Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От щракането до...фотографията!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От щракането до...фотографията!

    Както винаги добри попадения . Лично за мен най-въздействаща е първата снимка от серията с отрязаните дървета.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: От щракането до...фотографията!

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      Както винаги добри попадения . Лично за мен най-въздействаща е първата снимка от серията с отрязаните дървета.
      + 1

      Коментар


      • От: От щракането до...фотографията!

        Благодаря и се радвам, че ви харесват моите творения.
        Този път извадих голям късмет,защото времето беше крайно неподходящо за снимки.
        Точно обаче като стигнах малко преди мястото с дърветата и се получиха нещата...слънцето се показа,облаците се разнесоха правейки невероятни форми в небето.За съжаление имаше стълпотворение от рибари/поне 80-100човека/,и за да не ми влизат в кадър се наложи ходене до доста далечния край и...изтървах със сигурност няколко интересни гледни точки около мястото където ловяха риба.
        Ама и как странно ме гледаха...все едно съм някой луд... Вместо въдица и кофа...аз нося фотоапарат и се гъзуртя да снимам дървета и т.н....
        Беше готино!

        П.П.Между другото забравих да спомена, че всички кадри са снимани с новата Сигма 10-20.Наистина съм впечатлен от рязкостта на този обектив!Радва ме и най-интересното е, че откакто съм го купил не съм и слагал стария 18-105.На няколко пъти ми е липсвал по-големия зуум, но...не е било толкова фрапиращо, че да ме накара да подменя обектива!
        Казах го в друга тема,но ще се повторя...наистина тази Сигма отговаря напълно на моите изисквания за нещата , които снимам.
        Поздрави!
        Последно редактирано от lubashki777; 13-01-14, 19:21.
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • От: От щракането до...фотографията!

          Пропуснал съм и две от обработките, които ми се искаше да постна/явно при ресайзването съм ги изтървал /.
          Та ето ги...
          Първата е опит за ретро-дизайн на църквата от първите снимки.



          И втората е HDR- от по-горе,но...в B&W.
          Мисля, че се получи интересен...



          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: От щракането до...фотографията!

            Малко снимки от вчера.Ходихме да оглеждаме трасето за събора, и след това...колегите поеха към домовете си, а аз ...по горите.Последно време нещо силно ме влекат соловите акции, и макар да е някак много готино да си сам и да не съобразяваш с никого, просто не знам кога ще се наложи да използвам жокера-" помощ от приятел" заседнал в някой коловоз....
            Вчера имаше няколко по-инфарктни ситуации, но всичко мина благополучно, Тераното се справи и остана насладата от вълнението и от офроуда/на моменти карах през нищото, за да достигна някое хълмче с изглед/, и от снимането.
            Приятно гледане.







            Следващата снимка след като я направих...



            ми се стори/макар и небето да не ми е изгоряло/, че в далечината заснежените върхове на Ст. Планина не се открояват нещо както трябва и затова реших да направя и едно HDR-че.
            Не знам дали върховете се откроиха повече, но ефекта на HDR-ра ми харесва.







            Като казах каране офроуд без път имах предвид ето това например.На следващата снимка се вижда ясно пътя откъде минава.Първо снимах от височинката над него/в ляво на снимката при борчетата/, но от там нямаше видимост към заснежените върхове и се наложи да прегазя между храсталаците и камънаците до локацията от която е снимана тази снимка.



            Последва слизане в ниското/това е с. Шаново/...



            ...и се отправих покрай р. Тунджа, за да завърша деня там.















            За накрая и още един HDR...



            ...както и една панорамка/нещо не я обработих както трябва от бързане, но все пак илюстрира мястото където шетах вчера/



            Това е от мен.Дано да ви е харесало и...приемам всякакви мнения и критики!
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • От: От щракането до...фотографията!

              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
              Малко снимки от вчера.




              Браво за тези трите
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • От: От щракането до...фотографията!

                Аз бих добавил към много добрите и предходната със странично поставеното дърво.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0389.jpg
Прегледи:1
Размер:862.9 КБ
ID:5555576
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: От щракането до...фотографията!

                  Радвам се, че ви харесват
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: От щракането до...фотографията!

                    Любашки, аз да си кажа. Снимките ти без HDR ми харесват много повече. И изобщо никога не разбрах каква е тая мания по HDR-а...
                    LZ2NKM

                    Коментар


                    • От: От щракането до...фотографията!

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04168.jpg
Прегледи:1
Размер:172.5 КБ
ID:5555964
                      Ето и една снимка от мен.Не е пипана.

                      Коментар


                      • От: От щракането до...фотографията!

                        Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
                        Любашки, аз да си кажа. Снимките ти без HDR ми харесват много повече. И изобщо никога не разбрах каква е тая мания по HDR-а...
                        Ами не знам каква е тази мания.На мен лично в HDR-a ми харесва основно това, че снимката става някак по-различна.Дори и да мога при сглобяването на 3-те кадъра да постигна визия като почти на обикновен кадър, на мен ми е по-интересно да се опитам да го направя да изглежда като нарисуван/е разбира се не винаги крайния резултат се получава де /
                        Та така...
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: От щракането до...фотографията!

                          Аз също смятам че това сияние на всяка снимка осира работата поголовно. Което е жалко, снимките са хубави. Напомня ми музикалните програми по БТ през 80те - оборудват се с някой нов ефект (нещо негатив, спирала, ала бала), и после направо пребозаят, всеки клип в спирално въртящ се негатив докато ти се завие свят

                          И въобще - това сияние просто праска една евтина захаросана глазува върху всеки кадър - уморително е. И най-вече - въобще не е нужно да си играеш с HDR за да го постигнеш, ако прекалиш с Unsharp mask слой по слой на един единствен кадър ще постигнеш кажи речи същото.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: От щракането до...фотографията!

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            Аз също смятам че това сияние на всяка снимка осира работата поголовно. Което е жалко, снимките са хубави. Напомня ми музикалните програми по БТ през 80те - оборудват се с някой нов ефект (нещо негатив, спирала, ала бала), и после направо пребозаят, всеки клип в спирално въртящ се негатив докато ти се завие свят

                            И въобще - това сияние просто праска една евтина захаросана глазува върху всеки кадър - уморително е. И най-вече - въобще не е нужно да си играеш с HDR за да го постигнеш, ако прекалиш с Unsharp mask слой по слой на един единствен кадър ще постигнеш кажи речи същото.
                            Гоблин, от по-горните снимки само 2 са HDR.Всичко останало си е обикновен кадър, разбира се с някаква пост обаботка.На един-два малки изглежда като HDR, но това се е получило при осветляването на затъмнените участици.Вероятно съм прекалил .Ти какво конкретно имаш предвид, да не би да я бъркам другаде...
                            Поздрави!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • От: От щракането до...фотографията!

                              Е точно тях имам предвид.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: От щракането до...фотографията!

                                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                                на мен ми е по-интересно да се опитам да го направя да изглежда като нарисуван/е разбира се не винаги крайния резултат се получава де /
                                Да ти кажа, пред всеки един HDR кадър с претенции да "прилича на нарисуван", бих избрал художествените галерии или някоя книга с лудите пейзажи на Ван Гог. Но това си е за мен. Уважавам твоето решение да правиш HDR, но не го разбирам. Според мен в HDR-а няма нищо ценно, което да ми помогне във фотографията, и времето което се губи по него може се ползва за изучаване на цветни теории или изкуството на някой голям като Винсент.
                                LZ2NKM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X