Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой телефон е с хубава камера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Кой телефон е с хубава камера

    Ха, аз преди няколко седмици се рових по тия въпросТи... Зависи в какви условия ще снимаш и какво, и как... Във всеки случай - аз лично бих избрал нещо, което е с оптична стабилизация.

    На нормална светлина и без зум - дори средния клас се справят прилично. Всичко във високия - е на кантар - въпрос на вкус.

    Вече ако ще се снима повече на тъмно - колко по-отворена е блендата - по - добре - т.е. повече светлина влиза. ОС-то тук играе също важна роля.

    А ако ще се и зум-ва - изборът е силно ограничен. Мото Плей (заради по-голямата батерия)+ Хаселблат приставката или на Самсунг Зум модела. На практика приставката на Хаси за Мотото дава предимство само при зум (ама много предимство). Иначе самата камера на Мотото мисля се справя по-добре без зумване.

    Аз лично щях да се мятам точно на комбинацията Мото Плей (заради по-голямата батерия)+ Хаселблат, но ме изнЕнадаха с Xiaomi Mi Mix. Който на слаба светлина е доста по-зле даже от стария ми LG G3, но ще се мъча :-)
    Nissan Patrol GR Y60 2.8TD (отлетя)
    Grand Cherokee 3.0

    Коментар


    • #92
      От: Кой телефон е с хубава камера

      Първоначално публикуван от Angel_Pl_Angelov Преглед на мнение
      ...
      Хаселблат приставката
      ...
      Ше разкажеш ли малко повече ?

      ... или ако някой друг е наясно, и с опит, също ?
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #93
        От: Кой телефон е с хубава камера



        http://lenovomoto.bg/
        Последно редактирано от drago varvar; 03-12-16, 17:31.
        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

        Коментар


        • #94
          Re: Кой телефон е с хубава камера

          Колеги, нищо не пиша в темата, защото трябва да се види на място. Повечето мегапиксели не водят до по хубави снимки. Колкото повече мегапиксели на еднакъв размер матрица, толкова по малки фотони, толкова по капризни към светлина. Отиди снимай свали на компютър и виж кое по ти харесва. Другото е субективно. Същото е и при процесорите. Як процесор с криво компилиран ОС води до ниска производителност. Правдоподобно мнение може да даде само човек притежавал и двата телефона, всичко останало е бля бля....
          21 мегапиксела ти трябват ако ще разпечатваш плакати и билбордове . 12 мегапиксела и качествена снимка са достатъчни за А1 печат. За гледане на ПЦ и 5 стигат.
          Последно редактирано от Daniel; 03-12-16, 18:26.

          Коментар


          • #95
            От: Re: Кой телефон е с хубава камера

            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
            Колеги, нищо не пиша в темата, защото трябва да се види на място. Повечето мегапиксели не водят до по хубави снимки. Колкото повече мегапиксели на еднакъв размер матрица, толкова по малки фотони, толкова по капризни към светлина. Отиди снимай свали на компютър и виж кое по ти харесва. Другото е субективно. Същото е и при процесорите. Як процесор с криво компилиран ОС води до ниска производителност. Правдоподобно мнение може да даде само човек притежавал и двата телефона, всичко останало е бля бля....
            21 мегапиксела ти трябват ако ще разпечатваш плакати и билбордове . 12 мегапиксела и качествена снимка са достатъчни за А1 печат. За гледане на ПЦ и 5 стигат.
            Точно това ми каза и приятел фотограф, че е важен размера на матрицата, и ако е на същата площ, повечето пиксели не правят по-добро качество.
            И без това се шляе, дам съм му задача да сравнява двата апарата на живо, но днес е гледал само МОТО-то, от което е много впечатлен като цяло.

            Почетох малко за допълнителния Хазелблад, но е само за Z серията, а Виваком предлагат само Х, но цялата концепция много ме впечатли.

            Камерата в телефона съм сложил на 2, а на 5 (щото това е максимума) слагам само за панорама.

            ... а това за билборда ми е отколешен лаф, като видя някой да си е сложил апарата на макс.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #96
              От: Кой телефон е с хубава камера

              Има го по пазарите и в бг друг е момента с операторите, не мисля че от тях е на добра цена
              http://www.technopolis.bg/bg/Mobile-...BLACK/p/572293
              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

              Коментар


              • #97
                Re: Кой телефон е с хубава камера

                Няма значение че снимаш на 2. Това не прави матрицата по голяма. Аз снимам на 12, толкова ми е матрицата. Демек евентуално да отрежа нещо. Дигиталния зум намалява мегапикселите и влошава драстично качеството. Многото мегапиксели правят по голям дигитален зум, но файда от него няма. В крайна сметка от телефон не става фотоапарат. Но за щракане е приемливо, защото винаги ти е под ръка.

                Коментар


                • #98
                  От: Кой телефон е с хубава камера

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Ше разкажеш ли малко повече ?

                  ... или ако някой друг е наясно, и с опит, също ?
                  Чак опит да съм цъкал с дни - не. Общо взето май само бранда е на Хаси. То и за тая цена няма как да е по-така като се има предвид ценовия клас на Хаситата. С една идея по-голяма матрица от на самия телефон, но не толкова светъл обектив. Има си оптична стабилизация (не и като се снима видео де). Иначе наистина големия плюс е оптичния зум- там обдухва всички телефони. Няма общо със софтуерните мазаници на т.нар. дигитален зум.
                  Приставката е само за Z серията, определено според мен трябва да е върху Play модела - щото си няма отделна батерия. Абе накрая бях силно разколебан - щото като я пляснеш - телефона става леко голям, та за тия парЕ спокойно можеш да си с нормален телефон и някоя турбо сапунерка за в джоба.

                  Друга интересна концепция е на Кодак - Ektra. За мен изглежда много добре, но нещо ревютата не са обещаващи...
                  Nissan Patrol GR Y60 2.8TD (отлетя)
                  Grand Cherokee 3.0

                  Коментар


                  • #99
                    От: Кой телефон е с хубава камера

                    Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                    Има го по пазарите и в бг друг е момента с операторите, не мисля че от тях е на добра цена
                    http://www.technopolis.bg/bg/Mobile-...BLACK/p/572293
                    То има всичко, но аз преподписвам с Виваком на най-дебелата тарифа, и за това ме интересуват опции от техните оферти.
                    Ще взимам телефон, но ми се ще да е с читава камера.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Кой телефон е с хубава камера

                      Поразгледай и тук като модели и сравнения http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z5-7534.php , но аз все си мисля че плановете с операторите накрая телефона стъпва на едни пари които са... вариант може и да ти е Sony z5
                      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                      Коментар


                      • Re: Кой телефон е с хубава камера

                        И аз бих те посъветвал за флагман на сони или самсунг. Там са пипнали и софтуера и снимките са с по добро качество.

                        Коментар


                        • От: Re: Кой телефон е с хубава камера

                          Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                          Поразгледай и тук като модели и сравнения http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z5-7534.php , но аз все си мисля че плановете с операторите накрая телефона стъпва на едни пари които са... вариант може и да ти е Sony z5
                          Така или иначе винаги съм на най-големият план, щото си говоря, и ми е по-евтино.

                          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                          И аз бих те посъветвал за флагман на сони или самсунг. Там са пипнали и софтуера и снимките са с по добро качество.
                          Да, знам, но двукартови флагмани почти няма, а и споменах къде трябва да го предлагат.

                          Много ми харесва коженото LG G4, и за малко да се навия да съм с два апарата, но се оказа, че е 3G.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Кой телефон е с хубава камера

                            Ами като искаш с 2 карти Sony z5 premium имат го като план
                            https://www.vivacom.bg/bg/residentia...ing%5Bto%5D=65
                            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                            Коментар


                            • От: Кой телефон е с хубава камера

                              Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                              Ами като искаш с 2 карти Sony z5 premium имат го като план
                              https://www.vivacom.bg/bg/residentia...ing%5Bto%5D=65

                              Съжалявам, ако съм оставил погрешни впечатления, но съм прагматичен, и каквото и да ползвам, е такова че да мога да го хвърля на момента без да се притеснявам, а да настъпя или удавя апарат за 1300лв. ми е в повече, но наполовина ми е добре.

                              ... пък и темата нали е за хубава камера на телефон, а не за камера с добър телефон.

                              Каквото и да взема, което ще стане идващата седмица, ще споделя резултата.

                              P.S. А и 1300лв. за 3G апарат през 2016, също не ми се струва разумно.
                              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 04-12-16, 13:10. Причина: P.S.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Кой телефон е с хубава камера

                                Заблудих се, защото говорихме за Moto Z по горе, а неговата цена е подобна без добавката на Хасе.
                                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X