Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От щракането до...фотографията!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: От щракането до...фотографията!

    След доста умуване и дебати /тях както и тестовете при закупуването на обектива може да видите тук - http://www.offroad-bulgaria.com/show...=17356&page=14/,новия обектив е вече на лице.
    Ето и първите ми снимки с новата Сигма 10-20 f4-5.6.
    Снимките не са нещо кой знае какво,но пък са ми първите снимани с обектива и смятам,че след време ще са добра база за сравнение,след като се поознаем с него.











    Времето беше мъгливо и доста мрачно.На следващия кадър май си личи най-много... :hmm:











    Следващия кадър го имам в два варианта,като разбира се втория е дело на софтуерна обработка във Фотошоп





    ...според мен се получи доста истинска интерпретация на почти зимна картина/какво ли не прави софтуера /











    Това е за сега от мен.Тепърва ще се опознаваме с обективчето.Първите ми впечатления са доста добри и придобивката страшно много ме радва!
    Поздрави и Весели Празници на всички!!!
    Последно редактирано от lubashki777; 26-12-13, 15:09.
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #77
      От: От щракането до...фотографията!

      Ха честито! Наскача се най-накрая. Първите опити са добри, наистина го бива обективчето, ще взема да му скоча и аз най-накрая!
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #78
        От: От щракането до...фотографията!

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Ха честито! Наскача се най-накрая. Първите опити са добри, наистина го бива обективчето, ще взема да му скоча и аз най-накрая!
        Благодаря и да ти се връща!
        Наистина учудващо след всичко изчетено в нета за този обектив,той е направо супер.Дори /сега му правя тестове/,май няма да се налага и калибровка,както пишат ,че се налагало за доста бройки!
        Разбира се...има и много по-супер ама и парите са им доста супер.../май станаха много супер... /.
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #79
          От: От щракането до...фотографията!

          Ей.. зарадвах се от сърце, това си е то КОЛЕДЕН подарък, пожелавам ти хиляди снимки, безброй разходки и незабравими мигове заснети на фокус

          Коментар


          • #80
            От: От щракането до...фотографията!

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            Ей.. зарадвах се от сърце, това си е то КОЛЕДЕН подарък, пожелавам ти хиляди снимки, безброй разходки и незабравими мигове заснети на фокус
            Благодаря ти друже!
            Много чакан подарък беше...,а ако знаеш пък как откарахме близо 3 часа в магазина...
            То беше снимки на вън на студа,то беше гледане на лаптопа,то ...пак беше снимане на вън и пак на ...,а момичето постоянно ходеше подире ни и чак след 3-тото излизане се сети,че трябва да се оборудва с яке,че иначе щяхме да оскъпяваме обектива с 50 кинта за антибиотици...
            Беше хем притеснено,хем готино...
            П.П.А самото посещение в магазин ,в който има всичко за фотографията като хардуер беше невероятно.Казваш дайте това...дават,дайте онова...дават и още и още и още.....
            Представям си ако ме изтърват в някой от големите магазини за такава техника в щатите...
            Доволен съм и от обективчето и от изживяването да се докосна до всичкото това...имане на рафта
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #81
              От: От щракането до...фотографията!

              Здравейте,да добавя и още някой кадър от първите със Сигмата.Двата от тези са малко човъркане софтуерно,та дано да са станали прилични/говоря дори основно за HDR-ра/







              Поздрави!
              Последно редактирано от lubashki777; 27-12-13, 10:14.
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #82
                От: От щракането до...фотографията!

                Здравейте в навечерието на Нова Година предприех едно пътуване ,което беше основно по работа,но за мен се превърна в нещо невероятно и омагьосващо.Предпочетох да пусна една тема
                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=176718, поради вълнението си от преживяното,а сега ще постна и тук някои от кадрите,за да ги има в моята галерия!













                Следващия кадър основно със съдържанието си ме накара да се разтреперя...и тук пиша...НЯМА фотошоп в тази снимка/говоря за монтаж или нещо от този сорт!!!








                Чувството да видиш това на живо и нещо ...разтърсващо!
                Сякаш излизаше някакъв огнен дух от църквата...









                Следващата снимка ми навява мисли за два различни свята...







                Това е от мен!
                Честно казано супер съм доволен от представянето на Сигма-та.Мога спокойно да заявя,че точно това е нещото,което ми трябваше!
                Дори и на моменти когато ми поизкриви е по-скоро като готин дефект,отколкото нещо дразнещо и лошо,а като се свикне дори може и почти без тия моменти в доста от случаите.
                Обективчето е много рязко и въобще...супер е!
                Дано да ви е харесало заснетото.За мен този момент беше много специален и много не съм замислял кое точно и как да го направя при снимането.Нещо като...малко насън беше работата!
                Поздрави на всички и Весело посрещане на новата Година!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #83
                  От: От щракането до...фотографията!

                  Ха...ровичкайки в нета относно църквата попаднах на нещо което и стана любопитно.Та ще помоля за коментар...къде я бъркам...
                  На следващата моя снимка от вчера вижте къде залязва слънцето...



                  ...и вижте на тази снимка снимана месец май тази година къде залязва...

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0944_1.jpg
Прегледи:1
Размер:66.2 КБ
ID:5550266

                  Не разбирам...илюзия някаква ли е с положението на слънцето или просто този другар е направил монтаж...
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #84
                    От: От щракането до...фотографията!

                    От слънцето си е

                    - просто сега деня е прекалено кратък и слънцето се скрива по-рано, лятото примерно в 18.30 е още високо над хоризонта, залязва чак към 21.00, демек земята е огрявана повече време, за целта слънцето трябва да "стои" повече време над хоризонта или да измине по-голямо разстояние. Обяснява се с наклона на земната ос

                    Коментар


                    • #85
                      От: От щракането до...фотографията!

                      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                      От слънцето си е

                      - просто сега деня е прекалено кратък и слънцето се скрива по-рано, лятото примерно в 18.30 е още високо над хоризонта, залязва чак към 21.00, демек земята е огрявана повече време, за целта слънцето трябва да "стои" повече време над хоризонта или да измине по-голямо разстояние. Обяснява се с наклона на земната ос
                      Имам предвид в посоката в която залязва слънцето на моята снимка и в посоката в която залязва на неговата...
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #86
                        От: От щракането до...фотографията!

                        И какъв е проблема ?

                        В Северното полукълбо слънцето залязва северно от истинския запад през лятото и южно от истинския запад през зимата. На различни места в зависимост от това къде точно в Северното полукълбо се намираш.

                        И разликите са огромни. При мен разликата лято/зима е поне 45 градуса (на око), а аз съм по на юг от вас.
                        Последно редактирано от Goblin; 31-12-13, 21:07.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #87
                          От: От щракането до...фотографията!

                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                          И какъв е проблема ?

                          В Северното полукълбо слънцето залязва северно от истинския запад през лятото и южно от истинския запад през зимата. На различни места в зависимост от това къде точно в Северното полукълбо се намираш.

                          И разликите са огромни. При мен разликата лято/зима е поне 45 градуса (на око), а аз съм по на юг от вас.
                          Е...не съм предполагал,че зимата и лятото ще има чак такава голяма разлика в траекторията на слънцето,но щом е нормално...просто ми стана интересно
                          П.П.Баси като се замисля...ако е чак такава разликата къде сме тръгнали да определяме посоката по слънцето...така от яз. Жребчево можеш спокойно вместо в Ст. Загора да финишираш в Казанлък...или в Нова Загора...
                          Весело посрещане на празника
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #88
                            От: От щракането до...фотографията!

                            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                            Е...не съм предполагал,че зимата и лятото ще има чак такава голяма разлика в траекторията на слънцето,но щом е нормално...просто ми стана интересно
                            Не е чак толкова голяма разликата - няма и 70 градуса разлика в азимутите.
                            Залез на 31.12.2013 - 16:52 @238.7°
                            Залез на 30.05.2013 - 20:45 @301.3°
                            “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                            Walter Rohrl
                            GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                            Коментар


                            • #89
                              От: От щракането до...фотографията!

                              Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
                              Не е чак толкова голяма разликата - няма и 70 градуса разлика в азимутите.
                              Залез на 31.12.2013 - 16:52 @238.7°
                              Залез на 30.05.2013 - 20:45 @301.3°
                              Добре де...а защо тогава на снимките се получава визуално такава голяма разлика?
                              Да не е някаква илюзия...
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • #90
                                От: От щракането до...фотографията!

                                70 градуса са повече от 1/6 от пълна окръжност, не е малко.
                                Весело посрещане на 2014-та.
                                “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                                Walter Rohrl
                                GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X