Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой телефон е с хубава камера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой телефон е с хубава камера

    Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
    Заблудих се, защото говорихме за Moto Z по горе, а неговата цена е подобна без добавката на Хасе.
    Виваком предлагат само X серията, но това MOTO Z Play с възможностите които предлага ми е влезло в главата, та ще видя какво ще реша.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • Re: От: Кой телефон е с хубава камера

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Виваком предлагат само X серията, но това MOTO Z Play с възможностите които предлага ми е влезло в главата, та ще видя какво ще реша.
      Ами тогава защо пишеш тук та да те разколебаваме 😁 взимай и ползвай. Аз лично телефон който не е водоустойчив няма да си купя никога. Със сонито веднага паднах в реката добре че е водоустойчив и не хвърлих хиляда лева който да изплащам. За хубава камера асус зен фоне макс ми се стори доста приличен за цената си.

      Коментар


      • От: Кой телефон е с хубава камера

        Напротив, помагате ми да си изясня какво да търся.
        Почти никога не взимам импулсивни решения, та и в случая ще е така.

        От 2005 съм с дуракоустойчиви апарати, като съм почнал с М75, та до преди две години с САТ В15, и съм абсолютно съгласен с теб, но имам и други изисквания.

        МОТО-то е влаго и прахозащитено, с Горила, което рязко наклони везните в негова полза,
        но лошото е, че видях МОТО Z Play, и сега ми е в главата.

        Купувам си апарати само при нужда, като съм подбрал точно това което искам, щото идеята е да ги ползвам поне около две години, затова и пиша тук, за да се поставят някои въпроси и, евентуално, заедно да им намерим отговорите, в случая, относно камерите.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • Re: Кой телефон е с хубава камера

          О нямах предвид тези телефони с размер на тухла 4ка и възможност да забиваш пирони с тях. Сонитата повечето са водозащитени, същото направиха и самсунг от S7. Аз също не купувам телефони на поразия. Имал съм 4 ри смъртфона от които единия е нокия 5800. Просто ги ползвам много време. За хтц дезаер 2 рия ми смъртфон даже и ром компилилирах. Стана самолет в сравнение с оригиналния ОС, но така и не успях да накарам тъпата му камера да снима друго освен 5 мегапиксела мъгла.

          Коментар


          • От: Re: От: Кой телефон е с хубава камера

            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
            ...
            За хубава камера асус зен фоне макс ми се стори доста приличен за цената си.
            И аз чух добри неща, но нищо не съм разглеждал, което е добре да направя.

            То двусимов, IP68, с хубава камера и голяма батерия за 300лв. е най-добре, ама няма.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Re: Кой телефон е с хубава камера

              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
              ...
              Имал съм 4 ри смъртфона от които единия е нокия 5800
              ...
              За 11 години това ми е единственото изключение м/у влаго и водозащитените, и единствената Нокия, която съм ползвал, а преди това бях с R380 и SX1, като почти всички апарати са си при мен, от които почти всички модели на Сименс, барабар с аксесоарите.

              И по темата, Сименс с Карл Цайс правеха страхотни снимки !
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • Re: От: Re: Кой телефон е с хубава камера

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                За 11 години това ми е единственото изключение м/у влаго и водозащитените, и единствената Нокия, която съм ползвал, а преди това бях с R380 и SX1, като почти всички апарати са си при мен, от които почти всички модели на Сименс, барабар с аксесоарите.

                И по темата, Сименс с Карл Цайс правеха страхотни снимки !
                Страхотни за времето си. Служебния ми е сименс с4. Навремето много го хвалеха колко добре снима. Сега като го сравня с с7 е пълна скръб.

                Коментар


                • От: Кой телефон е с хубава камера

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение


                  Каквото и да взема, което ще стане идващата седмица, ще споделя резултата.
                  Колега взе ли някакво телефонче ,че и аз съм пред дилема, дали да си поправя тъча на старата нокия или да взема нещо ново.Гледам че в Вивата тече промоция и Moto X play е на добра цена.
                  CR-V 2.0i RVSi 147PS

                  Коментар


                  • От: Кой телефон е с хубава камера

                    Вчера мислех да пиша, щото освен примоциите, са пуснали и Moto Z Play !

                    Moto X Play също е добра оферта щото е влагоустойчиво, с Горила, с прилична камера и две карти.

                    Много изчетох за телефоните през декември, и това Moto Z Play още не ми излиза от главата, но тогава Виваком не го предлагаха и взех Lenovo Vibe K5 Note.

                    Много съм доволен от апарата защото го полз(у)вам за всичко.

                    Предвид сезона, времето и някои мои специфики, не съм тествал възможностите на камерата, като се надявам скоро това да стане.

                    И един, може би, лаишки въпрос.
                    За разлика от всички апарати които съм ползвал до сега, камерата на този снима само на 8 или 13MP.
                    Билбордове няма да правя, и има ли смисъл да снимам на 13MP дори за панорамни снимки ?

                    Като направя някоя по-интересна снимка ще кача и тук за представяне на камерата.


                    ... това Moto Z Play не ми излиза от главата, та по-натам ако успея да продам Леновото може и да си го взема.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Кой телефон е с хубава камера

                      Джоу, това с двете възможности за 8 и 13МП, може би е за настройката на камерата да снима във формат 4:3 или 16:9 предполлагам. На единият ми апарат/ Sony Xperia-Z3 / е при 4:3 - 20МП, а при 16:9 - 15,5МП. Но и вградения софтуер и от програмката Camera FV-5, дава възможност за избор на още няколко варианта. Аз от дост авреме ползвам само Сони-та и ми харесват заради камерите. Не мисля, че губиш ако си на 13МП. И без това, този размер вече стана малък и повечето флагмански снимат с над 15МП. Аз обикновено ползвам моите апарати поне 3-4 години, преди да ги сменя, освен ако по някаква причина, не се наложи по-рано. Все още, за единият ми номер, ползвам " Сони Експерия Т", който вече е на 5 години и май ще трябва да го сменям, че някои приложения не могат да работят заради остарялата версия на Андроида. Правят страхотни снимки през деня, при слабо осветление снима добре като за камера в телефон. Като фотолюбител, далеч съм от мисълта, че тези камери са по-добри от на истински фотоапарат но за стандартни "несериозни" снимки върши чудесна работа, понеже ти е винаги под ръка !
                      Лада-2107 , 1.5л, 1989г

                      Коментар


                      • От: Кой телефон е с хубава камера

                        За съжаление не.
                        Ето два скрийншота от настройките:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2017-03-23-14-20-48-307.jpg
Прегледи:1
Размер:31.8 КБ
ID:5747408

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2017-03-23-14-21-11-233.jpg
Прегледи:1
Размер:29.6 КБ
ID:5747409

                        Мога да си щракам и на 13, но въпроса ми беше, какво точно печеля като качество, при положение, че матрицата е същата ?
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Кой телефон е с хубава камера

                          Предполагам, че разликата е в размера на файла на снимката. При 13МП трябва да е по-голям. Като качество, май няма да има много разлика, защото просто при 16:9 се "кропва" от матрицата този размер и работят само тези пиксели по нея, докато при 4:3 са всичките пиксели по цялата площ. За пример как снима моята камера на Z3, ето една снимка при малко осветление и една външна. Само съм ги ри-сайзнал : Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0626-1.jpg
Прегледи:1
Размер:89.8 КБ
ID:5747410Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0404-1.jpg
Прегледи:1
Размер:554.8 КБ
ID:5747411
                          Лада-2107 , 1.5л, 1989г

                          Коментар


                          • От: Кой телефон е с хубава камера

                            Можеш да направиш следния тест. Снимай на 13 после на 8. После свали снимките на ПЦ и ги разгледай в пълния им размер. Обърни внимание на детайлите.
                            После ако искаш оразнамери 13 мп снимка с размера на 8 мп пак ги сложи една до друга и ги гледай...
                            Ако допълнителните пиксели са само шум, по добре без тях...

                            П.С. има едно гладно нещо наречо интерполация. Общо взето взема снимката от реалния размер на сензора и я разпъва до по висока резолюция. Та ако се ползва такова нещо никога не можеш да имаш качествена снимка на високата резолюция, но пък може да имаш размазана снимка със сигурност...

                            Коментар


                            • От: Кой телефон е с хубава камера

                              Емпиричните резултати е ясно как да се сравнят, ама не искам да откривам топлата вода, за това и питам.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Кой телефон е с хубава камера

                                На повечето (де не кажа всичките) китайски телефони, вкл. и Леново, максималната резолюция която дават на камерата е с интерполация. В случая, тези 13МП са интерполирани от физическите 8 на матрицата. Често вграденото приложение за камера е с ограничени възможности относно настройки. За съжаление, това зависи и от драйвера който се ползва, така че и с друго приложение може да няма много повече опции. Аз лично ползвам приложението Open Camera - има повече вградени възможности за настройка, има избор на много резолюции и качество на компресията, а най-важното за мен е "нивелир", който ти показва в реално време на дисплея дали ти е завъртян телефона (т.е. "хоризонта").
                                Телефоните на Нокиа, които са със CarlZeiss оптика се славят с добро качество на снимките, но там ОС-а е проблема, поне за мен

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X