Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От щракането до...фотографията!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От щракането до...фотографията!

    Първоначално публикуван от acid rain Преглед на мнение
    Поздравления!Имам сантимент към този край.Обичам и язовира.Много ме развълнуваха снимките ти. Бях през почивните дни по билото на Балкана.Верно в неделя неудържим вятър!Обичам снимките,но не разбирам нищо от фотография.Понякога щракам,за да отразя моменти. [ATTACH=CONFIG]693276[/ATTACH] Това е съботната нощ на х.Мазалат.Любимо място!
    Страхотен кадър!!!
    И за мен х. Мазелат е любимо място свързано с доста приключения и приятни моменти от близкото минало.
    Благодаря!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • От: От щракането до...фотографията!

      Ето и още малко снимки от яз. Копринка.За съжаление чак сега ми остана време да ги доогледам и да избера още няколко от наличните.








      Кулите с управленията на шлюзовете за изпускане на вода при високо ниво.





      Поглед и отзад.Долу в основата се вижда и горната част на единия от шлюзовете.





      Самия шлюз...





      Обръщаме се назад и...ето и откъде изтича освободената вода. В ляво се вижда и паметника на Г. Димитров, както знаете през тоталитарно време язовира носеше името на вожда...





      Една от кулите...тук добре се вижда част от механизма за управление на шлюза.





      Разбира се...нямаше как да не запечатам и пернатите в района...








      Беше невероятно красиво да ги наблюдаваш как се реят в небето и в един момент стремглаво се спускат пикирайки над водата.





      Стената на язовира е доста впечатляваща...





      ...както гледките...





      ...и залеза !





      Поздрави на всички!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: От щракането до...фотографията!

        Другия път поснимай малко детайли от самата стена - тя е уникална за България. Единствената с реден камък по сухия откос и с много особена конструкция от защитни плочи по водния откос, пред екрана. Освен това има и много интересна система за наблюдение на филтрационната крива. На фона на другите ни насипни стени, тази е като швейцарско съоръжение

        п.п. Облаците от апарата ли ти прегарят или мониторът ти е тъмен и ги пресилваш при постобработката?
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • От: От щракането до...фотографията!

          С filter-liquify на Фотошопа дали няма да е лесно да се изправи.
          Пробвах набързо без да се старая и сякаш ще се получи.

          Коментар


          • От: От щракането до...фотографията!

            Е то каква е файдата от 10-те милиметра, като ще си играе на тилт-шифт ??? Оставете малко интрига в снимките !
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: От щракането до...фотографията!

              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
              Другия път поснимай малко детайли от самата стена - тя е уникална за България. Единствената с реден камък по сухия откос и с много особена конструкция от защитни плочи по водния откос, пред екрана. Освен това има и много интересна система за наблюдение на филтрационната крива. На фона на другите ни насипни стени, тази е като швейцарско съоръжение

              п.п. Облаците от апарата ли ти прегарят или мониторът ти е тъмен и ги пресилваш при постобработката?
              Ходил съм много пъти на стената на яз. Копринка и...просто не ми е дошло на ума да снимам това или онова конкректно. Просто се разходихме под бурните пориви на вятъра по стената и аз направих няколко кадъра.
              По отношение на облаците...имам няколко кадъра наистина са с прегорели облаци/мисля , че са няколко кадъра, а не всички...нали не бъркам /, но те са снимани почти срещу слънцето и нормално е да има изгоряло. Софтуерно съм се опитал да ги поправя донякъде, но...не става като да не са изгорели.То ако видиш едната...направо в дясно е почти чисто бяло...
              Кадрите обаче ми се видяха интересни и затова реших да ги постна макар и не съвсем добри в това отношение.
              Като отида другия път ще снимам /или ще се опитам да снимам/, това което си писал...

              П.П. Абе все се каня да питам, ама...ето , че се отвори и повод.
              Както знаете при разглеждането на снимки тук в нета е много важно , за да ги виждат всички що годе нормално и да се направят калибровки и корекции на монитора.Сега...калиброването си е доста сложна работа и то...дори и да го направя едва ли ще направи монитора ми супер професионален за целта, но да питам...принципно как се виждат снимките при вас от гледна точка на светло/тъмно.Това поне мога да си го коригирам с промяна на яркостта на подсветката, ако има някакви фрапиращи истории.Та...как изглеждат снимките ми през вашите монитори-тъмни...светли...нормални...?
              Тази информация много ще ми помогне. Предварително ви благодаря приятели!
              Поздрави!
              Последно редактирано от lubashki777; 23-03-14, 06:53.
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: От щракането до...фотографията!

                Облаците - да, изгорели са само на няколко места, не навсякъде. Тия ситуации са си за градиентен филтър. Иначе, снимките като яркост и контраст са ОК, поне на моя талавизор. Това с калибрацията - по добре не пипай. Без паяк нищо няма да направиш, а и нали ти е ясно, че и всички останали виждат така, както са настроени техните монитори. Дори и твоя да е перфектен, ако моя е зелен, аз ще си ги виждам зелени. Повечето монитори имат настройка "AUTO", която, ако не се занимаваш с предпечат е напълно достатъчна.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • От: От щракането до...фотографията!

                  Засилих се да купувам 3 стопа градиент на Lee от правоъгълните за държач тип Кокин система.Държача го имам от половин година, ама...докато се начудя първия ми градиент дали да е хард или софт...и кое е по.използваемо и окъсах финансово
                  Надявам се скоро да имам финансовата възможност да си взема тъй желаните няколко филтъра.
                  Щом като на яркост и контраст го докарвам, значи друго няма да пипам въобще...
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: От щракането до...фотографията!

                    Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
                    С filter-liquify на Фотошопа дали няма да е лесно да се изправи.
                    Пробвах набързо без да се старая и сякаш ще се получи.

                    Аз се пробвах, ама се получи...



                    ...сюрреализъм...
                    Ще споделиш ли как става с този филтър?
                    П.П. Принципно това му е хубавото на ФШ, че можеш да направиш едно нещо по няколко различни начина.Така според мен си изявяваш своята индивидуалност и творчество, като си избираш пътеката на обработка.Не знам дали го обясних правилно, но...това е чувство, което трудно се обяснява с думи!
                    Поздрави!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • От: От щракането до...фотографията!

                      И при мен снимките излизат добре по отношение светло-тъмно.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: От щракането до...фотографията!

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        И при мен снимките излизат добре по отношение светло-тъмно.
                        Благодаря!
                        Това си е важно да се знае.
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: От щракането до...фотографията!

                          Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
                          С filter-liquify на Фотошопа дали няма да е лесно да се изправи.
                          Пробвах набързо без да се старая и сякаш ще се получи.

                          Всъщност...сега като се замислих, ти с този филтър май си си играл да изправиш само прозорците на камбанарията, а не самите сгради...
                          Поне така си мисля аз...защото колкото и да се мъчих с въпросния филтър поне аз не виждам как ще успея да оправя наклонените сгради.Да...за дребни детайли като изкривяванията по прозорците вероятно ще върши работа...
                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: От щракането до...фотографията!

                            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                            Всъщност...сега като се замислих, ти с този филтър май си си играл да изправиш само прозорците на камбанарията, а не самите сгради...
                            Поне така си мисля аз...защото колкото и да се мъчих с въпросния филтър поне аз не виждам как ще успея да оправя наклонените сгради.Да...за дребни детайли като изкривяванията по прозорците вероятно ще върши работа...
                            Поздрави!
                            Да,за прозорците и купола и много внимателно трябва,че се размазва лесно.

                            Коментар


                            • От: От щракането до...фотографията!

                              Напоследък не ми остава много време за снимане, но все пак ето няколко кадъра , които не се стърпях и заснех вчера при връщането ми от състезанието в Сливен/снимки от самото състезание ще са на по-късен етап/.
                              Времето беше мрачно, като ту заваляваше ту спираше. Всичко беше в невероятно наситено зелено.











                              На тръгване, от това чудесно местенце, нещата преляха от зеленото в....жълто.Беше супер красиво и просторно.Сякаш...можеш да дишаш по-свободно...





                              Това е приятели. Дано да ви хареса.
                              Поздрави!
                              Последно редактирано от lubashki777; 13-04-14, 08:38.
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: От щракането до...фотографията!

                                Ето малко кадри и от състезанието в Сливен.



                                Следващата стана доста зрелищна.






















                                Пресата...


























                                В очакване на старта...


























































                                Съдиите от РусИто...имат и фото...да не се скатават





                                Това е от мен.
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X