Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой телефон е с хубава камера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой телефон е с хубава камера

    Не видях такава тема, а често ми се случва да снимам дадени моменти с телефона си, защото просто фотоапарата не ми е под ръка. Та наблюдения над модели телефони на които камерите са им добри, знам че матричките са малки и не може да се очаква от тях кой знае какво, но всеки е бил в ситуация в която освен телефон друго устройство за снимане няма в момента. Попаднах на този модул който се закрепя към Моторола Мото Z и много ми стана интересна комбинацията, знам че имат и Сони модули за закрепване на техните телефони, сигурно има и други подобни решения, но не съм им обръщал внимание до сега. Та предстои ми смяна на телефона и освен параметрите на самия апарат ме вълнува много и неговата камера.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Moto_Hasselblad_HERO_819x517.jpg
Прегледи:1
Размер:285.6 КБ
ID:6120978

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Moto-Z-Hasselblad-True-Zoom-Mod-640x576.jpg
Прегледи:1
Размер:37.0 КБ
ID:6120979
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

  • #2
    От: Кой телефон е с хубава камера

    Panasonic LUMIX DMC-CM1 Camera Smartphone ако все още го приемем за телефон, традиционно нокиите ако си съгласен на уиндоус.

    Горното творение вероятно ще е доста читава машина за снимки, но изгледите да го забравиш са същите като изгледите да си забравиш апарата.

    Иначе ако гледаш телефон - телефон - https://www.dxomark.com/Mobiles, гледаш класацията в дясно.

    Аз от апарата на моята Z5ца съм си съвсем доволен, в общи линии си е перфектен телефон изключая премахването на магнитната независима букса за зареждане и липсата на безжично зареждане (излекувана с калъф за безжично зареждане за 15 долара който работи за сега учудващо добре).
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      От: Кой телефон е с хубава камера

      Абе имах Sony Z, ама за много кратко и май не успях да снимам с него, не си спомням, беше отдавна.
      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

      Коментар


      • #4
        От: Кой телефон е с хубава камера

        Интересна тема, сега гледам хвалят камерата на новия P9, иначе единият ми телефон G4, няма чак толкова лоша камера, може да снима и в RAW, резолюцията му е достатъчна, но детайла малко му куца, не е като на D810 , но за телефон си прави доста читави снимки. Като цяло мисля, че масата флагмани на различните марки имат сравнително читави камери.
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • #5
          От: Кой телефон е с хубава камера

          Huawei P9 си го бях заплюл ама сега като видях Motorola moto z и се заиграх в търсене на конкуренти

          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

          Коментар


          • #6
            От: Кой телефон е с хубава камера

            Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
            Не видях такава тема, а често ми се случва да снимам дадени моменти с телефона си, защото просто фотоапарата не ми е под ръка. Та наблюдения над модели телефони на които камерите са им добри, знам че матричките са малки и не може да се очаква от тях кой знае какво, но всеки е бил в ситуация в която освен телефон друго устройство за снимане няма в момента. Попаднах на този модул който се закрепя към Моторола Мото Z и много ми стана интересна комбинацията, знам че имат и Сони модули за закрепване на техните телефони, сигурно има и други подобни решения, но не съм им обръщал внимание до сега. Та предстои ми смяна на телефона и освен параметрите на самия апарат ме вълнува много и неговата камера.

            [ATTACH=CONFIG]883724[/ATTACH]

            [ATTACH=CONFIG]883725[/ATTACH]
            Поради подобни причини щях да пусна подобна тема
            Драго ме е изпреварил.

            Имам няколко месеца да си избера апарат, но пък имам и други условия освен добрата камера, но и аз
            мисля, че масата флагмани на различните марки имат сравнително читави камери.
            Не очаквам чудеса, а сравнително добър компромис.


            Ще следя с интерес.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Кой телефон е с хубава камера

              Ето ти снимки от Z5цата, не е фотоапарат но върши работа.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                От: Кой телефон е с хубава камера

                нещо не мога да ги отворя снимките
                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                Коментар


                • #9
                  От: Кой телефон е с хубава камера

                  Сложил съм три. Бяха шест но после се усетих че са треперливи.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кой телефон е с хубава камера

                    Аз ползвам Сони.
                    Нямам претенции да разбирам много от професионална фотография, за да имам добра база за сравнение, но съм доволен.
                    Имах мерак за XMORE сензор. Струва ми се, че има ефект.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кой телефон е с хубава камера

                      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                      Аз ползвам Сони.
                      Нямам претенции да разбирам много от професионална фотография, за да имам добра база за сравнение, но съм доволен.
                      Имах мерак за XMORE сензор. Струва ми се, че има ефект.
                      Аз па се отказах от второ Сони / 21 мп / и минах на Самсунг ...разликата в снимките е голяма .
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кой телефон е с хубава камера

                        Мегапикселов над 13 си мисля, че са просто търговски глупости, при наличие на матрица с такива размер. По ме вълнуват нещата които гледаме при избора на обектив, светлосила, скорост, фокус....
                        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кой телефон е с хубава камера

                          На какво се натъкнах, http://pomagai.com/index.php/2016/02...roid-telefoni/
                          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кой телефон е с хубава камера

                            А ето какво казват братушките, http://topmira.com/tehnika/item/261-kamerofony-2016
                            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кой телефон е с хубава камера

                              Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                              Мегапикселов над 13 си мисля, че са просто търговски глупости, при наличие на матрица с такива размер. По ме вълнуват нещата които гледаме при избора на обектив, светлосила, скорост, фокус....
                              И мен ме интересуват оптиките, но с който и разбирач да съм говорил, всеки ми говори за матрица, и никакъв отговор за оптиките при различните марки.

                              Сименсите (когато все още ги имаше) ми бяха с Карл Цайс, и правеха страхотни снимки.
                              От САТ В15 също бях доволен.
                              За малко да си взема CAT S50, но беше не беше двукартов.
                              Сега съм се огледал в S60, но ми е скъп, ама пък може и да му падне цената след някой месец.

                              Имам приятели професионални фотографи и оператори, но като ги питам нещо хич не им се говори, щото са пиянИща, и на маса темите са други.
                              Хвалят ми новите LG-та, но пак ми говорят за матрици, и нищо за оптика.

                              Преди няколко дни приятел ми каза, че продавали допълнителни обективи, които се слагали пред тези на телефона, и схемата работела.
                              Като го попитах как се центрова тая работа, каза че е софтуерно.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X