Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От щракането до...фотографията!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От щракането до...фотографията!

    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
    П.П. При силно отваряне на трапеца, проблема е по-скоро рязането на кадъра отдолу, а не толкова отстрани.Лошото е, че ако е много голям наклона и иска много отваряне на трапеца,половината снимка отдолу към средата трябва да се изреже в последствие...
    Поздрави!
    С какво го трансформираш, че се налага да го режеш отдолу? Аз ползвам само skew и free transform и долният ръб си остава прав и хоризонтален.
    Поиграх си малко с тази
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0320.jpg
Прегледи:1
Размер:813.2 КБ
ID:5572056
    Нарочно съм оставил белите ивици отгоре и отдолу - това са си оригиналните контури на твоя кадър. Разбира се, заради това, че тръгвам от намален jpeg, крайният резултат е доста по-омазан, отколкото трябва, но въпросът е да се види идеята:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0320r.jpg
Прегледи:1
Размер:398.8 КБ
ID:5572057
    п.п. То си е най-добре за такива ситуации да си имаш едно PC обективче, ама са безбожно скъпи, мамка им
    Последно редактирано от stargazer; 20-03-14, 08:43.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • От: От щракането до...фотографията!

      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
      Благодаря ви приятели. Радвам се, че ви харесват снимките. Вятърът беше толкова силен на моменти, че се налагаше да държа статива с ръце, за да не излети...
      Абе готино разнообразих неделния ден...
      Поздрави!
      Страшни снимки!!! И един съвет за обезопасяване на статива при много силен вятър - закачи един ластик за багаж с подходяща дължина за куката на статива и го настъпи с единия крак. Е, позата е малко "разкрачена", но апарата е по-ценен.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • От: От щракането до...фотографията!

        Ами аз работя с ФШ и ползвам "Ленс корекшън" /извинявам се за българския/.
        Там има хоризонтална и вертикална корекция, както и завъртане...
        с коя програма си я правил...и къде стои точно в менюто това което си използвал?
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • От: От щракането до...фотографията!

          Също с ФШ, ето така:
          Първо си увеличаваш вертикалния размер на основата:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0.jpg
Прегледи:1
Размер:68.5 КБ
ID:5572090
          После селектираш, каквото искаш да разтеглиш и отиваш в edit/transform/skew
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:78.9 КБ
ID:5572091
          След издърпване на ъглите колкото искаш, добиваш нещо такова.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:153.7 КБ
ID:5572092
          Селектираш наново частта, която искаш да издължиш по вертикала (в случая е добре да се направи на две части, понеже църквата се нуждае от повече разтегляне, от което пък клоните на дървото се размазват), и отиваш на edit/free transform.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:72.9 КБ
ID:5572093
          Теглиш долната средна точка, после преселектираш горната част и теглиш отгоре. Накрая получаваш нещо като това, което съм направил горе.

          Ако ползваш Lens corrections, по-добре го прави още в Camera Raw. С подходящи настройки (без да пипаш distortion плъзгача) горният и долният ръб пак си остават прави:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:300.9 КБ
ID:5572094
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • От: От щракането до...фотографията!

            Точно в RAW Camera го правя, но явно се опитвам да изправя съвсем точно обектите и се получава доста голямо свиване.Може би трябва да ги изправям по-малко, а не до идеално право положение...
            П.П.Благодаря за подробното обяснение.Ще пробвам и по твоя начин!
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • От: От щракането до...фотографията!

              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
              по-добре го прави още в Camera Raw. С подходящи настройки (без да пипаш distortion плъзгача) горният и долният ръб пак си остават прави:
              [ATTACH=CONFIG]693123[/ATTACH]
              Аз не разбрах как става с Камера Роу,ще може ли да обясниш как става,че от картинката нищо не разбрах,мерси.

              Коментар


              • От: От щракането до...фотографията!

                В Camera Raw си има бутон/в страничното меню-от ляво на дясно е 6-тия или ...бутона точно преди бутон FX/, и като го натиснеш ти излиза даденото меню с тия плъзгачи, които колегата ги е постнал на този скрийншот.От там с плъзгачите можеш да коригираш наклони и завъртане.в случая той е дръпнал плъзгача /втория от горе надолу/-"vertical" плътно в ляво.То променя переспективата и в случая изправя наклонените сгради, които са излезли така заради широкия обектив и ниската точка на заснимане.Та след дръпването на въпросния плъзгач, ти остава само да кропнеш кадъра, за да стане отново правоъгълен.Разбира се...губи се инфо , но няма как...
                Та с две думи това е...
                П.П. Всъщност пропуснах един важен момент.за да стане в Camera Raw, трябва файла да ти е в Raw формат.Като дадеш на един такъв файл да се отвори с Фотошоп и той автоматично се отваря първо в менюто Camera raw=
                След това вече...какво писах по-горе
                Поздрави!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: От щракането до...фотографията!

                  Благодаря,пак съм блял някъде докато търсих тези настройки днес.

                  Коментар


                  • От: От щракането до...фотографията!

                    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                    П.П. Всъщност пропуснах един важен момент.за да стане в Camera Raw, трябва файла да ти е в Raw формат.
                    Всъщност не, поне във Photoshop CC - във filters менюто Camera RAW съществува като плъгин и може да се ползва за всякакви файлове. Не знам как е при предишните версии, понеже аз имам "дупка" между CS2 и CC, a в CS2 Camera RAW изобщо не беше вграден като модул.

                    п.п. В това, което съм показал, освен vertical корекцията, плъзгачът aspect е бутнат докрай в дясно - иначе става трътлесто.
                    Последно редактирано от stargazer; 20-03-14, 20:32.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • От: От щракането до...фотографията!

                      Ще си позволя да споделя малко опит,за да не ти се изкривяват така много сградите стреми се матрицата да бъде колкото се може по успоредна на тях и ги снимай колкото можеш по отдалеч със по широк обектив. Можеш да кадрираш после както си поискаш.
                      А пиши симките с каква техника са правени.

                      Коментар


                      • От: От щракането до...фотографията!

                        Поздравления!Имам сантимент към този край.Обичам и язовира.Много ме развълнуваха снимките ти. Бях през почивните дни по билото на Балкана.Верно в неделя неудържим вятър!Обичам снимките,но не разбирам нищо от фотография.Понякога щракам,за да отразя моменти. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:на инка снимка.jpg
Прегледи:1
Размер:101.3 КБ
ID:5572157 Това е съботната нощ на х.Мазалат.Любимо място!
                        Колкото по божествено красиво е нещо,толкова по безбожно скъпо е...

                        Коментар


                        • От: От щракането до...фотографията!

                          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                          Всъщност не, поне във Photoshop CC - във filters менюто Camera RAW съществува като плъгин и може да се ползва за всякакви файлове. Не знам как е при предишните версии, понеже аз имам "дупка" между CS2 и CC, a в CS2 Camera RAW изобщо не беше вграден като модул.

                          п.п. В това, което съм показал, освен vertical корекцията, плъзгачът aspect е бутнат докрай в дясно - иначе става трътлесто.
                          Аз работя с ФШ CS6, но в менюто "Filter" не откривам плъгин за Camera raw...
                          Аз ли нещо не виждам или просто няма?

                          П.П.Между другото в моя ФШ в Camera raw нямам плъзгач "aspect".Как може да се пооправи трътлестото...?
                          Или след Ленс корекшън в Camera raw ще ходя в основното меню и там ще ги издължавам по твоя начин...

                          Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                          Ще си позволя да споделя малко опит,за да не ти се изкривяват така много сградите стреми се матрицата да бъде колкото се може по успоредна на тях и ги снимай колкото можеш по отдалеч със по широк обектив. Можеш да кадрираш после както си поискаш.
                          Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                          А пиши симките с каква техника са правени.


                          Това е ясно.Лошото е, че така се губи примерно ниската точка на заснимане/както е в случая/, или пък високата...в друг случай.Снимането от далеч също е ясно.На снимките по-горе се вижда че има снимки и отдалеч, където переспективата не е искривена, или...поне не толкова много изкривена дори и от ниска точка.Лошото на широкото стъкло е свойството му да намалява обектите.Така снимката направена по-отдалеч става с много малки обекти на нея, а всеки кроп...разваля качеството за съжаление

                          Просто трябва да се търси баланса между всичките тези фактори.
                          П.П.За техниката...не пиша , защото по-назад в темата е писано и дискутирано, а ако има някаква промяна в хардуера веднага ще се похваля.
                          За протокола...Никон d5100 и навъртян на него обектив Сигма 10-20 f4-5.6. Има няколко кадъра и с Nikor 18-105vr
                          Поздрави!
                          Последно редактирано от lubashki777; 21-03-14, 06:57.
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: От щракането до...фотографията!

                            Ето един опит за корекция от основното меню на ФШ, а не от Camera raw.
                            Вероятно това е един нескопосан опит, но го правя за първи път и сигурно съм изтървал някоя последователност или нещо важно...

                            Оригинала...



                            ...и корекцията.



                            Прави ми впечатление, че макар и да се изправиха обектите, особено на камбанарията в ляво много си личи и стои доста неестествено.Особено личи като се загледаш в прозорците и в горния край.
                            Не знам това дали е от моята обработка, или...просто при корекцията едно се поправя, а друго се разваля...
                            Поздрави!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • От: От щракането до...фотографията!

                              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                              Прави ми впечатление, че макар и да се изправиха обектите, особено на камбанарията в ляво много си личи и стои доста неестествено.Особено личи като се загледаш в прозорците и в горния край.
                              Не знам това дали е от моята обработка, или...просто при корекцията едно се поправя, а друго се разваля...
                              Поздрави!
                              И това може да се поправи, но не със стандартните функции на ФШ. Сигурно има някакъв плъгин, но не съм търсил. Иначе в CorelDraw примерно, може сам да си избираш произволен "център" (фиксирана точка) и съответно произволна точка, от която да дърпаш и на практика може да си изправиш всичко "до градус и минута" . Ама в момента нямам инсталиран Корел на нито един комп, за да ти покажа.
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар


                              • От: От щракането до...фотографията!

                                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                                И това може да се поправи, но не със стандартните функции на ФШ. Сигурно има някакъв плъгин, но не съм търсил. Иначе в CorelDraw примерно, може сам да си избираш произволен "център" (фиксирана точка) и съответно произволна точка, от която да дърпаш и на практика може да си изправиш всичко "до градус и минута" . Ама в момента нямам инсталиран Корел на нито един комп, за да ти покажа.
                                Ооо...чак толкова няма да се занимавам. Ще внимавам прли снимането, а после по-нежничко с корекциите и така ще е...
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X