Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От щракането до...фотографията!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От щракането до...фотографията!

    Ще чакам...предполагам ще има и подобаващ снимков маТриал...
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • От: От щракането до...фотографията!

      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
      Ще чакам...предполагам ще има и подобаващ снимков маТриал...
      Ми че кЪ!

      Коментар


      • От: От щракането до...фотографията!

        В последно време нещо съм под доста голямо напрежение.Имам си някакви мои си проблеми и се налагаше вземане на важни решения.За снимки...хем време не ми оставаше напоследък, хем пък и нещо нямах желание за нищо
        Днес бях на работа, но тръгвайки си към 16 часа...вече не издържах при вида на хубавото време.Прибрах се, нарамих фотоапарата и статива и се забих извън града.Търсех...простор и свобода да дишам...
        Та...тя и пролетта дошла......така отморих два часа и се презаредих.



        Намерих и толкова нужния ми простор и свобода...









        А накрая и залеза...Той не беше нещо особено, нямаше пожар в небето, нямаше дори и едно облаче за разнообразие и драматизъм, но все пак си беше залез...





        Така приключи моето кратко разтоварване от напрежението.Наистина...сега се чувствам по-добре!
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • От: От щракането до...фотографията!

          Ха...бях забравил и една снимка зад кадър.Снимах с телефона си Самсунг Note 3...



          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: От щракането до...фотографията!

            Дааа, сред природата винаги е релаксиращо Хубави снимки!
            “Светлината не чака никого. Или си там, или пропускаш. Завинаги.” - Кен Рокуел

            Коментар


            • От: От щракането до...фотографията!

              Благодаря, а за релакса...наистина е така!
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: От щракането до...фотографията!

                Здравейте, миналата неделя пътувах по работа до Казанлък и реших да се поразтъпчя в оставащото ми време до потопената църква до с. Виден.Духаше невероятно силен вятър, но пък небето беше готино за снимки.
                Ето и какво се получи.























                Скоро потеглихме на обратно, но...се наложи да поспираме заради красотата наоколо.







                За финал се отбихме и до стената на яз. Копринка.Поради силния вятър язовира бушуваше с доста големи вълни ...







                Поздрави приятели!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: От щракането до...фотографията!

                  Любо, невероятни снимки

                  Коментар


                  • От: От щракането до...фотографията!

                    Снимката "До стената на яз. Копринка" съдържа много настроение.
                    Поздравления !
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • От: От щракането до...фотографията!

                      Благодаря ви приятели. Радвам се, че ви харесват снимките. Вятърът беше толкова силен на моменти, че се налагаше да държа статива с ръце, за да не излети...
                      Абе готино разнообразих неделния ден...
                      Поздрави!
                      Последно редактирано от lubashki777; 19-03-14, 13:44.
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: От щракането до...фотографията!

                        Ще си позволя една дребна критика - когато снимаш с широкия от ниска точка сгради, в случая църквата, после прави малко корекция на перспективата при обработката. Ефектът от скъсената убежна точка във височина при снимането на архитектура е също като кривия хоризонт при водните площи.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • От: От щракането до...фотографията!

                          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                          Ще си позволя една дребна критика - когато снимаш с широкия от ниска точка сгради, в случая църквата, после прави малко корекция на перспективата при обработката. Ефектът от скъсената убежна точка във височина при снимането на архитектура е също като кривия хоризонт при водните площи.
                          Ами...не става с малко корекция...иска толкова много, че като се изреже за да се получи нормален кадър и...половината трябва да липсва.
                          Просто кривите сгради /особено от ниска точка заснети/, по-скоро го възприемам като ефект на широкия ъгъл и мен лично не ме дразни чак толкова.Ако обаче това дразни болшинството от гледащите...по-скоро бих внимавал със заснемането от ниска гледна точка на сгради въобще, защото после софтуерно трудно се поправят кривините...
                          Поздрави!
                          Последно редактирано от lubashki777; 19-03-14, 19:23.
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: От щракането до...фотографията!

                            Кефя се!

                            Коментар


                            • От: От щракането до...фотографията!

                              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                              Ами...не става с малко корекция...иска толкова много, че като се изреже за да се получи нормален кадър и...половината трябва да липсва.
                              Просто кривите сгради /особено от ниска точка заснети/, по-скоро го възприемам като ефект на широкия ъгъл и мен лично не ме дразни чак толкова.Ако обаче това дразни болшинството от гледащите...по-скоро бих внимавал със заснемането от ниска гледна точка на сгради въобще, защото после софтуерно трудно се поправят кривините...
                              Поздрави!
                              Има различни варианти за корекция на това - отварянето на трапеца е само един от тях. Аз предпочитам комбинация с разтегляне на целия кадър във височина - така хем постигаш достатъчно интересен резултат, хем не се налага да режеш толкова отстрани.
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар


                              • От: От щракането до...фотографията!

                                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                                Има различни варианти за корекция на това - отварянето на трапеца е само един от тях. Аз предпочитам комбинация с разтегляне на целия кадър във височина - така хем постигаш достатъчно интересен резултат, хем не се налага да режеш толкова отстрани.
                                Това с разтеглянето на кадъра и същевременно отваряне на трапеца не съм го пробвал.Ще хвана най-кривия възможен довечера и ще пробвам.Резултата ще постна тук.Да видим до колко ще се промени кадъра...
                                П.П. При силно отваряне на трапеца, проблема е по-скоро рязането на кадъра отдолу, а не толкова отстрани.Лошото е, че ако е много голям наклона и иска много отваряне на трапеца,половината снимка отдолу към средата трябва да се изреже в последствие...
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X