
    http://www.youtube.com/watch?v=hEUoiZzuFlk
    http://www.youtube.com/watch?v=N5zo3XyyJLc
    http://www.youtube.com/watch?v=S7LUgBR5zfI
    http://www.youtube.com/watch?v=TVDle_my_tg
    http://www.youtube.com/watch?v=mKO8TLAZ6Dw
    http://www.youtube.com/watch?v=KgPZk6blKT8
    http://www.youtube.com/watch?v=wTmleRsKu3s
    http://www.youtube.com/watch?v=b-7mMNbulZw
    http://www.youtube.com/watch?v=fSRV79-AfuI
    http://www.youtube.com/watch?v=F13GS_zp-A8

    Коментар


    • От: Агне по хайдушки?

      Мхм,да кажа и аз ,че се прибрахме нормално.Общо,около хиляда километра в двете посоки.
      Но си заслужаваше напълно!
      Вчера не писах,че нещо бях зацапал свещите...
      Снимки,малко по-късно.
      Голямо Благодаря на всички участници и на всички,които мислено са били с нас.
      Много ме е яд за инцидента с Навар,дано да няма много харчове по колата.Ще има и следващ път и ще е още по-готино!

      Поздрави на всички!

      Коментар


      • От: Агне по хайдушки?

        Здравейте всички
        Изчетох всичкия интернет, но наистина търся по-скоро дискусия за агнето по хайдушки.

        Идеята е от миналия гергьовден и отлежава цяла година, но сме решени този година да печем агне. Тъй като сме млади и зелени всички, а поизчетох темата се надявам вие добри хора с повече опит да дадете акъл, понеже си е майсторлък. И единственото което мога да направя за да се опитам да предотвратя провала е проучване

        Понеже всичко ще се случва на диво в гората се спряхме на горната рецепта.
        Въпроса е че не виждам, кой знае колко писано и то от хора който са правили.

        Навсякъде пише че агнето се пъха в кожата и се шие.На места пише кожата се обръща.Но в крайна сметка се пече с руното навън нали ?
        Въпроса не изгаря ли руното отвън не се ли омирисва цялото месо на пърлена вълна щото манджата си отива. Вярно е че се наморкя хубаво преди да се зарови, но все пак.
        Та се чудя как да упитомим рецептата някак. Чудих се дали да не се увие в някво фолио. Дайте някви идеи за пакета. Въпреки, че кожата си звучи най-добре. Другото е как се събира месото обратно в нея и как се шие. На 1 място пишеше, че и главата се пускала в кожата и се чудя откъде място за всичко. А и главата така ли се пече
        Другият чисто кулинарен въпрос е: Как мислите дали може да се нарежат дреболиите, заедно с зелениийки и оризец и да се изпекат вътре в агнето, като се зашие и да е пълнено. И дали ще се сготви по този начин заровено в трап.
        Добри хора приемам всяааакакви идеи, за готвенето така че да стане по вкусно. Адски ще съм благодарен ако откликнете.

        Второто нещо е копаенето на трапа и жарта в него. Мисля си докъто жарта нагаря да наслагаме и камъни отдолу че и отстрани които да се нагорещят. И върху тях да се зарови агнето. Или няква ламарина, защото не мога да преценя колко е достатъчна топлината от жарта отдолу.
        Колко жар всъщност трябва да остане отдолу. Последно пеках яре на пещ и заради малкото вода изпозагоря та сега ме е страх да не стане същото. Май тук в форума някой беше писал, че няма как да стане сухо като се пече по-хайдушки. Ако наистина е така би било чудно .. защото просто може да го печем повече за да сме сигурни.
        Другото мисля, че няма какво да се обърка. Смисъл 6-8 часа огън отгоре. Но ако има нещо по-специфично казвайте.

        Благодаря мн. на всеки писал ще следя зорко темата

        Коментар


        • От: Агне по хайдушки?

          Е, това е, мероприятието стана.
          Беше яко.
          Добър Live се получи, и това май е първото от поредицата такива.

          Специални благодарности на домакина и цялото му семейство,
          на тези които са документирали събитието,
          и благодарение на които всички разгледали темата
          ще се докоснат до част (за съжаление ) от емоциите които изживяхме !

          ГоуеМ си Тониии, гоуеМ !
          Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 02-05-11, 14:32. Причина: Лош Пернишки
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Агне по хайдушки?

            Първоначално публикуван от hldd3n Преглед на мнение
            Здравейте всички
            Изчетох всичкия интернет ...
            Виж сега,
            първо по-леко с нета, щото ше си напълниш главата с глупости особено като нямаш идея за кво става въпрос,
            второ Ендурото, секса и агнето по хайдушки не са шега работа, особено ако нямаш опит и си в полеви условия , и
            трето Хайдутите са го правили (а може и да не са) по тоя начин от зор, а не за кеф,
            и не си разваляйте Вашия докато сте на палатки със сложна хамалогия и неясен (да не казвам, че направо ще е ясен) резултат.

            Та моя съвет е да си врътнете едно чеверме, което е просто като съоръжение, а и е почти невъзможно да го прецакате (въпреки, че който е настоятелен винаги успява ), щото Ви става пред очите.

            И поздрави за ентусиазма !
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Агне по хайдушки?

              Извинете ме за двете мнения, показах колко бос форумджия съм
              x3mrjoe благодаря за отговора
              бе цялата идея е, че и мен мн ме опасява точно неясно-ясния резултат, но все пак...
              чеверменцето ще е доста разумна идея да, но все пак не трябва ентусиазма да се сецва от шубе
              колкото и сериозна работа да е.

              Нетя е направо срам ма е ся.. ма събира се информация. Поне ще имаме някви родопчани с нас .И в крайна сметка нали все някога тряаа се стигне до печене и научаване.

              А за третото ние обичаме да съчетаваме зора с кефа
              а ако може да стане и за ядене перфект.Хамалогията не плаши кат сме три коли хора. Ся малко ша помъкнем.
              Най-вероятно е да си прав , но аз продължавам да търся акъли пък то ще се решава на момента. Дано не ни одави дъжд и студ само с тея прогнози, ма нали сме хайдути няама да им вярваме

              Коментар


              • От: Агне по хайдушки?

                Първоначално публикуван от x3mrjoe Преглед на мнение
                ...........
                Та моя съвет е да си врътнете едно чеверме, .......!
                +1
                Това е решението. Не си усложнявайте живота. "Бързо /не до там/, лесно, вкусно!".

                ПП Като чета сте маладежи-аджамии и все ще осерете нещо, ама ще ви е вкусно.

                Майтап. Правете чеверме! Така ще сбъркате по-малко!
                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                Коментар


                • От: Агне по хайдушки?

                  Моят съвет е също към чевермето да се насочите, още повече че ще има и родопчани с вас. Колкото и аджамии да са все са повидяли нещо. Другото предимство за начинаещи в тази област е при чевермето че имате постоянен контрол над процеса. Ако решите да е чеверме ще ти казвам някои засадни положения.
                  Последно редактирано от derhunter; 02-05-11, 20:18.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • От: Агне по хайдушки?

                    Първоначално публикуван от x3mrjoe Преглед на мнение
                    Е, това е, мероприятието стана.
                    Беше яко.
                    Добър Live се получи, и това май е първото от поредицата такива.

                    Специални благодарности на домакина и цялото му семейство,
                    на тези които са документирали събитието,
                    и благодарение на които всички разгледали темата
                    ще се докоснат до част (за съжаление ) от емоциите които изживяхме !

                    ГоуеМ си Тониии, гоуеМ !
                    Разправят че си бил приказливама не гледат че вършиш работаСпециални поздрави братчето ми


                    Марто у всички клипове въпреки че са далече се чуват славеите........Кой не ги знае това са теВиж как е арно без музики тя Природата се е погрижила за всичко

                    Всички беха железни само Мещера се опита да ме надбега у последната права при надпиванетоама нали си бегаме у различни посокита накрая има двама победителиНаздраве адаш
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • От: Агне по хайдушки?

                      Да кажа и аз за славеите как след има-няма два часа сън ме събудиха. Просто не знаех какво се случва, толкова яко се надпявяха на зазоряване. Е и не мина без помоща на Барс, който периодично проверяваше дали още спя в палатката. Явно нямаше кой да му хвърля клечката.

                      Апропо, Наздраве Старо!!!. Вярно е че си железен!
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • От: Агне по хайдушки?

                        Тонкааа, другия път 'ше изпечем и славеите. И тогава 'ше пеят само мОмите.
                        ПП Е това дето разправят, че Ники бил приказлив - не е вярно! Той си е мълчалив по природа./Бааахти природата/
                        Вземете модераторите я заключете тая тема и отворете нова - "Агне по Айдушки-II"

                        Aaaaaaaa и забравих да благодаря на всички домакини, организатори, спонсора /Марто/, разните там екзекутиви, гастрольори /от Дулово/, президента, премиера и .................. Руслан, дето ме докара.
                        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                        Коментар


                        • От: Агне по хайдушки?

                          Изпуснахте вие на финала баш оффа. НастанА едно теглене, хвърляне на кал та стигнахме и до лебедки
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • От: Агне по хайдушки?

                            Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                            Вземете модераторите я заключете тая тема и отворете нова - "Агне по Айдушки-II"
                            Урааааааааа!!!!!! Аз си мисля какво ще стане ако вземем да хвърлим едно цяло прасенце у фурната..?!!!

                            Коментар


                            • От: Агне по хайдушки?

                              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                              Урааааааааа!!!!!! Аз си мисля какво ще стане ако вземем да хвърлим едно цяло прасенце у фурната..?!!!
                              Ей...едвам ни нави...

                              Коментар


                              • От: Агне по хайдушки?

                                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                                Изпуснахте вие на финала баш оффа. НастанА едно теглене, хвърляне на кал та стигнахме и до лебедки
                                Верно така беше! Офф с Мерцедес S класа не се вижда всеки ден, ама който бърза да си ходи винаги изтърва най-интересното!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X