Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Копривщица-Бунтовна-Стрелча.15-16 юли, поход на ЛРЕнтусиастс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Копривщица-Бунтовна-Стрелча.15-16 юли, поход на ЛРЕнтусиастс

    Колеги, дойде време да обявим програмата на следващия поход на нашия клуб. Той ще се състои на 15 и 16 юли в района на главното било на Средна гора между Копривщица и Стрелча, но ще има промени от предварително обявения маршрут. Ще отпадне участъка Душанци -Копривщица, защото миналогодишните порои са отвлекли пътя. След посещението ни за изготвяне на трака се наложиха и други дребни промени и като цяло маршрута може да се окачестви като туристически, без особени трудности, по скоро за разпускане и удоволствие. Но в района на нощувката има възможност за истински "хард оф роуд" .
    Старта ще е в 10 часа на 15-ти от Шела на магистралата за Варна преди Богров, второто сборно място ще е изхода на Копривщица в посока Стрелча в 11,30 часа. Оттам потегляме на кратък и интересен пролог из околните хълмове, след което се връщаме на асфалта и продължаваме за х. Бунтовна. Част от пътя(10км) до нея е асфалт, част е лек черен път. На 500 м от хижата, накрая на гората и на 5 минути от чешма, ще се установим на бивак на палатки и тогава по-екстремно настроените ще могат да се развилнеят по стръмните склонове на връх Влък и околните дерета и ливади. Вечерта се предвижда барбекю и веселба. За тези, които искат да спят под покрив, телефона на хижата е 048981758 или 0889713672, но условията са малко спартански, с общи бани и тоалетни и без топла вода. На другия дун потегляме по черен път към Стрелча и минералния и басейн. Надявам се е100 да ни е гид в тоя край.
    За Ваша информация от София до Копривщица е 120 км. От Копривщица до Стрелча са 37 км.(10 асфалт), а от Стрелча до София е 110-130 км. в зависимост от маршрута.
    Таксата за участие е 10 лева на джип и включва ГПС трак и карта, таксата за участие в барбекюто е 10 лева на възръстен човек( децата естествено, са безплатно) и включва мръвки, салати, бира, безалкохолно, сладкиши и плодове( и по 10 л минерална вода на джип). Официалните членове на клубовете Ленд Ровър ентусиастс и УАЗ са освободени от такса участие за джип. И моля, кой каквито скари и барбекюта има, да ги вземе, че ще са необходими
    Моля всички желаещи да се запишат тук не по късно от 10 юли и да заяват точните бройки джипове и хора.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

  • #2
    Винаги първи. Така ми е тръгнало напоследък.
    Официално записвам една госпожица, моя милост и един редукторен уазик.
    LZ1VMH

    Коментар


    • #3
      Ето кой ще почерпи за новото возило . Иначе знам едно дере за чудо и приказ и ще търкулна там нечия гума, че да видиш после зор . Ей, Голди, тури в багажника и две шанги и лепило за гуми за всеки случай.
      Сериозно, броя двама с един джип.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #4
        Естествено присъствие 1+1+кучета. Ако някой го интересува нещо по конкретно ,за местноста около в. Вълк и х. Бунтовна моля да пита.с
        С риск да си навлеча критиката на местните рибари,ще разкрия тайни местенца за улов на балканка. Рибарите да вземат по една пръчка.Гъсто е не става за риболов с мухарка.
        Густо майна , пътят свърши !!!

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от zzlatev
          Ето кой ще почерпи за новото возило . Иначе знам едно дере за чудо и приказ и ще търкулна там нечия гума, че да видиш после зор . Ей, Голди, тури в багажника и две шанги и лепило за гуми за всеки случай.
          Сериозно, броя двама с един джип.

          Казвай какво да черпя, но не споменавай повече тази гума, че ще взема да забравя за черпенето .
          LZ1VMH

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от e100
            Естествено присъствие 1+1+кучета. Ако някой го интересува нещо по конкретно ,за местноста около в. Вълк и х. Бунтовна моля да пита.с
            С риск да си навлеча критиката на местните рибари,ще разкрия тайни местенца за улов на балканка. Рибарите да вземат по една пръчка.Гъсто е не става за риболов с мухарка.

            От години нямам време за риболов . Сега е момента да си припомня някой и друг чалъм.
            LZ1VMH

            Коментар


            • #7
              Нека тези ,които ще тръгват от други места ,не със Софийската група пишат от къде ще тръгват,за да се разберем къде и в колко да се срешнем.
              Густо майна , пътят свърши !!!

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от e100
                С риск да си навлеча критиката на местните рибари,ще разкрия тайни местенца за улов на балканка. Рибарите да вземат по една пръчка.Гъсто е не става за риболов с мухарка.
                Много ми е интересно, да видя как ще се юрнем десетина човека да хващаме балканка...?!
                Аз, въдици винаги нося, ама кажи, ще ходим ли за гъби, да знам да нося ли показалката ?

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от GAD
                  Първоначално публикуван от e100
                  С риск да си навлеча критиката на местните рибари,ще разкрия тайни местенца за улов на балканка. Рибарите да вземат по една пръчка.Гъсто е не става за риболов с мухарка.
                  Много ми е интересно, да видя как ще се юрнем десетина човека да хващаме балканка...?!
                  Аз, въдици винаги нося, ама кажи, ще ходим ли за гъби, да знам да нося ли показалката ?
                  Ако ме видят там без показалка ще се чудят какво правя.Така че аз без показалка не тръгвам иначе ще стана за ибрет.
                  Густо майна , пътят свърши !!!

                  Коментар


                  • #10
                    Аз, въдици винаги нося, ама кажи, ще ходим ли за гъби, да знам да нося ли показалката ? [/quote]

                    Ако ме видят там без показалка ще се чудят какво правя.Така че аз без показалка не тръгвам иначе ще стана за ибрет.[/quote]
                    Я кажи кой вид показалка е по-сполучлив за превъзпитание в района?
                    Или да носим и от двата вида.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #11
                      има ли някакви изисквания към подготовката
                      защото моя джип няма никаква такава
                      LR RR Classic VM2.5

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от hf hpe
                        има ли някакви изисквания към подготовката
                        защото моя джип няма никаква такава
                        Какъв е джипа?До горе не е проблем да се стигне и с кола.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #13
                          Пролога, който сме подготвили,е малко по тежък, с преминаване на брод и каране без път по ливади, но не е проблем за какъвто и да било джип, а Рейндж Ровър Класик и без тунинг си е добро возило.
                          Голди, както виждаш, в "куверта за барбекюто не е включена ракията, така че ...
                          Ей, е100, ти си чудо човек, аз не съм рибар, ама си падам по гъбите. Пък и късния следобяд на 15 ще можеш ли да разведеш по мераклиите по някои потайни екстремни пътечки около Влък? Аз ще покажа на който иска разни находища на слюдени кристали, абе с две думи ще има куп възможности за забавления.
                          А, и поканих хората с бъгитата Вромос да дойдат да направят една демонстрация, дано се навият, че да видим това чудо на китайската техника, подобрено от българския гений.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #14
                            Наистина добре си ги поканил,да кажат и за лебетките и за бъгитата да ги видим що за чудо са.Ако в началото на месеца завали пак със сигурност ще има гъби,но да са предупредени хората с показалките.

                            Хънтър относно вида на показалките ,обикновено уроците протичат с двойни кухи,но където ще е бивака през реката има сяти около двеста дек.малини ,местото е голо и има видимост от отсрещния бряг. От там минават разни стоки и е подходящо и за урок с по-дълги показалки с пенсе отгоре.
                            Густо майна , пътят свърши !!!

                            Коментар


                            • #15
                              Това за показалките добре,ще си вземем и тебешир и черна дъска...
                              Около 24-ти май имало и гъби,така поне казаха хижарите.А сега може
                              да има и повече.Ще ударим и една лекция по гъбарство.Абе този
                              малинак да не се пада в "онази"територия,че после да не може да си
                              намерят нови "работници"
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X