Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От щракането до...фотографията!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: От щракането до...фотографията!

    Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
    70 градуса са повече от 1/6 от пълна окръжност, не е малко.
    Весело посрещане на 2014-та.
    Уф...снощи май покрай масата и особено покрай питиетата това 70градуса съм го видял като 7...
    Значи при това положение си е съвсем нормално слънцестоенето и на двете снимки!
    Честита нова Година на всички!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #92
      От: От щракането до...фотографията!

      ПО ПРИЧИНА НА ВЛОШАВАНЕ НА КАЧЕСТВОТО НА СНИМКАТА ПРИ РЕСАЙЗВАНЕ С ПИКАСА,СЕГА КАЧВАМ И СЪЩИТЕ КАДРИ РЕСАЙЗНАТИ С ФОТОШОП!
      УМИШЛЕНО ЩЕ ОСТАВЯ СТАРИТЕ КАДРИ,КАТО РЕДУВАМ СТАР-НОВ,ЗА ДА СЕ ВИДИ РАЗЛИКАТА.

      Здравейте в навечерието на Нова Година предприех едно пътуване ,което беше основно по работа,но за мен се превърна в нещо невероятно и омагьосващо.Предпочетох да пусна една тема
      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=176718, поради вълнението си от преживяното,а сега ще постна и тук някои от кадрите,за да ги има в моята галерия!

























      Следващия кадър основно със съдържанието си ме накара да се разтреперя...и тук пиша...НЯМА фотошоп в тази снимка/говоря за монтаж или нещо от този сорт!!!














      Чувството да видиш това на живо и нещо ...разтърсващо!
      Сякаш излизаше някакъв огнен дух от църквата...

















      Следващата снимка ми навява мисли за два различни свята...













      Това е от мен!
      Честно казано супер съм доволен от представянето на Сигма-та.Мога спокойно да заявя,че точно това е нещото,което ми трябваше!
      Дори и на моменти когато ми поизкриви е по-скоро като готин дефект,отколкото нещо дразнещо и лошо,а като се свикне дори може и почти без тия моменти в доста от случаите.
      Обективчето е много рязко и въобще...супер е!
      Дано да ви е харесало заснетото.За мен този момент беше много специален и много не съм замислял кое точно и как да го направя при снимането.Нещо като...малко насън беше работата!
      Поздрави на всички и Весело посрещане на новата Година!

      П.П.Извод: Втори път за ресайз на Пикаса няма да се доверявам!
      Поздрави!
      Последно редактирано от lubashki777; 01-01-14, 17:40.
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #93
        От: От щракането до...фотографията!

        Още една снимчица от същото място...



        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #94
          От: От щракането до...фотографията!

          Да постна няколко снимчици и от тази неделя.В общи линии с момчетата от клуба бяхме да трасираме маршрут за ежегодния събор който организираме вече 5-6години - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=174972
          Та снимките ми са от местата покрай ,които минахме и ми се видяха интересни/т.е. не съм си избирал къде да отида ,за да щракна нещо през уикенда/.
          Снимките не са кой знае какво,но са си момент от пътя,пък и с новия обектив,та ще постна няколко и тук.







          Широкото си е широко...



















          А следващата много си я харесвам как стана...толкова различни емоции по лицата на хората на куп не бях улавял...



          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #95
            От: От щракането до...фотографията!

            Днес ми остана малко време на спокойствие и реших да си поиграя с Фотошопа.Идеята ми беше да изпробвам разни методи на обработка.Имаше доста проби-грешки,но все пак имам 2-3 сносни обработки/е поне според мен де /.
            Та ето ги и тях.
            Първо загрях с маските и...елементарното на черно/бял фон да имам цветен обект.Не беше сложно и ми достави удовоствие.



            След като загрях,се заех и с по-сложни заигравки/е...поне по-сложни за мен /

            Реших да разцъкам малко HDR-а.
            Сглобих три хардуерно заснети кадъра и ето какво се получи.
            Първо поствам кадъра с нормална експозиция/т.е. този който бих имал ако не бях направил HDR/
            Кадъра е без обработка освен ресайзване до необходимия размер за постване.



            Сглобих трите кадъра и след леки пипвания се получи това.



            Идеята ми беше да получа HDR изображение,но не близко до реалната снимка,а по-скоро да наподобява малко на рисунка.Това беше и основната цел.
            Опитах с първата сглобка,но нещо не ми хареса изобщо.Това небе дори и с наслагването нещо не е станало добре и лично на мен неми хареса.
            Продължих с малко усложняване на опитите,а именно да заменя наличното небе с друго...по-подходящо.Избрах друго небе от друг кадър/между другото той си беше съвсем различен от въпросния/ и го замених!
            Получи се това...



            Не беше точно това което си представях,но...след заместването на небето предстоеше и допълнителна обработка,за да получи ефекта на рисунка.
            Поиграх си и...това което се получи в голямата си част ми хареса.



            След HDR заигравката реших да си поправя една снимка,ама...по-сложния начин.
            Самия кадър си е доста сложен според мен,защото както ще видите освен изгорялото небе,има и отражение във водата на същото изгоряло небе,което поне за моите възможности си беше предизвикателство.
            Та ето оригинала/без обработка/



            А ето и какво успях да сътворя.



            Не знам доколко съм се справил/ще помоля ако е възможно някой да се произнесе,за да знам къде куца работата,за което предварително благодаря!!!/,но днес няколко часа се забавлявах изключително много пред компютъра!
            П.П.Кадрите ,които избрах са заснети само в JPG,което донякъде ми ограничи възможностите за обработка.
            Поздрави на всички!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #96
              От: От щракането до...фотографията!

              Ейй първата е супер!
              - HDR- ките тея средните са ми леко пресилени. В първата небето е прегоряно, а във втората си личи че е сложено нарочно такова небе.
              - виж последната е друга бира кефи на макс

              Коментар


              • #97
                От: От щракането до...фотографията!

                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                Ейй първата е супер!
                - HDR- ките тея средните са ми леко пресилени. В първата небето е прегоряно, а във втората си личи че е сложено нарочно такова небе.
                - виж последната е друга бира кефи на макс
                Мда...наблегнах на копирането на небето,а не толкова на кадъра като цяло.Трябваше да го започна отначало,а не просто да заменя небето.Тогава новото небе нямаше да изглежда ,че е слагано допълнително,а щеше да се слее с най-задния план,който сега синее...
                Радваме се обаче,че въпреки всичко все пак има и нещо което съм го докарал що годе!
                Беше си забавно да експериментирам .
                П.П.Между другото...това -"виж последната е друга бира кефи на макс",коя точно последна имаш предвид.Последната по принцип,или последната от HDR-ките.
                Питам,за да уточня,че последната/тази с Дяволския мост/,не е HDR...!Тя си е обикновена снимка,която се опитах да поправя.
                Благодаря за включването!
                Последно редактирано от lubashki777; 11-01-14, 21:54.
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #98
                  От: От щракането до...фотографията!

                  Няколко минути гледам снимките, и наблюдавам каква красота е.. На мен в HDR много повече ми харесват, поздравления, направо ми напълни душата!
                  А първата снимка няма да я коментирам- на Диневите Тойота-та, с каквото и да се снима, все хубава излиза.
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  0878 23 58 34- Радо

                  Коментар


                  • #99
                    От: От щракането до...фотографията!

                    Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                    Няколко минути гледам снимките, и наблюдавам каква красота е.. На мен в HDR много повече ми харесват, поздравления, направо ми напълни душата!
                    А първата снимка няма да я коментирам- на Диневите Тойота-та, с каквото и да се снима, все хубава излиза.
                    Радвам се,че ти харесаха моите експерименти, и да...на братя Диневи Тойотата си е готина,а с червения си цвят се откроява и изглежда още по-готино на всякакъв фон!
                    Поздрави!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • От: От щракането до...фотографията!

                      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                      Мда...наблегнах на копирането на небето,а не толкова на кадъра като цяло.Трябваше да го започна отначало,а не просто да заменя небето.Тогава новото небе нямаше да изглежда ,че е слагано допълнително,а щеше да се слее с най-задния план,който сега синее...
                      Радваме се обаче,че въпреки всичко все пак има и нещо което съм го докарал що годе!
                      Беше си забавно да експериментирам .
                      П.П.Между другото...това -"виж последната е друга бира кефи на макс",коя точно последна имаш предвид.Последната по принцип,или последната от HDR-ките.
                      Питам,за да уточня,че последната/тази с Дяволския мост/,не е HDR...!Тя си е обикновена снимка,която се опитах да поправя.

                      Благодаря за включването!
                      - последната снимка - с моста

                      Коментар


                      • От: От щракането до...фотографията!

                        Ок...и аз така си помислих
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: От щракането до...фотографията!

                          Ето и още един HDR от вчерашните занимания.Тук вече не съм сменял нищо по кадъра.Просто правих различни опити за обработка и следващия според мен излезе най-добър...



                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: От щракането до...фотографията!

                            HDRите са ми голяма слабост и този последния много ми харесва как се е получил, но защо не ги качваш в темата за HDR

                            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=90650
                            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                            Коментар


                            • От: От щракането до...фотографията!

                              Знам за темата и ще ги копирам и там.Тук просто искам да качвам всички етапи от пътя по който вървя,за да имам база за сравнение...евентуално един ден де
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: От щракането до...фотографията!

                                Здравейте, една порция и от тази неделя.Отново пътувахме със съпругата ми по работа и...снимах каквото интересно видях по пътя.

                                Първо попадна в полезрението ми една църква в с. Бял Извор.Беше заключено и кадрите са снимани през оградата.



                                С някои кадри си поиграх...



                                Следващия поглед ми допадна и направих кадъра в различни варианти.





                                Последно и в HDR/нещо се зарибявам тия дни по него/









                                Доста си поснимах тази църква,но жената все не идваше и...реших да се забавлявам малко с движещи коли.Ако знаете какви уплашени погледи ми хвърляха някои водачи/какво ли си казваха...майко снимаме с превишена скорост /



                                Следващата страшно ме кефи как стана...макар и да не успях да го хвана целия...



                                А ето и един притеснен водач...



                                С това приключи фотосесията там и потеглихме за с. Паничерево/с голям трепет очаквах да се завъртим в онзи район,защото то се намира на брега на...яз. Жребчево /
                                В самото село не намерих какво да снимам интересно.Снимах църквата,но...тя не ми изглеждаше готина като тази от предното село,а някак постна ми стоеше
                                Все пак...



                                След като си свърши работата моята жена потеглихме,но не се отбихме към язовира,а...отидохме в посока р. Тунджа в района и малко преди вливането в язовира.Там намерих освен тълпищата рибари и нещо интересно за снимане.
                                Между временно облаците се разкъсаха,слънцето се показа и...отново бях свидетел на невероятен залез в този район!































                                Беше готино и имаше с какво да си занимавам поне няколко часа.За съжаление обаче...такова време нямах и благодарен все пак на тази възможност прибрах фотоапарата и потеглихме.
                                Все пак...последна снимка ...



                                Това е приятели моята неделна забежка.Дано да ви е харесало!
                                Поздрави!
                                Последно редактирано от lubashki777; 13-01-14, 07:35.
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X