Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От щракането до...фотографията!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От щракането до...фотографията!

    Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
    Да ти кажа, пред всеки един HDR кадър с претенции да "прилича на нарисуван", бих избрал художествените галерии или някоя книга с лудите пейзажи на Ван Гог. Но това си е за мен. Уважавам твоето решение да правиш HDR, но не го разбирам. Според мен в HDR-а няма нищо ценно, което да ми помогне във фотографията, и времето което се губи по него може се ползва за изучаване на цветни теории или изкуството на някой голям като Винсент.
    Принципно си абсолютно прав.На мен обаче ми е много кеф да си цъкам в шопа и да си обработвам.Усещането е като ...да седна с блокче за рисуване и боички и да рисувам/малко силно е сравнението , но мисля че илюстрира това което усещам/.
    Та в тоя ред на мисли...просто ми е интересно какво би се получило от един кадър с такава или онакава обработка.При HDR-ра се получава нещо различно и то от един кадър можеш да направиш няколко с различна визия.Това ми харесва..., а не че самия кадър се получава много стойностен.
    Принципно не знам дали се забелязва, но от примерно 20-30 снимки които поствам има 1-2 HDR-ра.Тоест те са ей така...между другото да покажат и нормалния кадър в друга светлина.Не смятам, че ми е станало някаква фикс идея HDR-ра или пък, че прекалявам и се задълбавам в неговата насока за сметка на нормалните кадри.Просто правя по 1-2-кадъра като нещо по-различно.Да се види как може да изглеждат еднакви кадри , но различно обработени.
    Уф...както и да е.Исках да кажа, че не ми е фикс идея,а просто разнообразие.
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • От: От щракането до...фотографията!

      Миналата събота и неделя имахме събор в Ст. Загора, който организираме ежегодно вече 7 години.
      Та неделната ми порция снимане е от тогава.Предимно джипки/не са любимите ми пейзажи/.
      Дано да ви харесат творенията ми и изловените моменти.
      Ще започна с едно от малкото ми пейзажчета от началото на разходката в средна гора.

















      Това беше от първия ден, а ето и от втория от състезанието затворен кръг.











      Следваща нещо особено си ми харесва как стана...

























      Това е накратко от мен.Повече снимки има в темата - http://www.offroad-bulgaria.com/show...174972&page=30
      Дано да ви е харесало.Разбира се приемам всякакви градивни критики!
      Поздрави на всички!
      Последно редактирано от lubashki777; 08-02-14, 14:27.
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: От щракането до...фотографията!

        Лично на мен, с едно-две изключения, гумите ми стоят много "замразени". Може би една или две стъпки надолу в скоростта?
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: От щракането до...фотографията!

          Принципно има нещо вярно, но на място сметнах, че скорости от 1/350 до 1/800 не са чак толкова бързи.
          Имай предвид и още нещо...доста от снимките са статични.Тоест на тях принципно няма въртене на гумите/примерно атакува препяствието, но стига на високото и умира и...точно тогава съм го снимал/.
          Виж има една снимка с Патрол от много близък план , който се тегли на лебедка.Предно дясно колело се върти, а скоростта е едва 1/250с.Лошото е, че в движение с тази скорост поради постоянното мърдане и подскачане насам-натам гумите ще са въртящи на снимката, но и обекта на много снимки май няма да излиза както трябва...или поне така си мисля...
          Следващия път ще пробвам и на по-бавна скорост, пък ще видим...
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: От щракането до...фотографията!

            Няма смисъл да пробваш. Няма да стане при подскачащ движещ се обект да замътниш гумите. Евентуално ако буксува на място. Супер са си снимките. Само тия фотошопски сияния, ах тия фотошопски сияния
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • От: От щракането до...фотографията!

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              Няма смисъл да пробваш. Няма да стане при подскачащ движещ се обект да замътниш гумите. Евентуално ако буксува на място. Супер са си снимките. Само тия фотошопски сияния, ах тия фотошопски сияния
              Може ли с пример да ми кажеш за кои точно сияния имаш предвид, за да разбера точно къде бъркам.Явно при обработката някъде нещо пресилвам..., но дай пример а разбера кое точно.
              Предварително благодаря!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: От щракането до...фотографията!

                Черно бялата снимка на червената тойота.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • От: От щракането до...фотографията!

                  Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                  Може ли с пример да ми кажеш за кои точно сияния имаш предвид, за да разбера точно къде бъркам.Явно при обработката някъде нещо пресилвам..., но дай пример а разбера кое точно.Предварително благодаря!
                  Пресилваш локалния контраст/clarity или както там конкретно се казва във филтъра, който ползваш. И аз го правя, като например в оная снимка с листото
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • От: От щракането до...фотографията!

                    Мда...ще трябва да внимавам с Clarity -то...
                    От известно време го използвам при обработка, но явно особено при някои кадри идва в повечко...
                    Благодаря за съветите приятели!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • От: От щракането до...фотографията!

                      Здравейте приятели, от едно известно време нещо не ми оставаше много време за снимки, но снощи използвах повод и макар и не съвсем доброто време/в смисъл , че ръмеше дъжд, а накрая направо си заваля/, се опитах да уплътня един час време.
                      Снимките са направени на разкопките до античния театър в Ст. Загора.Светлинното шоу е много готино и радва окото как във всеки един момент едно и също нещо изглежда по различен начин!





















                      Последната я направих и във вариант кропната...като се загледате ще разберете защо...



                      Това е. Не знам до колко се е получило, но условията бяха доста трудни.Извън пръските от ръмежа дъжд светлинното шоу постоянно включваше различни прожектори/в това число и въртящи се такива/, което всячески се опитваха да блеснат в обектива, а при дългите експозиции...това е голям мор за кадъра.
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: От щракането до...фотографията!

                        Интересно е светлинното шоу. Малко са прешарпнати... Аз все гледам нещо ако може да ми светне в обектива. Даже и аз си светя с фенерче или слагам пазарски найлонови торбички.. Става някой път интересно.. А за замръзналите гуми имах такъв проблем и го реших с блър и селекция. Всъщност това си е чиста измама. Няма как да снимам такава малка и бърза количка толкова рязко в движение, така че го симулирах набързо. Е можеше и фона да поразмажа, но чак пък толкова..

                        Коментар


                        • От: От щракането до...фотографията!

                          Принципно за гумите си прав. Може да се манипулира кадъра софтуерно и да се замажат гумите като се имитира въртене.Тук обаче ставаше въпрос по-скоро за това как и възможно ли е да се направи това още при заснимането.
                          За прешарпването...според мен само на последната е дразнещо/говорим от тия със светлинното шоу/,ама тя пък е кроп и може би от там идва засилването на зърнитостта.На повечето от останалите...поне на моя монитор си изглеждат почти прилично от тази гледна точка...
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: От щракането до...фотографията!

                            Любо, снимките са чудесни

                            Коментар


                            • От: От щракането до...фотографията!

                              Благодаря Ванка. Има какво да се желае още, но...горе долу...
                              П.П.Къде се изгуби бре...нещо тия дни не съм те мяркал много във форума...
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: От щракането до...фотографията!

                                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                                Благодаря Ванка. Има какво да се желае още, но...горе долу...
                                П.П.Къде се изгуби бре...нещо тия дни не съм те мяркал много във форума...
                                Поздрави!
                                Ще разправям, даже и тема ще има

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X